Zamordowano dziennikarkę Annę Politkowską a teraz kolejną !!

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
wędrowiec
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: wędrowiec »

4717 - być może masz rację, być może nadinterpretuję.
Ale nie potrafię zaakceptować konwencji, żeby w obliczu autentycznej tragedii (a taką jest chyba to morderstwo) prowadzić dyskusję o sposobach jedzenia kraba.
A właśnie tak jawi mi się zainiocjowana przez Semena dyskusja.
Już Miłosz pisał )cytuję z pamięci): "Śmierć człowieka jest niby upadek państwa potężnego...."
A zwłaszcza śmierć takiego człowieka, jak Anna Politkowska...
4717
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: 4717 »

Tu przyznam Ci rację - to nie była nadinterpretacja. Przyznaję się do winy :). Napisałem, że USA jest winne (choć częściowo) za wydarzenia w Czeczenii. No cóż, zapędziłem się, ale może dążenia USA do uzyskania wpływów w państwach graniczących z Rosją w pewien sposób jednak się na tym odbiły.
Śmierć Anny Politkowskiej na pewno ma bardzo duże znaczenie, ale śmierć porównywalna do upadku "państwa potężnego" dla mnie kojarzy się raczej ze śmiercią tego władcy mongolskiego, po którego śmierci Mongołowie odpuścili sobie dalsze podboje, czy też np. śmiercią Lenina.
Betty
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Betty »

a ja bym raczej powiedziała interpretując ten wiersz tak, że śmierć człowieka jest tym razem upadkiem pełnej demokracji i wolnosci słowa, której w Rosji na razie nie będzie. Mika mam prośbe czytaj cąła inerpretacje a nie ostatnie zdanie :) mi chodziło o to, że skoro demokratyczny kraj, który narzuca innym taki sposób życia stawia interesy ponad życie ludzkie głosząc inaczej nie zwraca uwagi na to co dzieje się w Czeczeni(wiadomo Irak za Czeczenie, ropa za życie) to nikt nie zwróci uwagi na Politkowską. Tak naprawdę to pozwalamy My jako naród ,jako ludzie na to ,że na świecie m.in. w Czeczeni jest istna eksterminacja ludności inaczej nie można tego nazwać. Niestety ja też jestem antyUSA i wole żyć w Polsce. Na pewno Amerykanie nie są inteligentniejsi od nas nie zapominajmy ,że większość naukowców jest z Europy i Rosji również :wink:
betti
Mika
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Mika »

Betty pisze:Mika mam prośbe czytaj cąła inerpretacje a nie ostatnie zdanie :)
Przeczytałam (i zacytowałam) całą wypowiedź, jednak właśnie to ostatnie zdanie wydało mi się kontrowersyjne. Moim zdaniem, winnych należy szukać w kraju, gdzie popełniono zbrodnię, a nie na innym kontynencie. Masz oczywiście prawo do własnej opinii.
Betty pisze:Niestety ja też jestem antyUSA i wole żyć w Polsce.
Ja także wolę żyć w Polsce, nie zamierzam nigdzie emigrować - różnica polega na tym, że nie jestem ANTY. Nie wydaje mi też, że Polska jest jakimś wyjątkowym krajem, pępkiem Świata. Nie zamierzam pouczać Amerykanów jak mają żyć...
wędrowiec
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Mika, Betty -
ja też wolę żyć w Polsce, niż gdziekolwiek indziej. Mimo, że żyłem w innych krajach i tylko, niestety, w swojej ojczyźnie dostałem i dostaję po dupie tak, jak dostaję.
Ale Czeczenia jest dla mnie symbolem walki o zwykłą godność.
A śmierć Politkowskiej to śmierć nadziei setek, tysięcy, setek tysięcy ludzi, którzy wierzyli w sprawczą moc pisanych przez nią słów.
I co do tego mają jakieś knowania (albo i nie-knowania0 Amerykańców?
4717
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Mika, nikt tu ani nie poucza amerykańców, ani nie sądzi, że Polska jest pępkiem Świata (ja uważam, że jest przeciwnie - Polska od czasu osłabnięcia "orbituje" wokół innych państw, które są mocarstwami). Chodzi o to, że to USA uważa się za taki pępek, mając co prawda ku temu powody. I to raczej oni pouczają. A ostatnie zdanie w tamtym poście Betty wcale nie zrzucało winy na USA, tylko je krytykowało przez pryzmat wojny w Czeczenii.

Wędrowiec: Mnie się zdaje, że Czeczenia jest też walką o utrzymanie wpływów w państwach przygranicznych przez Rosję. USA ma swój interes w tym, by jej te wpływy odebrać. Nie twierdzę, że wywołało wojnę czy coś w tym stylu, ale przypuszczam, że ma w tym jakiś udział. A za śmierć Politkowskiej odpowiedzialny jest pewnie faktycznie jakiś ważny generałek, jak to twierdzi RCL. Pewnie faktycznie, jak to powiedziałeś, gadamy o krabach :).
Betty
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Betty »

to bardzo dobrze, że są osoby które lubią Ameryke ja nie mam nic przeciwko temu i w moim ocenianiu spraw politycznych staram się być obiektywna. No właśnie 4717 dobrze zinterpretował to co miałam na myśli pisząc te wiadomo jakie zdanie :lol:
betti
4717
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Ja nie uważam, że to bardzo dobrze, że są takie osoby, które lubią Amerykę, lecz nie uważam tego za coś złego ani nie jestem tym zaskoczony. Niech sobie lubią, ale to zdanie (znalazłem je wśród komentarzy jednego z artykułów na www.gazeta.pl): "dzięki Amerykanom Ziemia sie kręci, słonce wstaje i zachodzi itd. Kocham USA za
to." to już naprawdę duża przesada.
Mika
Tytularny Radca
Tytularny Radca

wędrowiec pisze:Ale Czeczenia jest dla mnie symbolem walki o zwykłą godność.
A śmierć Politkowskiej to śmierć nadziei setek, tysięcy, setek tysięcy ludzi, którzy wierzyli w sprawczą moc pisanych przez nią słów.
Wydaje mi się, iż sprawa Czeczeni jest bardziej skomplikowana, z pewnością nie można tego oceniać wyłącznie jako walki o wolnośc i godność. Zresztą świat, tak naprawdę, nie wie co tam się dzieje, a winę za to (tzn. całkowitą blokadę informacyjną) ponosi Rosja. Miałam kontakt z osobą mieszkającą w Rosji, która twierdziła, że Politkowska była znana wyłącznie na Zachodzie, w Rosji nikt jej nie czytał, to co pisała nie miało żadnego wpływu na sytuację. Trudno mi ocenić na ile to prawdziwa opinia.
4717 pisze:Ja nie uważam, że to bardzo dobrze, że są takie osoby, które lubią Amerykę
Jeśli to do mnie :lol: to jakoś nie miałam okazji być w USA, nie spotkałam też żadnego rodowitego Amerykanina (poza Polakami, którzy tu przyjeżdżają) więc nie mam jakiegoś emocjonalnego stosunku do tego kraju.
wędrowiec
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Mika pisze:Miałam kontakt z osobą mieszkającą w Rosji, która twierdziła, że Politkowska była znana wyłącznie na Zachodzie, w Rosji nikt jej nie czytał, to co pisała nie miało żadnego wpływu na sytuację. Trudno mi ocenić na ile to prawdziwa opinia
Ja jestem Polakiem, ale jednoczesnie członkiem Ssowarzyszenia "Memoriał" w Riazaniu. Mój przyjaciel był członkiem misji Siergieja Kowaliowa w Czeczenii w 1995 roku, kiedy to jeszcze można było mieć złudzenia, że wojnę w Czeczenii da się zażegnać.
Grupa Kowaliowa nie tylko dokumentowała okrucieństwo tej wojny, ale także uczyła obie strony tzw. sztuki negocjacji, bo Rosjanie jeszcze wtedy udawali, ze chcą rozmawiać.
Ze swoimi rosyjskimi przyjaciółmi mam kontakt na codzień, przynajmniej mailowy.
I wiem, że ich nazwiska są na tych samych (milcząco tolerowanych przez władzę) listach "wrogów narodu" - ludzi przeznaczonych do likwidacji. Na tych listach jednym z pierwszych nazwisk było nazwisko Politkowskiej. Z fotografią, dokładnym adresem zamieszkania, numerami telefonów... I to naprawdę nie są żarty.
A o reakcjach w Rosji na śmierć Politkowskiej można przeczytać na www.hro.org
4717
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Mika: Nie, nie do Ciebie ;).
Wędrowiec: A skąd wiesz kto jest na tych "listach"!? Czyżbyś miał możliwość inwigilacji wszelkich tajnych planów Putina? Nie twierdzę, że coś takiego na pewno nie istnieje, po prostu nie wiem skąd możesz wiedzieć o takich listach :).
wędrowiec
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

4717 pisze:Wędrowiec: A skąd wiesz kto jest na tych "listach"!? Czyżbyś miał możliwość inwigilacji wszelkich tajnych planów Putina
Cyba przeceniasz moje możliwości.
Próbowałem odnaleźć w swojej poczcie linki do stron tych organizacji faszystowskich w Rosji, które dziwnym trafem spokojnie funkcjonują już ponad rok, ale chyba je wykasowałem.Tam były własnie takie listy. Napisałem przecięż, ze są to strony "milcząco tolerowane przez władze",I to właśnie miałem na mysli.
Andriej, szef riazańskiego Memoriału i mój przyjaciel spotkał sie nawet z próbą wrobienia go w szpiegostwo, bo przecież zlokalizował miejsce pochówku ostatniego dowódcy Okręgu Lubelskiego AK - Kazimierza Tumidajskiego (między innymi za to dostał w 2005 roku od polskich władz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski).
A jak wygląda dziś relacja Memoriału z władzami - przytaczam poniżej fragment listu otwartego Andrieja Blinuszowa z grudnua 2005 roku. Dziś jest już znacznie gorzej.

Уважаемые дамы и господа,
Коллеги,

Как вы, наверное, знаете, в настоящий момент в России сложилась крайне тревожная ситуация. Парламент страны намерен принять дискриминационный закон в отношении российских и иностранных общественных организаций, работающих на территории России.

Как в годы СССР, чтобы обеспечить благоприятный фон для прикрытия действий власти в отношении общественных организаций, на полную мощность включена пропагандистская машина.

Ежедневно со страниц послушных российских газет и экранов телевизоров обывателю внушается, что общественные организации, особенно правозащитные – возможное прикрытие для террористов и шпионов западных спецслужб. И что российские власти вынуждены изменить законодательство, чтобы взять эти общественные организации под полный контроль.

Более того, начались прямые обвинения в адрес российских общественных правозащитных организаций. Все это наводит на мысль о готовящемся развязывании политических репрессий в отношении правозащитников.

В частности, ощутимо ухудшается обстановка вокруг организаций Международного историко-просветительского, правозащитного и благотворительного общества «Мемориал». Одна за другой следуют избыточные финансовые проверки организации, возможно, чтобы попытаться обвинить «Мемориал» в несуществующих нарушениях.

Устами члена парламента А.Н. Савельева, через прессу, «Мемориал» объявляется:
- «отстойником для русофобов и оправдателей инородческой агрессии против России»;
- «организацией патологических лжецов»;
- «политической шпаной» и так далее.

Особо агрессивную реакцию вызывает принципиальная позиция общества «Мемориал» по восстановлению исторической правды о периоде политических репрессий и нарушений прав и свобод человека в Чечне сегодня.

Работа многих членов общества «Мемориал» по раскрытию правды о массовом убийстве польских военнопленных («Катынское дело»), ставится в вину правозащитникам. Организаторы травли общества «Мемориал» заявляют: «Встав на защиту фальсификаторов "Катынского дела", именно эта преступная группировка занимается разжиганием розни между Россией и Польшей... Мемориальцам" место на нарах как организаторам розни между народами, клевещущим на русскую историю...»

Уважаемые дамы и господа, коллеги, я призываю вас осознать, что, с большой долей вероятности, нынешние власти России попытаются прибегнуть к различным вариантам как «легитимных», так и внеправовых репрессий в отношении независимых правозащитных организаций в России, в частности – в отношении «Мемориала».

В сложившейся ситуации мы рассчитываем на солидарность и поддержку всех, кто знаком с нашей работой, кому дороги идеалы свободы, демократии и прав человека.

С искренним уважением,
Андрей Блинушов,
Председатель Рязанского общества «Мемориал»,
Главный редактор правозащитного Интернет-портала «Права человека в России», редактор Российского исторического и правозащитного журнала «Карта»
karta@hro.org
Mika
Tytularny Radca
Tytularny Radca

wędrowiec pisze:Ja jestem Polakiem, ale jednoczesnie członkiem Ssowarzyszenia "Memoriał" w Riazaniu. Mój przyjaciel był członkiem misji Siergieja Kowaliowa w Czeczenii w 1995 roku, kiedy to jeszcze można było mieć złudzenia, że wojnę w Czeczenii da się zażegnać.
Grupa Kowaliowa nie tylko dokumentowała okrucieństwo tej wojny, ale także uczyła obie strony tzw. sztuki negocjacji, bo Rosjanie jeszcze wtedy udawali, ze chcą rozmawiać.
Mam ogromny szacunek i podziw dla odwagi takich ludzi. Myślę jednak, iż jest ich mała garstka, a olbrzymia większość Rosjan jest obojętnie, albo wręcz wrogo nastawiona do tych osób. To trochę jak walka z wiatrakami, oby przyniosło jakieś owoce...
4717
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Nie żebym miał coś przeciwko Twoim przyjaciołom, Wędrowiec, ale chyba nikt nie powinien się dziwić, że oskarżano ich o szpiegostwo, skoro przekazują Polakom takie informacje :/.
wędrowiec
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

4717 pisze:Nie żebym miał coś przeciwko Twoim przyjaciołom, Wędrowiec, ale chyba nikt nie powinien się dziwić, że oskarżano ich o szpiegostwo, skoro przekazują Polakom takie informacje :/.
Zabawne.

Lokalizacja grobu gen. Tumidajskiego (chyba w 1991 roku) była jedną z form realizacji oficjalnej umowy pomiędzu władzami Frederacji Rosyjskiej i Polski.
To że wladze rosyjskie robiły wszystko, żeby sie to nie udało, to zupełnie inna sprawa.

w 1994 roku na terenie byłego obozu dla jeńców wojennych odbyło się oficjalne otwarcie cmentarza, na którym pochowani są Polacy z AK, Niemcy z wehrmachtu, Rosjanie, Włosi. Cmentarz postawiono z inicjatywy Memoriału, przy współfinansowaniu Polaków, Niemców i rosyjskiego biznesmena. Uroczystość otwarcia jak najbardziej oficjalna, z udziałem przedstawicieli rosyjskich władz. Byłem przy tym, bo przy tej okazji powstawał dla "dwójki" film dokumentalny według mojego scenariusza - "Dwa dni w Riazaniu" - o pracy riazańskiego Memoriału.

I teraz, w 2005 roku Andriej Blinuszow był wzywany na przesłuchanie do FSB, gdzie grożono mu sprawą za szpiegostwo w związku z tą historią...

A to tylko jeden z wielu "incydentów".
4717
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Hmm, zaczynam czuć się coraz bardziej jak kretyn :/. Przepraszam, jeśli powiedziałem coś nie tak :). Musiałbym wiedzieć na ten temat trochę więcej, bo póki co nie bardzo to rozumiem. Na czym polegała owa umowa pomiędzy Rosją a Polską i czemu władze FR brały w tym udział, skoro nie chciały, by się to udało? Jakaś farsa :)? Po prostu z tymi informacjami, jakie teraz otrzymałem mógłbym tylko uznać, że "Memoriał" działa wbrew władzom Federacji Rosyjskiej :[.
wędrowiec
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

4717 pisze:Hmm, zaczynam czuć się coraz bardziej jak kretyn
4717 - BRAWO!

Wydaje mi się, że niezwykle celnie ująłeś niepisaną zasadę funkcjonowania rosyjskiej konstytucji i kodeksu karnego w zakresie praw człowieka -
KTO W SWOICH DZIAŁANIACH PRÓBUJE KIEROWAĆ SIĘ ZAPISANYMI TAM UREGULOWANIAMI, TEN POWINIEN PO NIEDŁUGIM CZASIE DOJŚĆ DO WNIOSKU, ŻE JEST KRETYNEM.
A jeśli nie, to są sposoby, by zrobić z nim porządek.

Nie posądzam Ciebie, byś nie wiedział, ze od 1989 roku zezwolono rodzinom Polaków zmarłych w łagrach odwiedzać groby swoich bliskich. Warunkiem było posiadanie zaświadczenia z Czerwonego Krzyża, że te groby się zachowały.
4717
Tytularny Radca
Tytularny Radca

1) Kiedy w jakichkolwiek swoich działaniach kierowałem się owymi uregulowaniami?
2) To, że nie podoba Ci się polityka władz Federacji Rosyjskiej nie oznacza jeszcze, że jest ona kretyńska.
3) Mnie się wydaje, że wykraczamy poza jeszcze w miarę poważny poziom dyskusji :/
wędrowiec
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

4717 pisze:Mnie się wydaje, że wykraczamy poza jeszcze w miarę poważny poziom dyskusji :/
4717 - malutka, skomna prośba:
NIE MANIPULUJ MOIMI WYPOWIEDZIAMI.

Ja wcale nie napisałem, ze polityka władz Federacji Rosyjskiej jest kretyńska.
Wręcz przeciwnie - uważam, że jest bardzo wyrafinowana i skuteczna.
4717
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Czemu zacytowałeś ostatnią linijkę? Tu chodziło mi akurat o "drobne" wykroczenie poza uregulowania netykiety. Swoją drogą, co do polityki FR, faktycznie nastąpiła tu moja nadinterpretacja (znów ;)). Co do tematu, to może lepiej nie będę wnikał dalej, bo coś się nam rozmowa nie klei :). W każdym razie dzięki za informacje.
wędrowiec
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

4717 -
ja naprawdę nie stoje po przeciwnej stronie barykady,
Nawet wątpię, żeby taka barykada istniała (pomiędzy nami).
Bardzo mi się podoba, ze w innym temacie zwracasz uwagę na "Archipelag GUŁag"
Choć mnie badzuej podobają się "Opowiadania kołymskie" Warłama Szałamowa, czy chociażby wiersze Siemiona Gudzenki - to z nich zaczerpnął inspirację Wysocki do "Ochoty na wołkow" (wiersz "Pieried atakoj").
Ale jesli chodzi o temat o Politkowskiej, to bronić będę Nowotestamentowego (cytuję z pamięci): "A niechaj słowa wasze będą: Nie - nie. Tak - tak. A co więcej jest, od Złego jest."
Pozdrawiam Ciebie serdecznie.
4717
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Oczywiście, że nie ma :). Ja po prostu uznałem, że jak dalej będę wnikał w ten temat, to moze będzie, a że nie jestem tu, by się o cokolwiek wykłócać, to profilaktycznie się wycofałem :). Ale jak to już mówiliśmy - koniec z krabami (jeszcze upomnienie za spam dostanę :I). Dziękuję za pozdrowienia i nawzajem!
Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Wiec ku czci zamordowanych dziennikarzy

Post autor: lusac »

Bliscy i koledzy zamordowanych w Rosji dziennikarzy uczcili w piątek w Moskwie ich pamięć minutą ciszy i zapaleniem świec.

Na ścianie Domu Dziennikarza w Moskwie wyświetlono portrety zamordowanych. - Żadne zabójstwo dziennikarza w Rosji nie zostało dogłębnie wyjaśnione. Te zbrodnie pozostają bez kary i będą się mnożyć - powiedział redaktor naczelny dziennika "Moskowskij Komsomolec" Pawieł Gusiew. Jeden z dziennikarzy tej gazety, Dmitrij Chołodow, który badał m.in. malwersacje w siłach zbrojnych, został zamordowany w 1994 r.

- Tacy dziennikarze jak Chołodow czy Anna Politkowska mówili gorzką, nieprzyjemną prawdę. Tylko prawda może uzdrowić społeczeństwo - podkreślił Gusiew.

W ciągu ostatnich 15 lat ponad 200 dziennikarzy zostało zamordowanych w Rosji. - Przyjdźcie (na manifestację), by ta liczba nie wzrosła - zaapelowała opozycyjna "Nowaja Gazieta", gdzie pracowała zamordowana 7 października Politkowska.
oryginal tu.
Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

GW: Zabójstwo Anny Politkowskiej został‚o wyjał›nione?

jak w temacie. artykul tutaj.
Awatar użytkownika
Ania_Ruda
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Ania_Ruda »

Jakos nie chce mi sie w to wierzyc. I to chyba nie tylko moje zdanie. Ale przeciez musza czyms zamknac usta zachodnim mediom. :?
Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

kolejne informacje

na temat sledztwa dzis opublikowala wybiorcza:
Rosyjska prokuratura oskarżyła trzech mężczyzn o udział w zabójstwie opozycyjnej dziennikarki Anny Politkowskiej. Gazeta, w której pracowała zamordowana, uważa jednak, że sprawa nie została w pełni wyjaśniona.
calosc tutaj.
Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

i jeszcze cos:
Domniemany zabójca rosyjskiej dziennikarki Anny Politkowskiej ukrywa się w Europie Zachodniej - informują we wtorek rosyjskie dzienniki, cytując przedstawiciela prokuratury Aleksandra Bastrykina.
calosc tutaj.
Awatar użytkownika
anka89
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: anka89 »

Polecam książkę "Korporacja zabójców" Jurij Felsztinski , Władimir Pribyłowski ją napisali. Może nie jest ona stricte powiązana z tematem i ogólnie można mieć do niej sceptyczny stosunek, to mimo wszystko polecam, bo warto ją z wielu względów znać (Putin, KGB).
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

NO cóż minęło trochę czasu a już zginęła kolejna dziennikarka. Zastrzelono Estamirową z Memoriału. Ciekawe kto następny ? Sztuczne wypowiedzi z wierchuszki sprawiają , że kolejny odstrzał niedługo. Swoją drogą tylko tchórze mordują w ten sposób.

z onet.pl: Zamordowana aktywistka Memoriału

Wpływowa rosyjska aktywistka organizacji Memoriał Natalia Estamirowa została porwana i zamordowana w Czeczenii. Poinformowały o tym władze Inguszetii, gdzie znaleziono ciało kobiety. Mordercy prawdopodobnie zastrzelili aktywistkę, bo na jej głowie i klatce piersiowej widnieją ślady po kulach.

Natalia Estamirowa od dziesięciu lat dokumentowała przypadki łamania praw człowieka w Czeczenii. Ekspert BBC Rupert Wingfield-Hayes twierdzi, że Estamirowa była dla władz Czeczenii niewygodna. "Jej biuro tam na miejscu było pierwszym przystankiem dla osób, które chciały dowiedzieć się, w jaki sposób są w Czeczenii łamane prawa człowieka. Była jedną z przodujących działaczek, które przez lata dokumentowały przypadki łamania tych praw przez prorządowe bojówki. Ma na koncie kilkaset zdokumentowanych przypadków tortur, porwań czy zabójstw na zlecenie" - wyjaśnia ekspert.
Rosyjski prezydent Dimitrij Miedwiediew wyraził oburzenie zabójstwem Natalii Estamirowej. Przekazał jej bliskim wyrazy współczuci i nakazał podjęcie działań w celu wyjaśnienia zabójstwa.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: abacil »

roberT/TANAIS pisze: Rosyjski prezydent Dimitrij Miedwiediew wyraził oburzenie zabójstwem Natalii Estamirowej. Przekazał jej bliskim wyrazy współczuci i nakazał podjęcie działań w celu wyjaśnienia zabójstwa.
Dowcipniś.
Mam tylko nadzieję, że nie każe aresztować Putina.
I to jest właśnie różnica między światem białego człowieka, a światem azjatyckim : w takim USA jak jeden pan nakręci antybushowski film pt 7/11 - to staje się sławny i popularny. W takiej Rassiji - krytykant junty dostaje kulę w łeb.
Ostatnio zmieniony czw 16 lip, 2009 21:18 przez abacil, łącznie zmieniany 1 raz.
Dopóki nie zacząłem korzystać z internetu, nie podejrzewałem, że na świecie żyje tylu idiotów - Stanisław Lem
ODPOWIEDZ