Wojna na Kaukazie

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
CzarnyGSM
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Posty: 1
Rejestracja: sob 09 sie, 2008 13:58

Wojna na Kaukazie

Post autor: CzarnyGSM »

Witam,

dlaczego niektóre media piszą, że Rosja jest agresorem jak przecież to Gruzja zaatakowała swoich cywilów. Dlaczego media kłamią(oczywiście nie wszystkie)?

Przed chwilą znalazlem bardzo ciekawa lekture napsiana w komentarzach an onet.pl
Dlaczego Rosja ma rację - 13 punktów, których nie znajdziesz w naszych" mediach
1. Gruzja pod wszechwładza operetkowej marionetki - Sakaszwilego jest nieobliczalna. Ten nasłany z Ameryki Psychol - dyktator, bezczelny kłamca, człowiek bez honoru - znany jest z niewybrednych gustów i dyplomatycznych skandali. Przy udziale zachodniej socjotechniki i zachodnich wywiadów dokonał swoistego `zamachu stanu' - patrz `amerykańskie kolorowe rewolucje' Nieco późnie, aby wytrzymać władzę sfałszował wybory, pozamykał opozycyjne media, a swoich przeciwników powsadzał do więzienia.
2. Gruzja została całkowicie podporządkowana NATO, jako baza (prowokator wojny) na `podbrzuszu'. Rosji i miejsce przesyłu zawłaszczonej "amerykańskiej" kaspijskiej ropy Tu również zapraszano, przyjmowano, dozbrajano oraz przy pomocy amerykańskich `doradców' i `szkolono' czeczeńskich bojowników Krwawego Dżihadu.
3. Osetia i Abchazja to etnicznie obce narody, historycznie nic nie ma wspólnego z Gruzją, arbitralnie przyłączona została do niej decyzją Józefa Dżugaszwili `Stalina'.
4.Nie podjęto żadnych konkretnych (oprócz ultymatywnych) rozmów, ani pertraktacji. Narody te w całości odrzucają gruzińską zwierzchność. W wyjątkowo krwawych wojnach prowadzonych przeciw tym narodom, przez satrapę - prezydenta Gamsachurdię ( przed Szewartnadze), pokazano , co potrafią. Gruzinom pamiętają ich liczne okrucieństwa.
5. Wojnę rozpoczęła, nie kto inny, tylko właśnie Gruzja odrzucając wiele porozumień o niestosowaniu siły. Sakaszwili miał oświadczyć, iż porozumienia są absurdalne, bo do "własnych" obywateli strzelać nie będzie (??!!)
6. Zaatakowano po licznych i solennych zapewnieniach (hałaśliwie podawanych przez nasze media), że nie mają zamiaru (zarzucano Rosji celową dezinformację) wywoływać żadnych regionalnych wojen.
7. Zaatakowano Cchinwali (doszczętnie zniszczone) podstępnie, w nocy (śpiących),totalnie bombardując z powietrza i ostrzeliwując rakietami cywilne domy mieszkalne i szpitale (!!!). Mając wcześniejsze doświadczenia wysłano do Rosji swoje dzieci.
8.Obarczani są odpowiedzialnością za rzeź cywilnych Osetyńczyków w miastach i czystki etniczne zwłaszcza na wsiach,
9.Nie zawahano się uderzyć dokładnie w dniu inauguracji Olimpiady - tradycyjnego czasu pokoju i odłożonych mieczy do pochew.
10.gruzińscy żołnierze ze wspólnych pokojowych oddziałów rozjemczych (uzbrojenie -lekka broń), podstępnie "rozstrzelali" swoich rosyjskich "kolegów" (30 zamordowanych), a inni dobijali rannych,
11. zbombardowali szpitale i kolumnę transportową pomocy medycznej z "czerwonym krzyżem' i nie pozwolono na ewakuację rannych z miasta.
12. rosyjska 58 armia przystąpiła do działań poza miastami (oszczędzając cywilną ludność) po wielu godzinach od gruzińskiej agresji. Nie użyto ciężkiej broni ani lotnictwa na skupiska ludności cywilnej. Nieliczni rosyjscy rozjemcy, ci , którzy uniknęli pogromu (o nich krzyczał Sakaszwili, że zaatakowali Gruzję!), pozostali w okrążonym Cchinali z osetyńskimi oddziałami samoobrony. Dzisiaj podobno przerwano okrążenie.
13. Po lekcji cynizmu w Jugosławii (Serbii) i Kosowie wszelkie pouczanie Rosji wygląda jak koszmarna kpina

andrew28
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Posty: 5
Rejestracja: śr 04 kwie, 2007 15:57
Lokalizacja: Rzeszów

/

Post autor: andrew28 »

Rosjanie tez nas "wyzwalali" w 39 roku-wspolczuje Rosjanom takich wladz.

Ojuwkijsjikw
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu
Posty: 411
Rejestracja: wt 05 kwie, 2005 19:13
Lokalizacja: Hajnówka

Post autor: Ojuwkijsjikw »

Ja powiem szczerze, że jestem pod wrażenem wielkiego NIEobiektywizmu mediów w przypadku wojny w Osetii. To bardziej przypomina jakiś skandal, a nie komentarze dziennikarskie. Są tak jawnie nieobiektywne, wybiórcze; że powinny one być najlepszym świadectwem, jakie nastroje są podsycane w Polsce. Każdy powinien zdać sobie sprawę, że to niejedyny przypadek, gdy sprawa jest przedstawiana przez polskie media karykaturalnie. I nie jest to kwestia formalnej przynależności Polski do świata zachodniego, UE, NATO. W wydaniach niemieckich wszystko wygląda nieco prawdziwiej. W Polsce jest to nadal karykatura rzeczywistości.

Sytuacja ta jednocześnie pokazuje, że 'demokracja' staje się powoli mitem, takim samym jak kiedyś komunizm. Mówił o tym m.in. A. Sołżenicyn. Państwo zostaje uznane za 'demokratyczne', gdy jest prozachodnie, natomiast każde inne w 99% przypadków to państwa 'niedemokratyczne'. Gruzja wg polskich "znawców" to światowa demokracja, co ma się nijak do rzeczywistości. Kto dzisiaj wspomni sytuację sprzed ostatnich wyborów prezydenckich w Gruzji?

PS. Ja jeszcze dodam, że I dnia w wyniku działań Gruzji zginęło podobno 1400 obywateli Osetii. Niech zainteresuje się tym świat polityki i NGO.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 2953
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 21:54
Lokalizacja: TANAIS -Rosja

Post autor: roberT/TANAIS »

Ojuwkijsjikw : jeśli już powołujesz się na źródła to błagam tylko nie na niemieckie. Przeklęte szwaby mają w tym doświadczenie. Polecam relacje tv rosyjskiej na bierząco. Tym nie mniej każda strona ma własną wizję konfliktu. Rosjanie z Kaukazu za żadne skarby się nie wycofają. Zresztą na Kukazie zawsze był tygiel. Mam nadzieję , że szybko zakończy się to piekło. Mam przyjaciół po obu stronach więc życzę im tego z całego serca.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

SKYPE: robert.tanais

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 2592
Rejestracja: wt 31 sty, 2006 21:17

Post autor: ARTURINGA »

Skoro... Osetia, oraz Abchazja jest uważana za terytorium Gruzji. To o jakim Ataku Gruzji my mówimy?
To tak jakbyśmy my Polacy atakowali Własny śląsk.

Zgodnie z prawem międzynarodowym... każde państwo ma prawo bronić swojego terytorium.

Przypomnienie z Historii.
Rosjanie już WYZWALALI, Republiki Bałtyckie 1939, Polskę 1939, Węgry 1956, Czechosłowację 1968, ... Afganistan wyzwalali!

hmmm Bardzo często widzę Rosjanie "coś" wyzwalają.... może czas wreszcie dać spokój z "Bratnimi Wyzwoleniami" ?

andre
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Posty: 1
Rejestracja: sob 24 lut, 2007 15:37

Post autor: andre »

Najciekawsza dla mnie jest motywacja Saakaszwilego by w ogóle rozpętać tę awanturę. Coś mi tu śmierdzi po prostu. Na co on liczył lub kto go do tego namówił ?
Tysiące ludzi cierpią bo ktoś tam chciał wysondować co będzie jak pociągnie tygrysa za ogon ?
Poza tym ciekawe że większość naszych mediów "obiektywnie" przedstawia Rosję jako agresora. No bo Rosja jest z zasady "be" przecież.

mbls
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor
Posty: 116
Rejestracja: ndz 09 kwie, 2006 15:00
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Post autor: mbls »

Gruzja za wszelką cenę chce byc niezależna od Rosji, a zależna od UE i liczy na poparcie, a media były są i będą nieobiektywne, ale nasi politycy ładnie nas wywożą, jestem pod wrażeniem :!:
Żyj i daj żyć innym!!!

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca
Posty: 768
Rejestracja: sob 05 lip, 2008 11:30
Lokalizacja: Wrocław

Brawo dla Ukrainy,za skutecznosc dzialania.

Post autor: Kwiatkowski11 »

Ukraiński MSZ ostrzega rosyjską flotę czarnomorską przed udziałem w działaniach wojennych na terytorium Gruzji. Stacjonujące na Krymie okręty wypłynęły już w kierunku tego kraju.

W oświadczeniu MSZ czytamy, że z półwyspu wypłynęło kilka okrętów, w tym krążownik rakietowy Moskwa. Oficjalnie kierują się one w stronę Noworosyjska.

- Strona ukraińska ostrzega stronę rosyjską przed możliwym uczestnictwem okrętów rosyjskiej floty czarnomorskiej w działaniach związanych z konfliktem w Południowej Osetii - czytamy w oświadczeniu Ministerstwa przesłanym Polskiemu Radiu. Ukraina nie chce być wciągnięta w konflikt zbrojny poprzez udział rosyjskich okrętów, które stacjonują na Krymie, dlatego Kijów pozostawia sobie prawo zabronić ich powrotu na terytorium Ukrainy.

Ojuwkijsjikw
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu
Posty: 411
Rejestracja: wt 05 kwie, 2005 19:13
Lokalizacja: Hajnówka

Post autor: Ojuwkijsjikw »

Arturinga - jeżeli tak, to co możesz powiedzieć o sytuacji w Kosowie? Dlaczego Kosowo może być niezależne, a Abchazja i Osetia nie? Kosowo ma mniejsze prawa do niezależności niż republiki gruzińskie. I tak lepszym wyzwolicielem jest Gruzja - mimo podpisania rozejmu inwazja, zabicie 1400 osób podczas jednej nocy. Gratulacje. Na siłę. Dlaczego Rosja ma w takim razie nie zareagować? USA też zareagowały w Afganistanie, Iraku. W Osetii w dodatku żyje wielu obywateli FR.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 2953
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 21:54
Lokalizacja: TANAIS -Rosja

Post autor: roberT/TANAIS »

W Polce też żyją Rosjanie !!! Czy znaczy to , że jeżeli zajdzie potrzeba i Tatarzy na podlasiu będą chcieli ogłosić separacje to wówczas możemy spodziewać się akcji wyzwoleńczej naszego wschodniego brata. Do tego co dzieje się obecnie na Kaukazie nie powinno dojść. Byłem w Taganrogu w miejskim muzeum - bardzo ciekawe wystawy. Jedna była poświęcona tym co zgineli m.in w Afganistanie. Zeszyty ze szkoły, listy do żony młodego żonkosia oni wszyscy polegli. Wg. mnie w wojnie powinni uczestniczyć wyłącznie politycy.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

SKYPE: robert.tanais

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 2592
Rejestracja: wt 31 sty, 2006 21:17

Post autor: ARTURINGA »

Takk takk a Niemcy wyzwolą!!! ślask!! żydzi Oświęcim + łódź! i Rosjanie Pomorze!
A Czesi dostaną Góry!
Ukraińcom oddajmy tez Przemyśl bo tez jest Blisko!!!!

Co wy gadacie ludzie drodzy!!!!
Chcą niepodległości? ok załatwiajmy to w sposób DEMOKRATYCZNY i pokojowy a nie na Rosyjskich czołgach ok?

Osetia jest częścią Gruzji tak jak Abchazja, tak jak Naddniestrze jest Mołdawią!!!
Chcą autonomii? siadać i Rozmawiać! ale nie na czołgach!!!!

Do kolegów Rosjan,
Mozę jak już Wasz kraj przestanie WYZWALAĆ wszystkich i każdego? zaczniecie na spokojnie! i pokojowo ... rozmawiać? Czeczenia? Inguszetia? może najpierw swoje sprawy warto... rozwiązać?

A jak Rosji przypomni sie o Kaliningradzie to co? Wyzwolą LITWE I ŁOTWE?
"Bagnetami można zrobić WSZYSTKO... Nie można tylko na nich siedzieć!!!!"

xyz
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz
Posty: 42
Rejestracja: pt 07 gru, 2007 20:08

Post autor: xyz »

ARTURINGA pisze: Chcą autonomii? siadać i Rozmawiać! ale nie na czołgach!!!!

Tak , tylko Gruzja pierwsza użyła czołgów...


Gruzini pomagają Amerykanom w Iraku , ciekawe jak teraz Amerykanie pomogą im,
widać ile jest warty sojusz z USA.

Awatar użytkownika
Rosemary
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki
Posty: 14
Rejestracja: śr 16 lip, 2008 19:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Rosemary »

xyz, naprawdę chciałbyś, żeby USA pomogło teraz Gruzji? W zdolności dyplomatyczne Busha i jego najbliższego otoczenia szczerze wątpię, a pomoc innego rodzaju może zaskutkować III wojną światową, którą przeżyją tylko karaluchy.

W Polsce, na Litwie i w kilku innych krajach po prostu wypada być antyrosyjskim, stąd relacje w mediach mamy takie, jakie mamy. Natomiast w Niemczech Putin bywał chyba częściej niż w innych krajach UE i chyba nie na próżno ;)

Każda wojna przynosi cierpienia i wiadomość o tej w Gruzji bardzo mnie zasmuciła. Niezależnie od rozwoju sytuacji i tak nie będzie wygranych.

Ojuwkijsjikw
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu
Posty: 411
Rejestracja: wt 05 kwie, 2005 19:13
Lokalizacja: Hajnówka

Post autor: Ojuwkijsjikw »

Arturinga pisze:żydzi Oświęcim + łódź!
Takiego chamstwa jeszcze dawno nie słyszałem. Wstydziłbyś się za takie słowa. Jeżeli tak mówisz czy "żartujesz" to nie sądzę, żeby na tym poziomie można było kontynuować dalszą naszą "dyskusję" nt. gruzińskie. Masz jeszcze jakieś kawały w tym stylu?

P.S. Oni nie chcą autonomii tylko niepodległość. Wojnę chciała Gruzja. Demokracja stała się mitem jak niegdyś komunizm (to słowa noblisty A. Sołżenicyna). Co powiesz o Kosowie? P.P.S. Ja nie russkij.

Awatar użytkownika
ponur
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz
Posty: 63
Rejestracja: czw 01 gru, 2005 14:35

Post autor: ponur »

Ohydna prowokacja ruskich bandytów z terrorystą Putinem na czele!
Czy naprawdę ktoś może mieć wątpliwości, że wojna Rosji z Gruzją jest wynikiem prowokacji Rosji? Są to działania mające na celu "usprawiedliwione przyłączenie" Osetii do Rosji!
Od wielu tygodni Rosjanie ostrzeliwali tereny "granicy" Osetii z Gruzją czekając na stosowne reakcje.
Porównywanie tej sytuacji do krzywdy wyrządzonej Serbom w Kosowie jest conajmniej nieporozumieniem!
Osetyńcy nie byli poddawani działaniom eksterminacyjnym! Ich odrębność kreowana była głównie przez hojne przydzielanie rosyjskiego obywatelstwa - co miało poróżnić mieszkańców Osetii z resztą kraju.
.................................................................

Ojuwkijsjikw
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu
Posty: 411
Rejestracja: wt 05 kwie, 2005 19:13
Lokalizacja: Hajnówka

Post autor: Ojuwkijsjikw »

Osetycy nie byli poddawani eksterminacji? Nie mają narodowości? Kto ostrzeliwał? Zastanów się. Fundamentalizm z antyrosyjską manią do niczego nie prowadzi.

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 2592
Rejestracja: wt 31 sty, 2006 21:17

Post autor: ARTURINGA »

Ojuwkijsjikw


1939 17Wrzesnia!.... tak ku przypomnieniu jak nas też "oswobodzono" na 50 lat?
Tak... jak to mówisz żart.

Osetia jest OBECNIE! na wszystkich mapach, umowach międzynarodowych itd!!!! CZĘŚCIĄ GRUZJI!!!
Tak jak np. W Polsce - śląsk.

Nie da się zaatakować czy oswobodzić własnego terytorium... swojego sie po prostu BRONI!

Chcą nie podległości? Autonomii? OK rozumiem!!! SIADAĆ I ROZMAWIAĆ!!!! powtarzam ale NIE NA ROSYJSKICH CZOŁGACH!!!!

Rosja ma znacznie większe siły... przecież to nie ma większego... sensu!
Jak Rosja bedzie chciała to zatrzyma się dopiero w Erewaniu!

Obie strony są odpowiedzialne ale... Zwycięzców się nie sądzi?!

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 2953
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 21:54
Lokalizacja: TANAIS -Rosja

Post autor: roberT/TANAIS »

No i stało się dzielne sałdaty weszły na terytorium Gruzji. Jakby tego było mało szanowny ambasador FR skazał mówiąc m.in o Polsce :"będą musiały zapłacić" za ostrą krytykę Rosji w jej konflikcie z Gruzją. No i co moi mili : kto tu jest agresorem ?. Rosja była doskonałe przygotowana do działan militarnych. A poza tym niektórzy myślą że Gruzini to idioci i z własnej woli zaczęli wojnę z Rosją. Trzeba się zastanowić i jak najszybciej zakończyć tą wojnę. A poza tym Kaukaz to nie tylko : Rosjanie czy Gruzini ale i Osetyńcy, Czeczeni, Ingusze, Karaczajowie, Czerkiesi, Abazyni, Kozacy, Nagajowie.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

SKYPE: robert.tanais

Szulik
Administrator
Posty: 1884
Rejestracja: czw 03 mar, 2005 23:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Szulik »

roberT/TANAIS pisze:A poza tym Kaukaz to nie tylko : Rosjanie czy Gruzini ale i Osetyńcy, Czeczeni, Ingusze, Karaczajowie, Czerkiesi, Abazyni, Kozacy, Nagajowie.
dzisiaj kaukaz to przede wszytskim Rosja i USA.

a swoją drogą chciałbym mieć umiejętność postrzegania wszystkiego jako białe i czarne...

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 2953
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 21:54
Lokalizacja: TANAIS -Rosja

Post autor: roberT/TANAIS »

Na wszystko patrzy się inaczej kiedy można zobaczyć wagony "lodówki" z żołnierzami. Nigdy nie zapomnę tego pewnego upalnego dnia . Omdlała z bólu kobieta została pod ręce wyprowadzona z takiego wagonu. Zindetyfikowała swojego syna. Nie chcę wojny. A jak politycy jej pragną to do ringu niech matoły lezą.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

SKYPE: robert.tanais

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Posty: 1265
Rejestracja: śr 08 cze, 2005 20:08

Post autor: lusac »

nic nie jest biale ani czarne. ciekawe tylko, dlaczego te 'pokojowe wojska' wchodza coraz glebiej w terytorium gruzji (tej wlasciwej) i dlaczego bombarduja rurociagi... i komu ta wojna sie bardziej oplaca. to chyba najwazniejsze pytanie, zastanowcie sie tez nad tym.

Awatar użytkownika
Horpyna
Tajny Radca
Tajny Radca
Posty: 817
Rejestracja: wt 19 gru, 2006 19:56
Lokalizacja: Szczecin, Warszawa

Post autor: Horpyna »

Znalazłam taka piosenkę zespołu Tarakany:
Четыре таракана

В американском доме начался жуткий гром
Никто не понимает, что, куда и почем
А это прилетели как будто гроза
Четыре таракана from USSR

Хозяин и хозяйка потеряли аппетит
Хозяин из винчестера по дырочкам полит
А им все равно играют в бур - козла
Четыре таракана from USSR

Ref.
Четыре таракана, четыре таракана
Четыре таракана, четыре таракана
Четыре таракана from USSR

Травили и морили их, но до сих пор не мрут
Отраву из Америки они как водку пьют
А если уж нажрались - бегите кто куда
От этих тараканов from USSR

Приехала машина и пушку привезла
От дома кроме печки не осталось не чего
А им все равно, за печкою сидят
Четыре таракана from USSR

У всех от удивления повылезли глаза
Вот так вот, знайте наших дамы - господа
Рыдает вся америка, рекой течет слеза
От этих тараканов from USSR

Опять в американском доме дикий страшный гром
Опять никто не понял что куда и почем
А это улетают к себе в USSR
Четыре таракана

http://tarakany.ru/discography/

Czy to rzeczywiście piosenka o karaluchach?

tomek
Tajny Radca
Tajny Radca
Posty: 712
Rejestracja: sob 08 kwie, 2006 17:08

Post autor: tomek »

czechowslowacje tez tak wyzwalali ciekawe tylko jaki miel powod?
no bo 17.IX wyzwalali ukrainski i bialoruski narod

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz
Posty: 2592
Rejestracja: wt 31 sty, 2006 21:17

Post autor: ARTURINGA »

Z Najnowszych Info (z samej Gruzji!) Gori OSWOBODZONE Rosjanie 60km od Tbilisi.
Prawdopodobnie POTI tez juz... Oswobodzono ...

I smutno i straszno!

delfinka00
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Posty: 3
Rejestracja: wt 12 sie, 2008 08:43

Post autor: delfinka00 »

To co dzieje sie na Kaukazie straszne czy ci Rosjanie sa bez serca i nie zastanawiaja sie ze zabijaja z zimna krwia tysiace niewinnych osob w tym takze niewinne dzieci .Apeluje opamietajcie sie jesli macie serca . Stop WOJNIE!!!! :cry: :cry:

delfinka00
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Posty: 3
Rejestracja: wt 12 sie, 2008 08:43

Re: Wojna na Kaukazie

Post autor: delfinka00 »

CzarnyGSM pisze:Witam,

dlaczego niektóre media piszą, że Rosja jest agresorem jak przecież to Gruzja zaatakowała swoich cywilów. Dlaczego media kłamią(oczywiście nie wszystkie)?

Przed chwilą znalazlem bardzo ciekawa lekture napsiana w komentarzach an onet.pl
Dlaczego Rosja ma rację - 13 punktów, których nie znajdziesz w naszych" mediach
1. Gruzja pod wszechwładza operetkowej marionetki - Sakaszwilego jest nieobliczalna. Ten nasłany z Ameryki Psychol - dyktator, bezczelny kłamca, człowiek bez honoru - znany jest z niewybrednych gustów i dyplomatycznych skandali. Przy udziale zachodniej socjotechniki i zachodnich wywiadów dokonał swoistego `zamachu stanu' - patrz `amerykańskie kolorowe rewolucje' Nieco późnie, aby wytrzymać władzę sfałszował wybory, pozamykał opozycyjne media, a swoich przeciwników powsadzał do więzienia.
2. Gruzja została całkowicie podporządkowana NATO, jako baza (prowokator wojny) na `podbrzuszu'. Rosji i miejsce przesyłu zawłaszczonej "amerykańskiej" kaspijskiej ropy Tu również zapraszano, przyjmowano, dozbrajano oraz przy pomocy amerykańskich `doradców' i `szkolono' czeczeńskich bojowników Krwawego Dżihadu.
3. Osetia i Abchazja to etnicznie obce narody, historycznie nic nie ma wspólnego z Gruzją, arbitralnie przyłączona została do niej decyzją Józefa Dżugaszwili `Stalina'.
4.Nie podjęto żadnych konkretnych (oprócz ultymatywnych) rozmów, ani pertraktacji. Narody te w całości odrzucają gruzińską zwierzchność. W wyjątkowo krwawych wojnach prowadzonych przeciw tym narodom, przez satrapę - prezydenta Gamsachurdię ( przed Szewartnadze), pokazano , co potrafią. Gruzinom pamiętają ich liczne okrucieństwa.
5. Wojnę rozpoczęła, nie kto inny, tylko właśnie Gruzja odrzucając wiele porozumień o niestosowaniu siły. Sakaszwili miał oświadczyć, iż porozumienia są absurdalne, bo do "własnych" obywateli strzelać nie będzie (??!!)
6. Zaatakowano po licznych i solennych zapewnieniach (hałaśliwie podawanych przez nasze media), że nie mają zamiaru (zarzucano Rosji celową dezinformację) wywoływać żadnych regionalnych wojen.
7. Zaatakowano Cchinwali (doszczętnie zniszczone) podstępnie, w nocy (śpiących),totalnie bombardując z powietrza i ostrzeliwując rakietami cywilne domy mieszkalne i szpitale (!!!). Mając wcześniejsze doświadczenia wysłano do Rosji swoje dzieci.
8.Obarczani są odpowiedzialnością za rzeź cywilnych Osetyńczyków w miastach i czystki etniczne zwłaszcza na wsiach,
9.Nie zawahano się uderzyć dokładnie w dniu inauguracji Olimpiady - tradycyjnego czasu pokoju i odłożonych mieczy do pochew.
10.gruzińscy żołnierze ze wspólnych pokojowych oddziałów rozjemczych (uzbrojenie -lekka broń), podstępnie "rozstrzelali" swoich rosyjskich "kolegów" (30 zamordowanych), a inni dobijali rannych,
11. zbombardowali szpitale i kolumnę transportową pomocy medycznej z "czerwonym krzyżem' i nie pozwolono na ewakuację rannych z miasta.
12. rosyjska 58 armia przystąpiła do działań poza miastami (oszczędzając cywilną ludność) po wielu godzinach od gruzińskiej agresji. Nie użyto ciężkiej broni ani lotnictwa na skupiska ludności cywilnej. Nieliczni rosyjscy rozjemcy, ci , którzy uniknęli pogromu (o nich krzyczał Sakaszwili, że zaatakowali Gruzję!), pozostali w okrążonym Cchinali z osetyńskimi oddziałami samoobrony. Dzisiaj podobno przerwano okrążenie.
13. Po lekcji cynizmu w Jugosławii (Serbii) i Kosowie wszelkie pouczanie Rosji wygląda jak koszmarna kpina
Tak to Rosja jest Agresorem nie Gruzini poniewaz to Rosjanie planowali wojne z Gruzinami od czerwca dlaczego tego nie powiedza a wszyscy biedaczkow rosjan bronia.

delfinka00
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Posty: 3
Rejestracja: wt 12 sie, 2008 08:43

Post autor: delfinka00 »

Prawdziwych Rosjan jest mi zal poniewaz nie zdaja sobie sprawy z tego jaka maja wladze :cry: :cry:

Awatar użytkownika
renyxa
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz
Posty: 47
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: renyxa »

Mam wrażenie że niektórzy tu są w amoku. Co za bzdury
Osetia jest OBECNIE! na wszystkich mapach, umowach międzynarodowych itd!!!! CZĘŚCIĄ GRUZJI!!!
Tak jak np. W Polsce - śląsk.


No to wyobraź sobie taką sytuację:
Śląsk chce niepodliegłości. Polska armia zaczyna walczyć z separatystami. Wybucha mała wojna. USA występuję w roli arbitra i za zgodą wszystkich stron wprowadza swoje siły pokojowe aby powstrzymać rozlew krwi. Rosja mocno wspiera Polskę. Uzbraja polską armię w nowoczesny sprzęt wojskowy. Szkoli żołnierzy. Udziela poparcia politycznego na arenie międzynarodowej.
Nagle... Polska atakuje śląskie miasta i okoliczne wioski zabijająć kilka tysięcy cywilów i zrównując Wrocław z ziemią. Bombarduje rownież bazę amerykańskich sił pokojowych - 15 zabitych i 150 rannych.

Jak myślisz co zrobiliby amerykanie w takiej sytuacji?

Nie da się zaatakować czy oswobodzić własnego terytorium... swojego sie po prostu BRONI!
Da się zaatakować ludność cywilną na "własnym" terytorium. Przed kim to niby gruzini bronili teren Osetii? Przed osetyńczykami? Mordując ich?
Chcą nie podległości? Autonomii? OK rozumiem!!! SIADAĆ I ROZMAWIAĆ!!!! powtarzam ale NIE NA ROSYJSKICH CZOŁGACH!!!!
Właśnie tak robili! 16 lat! Od 92 roku. Kiedy powolane zostły wspólne siły pokojowe (gruzini, rosjanie, osetyńczycy). Przez 16 lat panował tam względny spokój. Niby jak ma zareagować GWARANT zawieszenia broni, kiedy jedna ze stron konfliktu zaczyna masowo mordować ludność cywilną i żołnierzy sił pokojowych? Siedzieć i czekać aż wymordują wszystkich?
Rosja ma znacznie większe siły... przecież to nie ma większego... sensu!
Jak Rosja bedzie chciała to zatrzyma się dopiero w Erewaniu!
Właśnie.
Od wielu tygodni Rosjanie ostrzeliwali tereny "granicy" Osetii z Gruzją czekając na stosowne reakcje.
Od wielu tygodni to gruzini gromadzili różnego rodzaju sprzęt wojskowy w przygranicznych obszarach Osetii i Abkhazii, które wcześniej trójstronnie były uznane za obszary swobodne od broni.
Osetyńcy nie byli poddawani działaniom eksterminacyjnym! Ich odrębność kreowana była głównie przez hojne przydzielanie rosyjskiego obywatelstwa - co miało poróżnić mieszkańców Osetii z resztą kraju.
Ich odrębność była wykreowana wyłącznie przez gruzinów w czasie wojny w 91-92 roku, kiedy to wymordowano połowę ludności tej republiki.

Ja rozumiem że niektórzy stosują politykę podwójnych standardów ale aż tak...

Awatar użytkownika
renyxa
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz
Posty: 47
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: renyxa »

delfinka00 pisze:Prawdziwych Rosjan jest mi zal poniewaz nie zdaja sobie sprawy z tego jaka maja wladze :cry: :cry:
Zal mi ciebie bo padłeś ofiarą wojny medialnej i nie potrafisz objektywnie ocenić wydarzeń w świecie. :cry:

Awatar użytkownika
abisynia11
Tytularny Radca
Tytularny Radca
Posty: 89
Rejestracja: pn 26 gru, 2005 13:22
Lokalizacja: Katowice

Post autor: abisynia11 »

Seakaszwili się po prostu przejechał, liczył na to, że zdąży zająć całą Osetię zanim Putin (który był w Pekinie) i Miedwiediew (który był na daczy) zdążą zareagować, jednak wbrew powszechnym opiniom rosyjska administracja i armia zadziałały szybko i sprawnie. Gruzini zdążyli zająć tylko część Osetii:

Obrazek

Jednak opinie, że Gruzini nie maja prawa do integralności terytorialnej, są niedorzeczne. Osetia Południowa i Abchazja według prawa międzynarodowego są jej integralną częścią, zamieszkaną nie tylko przez Abchazów i Osetyńców. ale równiez Gruzinów. Sama Abchazja przed wojną w latach 90. była tylko w 30 % zamieszkana prze Abchazów. Pozostaje jedynie pytanie o metody utrzymania integralności Gruzji, te zastosowane obecnie przez Seakaszwiliego są oczywiście niedopuszczalne. Dobrym zabezpieczeniem ewentualnego scalania zbuntowanych okręgów, byłoby członkostwo w NATO (które niestety po szczycie w Bukareszcie się oddalio), ale Seakaszwiliemu za bardzo się spieszyło i skutki jego nadgorliwości możemy teraz obserwować.

Jeśli chodzi o polską TV to szkoda czasu na jej oglądanie. Pomijając jej skrajny nieobiektywizm, dodać należy zupełny brak profezjonalizmu, pokazywanie zdjęć Gori z podpisem Cchinwali, czy przygody pana redaktora, który uciekał przed bombami zamiast rzeczowej realicji z przebiegu walk i jest po prostu poniżej krytyki. Po śmierci Waldemara Milewicza starciliśmy ostaniego profesjonalengo reportera wojennego.
Jedna śmierć to tragedia, milion to już statystyka.

ODPOWIEDZ