Alkohol z Ukrainy

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Alkohol z Ukrainy

Post autor: pwlzeb »

Chciałbym legalnie sprowadzić na własny użytek (wesele) 40 butelek półlitrowych Nemiroffa. W Polsce jest strasznie drogi, dlatego biore pod uwage tylko import. Pytanie, jak to zrobic? Gdzie pytac? Ile to moze kosztowac? Ma ktos podobne doswiadczenia?
bvnor
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: bvnor »

Trzeba uzyskać licencje na import alkoholu, bardzo trudna sprawa. Teoretycznie, jeżeli już mamy licencje to trzeba będzie od tego alkoholu zapłacić wysokie cło i jeszcze wyższą akcyzę. Wyjdzie niewiele taniej niż w polskim sklepie.
Mnie osobiście Nemiroff nie podchodzi, to pszeniczna vodka a ja wolę jęczmienne lub żytnie. Polecam Finlandię mój absolutny nr1 na świecie. No i do tego Nemiroff jest filtrowany na węglu drzewnym z brzozy, zostaje taki posmak. Ze wschodnich wódek polecam rosyjskie, są lepsze od ukraińskich. Moje ulubione to Russkij Standart, Veczernyj Arbat, Imperatorskaja, Stolichnaja Elit, Russkij Brilliant.
Awatar użytkownika
marcin815
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: marcin815 »

Zostają jeszcze mrówki, stragany i targowiska :wink:
tuliusz1971
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: tuliusz1971 »

Pozostaje jeszcze dogadać się z hurtownikiem.Przy większej ilości (jak napisałeś na wesele) na pewno będzie skłonny do sprzedaży,a odpadną koszty pośrednictwa,no i sklepowa marża.
AHTOH
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: AHTOH »

bvnor pisze:Trzeba uzyskać licencje na import alkoholu, bardzo trudna sprawa. Teoretycznie, jeżeli już mamy licencje to trzeba będzie od tego alkoholu zapłacić wysokie cło i jeszcze wyższą akcyzę. Wyjdzie niewiele taniej niż w polskim sklepie.
Mnie osobiście Nemiroff nie podchodzi, to pszeniczna vodka a ja wolę jęczmienne lub żytnie. Polecam Finlandię mój absolutny nr1 na świecie. No i do tego Nemiroff jest filtrowany na węglu drzewnym z brzozy, zostaje taki posmak. Ze wschodnich wódek polecam rosyjskie, są lepsze od ukraińskich. Moje ulubione to Russkij Standart, Veczernyj Arbat, Imperatorskaja, Stolichnaja Elit, Russkij Brilliant.
Гы.....! :)))
Awatar użytkownika
marcin815
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: marcin815 »

Pomyliłem tematy proszę o usunięcie tego postu
Ostatnio zmieniony wt 30 cze, 2009 15:36 przez marcin815, łącznie zmieniany 1 raz.
tomek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: tomek »

wez narzeczona i jedzcie i poproscie celnikow jakos,ja na urodziny przewiozlem raz 7litrow tylko trzeba ladnie prosic i jakos to potwierdzic ze sie zenicie.nie gwarantuje ze sie uda ale ja bym sprubowal.jakims autobusem nawet jechac a nawet jak bedzie lipa to ludzie wam wezma jak uslysza o weselu i jesli z daleka jestescie.
Kasprzyk Danuta
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

jak zdobyę‡ licencję™ na import alkoholu z Ukrainy

Post autor: Kasprzyk Danuta »

bvnor pisze:Trzeba uzyskać licencje na import alkoholu, bardzo trudna sprawa. Teoretycznie, jeżeli już mamy licencje to trzeba będzie od tego alkoholu zapłacić wysokie cło i jeszcze wyższą akcyzę. Wyjdzie niewiele taniej niż w polskim sklepie.
Litwik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Litwik »

Ile alkoholu, papierosów oraz paliwa mogę legalnie wywieźć z Ukrainy do Polski w czasie powrotu z "wakacji" ?
W planach - Letnia Trasa Odessa 2011
Jakub83

Post autor: Jakub83 »

Poszukaj sobie na forum, bo jest to dokładnie napisane, a jak nie znajdziesz to w google wpisz "Służba celna" lub coś w tym stylu.
adi_dca
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: adi_dca »

Orientuje się ktoś z Was czy na Ukrainie można kupić piwa produkcji białoruskiej, mołdawskiej, gruzińskiej itp. ? Wiem że są rosyjskie a co z pozostałymi?
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

Litwik pisze:Ile alkoholu, papierosów oraz paliwa mogę legalnie wywieźć z Ukrainy do Polski w czasie powrotu z "wakacji" ?
wywieźć to możesz dużo, ale postaw pytanie ile wwieźć pozwoli Polska Służba celna chyba, że tę stronę masz uregulowana :mrgreen:
na stronach izby celnej znajdziesz aktualne informacje.
NA forum tez się przewijało.
Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zeus »

jadem jutro na ukraine, i w tym razem, planuje kupyc spirol do robienia likierow, sam raz na sylwestra :P

jaka firme mi proponujecie, z spirolem, z supermaketu zeby kupyc? dzieki ;D
Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

Zeus pisze:z supermaketu zeby kupyc?
aptekę :wink:
ODPOWIEDZ