Intergracja na terenie b. ZSRR.

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
goleminfo
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: goleminfo » ndz 23 kwie, 2006 23:40

Pieknie ale to tak samo realne jak u nas. Spróbuj wytępic korupcję :)
USA powstawały inaczej niż kraje europejskie w tym i Rosja. Nie da się skopiować tego modelu. Każdy musi się męczyć sam. W USA jest jeden naród podzielony etnicznie. Ale wszyscy oni uważają się za Amerykanów. W Federacji Rosyjskiej oprocz Rosjan - większości żyją inne narody. Ze swoimi kulturami, historiami, językami, religiami itd. Po co Rosji zwiększać ilość elementu nierosyjskiego w swoim państwie? Ja nie twierdzę, że ci ludzie są broń boże gorsi. Tylko po co się nimi zajmować. Twoja wizja to tak jakby zaproponowac USA przyłączenie do nich /na zasadach stanu, demokracji i w ogóle/ np. Meksyku. Kto by to chciał?

Awatar użytkownika
Russian
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Russian » ndz 23 kwie, 2006 23:54

Miszka dodam, ze Polsce WOOGOLE nie istnieje sytuacja narodowosci. (Bo wiadomo).
Dlatego wy czesto nie rozumiecie rosjan, kiedy jakiegos buriata nazywaja rosjaninem. Ale to do Rosji nie istotne (raczej poprostu mniej jest faszyzmu, ktory w Polsce rosnie), rosjanie od lat wychowuja sie srod innych narodowsci.
To co z kolei rosnie w Moskwie, poprostu nie chca zebym sie powturzylo to co bylo we Francji, bez przesady...
Demokratia, demokracja ale daje juz spokuj, nie trzeba siadac na szyje.

Awatar użytkownika
Miszk@
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Miszk@ » pn 24 kwie, 2006 09:19

Do <golema>:
Ok wiem że przestępczości zorganizowane nie jest łatwo wytępić a szczególnie jeżeli jest ona oparta na tak potężnej org. jak KGB lecz u nas sie dużo muwi że wasze ros. spec służby (wywiad) współpracuje z MAFIĄ.
Czy nie mogli by ich wyłapać bo jeżeli z nimi współpracują to znająich struktóry....
Meksyk nigdy nie leżał w USA
Do <Russian>
Ależ Ukraińcy czy Kazachowie (przynajmniej duża cześć) to Rosjanie a przecierz tamte narody to tez słowianie a nie Arabia jak to sie ma w przypadku Francuzów..

ScytheR
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: ScytheR » pn 24 kwie, 2006 10:06

Miszka pisząc takie głópoty prowokujesz... i nie dziw się potem że bluzgator idzie w waszym kierunku :evil: :evil:

Awatar użytkownika
Serek
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Serek » pn 24 kwie, 2006 12:21

Przepraszam, a co ma mafia do służb specjalnych? Czy to że rosysjkie służby nie są w stanie różnych mafii zniszczyć automatycznie oznacza że z nimi współpracują?! W wielu krajach na świecie działają różne mafie, w ogóle nie da się zdusić przestępczości na 100 proc.

A co do integracji politycznej. Naprawdę nie jestpotrzebna na dzień dzisiejszy. Najpierw musi powstać szereg stabilnych organizmów państwowych, a potem można mówić o ewentualnych integracjach. Na razie by to wyglądało jak łączenie jednorękiego ze ślepym i głuchym. Każdy coś ma, każdemu czegoś brakuje, ale razem te wady mogłyby nabrać katastrofalnej dla wszystkich skali wpływu. Zbyt duże ryzyko porażki i zbyt małe uzasadnienie samej idei integracji by coś konkretnego robić.
I'm feeling how it's filling...

Awatar użytkownika
Miszk@
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Miszk@ » pn 24 kwie, 2006 14:39

Chodzi mi o pewoen przypadek w USA bodajrze że człowiek pana Sergeja Mikhajłowa był oskarżony o szpiegostwo wojskowe zaś sam Mikhajłow zna sie z Walentinem Korabielnikowem (szef FSB) z tego wywnioskowałem współprace i znajomość struktór przestępczych przez ros. SPECsłużby.

Awatar użytkownika
Miszk@
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Miszk@ » pn 24 kwie, 2006 17:00

Przepraszam - Walentin Korabielnikow -szef GRU babol :lol:

Awatar użytkownika
Miszk@
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Miszk@ » pn 24 kwie, 2006 17:04

Aha a Sergej <Mikhas> Mikhajlow to jakby ktoś nie wiedział szef Sołncewa które jakby ktoś niw iedział :lol: jest najwiękrzą Rosyjską organizacją przestępczą zkładającą sie zresztą w więkrzości z byłych agentów KGB i GRU

Awatar użytkownika
Serek
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Serek » wt 25 kwie, 2006 12:16

Miszk@ pisze:Aha a Sergej <Mikhas> Mikhajlow to jakby ktoś nie wiedział szef Sołncewa które jakby ktoś niw iedział :lol: jest najwiękrzą Rosyjską organizacją przestępczą zkładającą sie zresztą w więkrzości z byłych agentów KGB i GRU
http://www.compromat.ru/main/mihas/a.htm - gdzie tam widzisz KGB?

Taaa... Jedni twierdzą że rosyjska mafia się składa z byłych agentów KGB, drudzy że rosyjski biznes się z nich składa, trzeci że rosyjscy urzędnicy to byli pracownicy KGB... Jak to wszystko zsumować to wyjdzie że w KGB i GRU (a ci skąd się tu wzięli?!) pracowały miliony ludzi. Oczywiście nie można wykluczyć tego że paru facetów ze służb kiedyś przeszło na drugą stronę, ale robić z tego zjawisko masowe to, delikatnie mówiąc, nadużycie.

Awatar użytkownika
Miszk@
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Miszk@ » wt 25 kwie, 2006 15:32

Po 1 bardzo dziekuje za ciekawy artykuł bo sie tą tematyką interesuje
Po 2 mówię o rezydenturach nie o ros. mafii w Rosji tylko np (głównie) w USA. Stworzył tam (Wiaczesław Iwankow - wspólnik/człowiek Mikhasa) tzw zbrojne brygady składające sie z byłych agetów (głównie GRU) w celu fizycznego eliminowania swych przeciwnikow i innych ludzi którzy mogą im przeszkodzić w biznesie.
A te wiadomości wycytałem na stronie FBI ale to w związku z Siemionem Mogilewiczem (współtwórcą a nawet chodzą słuchy że żeczywistym szefem Sołncewa)
Ps.Sorki ale linku nie pamiętam

Awatar użytkownika
Serek
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Serek » wt 25 kwie, 2006 16:28

Trochę przesadzasz. Albo inaczej - trochę przesadzają ci którzy to piszą, a Ty potem czytasz i wierzysz jak muzułmanie w Koran.
Z tych agentów KGB czy GRU stworzono jakąś mityczną armię, której co prawda nikt nigdy na oczy nie widział, a wszystko się opiera na pogłoskach w stylu "pewne źródło uważa że..." albo "jak mówi się w pewnych kręgach". Niewątpliwie niektórzy "żółnierze" mafii lekką ręką dorabiali sobie biografie supermanów, którzy to pochodzą z tego czy innego specnazu, zaliczyli wszystkie wojny na świecie łącznie z napoleoskimi. Ale tak naprawdę to była zwykła banda zakapiorów. Tylko się postaw w sytuację dziennikarza który ma o tym napisać. Może napisać prawdę że jakiś tam Wasia Kuznecow to zwykły zbir, który zaczynał od tego że okradał staruszki w autobusach. A może napisać że ten Wasia to były strzelec wyborowy, który na swoim karabinie ma 300 kresek oznaczających ofiary jeszcze z czasu Afganistanu, a który poszedł do mafii bo rząd rosyjski go zostawił bez wojskowej emerytury. I tak tego nikt nie sprawdzi, a który tekst będzie miał większe wzięcie w gazecie? ;-)

Awatar użytkownika
Miszk@
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Miszk@ » wt 25 kwie, 2006 16:57

Tylko że widzisz nie tylko ros. Mafia korzysta z usług byłych agentów i komandosów(tylko że ros. organizacje na szerszą skale), tylko że gdzie poginęli ci byli KGBiści bo na pewno nie wszyscy (a nawet nie więkrzość) kradną w ramach oligarchów..
Ps. Interesujesz sie tą tematyką .. znaczy przestępczością zorganizowaną??

Awatar użytkownika
Miszk@
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Miszk@ » wt 25 kwie, 2006 23:44

Jakiekolwiek kontakty ze specsłużbami są możliwe tylko na wyższym szczeblu przestępców, i upewniam Ci, nie są to kontakty z bezmozgowymi "komandosami", tylko z ludźmi, mającymi realne wpływy
Chyba mnie źle zrozumiałeś bo dokładnie o to mi chodziło... w końcu podkreśliłem znajomość Mikhasa z szefem GRU 8)

Wyrodków zdolnych do "roboty fizyczniej" przestępcom nie brakuje i bez specsłużb, w których, swoją drogą, bardzo nieliczny procent zajmuje się takimi rzeczami
Dość dużo jest tych wyrodków a tak sie zastanawiam skąd u bezmuzgiego wyrodka profesjonalizm..

(na około połmilionu etatówych pracowników KGB w tzw. "jednostkach specjalnych" było zatrudniono kilkanastu oficerów... policz sobie procent sam).
Małe pytanko to są dane z czasów ZSRR czy WNP ?? Bo jeżeli chodzi o ZSRR to zwykły śmiertelnik nie ma dostępu do takich danych (zresztą teraz też nie)

Tego, kto znajdzie się na dolnym końcu tego łańczucha (faktycznego zabojcę) czeka los, za przeproszeniem, kondoma - po jednokrotnym użyciu zostanie wyrzucony.
Prawda niezaprzeczalna

znależenie kogoś i śledzenie za nim wymaga wysilku kilkunastu, a nawet kilkuset ludzi
To akurat nie prawada czego przykładem jest np. MOSAD szkolący tzw> wiem że to brzmi dziecinnie ale "samotne wilki" mające(w pojedynkę) śledzić(donosząc o wszystkich jej poczynaniach zwierzchnikowi) i kontrolować (manipoulować) ofiarę a w ostateczności zlikwidować - oglądałem dokument o wywiadzie (zresztą pomysł ten MOSAD zaczerpnął od GRU o ile sobie przypominał a w GRU liczba takich "wilków" była całkiem znaczna mieli oni śledzić i manipulować agentów CIA i (przedewszystkim) MI6 na terenie ZSRR i innych państw "podlegających" pod rządy ZSRR.

Wszystkie te mity o "komandosach" to wynik propagandy w prasie, a głównie w filmach - o superkillerach z KGB, które potrafią samotnie wyśledzić i zlikwidować dowolnego "zamowionego" u nich człowieka - a la Szakal.
Jak już wcześniej napisałem tu nie chodziło o eliminację tylko o manipulację czyli podawanie fałszywych danych itp. a w razie gdyby agent "zachodni" sie zorientował próba przekupstwa lub zabójstwo.
Co nie zmienia że byli szkolenirównierz pod kątem eliminowania celów.

Ps. Ja nie miałem na myśli chodzących maszyn do zabjiania jak żołnierze SPETZNAZU lecz ludzi a la James Bond :lol:

goleminfo
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: goleminfo » śr 26 kwie, 2006 10:34

Zgadzam się z RCL. Pojedyncza osoba jako śledzący nie ma szans. Najmniejsza sensowana liczba śledzących to 3. Ale z reguły są to liczby znacznie większe 9 nawet do 20 kilku osób. Profesjonalista zaraz zorientuje sie jeżeli śledzi go jedna osoba. Śledzący muszą się czesto zmieniać.

Awatar użytkownika
Miszk@
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Miszk@ » śr 26 kwie, 2006 13:47

Ehh czy ja mówie że muszą to robić sami... mowie przecierz że w spółpracy z zwierzchnikami a jeżeli chodzi o tzw. "samotne wilki" to oczywiście chodziło mi równierz o ścisłą współpracę z "kolegami" lecz niesprecyzowałem tego w należyty sposób za co pokornie przeprasam :lol:

Ps. O wszelkie odpowiedzi dotyczące przestępczości zorganizowanej i SPECsłużb prosze pisać w nowym temacie o przestępczości zorganizowanej.

Awatar użytkownika
Miszk@
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Miszk@ » śr 26 kwie, 2006 13:47

Aha za kilka sprostowań dziekuje - szczególnie golemowi :lol:

Awatar użytkownika
Miszk@
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Miszk@ » pt 02 cze, 2006 15:51

http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34174,3388594.html

Co wy na to ??

Czyżby naprawde niedzwiedz podnosił łeb :?:

Awatar użytkownika
Miszk@
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Miszk@ » pt 02 cze, 2006 15:57

Aha a tak na marginesie co sądzicie o małym podziale Ukrainy - taki pakt
Fotyga-Ławrow :D - ocywiście żart ale mowiąc poważnie to (pewnie grono użytkowników mnie wyśmieje itp.) ale Ukraińcy zaczynają sie buntować i wcale nie chcą iść na zachód.
Z tego co tam wyczytałem to Socjaliści i Regionów oświadczyły że będą dążyć do podpisania Traktatu Taszkienckiego a pozniej o akces do ZBiR.

Wojska NATO wciąż czekają na wpuszczenie ich na ląd z kontenerami a kilkadziesiąt tysięcy ludzi stoi i gra im na nosie :D

Zapraszam do lektury i udzielania się.

Awatar użytkownika
Serek
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Serek » pt 02 cze, 2006 17:37

"Moskwa odpowiedziała na to, jak przystało "mocarstwu energetycznemu". Wczoraj w połowie Gruzji zaopatrywanej w prąd przez Rosjan wysiadło światło."

Jeżeli w centrum Tbilisi zderzą się trzy samochody - też Moskwa jest winna? Światło ostatnio wysiada w wielu miastach - a choćby w NY dwa lata temu. Pewnie Putin korki wywalił ;-)

"Wcześniej Radio Echo Moskwy podało, że Moskwa przekaże Naddniestrzu 215 mln dol. na podtrzymanie gospodarki. A rosyjski minister obrony Siergiej Iwanow zapowiedział, że 1,8 tys. żołnierzy rosyjskich, którzy stacjonują w Naddniestrzu, nie opuści republiki, dopóki w tym regionie "nie zapanuje spokój". Moskwa zgodnie z przyjętymi zobowiązaniami powinna była zabrać swych żołnierzy z Naddniestrza do końca 2003 r."

Żołnierzy jest 1200, poza tym wszyscy żołnierze rosyjscy (z Rosji) zostali już dawno wycofani. Obecnie te popłuczyny 14 armii to miejscowi z rosyjskimi paszportami (naddniestrzańskiego obywatelstwa nie ma). Co ma z nimi Rosja zrobić? Przesiedlić? No mogłaby w sumie rozwiązać tę formację.

"Należy się też spodziewać zaostrzenia sytuacji wokół samozwańczej republiki Naddniestrze, którą Mołdawia uważa za swoją prowincję. W środę wieczorem prezydent Naddniestrza Igor Smirnow ogłosił, że do końca września przeprowadzi referendum w sprawie niepodległości."

A co ma Moskwa z tym wspólnego? Referendum w Czarnogórze też Moskwa urządziła?

"Eduard Kokojty, prezydent samozwańczej republiki Południowa Osetia, która formalnie jest częścią Gruzji, zapewnił wczoraj, że jego region de facto pozostaje częścią Rosji."

Pewnie mu Putin podyktował...

"Ośmielił go rzecznik rosyjskiego MSZ Michaił Kamynin, który w opublikowanym wczoraj rano oświadczeniu napisał, że Rosja, choć szanuje "zasady integralności terytorialnej", uważa, że Osetia Południowa "ma prawo do samostanowienia"."

Na ile mi wiadomo, prawo narodów do samostanowienia jest zapisane w traktatach międzynarodowych. Nic nowego.

"Kamynin dodał, że Tbilisi nie kontroluje Osetii Południowej."

Skłamał? Chyba nie - czyt. wyżej ;-)

"Niespokojnie jest też na ukraińskim Krymie. Od kilku dni zwolennicy partii komunistycznej i innych ugrupowań prorosyjskich blokują port w Feodozji."

No to wiadomo, Putin z kolegami ich podpuścili... przecież sami by na taki pomysł nie wpadli! ;-)

"We wtorek wiceprzewodniczący Dumy, nacjonalista Władimir Żyrinowski w telewizji ukraińskiej zapowiedział, że postawi przed sądem Juszczenkę za "bezprawne ogłoszenie niepodległości Ukrainy". Zapowiadał też, że obali prezydenta Gruzji, a jego kraj "podzieli na sześć niezależnych republik"."

Nic tak nie poprawia humoru wieczorem jak porządna porcja dobrego politycznego folkloru :-)

Awatar użytkownika
Ojuwkijsjikw
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Ojuwkijsjikw » pt 02 cze, 2006 18:47

Ja osobiście jestem bardzo ciekaw, co do kwestii scalenia Osetii Południowej z Północną w ramach Federacji Rosyjskiej. Prezydent należącej obecnie formalnie do Gruzji Osetii Południowej powiedział, że złożył taki wniosek i teraz ma go rozpatrzyć Sąd Konstytucyjny Rosji. Ten z kolei na pewno się zgodzi. W Osetii Pd. funkcjonuje nawet rubel rosyjski jako waluta, a ludność chce stabilizacji, a tą szybko może zagwarantować nie Gruzja, ale Rosja.

I teraz warto postawić pytanie na jakiej zasadzie będzie wyglądać ta operacja. Właściwie juz dziś Gruzja nic nie jest w stanie zrobić. A więc, czy nawet po stabilizacji w Gruzji Saakasziwiliego(tej okrojonej), Osetia już na wieki pozostanie przy Rosji? Czy za Osetyńcami pójdą Abchazowie? Są ku temu możliwości: faktycznie od 1992 roku Abchazja stanowi niepodległe państwo, w dodatku graniczące z Rosją. Na Adżarię mniej bym polegał z racji na jej dalekie położenie i ostatnie wyciszenie ich tendencji.

Awatar użytkownika
Miszk@
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Miszk@ » pt 02 cze, 2006 19:10

http://eurazja.org/?p=19

http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34180,3388594.html

Mam nadzieje że na samym Krymie sie nie skończy - przynajmniej po linii Czernichów-Kijów-Odessa bo na wschod od niej mieszka więkrzość rosyjskojęzyczna i uznająca sie za Rosjan a nie Ukraińców.
Do tego Białoruś i można zacząć myśleć o Kazachstanie - :D
A GUUAM i tak w końcu przyjdzie na Kreml na klęczkach.. za Wowy czy nie ale wróci - bo ludzie chcą Rosji.

Awatar użytkownika
Miszk@
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Miszk@ » pt 02 cze, 2006 19:14

A tak na marginesie to dzwoniłem właśnie do koegi z Żytomierza i pytałem co sie dzieje(zaznacam że jest politycznie obojętny) powiedział że z dowjga złego woli być obywatelem Rosji niż głodującym członkiem NATO. Podobno bardzo duża więkrzość jest zawiedziona pomarańczowymi i zachodem i z tego co wiem jeżeli chodzi o NATO to tylko bluzg sie można w tym temacie nasłuchać(przypominam że Żytomierz leży na zachodzie Ukrainy)

goleminfo
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: goleminfo » pt 02 cze, 2006 22:17

Ojuwkijsjikw pisze:Ja osobiście jestem bardzo ciekaw, co do kwestii scalenia Osetii Południowej z Północną w ramach Federacji Rosyjskiej. Prezydent należącej obecnie formalnie do Gruzji Osetii Południowej powiedział, że złożył taki wniosek i teraz ma go rozpatrzyć Sąd Konstytucyjny Rosji. Ten z kolei na pewno się zgodzi. W Osetii Pd. funkcjonuje nawet rubel rosyjski jako waluta, a ludność chce stabilizacji, a tą szybko może zagwarantować nie Gruzja, ale Rosja.

I teraz warto postawić pytanie na jakiej zasadzie będzie wyglądać ta operacja. Właściwie juz dziś Gruzja nic nie jest w stanie zrobić. A więc, czy nawet po stabilizacji w Gruzji Saakasziwiliego(tej okrojonej), Osetia już na wieki pozostanie przy Rosji? Czy za Osetyńcami pójdą Abchazowie? Są ku temu możliwości: faktycznie od 1992 roku Abchazja stanowi niepodległe państwo, w dodatku graniczące z Rosją. Na Adżarię mniej bym polegał z racji na jej dalekie położenie i ostatnie wyciszenie ich tendencji.
Właśnie Putin ogłosił, że Rosja nie będzie przyłączać żadnych nowych terytoriów.
http://www.newsru.com/russia/02jun2006/press.html

goleminfo
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: goleminfo » pt 02 cze, 2006 22:18

Miszk@ pisze:http://eurazja.org/?p=19

http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34180,3388594.html

Mam nadzieje że na samym Krymie sie nie skończy - przynajmniej po linii Czernichów-Kijów-Odessa bo na wschod od niej mieszka więkrzość rosyjskojęzyczna i uznająca sie za Rosjan a nie Ukraińców.
Do tego Białoruś i można zacząć myśleć o Kazachstanie - :D
A GUUAM i tak w końcu przyjdzie na Kreml na klęczkach.. za Wowy czy nie ale wróci - bo ludzie chcą Rosji.
Kazachstan ma takie zasoby gazu i ropy, że może sobie na wszystkich nagwizdać.

Awatar użytkownika
Miszk@
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Miszk@ » pt 02 cze, 2006 22:23

Kazachstan ma takie zasoby gazu i ropy, że może sobie na wszystkich nagwizdać.
Adin prabliem tam mieszka ponad 6mln rosjan - tyle co kazachów a pozostałe 2mln to kitajce z południa.

Awatar użytkownika
Miszk@
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Miszk@ » pt 02 cze, 2006 22:24

A po za tym to o ile wiem jest to najprzyjaźniejsze Rosji państwo w azjatyckiej części WNP.

goleminfo
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: goleminfo » pt 02 cze, 2006 22:55

Kazachstan ma 15,233,244 mieszkańców.
Kazachowie - 53.4%,
Rosjanie - 30%
Ukraińcy - 3,7%
Uzbecy - 2,5%
itd.
Przy czym wskaźnik urodzeń u Azajtów jest wielokrotnie wyższy niż u innych narodowości. Poza tym Rosjanie będą emigrować do Rosji do czego zresztą jak sądzę Rosja będzie ich zachęcać z uwagi na własną sytuacje demograficzną.
To, że kazachstan ma dobre stosunki z Rosją nie oznacza, że chce zostać jej częścią. Zresztą Kazachstan realizuje własną politykę ekonomiczną. Stąd kontakty z Chinami.

Awatar użytkownika
Miszk@
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Miszk@ » pt 02 cze, 2006 23:05

To wytłumacz mi astronomiczną :lol: ilość ros. baz wojskowych na terenie Kazachstanu - myśle że wraz z Białorusią ten kraj jest najwierniejszym partnerem FR.
Doceniło to Wowa zapraszając Nazarbajewa do Petersburga na zebranie G8 jako jedynego z prezydentów panstw WNP

goleminfo
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: goleminfo » pt 02 cze, 2006 23:26

Poczytaj sobie o Kazachstanie
http://www.osw.waw.pl/files/PRACE_15.pdf
Obecność baz rosyjskich nie świadczy o tym, że Kazachstan chce być częścią Rosji. To tylko biznes. Z Bajkonuru Kazachstan ciągnie takie pieniądzę, że Rosjanie prędzej czy później przeniosą się do Plesiecka. Partnerstwo nie oznacza zgody na inkorporację. To, że Japonia jest partnerem USA nie oznacza, że chce być kolejnym stanem :wink:

Awatar użytkownika
Miszk@
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Miszk@ » pt 02 cze, 2006 23:34

Wiesz wnioskuje to bo Nazarbajew oficjalnie powiedział(1997) że jest zwolennikiem wstąpienia do ZBiR ale pewien zapijaczony kretyn - wiesz kto stwierdził że Rosji to niepotrzebne(po części miał rację ale teraz miała by całkowity monopol na surowce w WNP Azji śrowdkowej)

ODPOWIEDZ