Intergracja na terenie b. ZSRR.

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
goleminfo
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: goleminfo » pt 02 cze, 2006 23:37

1997 to już zamierzchła przeszlość. Teraz Nazarbajew mocno siedzi w siodle, poczuł smak pieniędzy. Nie będzie walczył z Rosją jak Gruzja ale swojego nie odda. To se nevrati

Awatar użytkownika
Miszk@
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Miszk@ » ndz 25 cze, 2006 14:38

http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34174,3438208.html

Bardzo sie z tego powodu ciesze....

Awatar użytkownika
Ojuwkijsjikw
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Ojuwkijsjikw » ndz 25 cze, 2006 20:48

Rozwój Org. Ukł. o Bezpieczeństwie Zbiorowym oraz Euroazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej dla mnie, jasno wskazuje na to, że integracja na terenie b. ZSRR będzie się kształtować głównie między Fed. Rosyjską, Armenią, Kazachstanem, Kirgistanem, Tadżykistanem, Uzbekistanem i Białorusią. Tutaj można oczekiwać czegoś - jak zapowiada N. Nazarbajew - na kształt Unii Europejskiej, a nawet znacznie, wiele więcej w integralności. Podstawy UE rodziły się właśnie ze zjednoczenia wielu organizacji o podobnym składzie członkowskim.

Tymczasem WNP będzie strefą mniej aktywną - Rosji nie potrzebna jest spowalniająca współpracę Ukraina czy Gruzja. I odwrotnie - Gruzja i Ukraina nie oczekuje pogłebiania więzów z innymi państwami WNP.

Zdecydować ku którejś z dróg polityki moim zdaniem musza się jeszcze Azerbejdżan, Mołdawia i Turkmenistan. Tyle, że ten ostatni dopiero po znormalizowaniu układu rządzącego, bo dziś Turkmenia raczej się izoluje. Oczywiście bardzo mozliwe, że ku blokowi euroazjatyckiemu skłoni się Ukraina czy Gruzja, choć tu liczyłbym bardziej na tą drugą. Nie sądzę, aby dla państwa takiego jak Gruzja(wraz z jej strukturą handlu, powiązań, ale i uzależnień) możliwa byłaby inna przyszłość jak przy Rosji i innych państwach bloku. Przy tym nie tajemnicą jest, że Saakaszwili nie cieszy się poparciem w swoim kraju, choć tak szczerze mówiąc nigdy nie mogę znaleźć sondaży opinii publicznej dla niego. Może ktoś wie, jakie jest obecnie procentowe poparcie dla Saakaszwiliego w Gruzji?

Awatar użytkownika
Miszk@
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Miszk@ » ndz 25 cze, 2006 22:20

Przy tym nie tajemnicą jest, że Saakaszwili nie cieszy się poparciem w swoim kraju, choć tak szczerze mówiąc nigdy nie mogę znaleźć sondaży opinii publicznej dla niego. Może ktoś wie, jakie jest obecnie procentowe poparcie dla Saakaszwiliego w Gruzji?
Wiesz, właśnie sie nad tym samym zastanawiałem..... bo nic ostatnio o pyzatym pajacu i jego zbuntwanej(przeciw niemu samemu) krainie nie piszą

Awatar użytkownika
Russian
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Russian » sob 09 wrz, 2006 23:31

...

ODPOWIEDZ