"Polska uczy Europę nienawiści do Rosji"

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
Vexatus
Nadworny Radca
Nadworny Radca

"Polska uczy Europę™ nienawił›ci do Rosji"

Post autor: Vexatus »

"Polska uczy Europę nienawiści do Rosji"
- Dawni "bracia z obozu socjalistycznego" uczą Europę nienawiści do Rosji - pisze wielkonakładowa "Komsomolskaja Prawda".
Za "jednego z głównych specjalistów od wkładania kija w szprychy rosyjsko-europejskiej współpracy" ten powiązany z Kremlem dziennik uznaje Polskę.

"Komsomolskaja Prawda" pisze, że "Związku Radzieckiego nie ma już od ponad 15 lat, a wschodnioeuropejscy politycy i bożyszcza opinii publicznej coraz głośniej krzyczą o »imperialnych tradycjach« Moskwy, jednoznacznie pozostawiając Rosję po drugiej stronie zbudowanych przez siebie »politycznych barykad«".
REKLAMA Czytaj dalej

"Dostali posiłki w postaci nowych członków NATO z byłych nadbałtyckich republik ZSRR. Razem jest weselej. W ostrości ocen przemówienia prezydenta Władimira Putina w Monachium okazali się »świętsi od papieża«, czyli Waszyngtonu i liderów Sojuszu Północnoatlantyckiego" - ocenia gazeta.

Według niej "Amerykanom nie jest na rękę spierać się z Moskwą - dlatego wysługują się poplecznikami-sojusznikami". "Jednym z głównych specjalistów od wkładania kija w szprychy rosyjsko- europejskiej współpracy jest Polska" - uważa "Komsomolskaja Prawda".

Dziennik wskazuje, że "Unia Europejska i Rosja już dawno gotowe są podpisać nowe porozumienie o współpracy". "Jednak Warszawa, od niedawna także członek UE, przeprowadziła konsultacje z Waszyngtonem i błyskawicznie nałożyła weto na tę umowę" - dodaje "Komsomolskaja Prawda".

Moskiewska gazeta przypomina, że "w UE wszystko rozstrzyga się na zasadzie konsensu". "I teraz Berlin, Paryż, Rzym oraz inne stolice pokornie czekają, aż Polska zezwoli na podpisanie dokumentu z Rosją. A Warszawa czeka na zgodę zza Oceanu" - pisze "Komsomolskaja Prawda".

Dziennik dodaje, że "formalnie Panowie zdenerwowali się za to, że rosyjskie władze zakazały importu złej jakości wieprzowiny i wołowiny z Polski". "Wszelako jest publiczną tajemnicą, że oprócz własnego mięsa Polska po cichu sprzedawała obce, równie złej jakości" - pisze "Komsomolskaja Prawda".

Prokremlowska gazeta cytuje też opinię przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Rady Federacji, izby wyższej parlamentu Rosji, Michaiła Margiełowa, który ocenił, że strach przed ZSRR jest chorobą psychiczną.

"Kraje Europy Wschodniej odczuwają fantomowy strach. ZSRR już dawno nie ma, a one wciąż się go boją. Ten strach - to choroba psychiczna" - orzekł Margiełow.

Jego zdaniem Rosja "powinna się temu przyglądać ze spokojem psychiatry". "Oczywiście, zanim kraje te wyleczą się z tej choroby, minie kilka pokoleń, a ich rozwój ulegnie zahamowaniu. To nie jest jednak już nasz problem, lecz Unii Europejskiej. Jeśli potrzebna będzie nasza odpowiedź, to powinna być ostrożna jak cięcie neurochirurga" - oświadczył rosyjski senator.

Zródło
wędrowiec
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: wędrowiec »

Vexatus pisze:Jego zdaniem Rosja "powinna się temu przyglądać ze spokojem psychiatry". "Oczywiście, zanim kraje te wyleczą się z tej choroby, minie kilka pokoleń, a ich rozwój ulegnie zahamowaniu
Zaiste - władcy współczesnej Rosji coraz bardziej czują się spadkobiercami Imperium.
I przypomniały sobie o wiodącej roli radzieckiej psychiatrii w zwalczaniu "inakomysliaszczich" jednostek i całych zbiorowości.

Przecież schizofrenia bezobjawowa (dla tych, którzy nie znają historii - to właśnie tę straszną chorobę wykryto u Bukowskiego i Gorbaniewskiej i leczono ich z całym miłosierdziem) - to jedno z najwiekszych odkryć epoki Breżniewa.

Ale może współcześnie należałoby tu doradzić "śniącym o potędze" ideologom sentencję: "lekarzu, lecz się sam!"...
Awatar użytkownika
Pyotr
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Pyotr »

jakby nie patrzec Ukraina ("Staroruś") i Białoruś to tylko kolejne "rusie" Rosji ("Wielkorusi")
podczas podzialu dzielnicowego
zreszta im te "wschodnie" kraje sie boja tym bardziej kontrreaguja co wkocu doprowadzi do realnego ataku a to napewno "odrodzi" dawne "straszydlo"
wiec przestanmy sie bac zacznijmy logicznie myslec a nic nam sie nie stanie a no i "nie wtracajmy sie w nie swoje sprawy"
Awatar użytkownika
KKatarzyna
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: KKatarzyna »

Polska ma to do siebie, że lubi się wtrącać wszędzie, zamiast dbać o dobro swojego kraju.
Sławomir
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Sławomir »

KKatarzyna pisze:Polska ma to do siebie, że lubi się wtrącać wszędzie, zamiast dbać o dobro swojego kraju.
Szanowna Pani, Szanowni Państwo,
Myślę, że zdanie Pani o Polsce jest nieco przesadzone. Polski rząd musi pilnować swoich i naszych, Polaków, interesów i wypowiadać się zawsze tam, gdzie idzie o polskie sprawy. A teraz będę pisał trochę rozdwojony: byłem w ZSRR i w samej Rosji wielokrotnie. Spotykałem tam zwykłych ludzi, nie członków jakichś władz. Do ludzi mam szacunek i sympatię, ale jeśli człowiek, z którym wieczorem wypiłem kilka kieliszków wódki (są tacy Rosjanie, którzy piją kieliszkami) następnego dnia występuje wobec mnie jako "władza" to umarł w butach. I stąd moje rozdwojenie bo i Rosjanie są rozdwojeni. Lubimy Rosjan jako ludzi i boimy się rosyjskich władz, niedowierzamy im. Jak do tej pory władze rosyjskie zawsze znajdowały wytłumaczenie dla zrywanych umów i układów z Polską a cierpieli na tym zwykli ludzie, robotnicy, urzędnicy, pracownicy umysłowi. Myślę, że wszyscy forumowicze wiedzą o co chodzi. I dlatego mimo całej sympatii do zwykłych Rosjan Polacy zawsze będą nieufni wobec władzy. Niech mi jakikolwiek Rosjanin powie: czy zwykły Rosjanin, którego władza pośle ukarać tych wrednych Polaczków, nawet jeśli przyjaźni sie z jakimiś , odmówi wykonania rozkazu? I będzie miał jakieś wątpliwości? Przecież "naczalstwo znajet łuczsze" a krytykowanie władzy jest jak całowanie lwicy: przyjemność żadna, strachu dużo i żaden efekt. Mam przyjaciół Rosjan, ale władz rosyjskicfh bałem się, boję się i będę się bał bo im nie ufam.
Awatar użytkownika
Pyotr
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

i jak 100 lat temu odrazu nam na mysl pada wprowadzenie "dyktatury ploretariatu" :D
ehhh... ale zawsze bedzie musialbyc jakies "naczalstwo"...
moze chybryde?
ehhhhh...... ciekaw jestem co by powiedzial towarzysz Trocki... :)
co do wladzy to tak zawsze... zawsze robi to co JEJ sie podoba...
Mika
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Mika »

Oczywiście Rosja ma bardzo przyjazne i pokojowe zamiary 8)

Jak donosi "Komsomolskaja Prawda":
Rosja może zbombardować tarczę antyrakietową w Europie - podkreśla wielkonakładowa "Komsomolskaja Prawda". Dziennik wyjaśnia, że do tego celu mogą być wykorzystane nie tylko rakiety, ale również bombowce strategiczne.
- Niedawna decyzja USA o rozmieszczeniu elementów ich systemu obrony przeciwrakietowej w Polsce i Czechach wywołała groźną reakcję ze strony rosyjskich generałów - zauważa powiązana z Kremlem gazeta.
Całość tutuj
Awatar użytkownika
Pyotr
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

no tak to prawda skoro iran jest na bliskim wschodzie to czemu tej tarczy nie zaproponowali turcji??? oni tez sa w nato...
Awatar użytkownika
KKatarzyna
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: KKatarzyna »

Sławomir pisze:
KKatarzyna pisze:Polska ma to do siebie, że lubi się wtrącać wszędzie, zamiast dbać o dobro swojego kraju.
Myślę, że zdanie Pani o Polsce jest nieco przesadzone. Polski rząd musi pilnować swoich i naszych, Polaków, interesów i wypowiadać się zawsze tam, gdzie idzie o polskie sprawy. .
Owszem, to prawda. Tylko że podejscie Polski do interesów z Rosją jest niewłaściwe.
Zresztą nie tylko z Rosją. nie bez powodu Polska jets najmniej lubianym krajem w Europie.
http://wiadomosci.onet.pl/1505141,12,1,1,item.html
Awatar użytkownika
Pyotr
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

a slyszeliscie co powiedzial Tusk po spotkaniu z kaczorem?
"Tarcza jest żeby chroniła nas od Korei Północnej"
jak ja patrzylem na zasieg najnowszych rakiet korei te "Tae-dong II" nie dosiega alaski... juz predzej bym zrozumial ze chiny chca emabrga bo czuja sie zagrozone ale USA!?! UE!?!
takze patrzylem jaki maja zasieg rakiety bliskiego wschodu...
tylko Izrael ma srodki do ataku na Europe...
goleminfo
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: goleminfo »

Pyotr pisze:a slyszeliscie co powiedzial Tusk po spotkaniu z kaczorem?
"Tarcza jest żeby chroniła nas od Korei Północnej"
jak ja patrzylem na zasieg najnowszych rakiet korei te "Tae-dong II" nie dosiega alaski... juz predzej bym zrozumial ze chiny chca emabrga bo czuja sie zagrozone ale USA!?! UE!?!
takze patrzylem jaki maja zasieg rakiety bliskiego wschodu...
tylko Izrael ma srodki do ataku na Europe...
Rzecz w tym, że tarcza powstanie /osiągnie zdolność operacyjną/ za kilkanaście lat a do tego czasu zasięg rakiet Państw Bliskiego Wschodu i Korei Północnej znacząco sie wydłuży :wink:
Andrijor
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Brawo!

Post autor: Andrijor »

Polska ma to do siebie, że lubi się wtrącać wszędzie, zamiast dbać o dobro swojego kraju.

Brawo mądra wypowiedź
Awatar użytkownika
Pyotr
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

i jeszcze do czasu osiagniecia operatywnosci trzeba doliczyc momenty kiedy nowe rzady beda chcialy nowych renegocjacji...

nam brakuje kogos z prwdziwego zdazenia...
Awatar użytkownika
krzyżak
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Polska uczy Europę™ nienawił›ci...

Post autor: krzyżak »

End
Ostatnio zmieniony pn 21 maja, 2007 17:30 przez krzyżak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyotr
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

dokladnie! ja sie boje ze kiedys moga powolac swieta inkwizycje ;p
Awatar użytkownika
Chocim1621
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Chocim1621 »

Rząd polski powinien zabierać głos w sprawach europejskich, bo te sprawy dotyczą także naszego kraju, tyle że nie powinniśmy jako państwo prowadzić polityki zagranicznej przez pryzmat kompleksów rządzących, polityka zagraniczna zeby była skuteczna powinna byc dalekowzroczna tupanie nogą i pokrzykiwanie na nikim nie robi wrażenia. Skąd wiedza że Polska jest najmniej lubianym krajem w Europie? Kto tak nie lubi Polski? Ja nie zgadzam się z takimi stwierdzeniami Polska to coś więcej niż garstka fanatyków.
Awatar użytkownika
Pyotr
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

no tak ale nawet moi koledzy powiadaja ze jak rozmawiaja z obcokrajowcami to oni mowia ze "polska... to gorsze niz u nas..."
Awatar użytkownika
Chocim1621
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Pyotr kiedy ja rozmawiam z obcokrajowcami mowią oni to samo o Twoim kraju. U mnie w kraju jest opozycja kulawa ale niezależna, są wolne media i można demonstrować swoje poglądy, a na demonstracjach nie ma dwa razy więcej policji niż demonstrujących. Wreszcie moja nacja nie stawiała pomników swego zwycięstwa wszędzie tam gdzie wybijała inteligencję.
Awatar użytkownika
Pyotr
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

no Rosja ma znacznie smutniejsze szczescie... od Polski co do rzadzacych... u was mozna sie chociaz posmiac :)
Awatar użytkownika
Chocim1621
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

tak i w Polsce czasy kiedy mordowano niezależnych dziennikarzy to przeszło0ść a w Rosji od 1991 roku zamordowano 44 dziennikarzy w tym 13 za prezydentury w Putina. są to morderstwa na tle politycznym. Ja nie wierzę że naród rosyjski jest jednomyślny życzę wam spokoju , pokoju demokracji i tego żeby Rosja stała się państwem prawa
OLO_the_Great
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: OLO_the_Great »

Sławomir pisze:
Myślę, że zdanie Pani o Polsce jest nieco przesadzone. Polski rząd musi pilnować swoich i naszych, Polaków, interesów i wypowiadać się zawsze tam, gdzie idzie o polskie sprawy.
aha, czyli o "polskie sprawy" szło podczas pomarańczowej rewolucji i problemie z pomnikiem w Estonii? Zaiste ciekawe..
Rusofobi i durnym stereotypom - NIE!!!
OLO_the_Great
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: OLO_the_Great »

Chocim1621 pisze:tak i w Polsce czasy kiedy mordowano niezależnych dziennikarzy to przeszło0ść a w Rosji od 1991 roku zamordowano 44 dziennikarzy w tym 13 za prezydentury w Putina. są to morderstwa na tle politycznym. Ja nie wierzę że naród rosyjski jest jednomyślny życzę wam spokoju , pokoju demokracji i tego żeby Rosja stała się państwem prawa
tak oczywiście, jest zapewne jak mówisz.. Putin wyszedł na spacer i strzelił w łeb na środku ulicy niewygodnemu dziennikarzowi..
Nie wiem jak można wierzyć w te brednie, w Rosji spiera się wiele warstw, i czy wydaje wam się, że dysponując już 40 lat temu KGB toksycznymi oparami w puszce sprayu, tym razem władza postanowiła dla rozgłosu załatwić dziennikarza na ulicy kulą w łeb??
ps. jak jesteś taki dobry w matematyce to policz ilu dziennikarzy zginęło za ten czas choćby w usa
Rusofobi i durnym stereotypom - NIE!!!
Awatar użytkownika
Pyotr
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

jesli porownywac z USA to tak ogolnie to tam chyba ludzi sie zabija 11000 wiecej niz w Rosji to napewno sie znajdzie jakis procent dziennikarzy... w kazdym razie u nas to nigdy nic nei wiadomo...
a co do uzywek technicznych KGB to co jest lepsze: gaz w sprayu czy szminka z uraniczna kulka?
Awatar użytkownika
Juliette
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Juliette »

mysle ze nie powinnismy teraz roztrzasac tych spraw. jestesmy kolejnym pokoleniem, pokoleniem ludzi mlodych i powinnismy zakopac ten topor wojenny z Polska. :)
co to da, ze bedziemy sie o to klocic, dochodzic, wyciagac jakies sprawy z przeszlosci? to nie bedzie mialo konca a i tak nic nie da. nie pomoze ludziom ktorzy ucierpieli na Polsko-Rosyjskiej wojnie.
jubus83

Post autor: jubus83 »

zgadzam się w pełni, co nie oznacza, że należy przymknąć oko na takie ekscesy jak ponowne zakłamywanie historii w ujęciu FR rządzonej cały czas przez ludzi związanych z nomenklaturą radziecką. Nazywanie agresji ZSRR na państwa sąsiednie wyzwoleniem, czy tolerowanie symboliki radzieckiej, mauzoleum i pomników Lenina, Dzierżyńskiego i innych łajdaków na pewno nie słuzy zakopywaniu toporów wojennych. To tak jakby RFN wrócił do mundurów SS czy nawet Wehrmachtu a obozy koncentracyjne nazywać miejscami odosobnienia.
Rosja ma problem sama ze sobą i ze swoją tożsamością, nie potrafi przyznać się do zbrodni jakich dokonywano,zobić dekomunizacji itp. jako państwo-kontynuator ZSRR powinna była to zrobić już dawno. Wtedy nie było by problemu ani z relacjami z takim państwem. a i rusofoby nie mieliby żadnych argumentów.
Awatar użytkownika
Juliette
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Juliette »

przemyslalam to, masz racje jubus83. tylko chodzi mi o to, ze ktos powiniein przerwac ten lancuch kolejnych ekscesow Polska-Rosja. Czestym zjawiskiem ktore obserwuje jest dyskryminacja i wytykanie palcami Rosjan miszkajacych w Polsce, a szczegolnie mlodziezy. Czym sobie zasluzyli na takie traktowanie? Tyczy sie to rowniez Polakow w Rosji. To takie kolo zamkniete.
Ale fakt, ze Rosja powinna przyznac sie do zbrodni, ktore popelnila.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Niektóre z opinii tutaj głoszą osoby z małym bagażem życiowym i wiekiem. Kto tu wytyka Rosjan !!! i to palcami. No i ten łańcuch kolejnych "ekscesów". Jeśli są to na wierchuszcze. Władza radziecka i jej spadkobiercy stale odwoływały się do zewnętrznego wroga. Bo tak najprościej cementujemy naród , który nie myśli o codziennych problemach. Wszyscy chcą zniszczyć Matkę Rosję. Tylko kto przy zdrowych zmysłach chce ją zaatakować. Kraj przez prawie cały kontynent od morza do morza. Ludzie pomyślcie troszkę. Juliette : czy jak ci ktoś napluje w twarz to powiesz że deszcz pada !!! No proszę litości. Kto tu kogo dyskryminuje. Jak jestem w Rosji często kontrolują mnie . Ciągle pada stwierdzenie : Z Polski - tak - No tak kiedyś była nasza.
Niektórzy mają wielkopańskie maniery i sny o potędze. Co mnie dziwi w młodym pokoleniu Rosjan - poglądy faszyzujące. Dla mnie nie zrozumiałe ?
rusofil : robert/tanais
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

tuliusz1971
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: tuliusz1971 »

Nie ma co generalizować,wszędzie zdarzają się ksenofoby i innnego rodzaju ludzie o ograniczonych horyzontach i poglądach.Inną sprawą jest wschodnia polityka zagraniczna naszego rządu i nastawienie polityków-dla mnie nie zrozumiałe.Jednak w naszym społeczeństwie funkcjonuje ukuty przez dziesięciolecia wizerunek wschodniego sąsiada t.zw.kacapa,na który złożyły się różnego rodzaju doświadczenia historyczne.Mam nadzieję,iż wreszcie zostaną przywrócone w tym zakresie prawidłowe relacje między ludźmi.Zostawiłbym już też w spokoju kwestię przeprosin za różnego rodzaju zbrodnie.Tą materię pozostawiłbym bym w rękach zawodowych historyków,bo tak naprawdę,za co ma przepraszać dwudziestoletni Rosjanin,czy Rosjanka?Za to,że urodzili się w kraju,w którym kilkadziesiąt lat wcześniej jego obywatele dopuścili się strasznych zbrodni.Każdy rozumny człowiek bez względu na obywatelstwo,czy przynależność rasową ma w tej kwestii wyrobione zdanie,a na gesty przeprosin,czy pojednania ze strony oficjalnych władz bym nie liczył.Trzeba patrzeć w przyszłość-historiia jest ważna,lecz niech nie stanie się jedynym pryzmatem,przez który oglądamy świat.
tuliusz1971
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: tuliusz1971 »

Robert faszyzujace poglądy mnie nie dziwią.W obecnej Rosji,która stara się odbudować swoją mocarstwową pozycję na arenie międzynarodowej panują sprzyjajace dla takich prądów społecznych klimaty.Zauważ,iż znowu rozpoczyna się indoktrynacja społeczeństwa.
Awatar użytkownika
marcin815
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: marcin815 »

Polscy politycy to debile jest mi wstyd za nich jako Polakowi, ja choć nie mam nic wspólnego z Rosja lubię ten kraj i jego obywateli to nasi bracia Słowianie.Polska mogła by się wiele dobrego nauczyć od Rosji.
ODPOWIEDZ