Rosyjska Polonia nie chce Kart Polaka...

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Rosyjska Polonia nie chce Kart Polaka...

Post autor: ARTURINGA »

Ciekawy artykuł...

http://fakty.interia.pl/swiat/news/rosy ... ,1349298,4

Od siebie dodam ze np. nasza mniejszość w Kazachstanie praktycznie o Karcie nic... NIE WIE.
Moze więcej Reklamy? naszych ambasad? ;-)

Same zresztą osoby które kontakt z ambasada maja... cos malawo słyszą o kracie.
Inna sprawa ze faktycznie korzenie z polska juz slabe i jezyka nie znają.

mr.x
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: mr.x »

heh, smieszne jest stwierdzenie, ze "rodacy sie boja", przez to wrecz przebija sie typowy dla polskich mediow jedyny prawidlowy swiatopoglad... Moze poprostu takowa karta jest tym ludziom zbedna... Wielkie mi ale - znizki na bilety w muzeum i na transport 37%... A tak swoja droga: W jakim kraju nie jest lepiej byc "swoim"?

Roman Zabawa
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Roman Zabawa »

ARTURINGA pisze:aszych ambasad? ;-)
Co chcesz, jak w Grodnie się czeka PÓŁ ROKU

A co do Rosji, to zero zdziwienia z mojej strony. Ludzie po prostu się boją. I to nie, że ich zabiją czy coś, ale zwyczajnie o karierę.

Paulaaa
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

re

Post autor: Paulaaa »

Ostatnio będąc na Ukrainie słyszałam, że jakoś tak wiele ta karta nie daje i jakos tak Polacy są właśnie z tego względu nastawieni do niej negatywnie
Paulaaa

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Nie zapominajmy o tym, iż jednym z podstawowych kryteriów przyznania KP jest znajomość języka polskiego, chocby w stopniu podstawowym. Tymczasem o ile na Białorusi, Litwie czy Ukrainie, dzięki m.in. częstszym kontaktom z Polską ludzie jeszcze jako tak język znają, o tyle wRosji czy Kazachstanie po prostu nie mają skąd go znać. Ci Polacy żyją tam już w 3-4 pokoleniu, a mozliwości nauki polkisego nie jest zbyt wiele. Brakuje nauczycieli, podręczników, pomocy itp. Zresztą średniemu i starszemu pokoleniu trudniej opanować choćby podstawy języka, jeśli wcześniej praktycznie nie miało się z nim kontaktu.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Nie mówiąc już o problemach z dotarciem do archiwów w celu udokumentowania polskiego pochodzenia. Większość kazachskich Polaków, a raczej ich przodków, została tam przesiedlona z Ukrainy i to raczej w ukraińskich archiwach musieliby dziś szukać odpowiednich dokumentów. Pracując przez ostatni rok w Kazachstanie jako lektor języka polskiego mogłem stwierdzić, iż zainteresowanie Kartą (a jeszcze bardziej repatriacją) istnieje, problemem jest natomiast spełnienie ww.kryteriów

AHTOH
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: AHTOH »

Roman Zabawa pisze: A co do Rosji, to zero zdziwienia z mojej strony. Ludzie po prostu się boją. I to nie, że ich zabiją czy coś, ale zwyczajnie o karierę.
Полный бред!
Мистер Икс прав!

Дело в том, что эта карта тут никому даром не нужна. :)))
И никто не мешает делать карьеру русскому поляку. Я бы даже сказал, что иметь польское происхождение в России считается даже лучшим, чем быть просто русским. Как это не смешно может показаться. Ну, примерно, как если бы ты в Польше происходил от француза! :)))

Ромаша, перестань глупить! :)))
Пораскинь мозгами! :)))

Ну, будь!

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: abacil »

AHTOH pisze:(...)Я бы даже сказал, что иметь польское происхождение в России считается даже лучшим, чем быть просто русским. Как это не смешно может показаться. Ну, примерно, как если бы ты в Польше происходил от француза!(...)
A jak się to ma teraz, kiedy Kreml właśnie rozpętuje wielką kampanię nienawiści do Polski i Polaków, a ?
Dopóki nie zacząłem korzystać z internetu, nie podejrzewałem, że na świecie żyje tylu idiotów - Stanisław Lem

Oshin
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Oshin »

Witam, jestem nowa na forum. Odnośnie Karty Polaka i jej popularności sprawa jest b. złożona. Zainteresowanie ze strony Polonii jest, ale też są i obawy. Poza tym, jak mieszka się gdzieś daleko od konsulatu to już sama wycieczka to problem logistyczno-finansowy. Przyjechać do PL to nie problem, sedno w tym, co w PL robić dalej, z czego żyć itp. Karty nie można traktować jako celu ale środek, dzięki któremu można cele osiągać. Pozdr.

AHTOH
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

abacil pisze:
AHTOH pisze:(...)Я бы даже сказал, что иметь польское происхождение в России считается даже лучшим, чем быть просто русским. Как это не смешно может показаться. Ну, примерно, как если бы ты в Польше происходил от француза!(...)
A jak się to ma teraz, kiedy Kreml właśnie rozpętuje wielką kampanię nienawiści do Polski i Polaków, a ?
Кремль хочет, чтобы каждый поляк вспомнил, кто освободил Польшу от фашистов, и кто втравил её в войну. Кремль хочет, чтобы каждый поляк начал думать, что лучше плевать в русских или дружить с ними. Кремлю надоело от всякой мелочи подритузной выслушивать нравоучения! :)))
Польша заслужила эту головомойку! :)))

И я тут не при чём! :)))

AHTOH
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Oshin pisze:Witam, jestem nowa na forum. Odnośnie Karty Polaka i jej popularności sprawa jest b. złożona. Zainteresowanie ze strony Polonii jest, ale też są i obawy. Poza tym, jak mieszka się gdzieś daleko od konsulatu to już sama wycieczka to problem logistyczno-finansowy. Przyjechać do PL to nie problem, sedno w tym, co w PL robić dalej, z czego żyć itp. Karty nie można traktować jako celu ale środek, dzięki któremu można cele osiągać. Pozdr.
Все кто хотел, уже давно уехали из России. И теперь она тут никому не нужна.
Вот и всё. Речь об этом была, уважаемая барышня! :)))
А не о её пользе и т.п. :)))

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

AHTOH pisze: Кремль хочет, чтобы каждый поляк вспомнил, кто освободил Польшу от фашистов, и кто втравил её в войну. Кремль хочет, чтобы каждый поляк начал думать, что лучше плевать в русских или дружить с ними. Кремлю надоело от всякой мелочи подритузной выслушивать нравоучения! :)))
Chłopcze, jeśli jest tak jak piszesz, to Kreml powinien sobie znaleźć innego partnera seksualnego, bo na kolejne wydymanie Polacy już się nabrać nie dadzą. Masochistycznego partnera dla Włodka Putina szukajcie se gdzieś w Azji.
Dopóki nie zacząłem korzystać z internetu, nie podejrzewałem, że na świecie żyje tylu idiotów - Stanisław Lem

AHTOH
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

abacil pisze:
AHTOH pisze: Кремль хочет, чтобы каждый поляк вспомнил, кто освободил Польшу от фашистов, и кто втравил её в войну. Кремль хочет, чтобы каждый поляк начал думать, что лучше плевать в русских или дружить с ними. Кремлю надоело от всякой мелочи подритузной выслушивать нравоучения! :)))
Chłopcze, jeśli jest tak jak piszesz, to Kreml powinien sobie znaleźć innego partnera seksualnego, bo na kolejne wydymanie Polacy już się nabrać nie dadzą. Masochistycznego partnera dla Włodka Putina szukajcie se gdzieś w Azji.
По-моему, это тебе пора искать нового сексуального партнёра! :)))
У кого чего болит, тот о том и говорит! :)))

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

AHTOH pisze: По-моему, это тебе пора искать нового сексуального партнёра! :)))
У кого чего болит, тот о том и говорит! :)))
Tak se tłumacz.

ODPOWIEDZ