Zamach na torach - ofiary w pociągu Moskwa-Petersburg

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

Zamach na torach - ofiary w pocię…gu Moskwa-Petersburg

Post autor: abacil »

Ciekawe, czy wysadzenie kawałka pociągu Moskwa - Piter przez jakichś "neonazistów" zbiegnie się w czasie z jakąś akcją, którą Kreml planuje w kolejnym roku.
Poprzednio, jak w Moskwie wybuchło parę domów, towarzysz Putin wskazał palcem na Czeczenów i załatwił sprawę po swojemu.
Ciekawe, kto teraz będzie winny. Może Gruzini, może Polacy, może Ukraińcy, a może tradycyjnie USA ? Zobaczymy.
Ostatnio zmieniony sob 28 lis, 2009 21:50 przez abacil, łącznie zmieniany 1 raz.
Dopóki nie zacząłem korzystać z internetu, nie podejrzewałem, że na świecie żyje tylu idiotów - Stanisław Lem

wiedźma
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: wiedźma »

stawiam na Gruzinów.....

Ryszard49
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Ryszard49 »

W TVN24 podali,że to neonaziści.

jubus83

Post autor: jubus83 »

Też myślę że oficjalnie są to neo-naziści z Combat 18, ale nieoficjalnie pewnie to jakaś prowokacja bliżej nie zidentyfikowanych służb nie wiadomo jakiego kraju. Nawet na stronach nacjonalistycznych (Stormfront) panuje opinie że to jakaś prowokacja, bo wg. ich opinii "po co Combat 18 miałby zabijać białych skoro można wysadzić w powietrze jakiś bazar z czarnuchami z Kaukazu". To ciekawe że 2 lata temu też był zamach na ten sam pociąg i niby wtedy byli to Czeczenii, teraz neo-naziści... ciekawe.
Oficjalnie podano że to jacyś "ekstremiści polityczni" a jak wiadomo wg. oficjalnej linii ci ekstremiści to Narodowi-Bolszewicy, Nacjanaliści z RNE, neo-naziści z Blood and Honour (której zbrojnym ramieniem jest Combat 18), ruch Kasparowa itd. Do wyboru do koloru.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Dzisiaj w wieczornych wiadomościach padło stwierdzenie , że zamachu dokonali - Czeczeńcy. Dlatego myślę, że coś większego się szukuje. Swoją drogą mam nadzieję że sprawcy zamachu zostaną złapani i specjalnie dla nich zostanie uchylone moratorium na KS.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Ryszard49
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

No to w czeczeni znowu będzie gorąca zima.Wujek Putin już o to zadba.

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

roberT/TANAIS pisze:Dzisiaj w wieczornych wiadomościach padło stwierdzenie , że zamachu dokonali - Czeczeńcy. Dlatego myślę, że coś większego się szukuje. Swoją drogą mam nadzieję że sprawcy zamachu zostaną złapani i specjalnie dla nich zostanie uchylone moratorium na KS.
A ja osobiście też mam taką nadzieję - i że okaże się, do kogo prowadzą nici. Dokładnie tak jak w przypadku "zamachów w Moskwie". I że pokaże się prawdziwych mocodawców tych zamachów, a nie tylko ich sprawców.
Natomiast co do kary śmierci - taka kara jest wykonywana tylko na tych z FSB, którzy zdradzili, tak jak śp. Litwinienko. Na tych, co przebierając się za Czeczenów wysadzają domy w Moskwie, albo na "neonazistów" - przebierańców : takiej kary nie ma. Tylko ktoś po cichu dostanie medal.
Dopóki nie zacząłem korzystać z internetu, nie podejrzewałem, że na świecie żyje tylu idiotów - Stanisław Lem

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Myślę, że czeczeński, czy szerzej kaukaski ślad byłby tym razem władzom absolutnie nie narękę. Pokazywałby bowiem dobitnie, iż tak często przez nie akcentowana stabilizacja i normalizacja w tym regionie jest czystą fikcją. A i mogłoby to postawić pod znakiem zapytania całą, obrana 10 lat temu, taktykę postępowania na Kaukazie. Znacznie wygodniejsza jest zatem wersja, iż zamachu dokonali "neonaziści". Pozwoliłoby to zaostrzyć kurs wobez wszelkich "ekstremistów", do którego to worka można wrzucić wszelkie niechętne Kremlowi ugrupowania, także (a może właśnie przede wszystkim) demokratyczną opozycję.
Przeglądając wczoraj dyskusję na rosyjskim forum kolejowym zauważyłem, iż większość dyskutantów wcale nie wyklucza, iż była to zwykła katastrofa (huk, który słyszeli pasażerowie, mógł być równie dobrze efektem pęknięcia szyny, tym bardziej, iż niektórzy pasażerowie jeszcze przed hukiem poczuli, jak wagonem trzęsie). Poza tym "pawdziwi" terroryści odpaliliby bombę raczej tuż przed lokomotywą (wtedy ofiar byłoby najwięcej) a nie dopiero pod ostatnimi wagonami. Zdaniem tamtejszych internautów wersja o zamachu miałaby posłużyć przede wszystkim ocaleniu głowy niezwykle wpływowego na Kremlu szefa RŻD Władmira Jakunina,

Ryszard49
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

To w takim razie skąd się wzięła następna eksplozja ,która nastąpiła jakiś czas po katastrofie?Oto wiadomość na onet.pl
http://wiadomosci.onet.pl/2086454,12,ro ... ,item.html

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

pietia pisze:Przeglądając wczoraj dyskusję na rosyjskim forum kolejowym zauważyłem, iż większość dyskutantów wcale nie wyklucza, iż była to zwykła katastrofa (huk, który słyszeli pasażerowie, mógł być równie dobrze efektem pęknięcia szyny, tym bardziej, iż niektórzy pasażerowie jeszcze przed hukiem poczuli, jak wagonem trzęsie). Poza tym "pawdziwi" terroryści odpaliliby bombę raczej tuż przed lokomotywą (wtedy ofiar byłoby najwięcej) a nie dopiero pod ostatnimi wagonami. Zdaniem tamtejszych internautów wersja o zamachu miałaby posłużyć przede wszystkim ocaleniu głowy niezwykle wpływowego na Kremlu szefa RŻD Władmira Jakunina,
Nie negując zdania rosyjskich internautów z forum kolejowego, chciałbym zauważyć kilka faktów :
1. pociąg jadący z prędkością około 200 km/h pokonuje nie mniej niż 50 m w ciągu sekundy,
2. długość standardowej szyny to przedział od 25 do 30 m,
3. zatem w ciągu sekundy pociąg pokonuje odcinek dwóch szyn.
Zatem :
4. zakołysanie pociągiem czy wagonem, jako wynik pęknięcia szyny - to jakaś lipa. Taki wagon od razu wali z szyn w mgnieniu oka.
Dalej :
5. przeciętna długość wagonu - to około 25 m,
6. niechby pociąg składał się z 10ciu wagonów i lokomotywy - długość składu to jakieś 300 m.
Zatem w danym miejscu skład znajduje się przez jakieś sześć sekund.
Wyzwolenie każdego materiału wybuchowego zakłada pewną bezwładność między nadajnikiem sygnału a detonatorem. Niechby to była sekunda - w tym czasie zmienia się położenie pociągu na torach o dwa wagony.
Dlatego nie jest wcale od rzeczy stwierdzenie, że był to wybuch. A jego czas mógł być taki, jaki był - to wynik splotu okoliczności nie do końca dających się przewidzieć.
Fakt znalezienia czy podłożenia drugiej bomby w tym samym miejscu świadczy tylko o tym, że maczali w tym palce nie "neonaziści" czy Czeczeni, ale kamraci tow. Putina.

jubus83

Tak naprawdę czy to ważne kto tego dokonał?
Równie dobrze mogli to zrobić Czeczenii(bardzo możliwe skoro jest gdzieś nawet filmik gdzie jakiś brodacz mówi że w tym roku dojdzie do wielu spektakularnych ataków), Mossad, siły gruzińskie(po nich wszystkiego można się spodziewać także i tego), CIA, FSB, jacyś członkowie elit którzy chcieli sprzątnąć tych dwóch wysokich urzędników którzy wtedy jechali, a może i kolejarze którzy chcieli w ten sposób jakoś zamanifestować złą sytuację na kolei. Dla nas ważne jest tylko to że pociągi stają się tam niebezpiecznym środkiem transportu, skoro samoloty rosyjskie dosyć często (częściej niż na Zachodzie) się rozbijają, pociągi wylatują w powietrze to jedynym bezpiecznym środkiem lokomocji w Rosji staje się samochód, autobus czy autostop.

michal
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: michal »

Ja w podanie do publicznej wiadomości na 100% prawdziwych info o rzeczywistych sprawcach zamachu nie wierzę, ale martwi mnie jedno - faktyczny wzrost nastrojów nacjonalistycznych w Rosji. Generalnie, będąc na Wschodzie, nigdy nie odczułem wrogości do cudzoziemców, wręcz przeciwnie - była ciekawość, owocująca fajnymi znajomościami, interesującymi rozmowami, dominowała serdeczność. Jednak coraz częściej słyszę od kumpli, aczkolwiek nadal jest to nieduża skala, że w Rosji bywa niebezpiecznie, głównie w kontekście działań "naszystów".

jubus83

No tak ale, neofaszyści czy neonaziści, względnie zwolennicy Związku Słowiańskiego albo tego typu organizacja swoją wrogość okazują Afrykanom, Arabom, Azjatom, Indusom, Pakistańczykom, albo mieszkańcom Kaukazu tudzież Azji Środkowej. Dla nich Polak, Niemiec, Francuz to aryjski, biały brat, więc nie ma czego się bać.
A to że następuje taki wzrost - to chyba normalne, władza temu sprzyja, niekontrolowana migracja oraz brak ochrony granic powoduje że kolorowych obcokrajowców jest coraz więcej. Do tego dochodzi tragiczna sytuacja demograficzna, społeczna, ekonomiczna itd. Nie ma się co oszukiwać te nastroje będą się "pogarszały", przynajmniej w odniesieniu do Chińczyków, "czarnych" z Kaukazu, Indii czy Afryki itd, itp.

AHTOH
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: AHTOH »

jubus83 pisze:Tak naprawdę czy to ważne kto tego dokonał?
Równie dobrze mogli to zrobić Czeczenii(bardzo możliwe skoro jest gdzieś nawet filmik gdzie jakiś brodacz mówi że w tym roku dojdzie do wielu spektakularnych ataków), Mossad, siły gruzińskie(po nich wszystkiego można się spodziewać także i tego), CIA, FSB, jacyś członkowie elit którzy chcieli sprzątnąć tych dwóch wysokich urzędników którzy wtedy jechali, a może i kolejarze którzy chcieli w ten sposób jakoś zamanifestować złą sytuację na kolei. Dla nas ważne jest tylko to że pociągi stają się tam niebezpiecznym środkiem transportu, skoro samoloty rosyjskie dosyć często (częściej niż na Zachodzie) się rozbijają, pociągi wylatują w powietrze to jedynym bezpiecznym środkiem lokomocji w Rosji staje się samochód, autobus czy autostop.
Ты, паря, завсегда склонен обобщать, делать прямо глобальные выводы! :)))
Зря ты так, неверно сие. Потому, хотя бы, что оба раза пытались взорвать один и тот же поезд - "Невский экспресс". То что это случайность не верит у нас никто. Ясное дело, что те люди, которые заказали первый подрыв решили довести это дело до конца. В 2007 году подрывников было трое, двое чёрных и один белый. Вот последнего-то и не поймали. Он ли снова попытался, или Березовский и пр. наняли новых исполнителей, пока не известно. Одно ясно, это плевок именно в Путьку. Потому как Питер и его окрестности - место из которого вышел и сам он и вся его команда. Рассуждать так, как это делает Абасиль, этот местный клоун обиженный природой, разумному человеку стыдно. :)))
Якунину это даром не надо, зачем? Ему что, мало денег дают на дорогу? Если будет мало, Путька ему всегда подкинет сколько нужно.
Нацистов, тем более импортных, давно пора к ногтю прижать. Но для этого разве нужно пакостить себе же самому или своим друзьям? Не идиотизм так думать? Ну не понимает человек, что самодержавному властителю, каковым Путька ныне является на Руси, достаточно приказать, как очень тихо и незаметно всех наци сотрут в порошок, чай они не чеченцы, а куски трусливого дерьма! И это будет более понятно, зачем им рекламу-то делать? Где логика? :)))

Михал писал:
Ja w podanie do publicznej wiadomości na 100% prawdziwych info o rzeczywistych sprawcach zamachu nie wierzę, ale martwi mnie jedno - faktyczny wzrost nastrojów nacjonalistycznych w Rosji. Generalnie, będąc na Wschodzie, nigdy nie odczułem wrogości do cudzoziemców, wręcz przeciwnie - była ciekawość, owocująca fajnymi znajomościami, interesującymi rozmowami, dominowała serdeczność. Jednak coraz częściej słyszę od kumpli, aczkolwiek nadal jest to nieduża skala, że w Rosji bywa niebezpiecznie, głównie w kontekście działań "naszystów".
Миша, хочу дать тебе совет.
Никогда не верь досужим разговорам. Верь только тому, что ты сам увидел.
И тогда тебе не придётся разрываться между личным опытом и убогой польской пропагандой.
Я каждый день вижу кругом, в Питере особенно, множество узбеков, таджиков и прочих "урюков". И не разу я ещё не видел, чтобы их обижали. Не вру и не преувеличиваю. :)))

От винта!

marcopolis
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: marcopolis »

Czytając uważnie wszystkie powyższe posty, doszedłem do wniosku że zamachu dokonać mogli
1 - jedna z organizacji opozycyjnych, narodowych lub religijnych
2 - nieformalna lub formalna zawodowa grupa nacisku, służby militarne czy paramilitarne
To że jest to państwo ułomnej demokracji i prawa wiadomo wszystkim. Dlatego też w dążeniu do osiągnięcia celu pozostają tylko i wyłącznie rozwiązania siłowe. :evil:

AHTOH
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

marcopolis pisze:Czytając uważnie wszystkie powyższe posty, doszedłem do wniosku że zamachu dokonać mogli
1 - jedna z organizacji opozycyjnych, narodowych lub religijnych
2 - nieformalna lub formalna zawodowa grupa nacisku, służby militarne czy paramilitarne
To że jest to państwo ułomnej demokracji i prawa wiadomo wszystkim. Dlatego też w dążeniu do osiągnięcia celu pozostają tylko i wyłącznie rozwiązania siłowe. :evil:
Твои слова только подтверждают мнение тех, кто считает, что этот подрыв, дело рук внешних сил, потому, как мы уже это давно проходили и чем кончается террор прекрасно знаем. Нам этого не надо, ни народу, ни тем более власти! А вот западникам, устраивающим помидорные революции, то в Чехии, то в Польше, то ещё в какой деревне, это очень даже надо. Вот и делай выводы, Макропулус! :)))

Не будь ослом! :)))

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

AHTOH pisze: Твои слова только подтверждают мнение тех, кто считает, что этот подрыв, дело рук внешних сил, потому, как мы уже это давно проходили и чем кончается террор прекрасно знаем. Нам этого не надо, ни народу, ни тем более власти! А вот западникам, устраивающим помидорные революции, то в Чехии, то в Польше, то ещё в какой деревне, это очень даже надо.
Masz rację.
Zachód podłożył pierwszą bombę.
Zachód podłożył drugą bombę.
Zachód podłoży trzecią bombę.
Zachód czeka, kiedy podłożyć czwartą, piątą, szóstą - a jak zajdzie potrzeba - to i tysięczną bombę. Bo Zachód zazdrości Rosji wszystkiego - i rozwiedzionego cara, i epidemii AIDS, i średniowiecznej infrastruktury, i eksportu rosyjskich kurew po świecie, i bałaganu, i korupcji, i przestępczości - dosłownie wszystkiego.
Powiem ci jeszcze w zaufaniu : Zachód najbardziej zazdrości wam waszej myśli technicznej i na pewno ukradnie wam plany produkcyjne kufajek, walonek i plastikowych unitazów.
Nie śpij, Antoszka, wróg czuwa.

jubus83

Jaki Zachód??
Przecież wyszło że zamach to dzieło Czeczenów opłacanych przez Polskę.
Biesłan, Dubrowka, bloki mieszkalne, Kursk, II wojna światowa, rozpad sojuza, pijaństwo jelcyna, niski wzrost członków "Tendemu"(szczególnie tego wyższego rangą) to wszystko dzieło Polski. Choć oczywiście po kryjomu można powiedzieć że to na polecenie Waszyngtonu :D

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

A prawda, zapomniałem o tych polskich Czeczenach z Waszyngtonu.

AHTOH
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Макропулус выводы может и сделает. :)))
А вы так и будете повторять, что это Путька сам себе бомбу подложил. Гы....!
Не иначе как садомазохист! Подложит себе бомбу, и наслаждается потом. :)))
Логика железная! Хе-хе-хе!
Типа русские очень любят играть в свою рулетку. И Ленин сам в вагоне запломбировался, и Троцкий случайно переплыл Атлантику с чемоданом долларов. И Гитлер с детства мечтал оказаться под Сталинградом. И вообще Запад всегда желал России только добра! Осыпал златом и серебром! Мёдом и пряниками! :)))
Кроме того, если Берёза - это Запад, то тогда с вами всё понятно. Вы от него не сильно отличаетесь. Разве что размером! :))) Буратины! :)))

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

AHTOH pisze:Макропулус выводы может и сделает. :)))
А вы так и будете повторять, что это Путька сам себе бомбу подложил. Гы....!
Не иначе как садомазохист! Подложит себе бомбу, и наслаждается потом. :)))
Логика железная! Хе-хе-хе!
Hehehe .... nawet nie wiedziałem, że masz takie poczucie humoru.
Pućka nie podłożył żadnej bomby w życiu ... dlatego podły Litwinienko, który pisał książki o tym, że było inaczej, i to w samej Moskwie, dostał na talerzyku ciasteczko z talem. Ot tak, komuś się tal pomylił z cukrem pudrem.
Ależ to śmieszne !
Cha cha cha !...
No to jeszcze po kielichu, Antoszka, za zdrówko Pućki !

AHTOHOB
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: AHTOHOB »

abacil pisze: No to jeszcze po kielichu, Antoszka, za zdrówko Pućki !
И тебя, за здоровье близнецов! :)))
Чтобы они ещё пять лет у вас президентничали! Гы.....!
Уж лучше Путька, чесссло!

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

Wiesz co, Antoszka, może umówimy się tak : wy od nas zabierzecie obu Kaczyńskich, a my od was zabierzemy Pućkę. Taka wymiana rządzących. Tak w ramach słowiańskiego braterstwa, o którym non stop piszesz. Co ty na to ?

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

Sprawcy tego zamachu podobno już nie żyją.

ODPOWIEDZ