milicja

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

A w to że stałeś w miejscu 2,5 godz patrząc na radiowozy to wybacz, nie uwierzę.
a niby dlaczego nie mogę sobie stać?... przeważnie na PKP się gdzieś stoi... czasem siedzi. Nic dziwnego to nie jest.

Ok piszcie sobie peamy pochwalne na temat LENISTWA, NIERÓBSTWA, MATOLKOWIZNY w obecnej POLICJI...
ale mi się wydaje ze chcieliśmy zmian? nie tylko w nazwie i wyglądzie mundurów? ale w SZKOLENIU, ZACHOWANIU, sposobie interwencji....

PS.
Mam kilku znajomych w obecnej Policji, zdania niestety sa podobne...
Owszem są i ORŁY i czarne Owce, z tendencją ...na LENI, bo 15 lat i Emeryturka.
a co Budżetówka to ciepłe dupsko i stołeczek jest ;-)
MI SIE TO NIE PODOBA!!!

Przykład inny...
w Austrii policji widać mało... nie siedzi po MC Donaldach a ... skuteczni są... DZIWNE?
Wypadek... przyjeżdżają wręcz z pod ziemi... nie na sygnałach nie z wielkim szumem a... są.
Przerwa... ok na komisariat -> jest izba odpoczynku? dla służby Patrolowej?
Związki zawodowe... Jakoś Wojsko ich nie ma i tez żyją...
Mundury? no ekstra fajnie... tylko po co dostali Zimowe sorty na Lato? a Letnie na zimę?...
Kto tym zarządza?...
Kiedyś dzielnicowy się rewirem interesował... ilu jest teraz dzielnicowych którzy się swoimi rewirami interesują? jaki zakres działania ma dzielnicowy?
było takie powiedzenie kiedyś" nie matura lecz chcę szczera zrobi z ciebie Oficera....
Potem weszło "Bez matury mimo chęci z piasku gwiazdek nie ukręcisz..."
dodam od siebie: "nawet magister z milionem chęci bez "plecaka" się nie wkręci"
Do byle czego może i jeszcze Krawężnikiem się zostanie, a poważne stanowisko dalej się "wujkuje" niby testy niby egzaminy... a telefon dalej sprawę załatwia.

jest takie powiedzenie:
"ryba gnije od Głowy... może warto tez górę pozmieniać...?" w Policji?

Owszem widzę powolne zmiany i to akurat cieszy... ale za wolne!!!
po 20 latach od zmian? powinno już wszystko działać dawno!!!!

przykład ostatniej afery na pomorzu, wykryto nadużycia i co?... Ci co zgłosili sprawę mają najwięcej przerąbane!
No rozwiązanie super... Mimo zapewnień Komendanta Wojewódzkiego ze sprawa zostanie załatwiona sprawnie, obaj funkcjonariusze (Którzy ZGŁOSILI SPRAWĘ!!!) dojeżdżają do Komendy po 30-40km, a ochrania się sprawców...
I wy się Tym zachwycacie?
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi »

Włączając się do dyskusji - że w Rosji prezydent planuje reformę milicji chyba każdy wie?
A tu taka ciekawostka, że może i w Rosji pojawi się policja?:
http://www.newkaliningrad.ru/news/commu ... 12421.html

I co do rosyjskiej milicji i naszej policji - różnica tu jest nieporównywalna. Może i nasza policja nie jest bliska ideału, ale nie jest organizacją przestępczą jak to jest w Rosji z milicją. Ostatnio w prawie każdy tydzień pojawia się informacja o nadużyciach milicji, bardzo o tym głośno. Gwałty, rozboje, morderstwa, to norma. Ostatnio w Rosji w TV zachowania milicji określono jako zachowania obcych sił okupacyjnych, a nie porządkowych.
Wyobrażacie sobie, że w tym roku milicjant zgwałcił na oczach innych ludzi w metrze chłopca? A ludzie bali się zareagować.
Więc ARTURINGA twoje bronienie rosyjskiej milicji jest nieporozumieniem, mam nadzieję, że nie zaczniesz także bronić szlachetnych organizacji typu NKWD?
badluck13
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: badluck13 »

ARTURINGA pisze: a niby dlaczego nie mogę sobie stać?... przeważnie na PKP się gdzieś stoi... czasem siedzi. Nic dziwnego to nie jest.
:wink:
ARTURINGA pisze:Ok piszcie sobie peamy pochwalne na temat LENISTWA, NIERÓBSTWA, MATOLKOWIZNY w obecnej POLICJI...
Czekam zatem na argumenty potwierdzające PRACOWITOŚĆ, GROLIWOŚĆ i WRODZONĄ INTELIGENCJĘ funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej.
ARTURINGA pisze:przykład ostatniej afery na pomorzu, wykryto nadużycia i co?... Ci co zgłosili sprawę mają najwięcej przerąbane!
No rozwiązanie super... Mimo zapewnień Komendanta Wojewódzkiego ze sprawa zostanie załatwiona sprawnie, obaj funkcjonariusze (Którzy ZGŁOSILI SPRAWĘ!!!) dojeżdżają do Komendy po 30-40km, a ochrania się sprawców...
I wy się Tym zachwycacie?
A teraz jak się ma to do chwalonej przez ciebie Milicji?
Czekam na jakieś dane.
ARTURINGA pisze:Związki zawodowe... Jakoś Wojsko ich nie ma i tez żyją...
W Korei Północnej również.
ARTURINGA pisze:Kiedyś dzielnicowy się rewirem interesował... ilu jest teraz dzielnicowych którzy się swoimi rewirami interesują? jaki zakres działania ma dzielnicowy?
Sam na sobie odczułem, że się interesują (w charakterze podejrzanego niestety).
Nikt mnie nie znał i i dokładnie mnie opisać nie mogli. Po 2 dniach i tak mnie odwiedził.

Reasumując.
Owszem, w Policji jest dużo syfu i ona poprawia swoje działanie z roku na rok. Pomiedzy Policją a Milicją jest zatem przepaść, na korzyśc tej pierwszej. Gdzie tu jakieś argumenty przemawiające na korzyść Milicji.
P.
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: P. »

i sorryyy ja tam jestem za PAŁĄ... wtedy to jakoś działało.
Pała jak była tak i jest, tyle, że teraz mniej i raczej nie na ulicy.

Nie zmienia to faktu, że Policja to zdecydowanie bardziej przyjazny obywatelowi stróż porządku niż dawne MO. Jak tęsknisz za ZOMO, ORMO i całą resztą tego towarzystwa to obejrzyj sobie Borewicza :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Jak oglądałem Borewicza to za przeproszeniem... wielu członków tego forum nie było w ..."Planie Pięcioletnim" ;-)
wiec jakie mogą mieć pojecie, jak pamięta Tylko... POLICJĘ?
P.
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: P. »

To opowiedz nam, młodym ludziom, o licznych przewagach Milicji Obywatelskiej nad Policją :)
jubus83

Post autor: jubus83 »

To chyba nie miejsce na dyskusje o byłym pośle SLD, który jeździł po wódce pod prąd czy polskiej milicji tylko o rosyjskiej, która co jak tu już napisano ma szansę zostać przekształcona w prawdziwą policję. Dobrze by było gdyby w końcu ktoś na górze poszedł po rozum do głowy i rozchrzanił tą mafię zwaną milicją która nie dość że morduje zwyczajnych obywateli to jeszcze wsadza do mamra swoich, który mają czelność ją krytykować.
Wystarczyłoby wziąść przykład z Łukaszenki, który wywala na zbity pysk wszystkich z KGB i innych służb którzy mają promoskiewskie sympatie, czyli dzieje się coś co jeszcze parę lat temu, nie mówiąc dekadę było nie do pomyślenia. Najpewniej ci wypiepszeni przez Łukaszenkę znajdą pracę u Putina, bo ci jak wiadomo gorąco się nienawidzą.
tuliusz1971
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: tuliusz1971 »

Takie generalizowanie na temat MO,policji,czy rosyjskiej milicji wydaje mi się niepotrzebne i krzywdzace.Służyło w nich i służy zapewne sporo przyzwoitych ludzi.Fakt ujawniania zachowań patologiczynych w poszczególnych formacjach jedynie świadczy o tym,że nikt niczego nie zamierza zamiatać pod dywan.W minionym ustroju także służba w MO miała swoje cienie i blaski.Fakt,że okres ten przez wiekszość obywateli (żyjących uwcześnie) jest postrzegany pod względem bezpieczeństwa lepiej niż czasy obecne.Składa sie na to oczywiście wiele czynników.Kolego jubus-również u nas swojego czasu rozważano t.zw.opcję zerową (zwolnienie wszystkich z rodowodem z MO i przyjęcie nowych ludzi),do czego na szczęście nie doszło.Takie działania prowadzone przez ludzi nie majacych pojęcia o funkcjonowaniu służb zajmujących sie bezpieczeństwem kończa się zwykle większą lub mniejszą porażką (vide-likwidacja w początku lat 90-tych wydziałów do walki z przestępczościa gospodarczą).Trochę wiecej obiektywizmu i dystansu w wystawianiu ocen i laurek innym.
jubus83

Z tym wywalaniem na zbity pysk ludzi związanych ze służbami to nie jest moja opinia czy ocena ale ocena Łukaszenki w przypadku Białorusi, oraz wielu polityków w FR, oczywiście będących w mniejszości bo tuzy ze służb tzw. "kumple Putina, bardziej interesuje udział w łapówkach i budowanie sobie willi niż porządek w służbach porządkowo-specjalnych.
To, że pracuje tam wielu porządnych świadczy chociażby przykład tego majora i paru innych, ale to dzięki niemu a nie komuś z góry zaczęło się powszechnie mówić o sytuacji w milicji.
Sytuacja w Polsce w zasadzie mnie nie interesuje, zresztą mimo że nie jest idealnie to zmienia się na lepsze głównie dzięki współpracy ze służbami z krajów UE. Osobiście wolę model policji brytyjskiej niż rosyjskiej.
abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: abacil »

ARTURINGA pisze:badluck13, abacil (...)
Ta POLICJA nasza która sie zażera Hamburgerem
PKP Bielsko-BIAŁA... patrol pod "hamburgerami"
PKP Katowice... to samo
KRAKÓW MC DONALD... przypadkowo stoi tam Radiowóz?
chcesz zdjęcia zobaczyć ???
Pewnie nie stoi przypadkowo.
A może - w dwóch pierwszych przypadkach - stoi pod dworcem PKP, a nie pod McD ?
A może, jeśli stoi pod McD, to może pilnuje porządku ? Może odstrasza dilerów albo takich, co dzieciom zabierają komórki ? Pomyślałeś o tym ? Czy tylko widzisz te "hamburgery" ?
A teraz ile Posłów i Senatorów odpowiada za swoje czyny? MALO -> IMMUNITET ochrania.
Nie wiem, ilu posłów i senatorów odpowiada za swoje czyny, ale na pewno znacznie więcej, niż dawniej towarzyszy z KC PZPR. Bo tamci nie odpowiadali za nic i wcale. To raz.
A dwa - że nie wiem, ile przestępstw mogą popełniac rocznie posłowie i senatorowie. Na pewno nie więcej niż kilka, od kiedy nie ma w sejmie bydła z Samoobrony, które znacznie zawyżało tę średnią. Zaś wiem, że w Polsce corocznie popełnia się około miliona przestępstw. Popełniają je nierzadko ci, którym przeszkadza tych kilka poselskich przestępstw rocznie.
Tak na prawdę gdyby nie dziennikarze? czy prasa NIKOGO z "WYŻSZYCH" nie ruszaliby.
Dziennikarze, panie kolego, piszą co im wygodniej. I nie mają w zwyczaju prostować swoich bredni nigdy. Niejednego już "skazali" w swoim bezkarnym bełkocie.
Masz cos konkretnego, podaj nazwisko towarzysza moze warto sie TERAZ tym zająć?.
Wydaje mi się, że nie ma się co ośmieszać - w prawie karnym jest coś takiego jak przedawnienie.
i MY NA TO PŁACIMY PODATKI!!!
Moje podatki nie płaczą z tego powodu. Nie pisz więc w liczbie mnogiej.
Nie mowie, czasem działają sprawnie!, co mnie samego zaskakuje... ale czasem to pożal się Boże... z tendencją na Makabra.
Uogólnianie ma to do siebie, że zabawnie brzmi. Przykład (oparty na tym co napisałeś):
1. nie mówię, że są porządne kobiety, co mnie samego zaskakuje, ale czasem to zwykłe szmaty ... z tendencją do kurew,
2. nie mówię, że działacze gospodarczy są uczciwi, co mnie samego zaskakuje, ale czasem to zwykli złodzieje ... z tendencją do oszustów.
Fajnie ?
Dopóki nie zacząłem korzystać z internetu, nie podejrzewałem, że na świecie żyje tylu idiotów - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi »

Może zakończycie swoje wywody na temat działań polskiej policji lub je przeniesiecie gdzieś indziej, a tu wrócicie do tematu? 8)
jubus83

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640, ... rowcy.html
Tu taka ciekawostka, wynika z tego że nie dość że policja się zmienia to i obywatele mądrzeją i ulegają dekomunizacji i derusyfikacji, zbliżając się do standardów cywilizowanych. Tak się składa że województwo lubelskie ma niechlubne pierwsze miejsce w liczbie pijanych kierowców na 1000 w całym kraju.
Wniosek taki, że jednak zmiany w policji i jej działania przynoszą korzyści skoro po raz pierwszy w historii zdarzyło się tak jak w artykule.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

kończąc temat Polskiej Policji....
Idę sobie wczoraj wesoło do domku... przejeżdża radiowóz, przechodzę przez moje ulubione PKP o dziwo... NIE STOJĄ!!! idę dalej znowu widzę jak Panowie w radiowozie jeżdżą powolutku na spokojnie ale... patrolują...
Taką prace popieram, REWIR PO KONTROLĄ... nie ma Spania jest Patrolowanie :-)
Gdyby tak każdy patrol robił? naprawdę nie miałbym się do czego przyczepić.
Po prostu: POWAŻNA PRACA.
abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: abacil »

Odświeżając wątek o rosyjskiej milicji, chciałbym zastanowić się nad jedną kwestią. Mianowicie, jak już oficjalnie wiadomo, rosyjscy milicjanci ze Smoleńska okradli zwłoki śp. Andrzeja Przewoźnika, zaś ze skradzionej w ten sposób karty kredytowej nakupowali sobie tego i owego.
Ciekawi mnie, czy tego typu zachowanie rosyjskich milicjantów jest :
a). patologią, która akurat wyszła przy tej okazji,
b). normą, od której w tym przypadku powstrzymali się inni, a ci czterej olali nadzwyczajność wydarzenia, na którego miejscu się znaleźli.
Mam oczywiście na myśli nie tylko tak obrzydliwy czyn jak obrabowanie zwłok, ale też np. dokradanie sobie na miejscu włamania lub czegoś w tym rodzaju.
Dopóki nie zacząłem korzystać z internetu, nie podejrzewałem, że na świecie żyje tylu idiotów - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
Moskwa2007
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Moskwa2007 »

abacil pisze:Odświeżając wątek o rosyjskiej milicji, chciałbym zastanowić się nad jedną kwestią. Mianowicie, jak już oficjalnie wiadomo, rosyjscy milicjanci ze Smoleńska okradli zwłoki śp. Andrzeja Przewoźnika, zaś ze skradzionej w ten sposób karty kredytowej nakupowali sobie tego i owego.
Ciekawi mnie, czy tego typu zachowanie rosyjskich milicjantów jest :
a). patologią, która akurat wyszła przy tej okazji,
b). normą, od której w tym przypadku powstrzymali się inni, a ci czterej olali nadzwyczajność wydarzenia, na którego miejscu się znaleźli.
Mam oczywiście na myśli nie tylko tak obrzydliwy czyn jak obrabowanie zwłok, ale też np. dokradanie sobie na miejscu włamania lub czegoś w tym rodzaju.
Jak juz oficjalnie wiadomo to nie milicja ale zolnierze ukradli karty kredytowe Pana Przewoznika.
Ale jesli chodzi o poziom moralny rosyjskiej milicji to wola on o pomste do nieba. Gorzej byc juz moze tylko gdzies w Afryce ... Cala ta formacja jest przesiaknieta korupcja, znieczulica, brak u nich jakichkolwiek hamulcow moralnych, sa prymitywni i prostaccy, fatalnie wyksztalceni i gotowi na kazde swinstwo za ktore im zaplaca ... Niestety, taka jest prawda o rosyjskiej milicji. Co ciekawe, nie ukrywa tego rowniez sam minister, jednakze nic nie robi aby te sytuacje zmienic.
ODPOWIEDZ