Rajd Kolarski Stepana Bandery

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
cwh
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Rajd Kolarski Stepana Bandery

Post autor: cwh » czw 30 lip, 2009 14:15

Proszę o komentarz, szczególnie "przyjaciół" Ukraińców:
www.niezalezna.pl/article/show/id/23245

Wstyd i hańba!
Wiem że większość woli pogadać o tym jakie psy serwują na Krymie albo czy są fajne dyskoteki, proszę tylko o jedno: pomyślcie trochę i zastanówcie się czy tak ma wyglądać to pojednanie dwojga narodów?
Ostatnio zmieniony czw 30 lip, 2009 18:39 przez cwh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS » czw 30 lip, 2009 18:43

Szczerze mówiąc chciałem napisać w tym miejscu coś mądrego. Coś o swoim pochodzeniu, korzeniach rodzinnych , że trzeba rozmawiać i wybaczać. ALe nie wymyślę nic lepszego niż komentarz ks. Isakowicza-Zalewskiego.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

wiedźma
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: wiedźma » czw 30 lip, 2009 19:19

Kazdy naród musi mieć swoich bohaterów...

AHTOH
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: AHTOH » czw 30 lip, 2009 20:10

wiedźma pisze:Kazdy naród musi mieć swoich bohaterów...
А если их нет, то он возьмёт убийц и ублюдков и сделает их героями? :)))
На безрыбье и рак - рыба!? :)))
Ну-ну! Так можно далеко зайти! Однако людей не обманешь!

wiedźma
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: wiedźma » czw 30 lip, 2009 20:27

AHTOH pisze:
wiedźma pisze:Kazdy naród musi mieć swoich bohaterów...
А если их нет, то он возьмёт убийц и ублюдков и сделает их героями? :)))
На безрыбье и рак - рыба!? :)))
Ну-ну! Так можно далеко зайти! Однако людей не обманешь![/quote

tak wiem....

wiedźma
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: wiedźma » czw 30 lip, 2009 20:40

Ja też bym wolała aby narodowym bohaterem Ukrainy byla np Salomea Kruszelnicka, ale narodowy bohater musi walczyć fizycznie, a nie intelektualnie:)

Awatar użytkownika
Horpyna
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Horpyna » czw 30 lip, 2009 21:39

Nawiedzonych wszędzie pełno. Każdy ma takich bohaterów, na jakich zasługuje.
Odnoszę te słowa nie do Ukraińców, ale do nacjonalistów i pomysłodawców.

wiedźma
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: wiedźma » czw 30 lip, 2009 21:41

w każdym narodzie są takie osoby...

jubus83

Post autor: jubus83 » czw 30 lip, 2009 22:28

Ja się nie mogę doczekać rajdu im. Reinharda Heidricha po trasie Berlin - Praga - Breslau.
Albo rajdu im. Dzierżyńskiego po trasie Moskwa - Mińsk- Nowa Huta :D
Najbardziej szokuje postawa władz takich dziadowskich miast jak Kraków czy Sanok które pozwalają na przejazd tych łajdaków, choć myślę że i w jeszcze bardziej dziadowskim Lublinie też pewnie przyjęli by tych kolarzynów z pocałowaniem, a raczej polizaniem czterech liter.
Przy okazji jak kolarze będą przejeżdżać przez Oświęcim to powinni dostać trochę obuwia pożydowskiego(jakby kolarzynom za zimno się w nóżki z robiło) z obozowego składziku w ramach przyjaźni między OUN a SS.

poland966
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: poland966 » czw 30 lip, 2009 23:02

To, że młodzieńcy z Banderjugend będą pedałować 8) po ukrainie to mnie nie obchodzi. Natomiast pozwalanie na podobne ekscesy w Polsce świadczy moim zdaniem o tym, że

1 albo Państwo Polski jest tak słabe, ze byle kundel może go szarpać za nogawkę
2 albo rządza nami skrajni antypolacy, których ktoś nam narzucił

poland966
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: poland966 » czw 30 lip, 2009 23:17

Dlaczego na patrona wycieczki obrano Banderę?

"Bo żył zdrowo: nie pił alkoholu i nie palił papierosów. Może być wzorem do naśladowania dla współczesnej młodzieży, która często ulega pokusie alkoholu czy narkotyków" tłumaczy Sawczuk - organizator rajdu.
:shock:

cwh
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: cwh » pt 31 lip, 2009 07:42

poland966 pisze:To, że młodzieńcy z Banderjugend będą pedałować 8) po ukrainie to mnie nie obchodzi. Natomiast pozwalanie na podobne ekscesy w Polsce świadczy moim zdaniem o tym, że

1 albo Państwo Polski jest tak słabe, ze byle kundel może go szarpać za nogawkę
2 albo rządza nami skrajni antypolacy, których ktoś nam narzucił
Ja myślę, że Państwo Polskie jest słabe dlatego, że rządzą nim antypolacy. Niestety przemilczanie faktów nie tylko tych odnośnie ludobójstwa na kresach (wcześniej Katyń) to jakaś zmora. Swego czasu na ofiary wypięli się Kaczyńscy teraz to samo robi PO.
Jakoś nie dziwi mnie nazwa rajdu natomiast bardziej poraża to, że władze polskich miast godzą się na udział w czymś takim.
Idąć tokiem myślenia Sawczuka to można by zrobić rajd im. A. Hitlera i uzasadnić, że rzucił wcześnie szlugi pił wino tylko do obiadu i widywano go jak pizgał na rowerze gdzieś po górkach Bawarii.
Co do bohaterów: Niestety ale ten naród dwulicowych chłopów i wieśniaków nie ma swojej historii i musi ją budować na takich parszywcach.

wiedźma
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: wiedźma » pt 31 lip, 2009 09:54

jubus83 pisze:Najbardziej szokuje postawa władz takich dziadowskich miast jak Kraków czy Sanok które pozwalają na przejazd tych łajdaków, choć myślę że i w jeszcze bardziej dziadowskim Lublinie też pewnie przyjęli by tych kolarzynów z pocałowaniem, a raczej polizaniem czterech liter.
tak...a ja jako przedstawicielka miasta Lublina bede podawać tym młodym chłopcom napoje i wycierać pot z czoła.

jubus83

Post autor: jubus83 » pt 31 lip, 2009 10:38

Ja będąc również mieszkańcem tego miasta(ale lada dzień to się ma zmienić)mógłbym co najwyżej gwoździe na ewentualnej trasie przejazdu rozsypywać, ale wsiąść z ze znajomym na motocykl albo nawet samemu na rower i pręty w szprychy wsadzać.
Na szczęście "rajd" ten przejeżdża przez tak zakłamane i kolaboracyjne regiony jak Podkarpacie i Małopolska, których mieszkańcy razem z Rezunami żyli w jednym kraju (Austro-Węgry)ba w jednej prowincji. Stąd pewnie bierze się ich zezwolenie na takie antypolskie ekscesy. Jakby ten rajd przejeżdżał przez Dolny Śląsk gdzie żyje dużo przesiedleńców z Wołynia na pewno kolarze nie przejechali by nawet kilometra.
Szczerze powiedziawszy po wizycie Juszczenki w Lublinie i jego zachowaniu wobec gospodarzy już nic mnie nie zdziwi ze strony tego bandyckiego kraju, takie rajdy tylko pokazują jakimi idiotami są niektórzy Polacy - kiedyś Volksdeutsche, członkowie PPR, KPP a teraz przyjaciele trójzębnych z Kwaśniewskim, Kaczyńskim i Tuskiem na czele.

wiedźma
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: wiedźma » pt 31 lip, 2009 10:46

Powinno sie pamiętać, ale jak bedziemy podsycać wzajemną nienawiść to do niczego dobrego to nie doprowadzi.

wiedźma
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: wiedźma » pt 31 lip, 2009 10:49

[quote]Szczerze powiedziawszy po wizycie Juszczenki w Lublinie i jego zachowaniu wobec gospodarzy już nic mnie nie zdziwi ze strony tego bandyckiego kraju, takie rajdy tylko pokazują jakimi idiotami są niektórzy Polacy - kiedyś Volksdeutsche, członkowie PPR, KPP a teraz przyjaciele trójzębnych z Kwaśniewskim, Kaczyńskim i Tuskiem na czele.

A co zrobił, ze tak cie to zbulwersowało???
to było 1 lipca, tak???

jubus83

Post autor: jubus83 » pt 31 lip, 2009 15:23

Olał całe obchody jakby to były jakieś dożynki w zapadłej wsi na Zakarpaciu albo gdziekolwiek. Jeśli przyjeżdża się gdzieś to powinno się jakoś zachowywać, a nie uciekać w popłochu przed tubylcami, rozbijać się rządową limuzyną, zamiast przejść się kilkaset metrów przez centrum z buta jak to było planowane, a na końcu wyjechać w połowie imprezy. Całe te obchody zresztą to była wielka lipa pod tytułem kolejne krzykactwo i pieniactwo rusofobiczne Lecha i Wiktora tak ja te z Gruzji. Albo inaczej - kolej etap lizania banderowskiego tyłka przez prezydenta RP.(trwające zresztą od prawie 15 lat)

AHTOH
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: AHTOH » pt 31 lip, 2009 15:40

wiedźma pisze:
jubus83 pisze:Najbardziej szokuje postawa władz takich dziadowskich miast jak Kraków czy Sanok które pozwalają na przejazd tych łajdaków, choć myślę że i w jeszcze bardziej dziadowskim Lublinie też pewnie przyjęli by tych kolarzynów z pocałowaniem, a raczej polizaniem czterech liter.
tak...a ja jako przedstawicielka miasta Lublina bede podawać tym młodym chłopcom napoje i wycierać pot z czoła.
Уважаемая пани Яга!
Значит ли это, что Люблин входит в "красный пояс" Польши? :)))

Czesc! :)))

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » ndz 02 sie, 2009 19:29

W 1936r. Bandera zostal skazany na karę śmierci zamienioną na dożywocie ze względu na wchodzącą amnestię,co było tragicznym błędem II RP.
A co do samego rajdu przez nasz kraj, to z chwila gdy jego uczestniczy zaczna szerzyc swoja propagande,to nalezy ich natychmiast deportowac.Ponoc maja wjechac za 4 dni.

jubus83

Post autor: jubus83 » ndz 02 sie, 2009 21:23

Niestety nie ma takiej możliwości,jeśli będą mieli wizy i wszelkie pozwolenia mogą sobie jeździć do woli. Jedyne co można zrobić to złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, tylko z jakiego paragrafu. Poza tym akurat kolarze to chyba w większości dzieci, więc ich takie rzeczy nie dotyczą, w tym przypadku odpowiadają organizatorzy, ale oni jak zwykle mogą umyć ręce.

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » pn 03 sie, 2009 10:12

Chodzilo mi o to,ze skoro beda na wizach turystycznych i beda sie zachowywac jak turysci to niech sobie przejada.Z chwila jesli zabiora sie za propagande,wtedy nalezy im anulowac wizy i deportowac

poland966
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: poland966 » pn 03 sie, 2009 10:26

Kwiatkowski11 pisze:Chodzilo mi o to,ze skoro beda na wizach turystycznych i beda sie zachowywac jak turysci to niech sobie przejada.Z chwila jesli zabiora sie za propagande,wtedy nalezy im anulowac wizy i deportowac

Jak turyści :D Zapewniam, ze cel jest inny. Widzisz dzieci a za nimi "bandytów " i zwolenników z UPA. Kto niby będzie ich deportował. Schetyna i Sikorski ? Sami Polacy "deportują" tych faszystów. Taka mam nadzieję.
Ostatnio zmieniony pn 03 sie, 2009 11:43 przez poland966, łącznie zmieniany 2 razy.

bvnor
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: bvnor » wt 04 sie, 2009 19:10

Bardzo dobrze, oby takich incydentów i prowokacji było jak najwięcej. Mówiłem , że one niedługo będą i będą coraz częstsze. W jednym tylko się pomyliłem, nie myślałem, że Ukry będą mieli na tyle tupetu żeby robić to na terytorium Polski. Ja bym na razie nic nie robił i nie reagował. Trzeba poczekać aż rajdy po Polsce zaczną organizować regularne bataliony UNA-UNSO i Swobody i dopiero wtedy zacząć działać.

Ja też w czerwcu odbyłem jednoosobowy, motocyklowy rajd po Ukrainie. Rajd ten nazwałem imieniem Józefa Stempkowskiego.

wojtekl
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: wojtekl » czw 06 sie, 2009 15:33

sprawdźcie koniecznie stronę www.genocide.com

poland966
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: poland966 » czw 06 sie, 2009 16:07

Oficjalnie będa promować zdrowy styl zycia bandery ale mają też ze sobą odpowiednie banderowskie akcesoria

http://cun.org.ua/ukr/content/view/2610/36/

jubus83

Post autor: jubus83 » pt 07 sie, 2009 14:42

http://www.polskatimes.pl/aktualnosci/1 ... #pzw_18366
Promować to mogą co najwyżej u siebie chyba że pojadą teraz przez Słowację, to tam mogą sobie razem z tęskniącymi za czasami Tiso wspominać. W końcu Tiso też promował zdrowy tryb życia bo Słowacy mieli grejfruty, których wcześnie za Czechosłowacji ponoć nie było. A grejfuty zdrowe są!

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » pt 07 sie, 2009 15:07

Stalo sie tak jak,wczesniej sugerowalem.Wiza turystyczna to turystyka a nie polityka.Brawo MSWiA.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title, ... caid=1885f

Roman Zabawa
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Roman Zabawa » pt 07 sie, 2009 16:46

http://www.kresy.pl/wydarzenia?zobacz/przyczyna-odmowy
Tu jest też dobre info. Szczerze mówiąc nie wierzyłem że MSWiA zablokuje całą imprezę...
:):):)

Paulaaa
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

c.d.

Post autor: Paulaaa » pt 07 sie, 2009 19:42

Według mnie powinni wygłosić jakieś oświadczenie już dużo wcześniej i już dużo wcześniej niezgodzić się na coś takiego. Opieszałość władz staje się jakąś normą.
Paulaaa

Paulaaa
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

c.d.

Post autor: Paulaaa » sob 08 sie, 2009 13:07

Polecam przeczytać artykuly w dzisiejszej Wyborczej. Moim zdaniem bardzo fajnie nakreślają całą sytuację
Paulaaa

ODPOWIEDZ