Dzień Marynarki Wojennej 2017 w Petersburgu

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
Krzysiek85
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny
Posty: 28
Rejestracja: sob 17 wrz, 2016 10:03

Dzień Marynarki Wojennej 2017 w Petersburgu

Post autor: Krzysiek85 »

Muszę przyznać, że zawsze ceniłem kunszt rosyjskiego (i radzieckiego) państwa w organizacji imprez masowych. Powiedzmy: w operowaniu na żywej materii na masową skalę. Wstęp, rozwinięcie, efektowna kulminacja – majstersztyk.
Wczorajszy Dzień Marynarki Wojennej to jedno ze świąt, któremu w morskiej stolicy Rosji poświęca się szczególną uwagę. W wojennym „kalendarzu liturgicznym” to święto numer dwa zaraz po majowym Dniu Zwycięstwa. To również jeden z takich dni, w który mieszkańcy Petersburga (jeśli tylko mogą) uciekają na daczę, gdzie całość imprezy mogą sobie wygodnie obejrzeć w telewizji nie narażając się na niedogodności. Takoż i ja uczyniłem.
W sumie to taki spektakl, który nawet lepiej jest obejrzeć na ekranie telewizora, aby docenić go w pełni. Stojąc w tłumie zmęczysz się, spocisz, zapewne niewiele zobaczysz. A tak: ujęcia przemawiającego prezydenta na tle pomnika samego Piotra I, któremu rosyjskie imperium zawdzięczało narodziny swojej floty i dostęp i do Bałtyku – wyborne zagranie! Zbliżenia na detale śnieżnobiałych mundurów, kadry z ponad stu kamer naziemnych, latających i umieszczonych na samych statkach pięknie zmontowane z muzyką i podniosłym tonem lektora…
Ujęcia z kokpitów myśliwców też były super - ktoś czujny wypatrzył na kolanie jednego z pilotów tani nawigator GPS (1:07:55), wedle reklamy idealny na polowanie, ryby i grzyby. Widać do nawigacji lotu myśliwca MIG-31 też dobry (wróżę temu modelowi zawrotną karierę).
http://www.fontanka.ru/2017/07/31/047/

Zapraszam na www.popetersburgu.pl

Bebej
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor
Posty: 116
Rejestracja: wt 27 mar, 2012 23:42
Lokalizacja: Aberdeen UK

Dzień Marynarki Wojennej 2017 w Petersburgu

Post autor: Bebej »

Pan major Roman Trunow, o ile dobrze zrozumiałem, "wozi się" ze wspomnianym GPS-em :) Zapewne się nie dowiem, ale mam pytanie - czy ktoś mu coś powiedział, za to że ma tani sprzęt ;)

Awatar użytkownika
Kradso
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz
Posty: 32
Rejestracja: śr 26 paź, 2016 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Dzień Marynarki Wojennej 2017 w Petersburgu

Post autor: Kradso »

Sama ceremonia obyła się w Sankt-Petersburgu. Nie powiem nawet na ekranie hostelowego telewizorka wyglądało to dość spektakularnie.
Światowid.

ODPOWIEDZ