Terrorystyczny akt w Moskwie 29/03/2010

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Terrorystyczny akt w Moskwie 29/03/2010

Post autor: BARTixR »

Ostatnie 6 lat ciszy uśpiły milicje i fsb .. i inne służby
Wybuchło dzisiaj 29.03.2010 okolo 9 rano, 2 bomby , terrosrysci "smiertniki" na czerwonej sokolniczeskej linii.

Coz strasznei jest w metro, dzisiaj w godzinach powrotnych po pracy, po 19 kilak minut byly swobodne miejsca !! :O

ale siedzisz i patrzysz na wszystkich wokol co maja w reklamowkach i pod kurtkami ,czy to tylko otyłośc czy cos wiecje..

generalnie, przyjalem srodki bezpieczenstwa polegajace na obserwowaniu otoczenia, chodenia srodkiem platformy i wsiadaniem tylko w srodkowe wagony.

zamach w metro w Moskwie
jubus83

Post autor: jubus83 »

viewtopic.php?t=6776
Ludzie czemu nie czytacie tematów. Krytykujecie innych, że zaśmiecają a potem po 3 wątki do jednego wydarzenia.
A tak w ogóle powodzenia chłopie, nie ulegaj panice, pamiętaj o tym, że nigdy nie było przypadku aby po jakimś zamachu następował kolejny w dużym odstępie czasu, kilkunastogodzinnym. Jeśli już to zawsze 2-3 max. 5 godzin różnicy. Czytałem dzisiaj o tym i faktycznie coś w tym jest, jeśli nic nie "pierdyknie" w tym czasie to nikt już nie odważy sie zaatakować. Tak było w Madrycie, tak było w Londynie. To chyba wynika z tego, że w ciągu kilku godzin po ewentualnym zamachu jest chaos, służby dopiero "budzą" się z letargu i następuje kilka dni wzmożonych kontroli, potem wraz z upływem czasu służby ponownie zasypiają.
Teraz najbardziej zagrożeni są "czarni" za Kaukazu, mogą zdarzyć się samosądy,lincze itd. Trzeba uważać na to.
No i drobna uwaga - to nie czas uśpił służby bezpieczeństwa tylko Putin i jego koledzy ze służb bardziej poświęcili się zarabianiem kasy na lewo i ochroną interesów mafii oraz bonzów jak słynna ochrona milicyjna przy okazji pogrzebu "Japończyka". Nikogo ze spec-służb nie interesują żadni tam terroryści, wpierw własna kieszeń potem dopiero bezpieczeństwo.
Niestety, trzeba być samemu czujnym. Powodzenia.
A tu ciekawy news z "kaukaskiego portalu informacyjnego".
http://www.kavkazcenter.com/russ/conten ... 1465.shtml
Ostatnio zmieniony pn 29 mar, 2010 21:59 przez jubus83, łącznie zmieniany 1 raz.
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

zgadzam sie ze po jednym zamach njakis czas napewno nie bedzie kolejnego, a napewno nie w ten sam dzien.

czerwona linia praktycznie pusta dzisiaj byla.

a czy Putin winny.. pewnie posrednio tak, bo jest glowa sejmu.. ale to tak samo jak winic Tuska za wszystkie dziury w drodze i afery w Polsce.

Rosja cala jest przegniłą korupcja na kazdym kroku, i mentalnosc ludzi jest zmieniona, gdyz dzici wychowuja sie w takim otoczeniu, dla nich to to jest normalne..

Lecz coraz wiecej osob sie buntuje, coraz wiecej osob przebywa poza granicami RUS, Rosja traci wspanialych fachowcow ktorych wykupujac zagraniczne korporacje, kto moze ucieka zyc w USA, Europie..

Ale nie zmieniajmy tematu.

Zamachowcami byly mlode dziewczyny, jedna zn ich 18-20 letnia, Kare wlosy, .. znalezli kolor jej oczu..

Odprowadzana byla przez 2 kobiety słowianskiej urody.
Miala na sobie pas "Szahida" o mocy okolo 3kg trotylu.
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

opisowe i multimedialne informacje o zamachach z fishki.net
zamach w metro w Moskwie
alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: alainen »

każdy zamach to zazwyczaj tragedia dla zwykłych ludzi bo to oni najczęściej cierpią. Nie mogę jednak pozbyć się wrażenia że to elity rządzące w Rosji od wielu lat (nie tylko obcene) są w części winne stanu obecnego... Kaukaz jest dla Rosji tym, czym dla Amerykanów Wietnam. Czyli sytuacja praktycznie nie rozwiązana w Rosji... Ameryka do mysli o Wietnami woli nie wracać. Może porównanie nie najtrafniejsze ale moje indywidualne :-)
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

na zamach można popatrzeć z 3? punktów....

A - Społecznie, to ogromna tragedia zabici ranni, bardzo przykra sprawa
B - Politycznie, Taki afront dla samego FSB, wybuch pod samym nosem siedziby! :-/
C - Taktycznie, efekt psychologiczny i sparaliżowanie komunikacji Moskwy. Zablokowanie Matra KALCOWE + jedna z najbardziej uczęszczanych centralnych stacji.

Z tego co na obecna chwile wiem, w Moskwie zaczyna się psychoza... panika.
Wszyscy zaczną być podejrzliwi, rozgoryczeni...

mam tez dziwne przeczucie ze "coś jest w powietrzu".... będzie jakiś konflikt lokalny?
iskra... poszła... co dalej?
jubus83

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... ywali.html
Wynika z tego, że służby o zamachach wiedziały, ale pewnie tak byli zajęci przyjmowaniem łapów i "kreatywną statystyką", że sprawdzenie doniesień zostawili sobie na ostatnią chwile.
Warto przeczytać koniec artykułu - porażające. Różnica w mentalności, podejściu do tragedii ludzi w Nowym Jorku i Moskwie to jak różnica między homo sapiens sapiens a homo erectus.
Ponoć ślady prowadzą nie na Kaukaz tylko do Afganistanu, więc może w końcu Rosja zacznie pomagać NATO w tępieniu tej zarazy i odbudowie kraju niż rzucać cały czas kłody pod nogi.
Osobiście w to wątpię.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Aby wszystko było jasne wszelkie akty terroryzmu uważam za zło ostateczne, bestialstwo, tchórzostwo. Każdy może dokonać takiej zbrodni i nie jest to akt bohaterstwa. Wystarczy przypomnieć dzieciaki z Biesłanu, czy zakładników z teatru w Moskwie. Ludność cywilna to łatwy cel. Ale osobiście sądzę , że w FR nie liczą się jednostki . W/w sytuacje można było rozwiązać inaczej . A co najważniejsze Moskwa zbiera żniwo swojej polityki na Kaukazie. Nikt nie bronił np. Czeczenów pacyfikowanych przez wojaków rosyjskich. Szkoda , że pewnych spraw nie można załatwić w normalny sposób .
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

tawariszcz
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: tawariszcz »

jubus83 pisze: Ponoć ślady prowadzą nie na Kaukaz tylko do Afganistanu, więc może w końcu Rosja zacznie pomagać NATO w tępieniu tej zarazy i odbudowie kraju niż rzucać cały czas kłody pod nogi.
Osobiście w to wątpię.
Tak się składa że Kaukaz i Afganistan to ten sam biznes - na północnym Kaukazie podobnie jak w Afganistanie walczą o republikę islamską z prawem szariatu jako obowiązującym, a wszystko to jest częścią "globalnego dżihadu" fundamenstalistów islamskich przeciwko niewiernym...

To też w jakiś sposób wyjaśnia skąd się biorą Czeczeńcy w krajach takich jak Afganistan, Jemen czy Irak...
Ot cziewo tak w Rassiji bieriozy szumiat?
abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: abacil »

A ja zauważam kilka innych rzeczy :
1. w takich USA, uważanych przez lewaków, Rosję, Iran, Wenezuelę i inne popłuczyny tego świata - za największe zło wszechczasów, bomby jakoś nie wybuchają. Chociaż Stany są zaangażowane militarnie w kilku zapalnych punktach i w sumie walczą z islamem. Jedyne co to atak na WTC tych 10 lat temu. Od czasu do czasu coś tam słychać, ale nie tyle co w Moskwie.
2. To samo można powiedzieć o wszystkich krajach NATO - coś tam było w Londynie, w Madrycie - i tyle.
W Chinach, które trzymają za mordę wielu muzułmanów - cisza.
Izrael to osobny temat, więc nie ma co porównywać.
A w Moskwie wybucha non stop. A to domy, a to pociąg, a to w metrze. Chociaż w Moskwie są tysiące milicjantów, omonowców i cholera wie jeszcze jakiej mundurowej bandy, która non stop się szwenda i pilnuje Bóg wie czego.
W tych zamachach, nie ma dla mnie żadnego przypadku. Mocodawców trza szukać nie na Kaukazie, ale zupełnie gdzie indziej.
PS. Całkiem zgrabnie brzmi teoria, że te wybuchy są potrzebne do rozprawienia się z wierchuszką milicji i omonu - potrzebny pretekst, bo nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa.
Dopóki nie zacząłem korzystać z internetu, nie podejrzewałem, że na świecie żyje tylu idiotów - Stanisław Lem
jubus83

Mogłem się spodziewać takiej teorii abacila, że pewnie FSB za tym stoi. Jest to możliwe, tak samo jak możliwe jest udział spec-służb, typu NSA w zamachu na WTC 11 września.
Wszystko może być grubymi nićmi szyte i to grubszymi niż się komukolwiek może wydawać.

Ale to tylko tylko teorie spiskowe, myślę, że faktycznie terroryzm islamski przycichł ale nie umarło po prostu przeniósł się gdzie indziej. Po co atakować w Nowym Jorku czy Londynie po raz kolejny jak można zaatakować tam gdzie służby nie są tak rozwinięte, poza tym ogólny poziom bezpieczeństwa jest żałosny. Rosja nie współpracuje za bardzo ze służbami innych państw i to jest problem zasadniczy. Niemcy czy Francja też mieli mnóstwo doniesień o zamachach, wiele udaremniono, ale tutaj państwa współpracują ze soba.

Rosja może współpracuje z Niemcami, ale nie sądze aby już np. z wywiadem amerykańskim.
Terroryści widzą, że Irak się powoli stabilizuje, Afganistan też pomaleńku choć dużo gorzej.
Iranu bym w to nie mieszał bo poza wspieraniem jakichś organizacji typu Hamas czy wspierania pieniędzmi innych organizacji antyizraelskich nikt w Iranie nie będzie kopał sobie własnego grobu. Iran jest szyicki i np. dla takich Czeczenów czy Talibów to wróg i zdrajca.

Ja mam tylko nadzieje, że władze Warszawy zmienią w końcu nazwę jednego z rond na coś bardziej normalnego, nawet Rondo Politkowskiej albo Rondo nawet watażki kaukaskiego i dyktatora Saakaszwilego ale nie jakiegoś mordercy i terrorysty Dudajewa.
Tak samo mam nadzieje, że władze polskie skończą z utrzymywanie Czeczenów w Polsce i ich gruzińskich pobratymców. Niech się lepiej zaopiekują irackimi tłumaczami których zostawiono na pastwę losu.
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

to ze jest zagroenie zamachami byo juz od miesiecy wiadomo.

Takie przygotowanie do aktu terrorystycznego nie sa robione w piwnicy po cichu.
Sluzby specjalnie wiedzialy, ze cos sie szykuj i wszyly, i cos robily w tym kierunku, moze za malo, moze trzeba bylo poinformowac aktywniej ludzi.

W metro slyszane byly komunikaty o zostawionych i podejrzanych rzeczach itd.

Starali sie delikatnie wplywac na nard, tak eby nie wywoa te paniki.

Ponoć sprawdzane były i Lubinaka i PArk Kultury kiulka dni wczesniej, ale ile w takich doniesieniach jest prawdy.

Dzisiaj "BOMBA" byla na kazanskim dworcu, pod samochodem znaleziono jakas imitacje w rejonie zachodnim.
alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: alainen »

czyli podobnie jak w przypadku 11 września.... Wtedy w Stanach służby też były uprzedzone... Efekt znany...
abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

A tow. Putin znów będzie szukać terrorystów nawet w kanalizacji ... Bidula, grzebie już po kiblach chyba z dziesięć lat i dalej g... z tego wychodzi ....
Dopóki nie zacząłem korzystać z internetu, nie podejrzewałem, że na świecie żyje tylu idiotów - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

W dzisiejszych wiadomościach poinformowano iż możliwy jet też " wariant Gruziński ". Czyli jest już coś na rzeczy ( czyt. w planach ). Nie zdziwię się jeżeli w ciągu kilku miesięcy zacznie narastać konflikt w Osetii i mnożyć się będą prowokacje gruźińskie. Oczywiście dzielne wojska FR wkroczą aby zaprowadzić ład i porządek. Przy okazji mój pobyt w Gruzji szlag trafi.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

jubus83

Też chciałem o tym wspomnieć, bo dopiero co przeczytałem o tym.
Myślę, że taki wariant jest bardzo prawdopodobny tzn. fakt współpracy reżimu Saakaszwilego (który pod pozorem zagrożenia rosyjskiego wprowadził w kraju mniej demokratyczny system niż w putinowskiej Rosji).
Jakiś czas temu pisałem, to panu abacilowi, zagorzałemu obrońcy gruzińskich rozbójników i gruzińskiego watażki. Gruzja od dawien dawna, nawet za Szewardnadze, wspierała i zapewne do dzisiaj wspiera swoich etnicznych pobratymców logistycznie, finansowo a i zapewne też wojskowo. Wielokrotnie uciekające oddziały czeczeńskie dostawały schronienie w Gruzji.
To wszystko jest już tak zagmatwane, że nawet nie ma co się nad tym zastanawiać, lepiej się martwić o własne podwórko.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Nie będzie spokojnie : " 11 osób zginęło, a co najmniej osiem zostało rannych w dwóch zamachach bombowych, do których doszło w mieście Kizlar w Dagestanie. Większość ofiar to milicjanci, w tym szef milicji w Kizlarze, płk Witalij Wiediernikow. "
pozdrawiam robert

jubus83

Teraz się okazuje, że wszyscy na siebie będą przenosić odpowiedzialność. To nie ja , to oni, to tamci, owamci. A prawda jest jest pewnie tak oczywista, że aż niewiarygodna, albo tak zawiła, że nigdy jej się nie dowiemy.
Teorię o tym, że zrobiło to FSB można spokojnie odrzucić, gdzieś czytałem, że gdyby to było FSB to nie atakowali by metra tylko coś bardziej pokazowego, a najlepiej zaatakowali by w okolicach 9 maja. Ponoć ten zamach to zemsta tej samej grupy która dokonała zamachów na pociąg na jesieni, za zabicie ich przywódców.

Tutaj ciekawe wideo i artykuł:

http://www.kavkazcenter.com/russ/conten ... 1502.shtml
Przyznał się gość, że to on zorganizował.
Ostatnio zmieniony śr 31 mar, 2010 18:48 przez jubus83, łącznie zmieniany 1 raz.
riksza
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: riksza »

Obserwując nie tylko w ostatnim czasie wygląd i zachowanie moskiewskiej milicji muszę stwierdzić, że w większości przypadków to zbiórka jakis gówniarzy i małolatów, którym i tak wszystko jedno. Chodzą ich całe tabuny po metrze, ale co z tego. Potwierdza to tylko, że wszystko tutaj jest zorientowane na wywołanie pozorów porządku i siły. Jakos nie zauwazyłam, żeby nie wpuszczali do metra ludzi wygladających jak z Kaukazu, raz legitymuja a raz nie. Ale sami Rosjanie demonstracyjnie dosłownie wyganiaja ich z metra.
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

milicja w rosyjskiej stolicy, ta patrolowa, to wiekszosc przybylych z regionow , gdyż milicjantowi daja jakąś tam pensję i zakwaterowanie (общага) więc jakiś motywacyjny aspekt jest... w końcu to do stolicy wyjechał pracować, a dalej jakośc tam będzie, trochę sie zakombinuje, troche powymaga łapówek i do przodu.

lecz w wielu przypadkach brakuje im rozumu, i zdolności psychologicznych do pracy.

umieją tylko sprawdzac paszporty i straszyć kratkami za brak registracji.
tawariszcz
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: tawariszcz »

Problem polega na tym, że jakby to nie był szczelny system zabezpieczenia i kontroli to i tak zawsze się ktoś prześliźnie. Tym bardziej w przypadku takiego obiektu jak metro w Moskwie, z którego codziennie korzysta 9-10 mln ludzi. Nie ma opcji żeby wszystkich co wchodzą do metra kontrolować bo przestanie w ogóle funkcjonować.

W Hiszpanii i Wielkiej Brytanii (zwłaszcza w GB) również nie udało się uniknąć zamachów mimo że tam system antyterrorystyczny jest (podobno) lepszy niż w Rosji.
Ot cziewo tak w Rassiji bieriozy szumiat?
jubus83

abacil pisze:A ja zauważam kilka innych rzeczy :
1. w takich USA, uważanych przez lewaków, Rosję, Iran, Wenezuelę i inne popłuczyny tego świata -
Popłuczynami są takie poglądy oraz żałosna wręcz znajomość starszej niż XX wiek, historii a także to co czytasz w dzienniku Haaretz i to co w oglądasz первый кавказский.
Iran = Persja, kraj o ponad trzysiącletniej tradycji, kraj indoeuropejski, więcej pisać nie będę bo to offtopic.

A co do samego tematu to w końcu wyszła oczywistość - niejaki Doku Chamatowicz Umarov za tym wszystkim stał i ci, co walczą o "Emirat Kaukaski".
Co ciekawe, w podanym przez mnie wyżej gruzińskim kanale rosyjskojęzycznym stworzonym przez reżim Saakaszwilego, wyemitowano spreparowany tekst Umarova, który rzekomo nie przyznaje się do tych zamachów i zwala całą winę na FSB i Putina. Innymi słowy mamy nowy sojusz Umarov - Saakaszwili, ciekawe tylko czy nasz urzedujący prezydent, który nadał nazwę ronda terroryście, do tego sojuszu przystąpi. :D
abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

jubus83 pisze: Popłuczynami są takie poglądy oraz żałosna wręcz znajomość starszej niż XX wiek, historii a także to co czytasz w dzienniku Haaretz i to co w oglądasz первый кавказский.
Wniosek prosty - piszesz jak jesteś albo nachlany, albo nabuzowany. Skutek jeden - niedobrze się robi, bo trzepiesz swoje zapchlone posty jeden za drugim bez ładu i składu, przez co to forum wygląda tak jak wygląda, w dużej mierze za twoją nędzną zasługą. Bez odbioru.
jubus83

abacil pisze:
jubus83 pisze: Popłuczynami są takie poglądy oraz żałosna wręcz znajomość starszej niż XX wiek, historii a także to co czytasz w dzienniku Haaretz i to co w oglądasz первый кавказский.
Wniosek prosty - piszesz jak jesteś albo nachlany, albo nabuzowany. Skutek jeden - niedobrze się robi, bo trzepiesz swoje zapchlone posty jeden za drugim bez ładu i składu, przez co to forum wygląda tak jak wygląda, w dużej mierze za twoją nędzną zasługą. Bez odbioru.
Jeszcze parę postów i robię sobie "urlop". Ty tymczasem tak bardzo tęsknisz za Antonem to tutaj:
http://www.rosjanie.pl/forum/viewtopic. ... &start=120
masz możliwość z nim podyskutować tylko że są problemy aby się zalogować. Szczegóły w wątku który sam założyłeś w innej części forum.
ODPOWIEDZ