KATASTROFA SAMOLOTU Z PREZYDENTEM RP NA POKŁADZIE !!!!!!!!!

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

KATASTROFA SAMOLOTU Z PREZYDENTEM RP NA POKłADZIE !!!!!!!!!

Post autor: roberT/TANAIS »

DZIŚ ULEGŁ KATASTROFIE SAMOLOT Z PREZYDENTEM KACZYŃSKIM NA POKŁADZIE. PRAWDOPODOBNIE WSZYSCY ZGINĘLI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. PRZEZYDENT UDAWAŁ SIĘ NA OBCHODY MORDU KATYŃSKIEGO.
Ostatnio zmieniony sob 10 kwie, 2010 16:12 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 1 raz.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

wypzyp
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: wypzyp »

Na zimno.
Ostatnio zmieniony sob 10 kwie, 2010 13:13 przez wypzyp, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 »

A mi to się podoba.
Nie ma wulfgaryzmów - proszę adminów o nie zmienianie mojego postu.
Wolny kraj?
Mam prawo do opinii.
Ostatnio zmieniony sob 10 kwie, 2010 14:27 przez MorgothV8, łącznie zmieniany 2 razy.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik »

apeluję o powstrzymanie się od emocjonalnych wypowiedzi! Nie ma tu miejsca na teksty o "j... rosyjskiej ziemi", o tym, czy komuś się to podoba etc.

Awatar użytkownika
Horpyna
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Horpyna »

wypzyp pisze:Na zimno.
Nie wierze w przypadki, genialny ruch Moskwy. Grzeczne pieski(PO) dostają pełnie władzy(Komorowski zastępuje Prezydenta) a oni jednym ruchem wykosili znaczną część antyruskiej elity(nie ta skala ale jak w Katyniu).
Siedzę teraz bardzo daleko od PL, ale jeżeli ruscy decydują się na tak bezczelne numery, to nasz kraj jest w jeszcze gorszym położeniu niż myślałem.
Myślę, że dzisiaj takie wypowiedzi są co najmniej niestosowne. To spekulacje, zwłaszcza, że o stanie technicznym samolotu było głośno od dawna. Mgłę tez zamówiono na tę okazję?

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: alainen »

Nie wierze w przypadki, genialny ruch Moskwy. Grzeczne pieski(PO) dostają pełnie władzy(Komorowski zastępuje Prezydenta) a oni jednym ruchem wykosili znaczną część antyruskiej elity(nie ta skala ale jak w Katyniu).
Siedzę teraz bardzo daleko od PL, ale jeżeli ruscy decydują się na tak bezczelne numery, to nasz kraj jest w jeszcze gorszym położeniu niż myślałem.
nie przesadzaj, ja nie jestem i nie byłam wielbicielka PiS, prezydenta i polityki braci K ale współczuje wszystkim rodzinom. Zmarłym to życia nie wróci a rodziny i bliscy cierpia. Wątpię żeby Rosja maczała palce w tym. Po co? I w to że PO teraz jest szczęśliwa też nie wierze. Nie traktujcie przeciwników różnych opcji jako zwierzęta polujace jedne na drugich. I ruscy z tym nie maja nic wspólnego. Nie twórzcie na siłe spiskowej teorii dziejów...

Tylko sie zastanawiam - po cholere tam był prezes NBP?

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

rosyjska ziemia jak każda inna... MorgothV8 - takie stwierdzenie w obecnej sytuacji i na publicznym forum mógłbys sobie darować...

Awatar użytkownika
Horpyna
Tajny Radca
Tajny Radca

W Mirosławcu też Rosjanie maczali palce? Tam przebieg katastrofy był taki sam.
Nie można się powstrzymać od takich komentarzy w obliczu tragedii?

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

po prostu polska flota lotnicza to zwykły złom. Od wielu lat sie o tym mówi ale nic nie robi. W końcu doszło do tragedii - może sie teraz obudzą i kupią jakiś sensowny samolot. Ale zastanawia mnie co innego - jak to sie stało że wogóle Tupolev lądował w Smoleńsku. Z tego co wiem tam jest 1400-1600m pasa startowego a tupolew potrzebuje min 2000m??? Jakim cudem tam mu pozwolili? Proponowano pilotowi dwa inne lotniska- Mińsk i Moskwe. Dlaczego nie skorzystał? Wiedząc że do tego lotnisko to beton a nie asfalt?? A na dokadke jakis czas wcze sniej wylądował tam samolot z dziennikarzami - avionetka. Nie było kontaktu jak beznadziejne jest to lotnisko??? Brak odpowiedzialnosci i zdrowego rozsądku. Czasem rutyna gubi...

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik »

U nas panuje przekonanie, że rządowy Tupolew to złom, z kolei na BBC i Rossija 24 podali, że stan techniczny samolotu był dobry

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: abacil »

ARTURINGA pisze:Najprawdopodobniej... był to błąd pilota? + złe warunki atmosferyczne.
Samolot podchodził do Lądowania drugi raz.
Jak powtarzam trzeba zaczekać na opinie śledczych i Polskich i Rosyjskich.
1. Wojskowe lotnisko o krótkim pasie startowym, zbudowanym z betonowych płyt, nienadające się do lądowania samolotów takich jak rządowy Tupolew.
2. Lotnisko bez systemu naprowadzania, który jest standardem na zachód od Bugu.
3. Czwarta próba lądowania.
4. Opinii polskich śledczych nie ma co wysłuchiwać, bo do czasu wylądowania na miejscu polskiej delegacji - wszystko co trzeba zostanie pozamiatane pod dywan.
Nigdy się nie dowiemy, co było prawdziwą przyczyną wypadku. A już na pewno jeśli doszło do awarii samolotu.
--------------
Moja konstatacja : gdyby na polskiej ziemi rozbił się samolot z Putinem, to bylibyśmy o krok od wojny.
W drugą stronę to nie działa.
Dopóki nie zacząłem korzystać z internetu, nie podejrzewałem, że na świecie żyje tylu idiotów - Stanisław Lem

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

ARTURINGA pisze:Abacil...
Jeżeli była to przypadkowa katastrofa?
Przeprosisz wszystkie rodziny 88 osób? oraz 200mln Rosjan? za swoja Głupotę?
Nikogo nie muszę za nic przepraszać. A już na temat obowiązku przepraszania kto jak kto, ale ty akurat nie powinieneś się wypowiadać.
Dopóki nie zacząłem korzystać z internetu, nie podejrzewałem, że na świecie żyje tylu idiotów - Stanisław Lem

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

My się na temat przyczyn wypadku nie powinniśmy się, uchowaj Boże, wypowiadać.
Ale Rosjanie mogą. Bo już wiedzą najlepiej.

wypzyp
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

alainen pisze:
nie przesadzaj, ja nie jestem i nie byłam wielbicielka PiS, prezydenta i polityki braci K ale współczuje wszystkim rodzinom. Zmarłym to życia nie wróci a rodziny i bliscy cierpia. Wątpię żeby Rosja maczała palce w tym. Po co? I w to że PO teraz jest szczęśliwa też nie wierze. Nie traktujcie przeciwników różnych opcji jako zwierzęta polujace jedne na drugich. I ruscy z tym nie maja nic wspólnego. Nie twórzcie na siłe spiskowej teorii dziejów...

Tylko sie zastanawiam - po cholere tam był prezes NBP?
A może za co?? np polityka jagiellońska (Gruzja, Ukraina, Litwa), próba dywersyfikacji dostaw ropy i gazu, uczulanie innych członków UE przed rosyjskim imperializmem itd.
Jeżeli to wypadek, to strasznie szczęśliwy dla tego państwa KGB bis.

Forum jest od komentowania,
ps. W jednych relacjach piszę się/mówi że mgły.....nie było. Tak przekazał mi mój brat z PL.
Ostatnio zmieniony ndz 11 kwie, 2010 10:02 przez wypzyp, łącznie zmieniany 1 raz.

P.
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: P. »

Zupełnie nie rozumiem antyrosyjskich reakcji związanych z tym wydarzeniem. To całkowicie irracjonalne w świetle tego, co na razie wiadomo.

Nie żyje głowa naszego państwa i wielu innych polityków z różnych partii - to nie jest czas na kłótnie.

Chodzi mi po głowie taka myśl, że ze względu na rangę uroczystości chciano uniknąć spóźnienia... Stąd zapewne odmowa lądowania na bardziej oddalonych, ale bezpiecznych lotniskach.

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

A ja nie rozumiem komentarzy jakich jak ten :
фигура Качинского несколько снижает масштаб этой ужасной трагедии.
Znajduje się w tym miejscu.

badluck13
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: badluck13 »

Najszczersze kondolencje rodzinom ofiar.

abacil pisze:Mimo że byłem wyjątkowo daleki od admirowania postaci śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, to jednak jestem w pierwszym rzędzie Polakiem. I takim pozostanę, panie administratorze, niezależnie od tego, ile dostanę ostrzeżeń, banów i innych tego typu nagród - za wypowiadanie się o ziemi obcego kraju i obcego narodu. Nota bene kraju, który był, jest i pewnie nadal będzie naszym wrogiem przez kolejne wieki wieków.
To cię pewnei zaskoczę. Na Vesti FM informują że Moskwianie spontanicznie składają kwiaty pod polskim poselstwem.

wypzyp pisze: A może za co?? np polityka jagiellońska (Gruzja, Ukraina, Litwa), próba dywersyfikacji dostaw ropy i gazu, uczulanie innych członków UE przed rosyjskim imperializmem itd.
Jeżeli to wypadek, to strasznie szczęśliwy dla tego państwa KGB bis.

Forum jest od komentowania, czy od wstawiania debilnych internetowych świeczek??

ps. W jednych relacjach piszę się/mówi że mgły.....nie było. Tak przekazał mi mój brat z PL.
Nie mi prostować twoje wypowiedzi, ale:
1. Co kto i jak wg własnego widzimisię to raczej na "Glidii Tajemnic" nie tutaj
2. Załóż osobny temat o swoich zastrzeżeniach
3. Dziennikarze byli w momencie tragedii w Katyniu, nie na lotnisku (stąd info wyszło od naszego dyplomaty z lotniska), więc ostrożnie z informacjami mediów których dziennikarze zjawili się na miejscu po godzinie
badluck13 pisze:A ja nie rozumiem komentarzy jakich jak ten :
фигура Качинского несколько снижает масштаб этой ужасной трагедии.
Znajduje się w tym miejscu.
No nasze media (dziennikarz GW) też się popisały w czasie niedawnej moskiewskiej tragedii sugerując sprawstwo zamachów na Kremlu. Im też nie było miło.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 »

A mi ktoś edytije posty POMIMO ŻĘ SĄ zgodne z regulaminem.
proszę o zaprzestanie tych praktyk, forum (chyba?) jest wolne?
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

Tak czy siak, niezależnie od przyczyn katastrofy, będą tacy, co nie uwierzą w oficjalną wersję.
Z tego powodu władzom Rosji zupełnie nie ma czego zazdrościć, bo znalazły się w bardzo trudnej sytuacji.
Ziemia smoleńska nieprzyjazna dla nas ... cóż poradzić.

Awatar użytkownika
Horpyna
Tajny Radca
Tajny Radca

Жители столицы несут цветы к зданию посольства Польши в Москве
В России 12 апреля объявлен национальный траур

Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

wolność słowa nie oznacza, że można pisać wszystko.

oprócz pisanego regulaminu istnieje wewnętrzny regulamin moralny, etyczny i zdroworozsądkowy.

może rzeczywiście nie warto edytować wpisów...każdy sam sobie wystawia świadectwo swoimi wypowiedziami...i na tej podstawie jest oceniany...

ogromna strata i tragedia dla narodu Polskiego...zginął Prezydent, senatorowie, posłowie, szefowie wielu państwowych organizacji, towarzystw, duchowni...bez względu na przekonania polityczne...wprowadza to chaos w organizacji państwa i temu trzeba teraz zaradzić...a nie pieprzyć głupoty o teorii spiskowej...

ale jak Pan Bóg kogoś chce ukarać, to mu najpierw rozum odbiera...
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

P. pisze:Zupełnie nie rozumiem antyrosyjskich reakcji związanych z tym wydarzeniem. To całkowicie irracjonalne w świetle tego, co na razie wiadomo.

Nie żyje głowa naszego państwa i wielu innych polityków z różnych partii - to nie jest czas na kłótnie.

Chodzi mi po głowie taka myśl, że ze względu na rangę uroczystości chciano uniknąć spóźnienia... Stąd zapewne odmowa lądowania na bardziej oddalonych, ale bezpiecznych lotniskach.
zgadzam sie z ta opinia. Nie szukajmy spisków i drugiego dna. Nie ma co i kogo za co przepraszać. Dotknęła nasz naród tragedia i tyle. I skłonna estem się zgodzić z twierdzeniem że chciano uniknąć spóźnienia. Poza tym przegląd samolotu będącego praktycznie latającym zabytkiem... to tak jaby ciagle remontować malucha... W końcu dojdzie do momentu że nie pomoże już żaden przegląd... Jestem zła za ta tragedię... Przeciez mogło do tego nie dojść... Mimo wszystko, pogladów i uprzedzeń bardzo współczuję rodzinom...

wypzyp
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Badluk: a prostuj, z tym że obawiam się, możesz temu zadaniu nie podołać i nie nakazuj mi z łaski swojej, co i gdzie mam pisać.

Artur: To że z góry odrzucasz "pomoc" ruskich(użyje Twojego słownictwa!!) świadczy o Twojej hmm głupocie?? Choć może masz rację, ruscy to przecież przykład wzorcowej demokracji, gdzie bym im przez głowę przemknęła taka myśl, że za jednym zamachem, mogą się pozbyć wstrętnego Kaczora i prawicowej elity(Walentynowicz, Kurtyka, Gęsicka, Kochanowski,Skrzypek, Natalii-Świat, Wasserman, Stasiak, Putra, Wypych, Płażyński, Szczygło itd). Dla polskiej prawicy to cios w samo serce.
Nie wiem dlaczego wg Ciebie, Świat ma niby wypominać ruskim WYPADEK?wypadki się przecież zdarzają, no chyba że to jednak wypadek nie był, wtedy rzeczywiście "jakieś" pretensje może by ten Świat miał. A zresztą nawet gdyby, to co by się stało??Świat jest zainteresowany rosyjską ropą i gazem a nie problemami "Polaczków".
Mgła(była czy nie była?), stary samolot(wg Twojego własnego postu, rok temu wyremontowany i wyposażony w najnowszą awionikę), błąd pilota(latają tam najlepsi wojskowi piloci) itd. Szczęśliwie dla ruskich, wypadek zdarzył się na ich terenie, teraz sprawą zajmą się, niezależni wnikliwi ruscy śledczy.
Jeżeli to był rzeczywiście wypadek, to ruskim kagiebistom trafiła się polska szóstka w totku. Mi ta sprawa śmierdzi.

Pamiętacie Litwinienkę?Oni się nie cackają z wrogami.
Ostatnio zmieniony sob 10 kwie, 2010 17:17 przez wypzyp, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Horpyna
Tajny Radca
Tajny Radca

Zamiast komentarza, wypzyp
mlody78 pisze:wolność słowa nie oznacza, że można pisać wszystko.

oprócz pisanego regulaminu istnieje wewnętrzny regulamin moralny, etyczny i zdroworozsądkowy.

może rzeczywiście nie warto edytować wpisów...każdy sam sobie wystawia świadectwo swoimi wypowiedziami...i na tej podstawie jest oceniany...

ogromna strata i tragedia dla narodu Polskiego...zginął Prezydent, senatorowie, posłowie, szefowie wielu państwowych organizacji, towarzystw, duchowni...bez względu na przekonania polityczne...wprowadza to chaos w organizacji państwa i temu trzeba teraz zaradzić...a nie pieprzyć głupoty o teorii spiskowej...

ale jak Pan Bóg kogoś chce ukarać, to mu najpierw rozum odbiera...

badluck13
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

ARTURINGA pisze:- jest to chyba Pierwsza taka Tragedia na świecie!!! nie było podobnej.
Bo w normalnych krajach są procedury aby znaczące osobistości nie podróżowały razem.
A u nas do jednego samolotu wpakowano WSZYSTKICH dowódców sił zbrojnych, prezydenta, marszałków sejmu etc długo by wymieniać.
wypzyp pisze:Pamiętacie Litwinienkę?Oni się nie cackają z wrogami.
Możesz objaśnić w jaki sposób prezydent nie mający praktycznie żadnej realnej władzy przed wygasnięciem immunitetu jest taką zadrą że postanawiają się go pozbyć na lotnisku na oczach dyplomatów dziennikarzy???
Czy dobrze się czujesz?
Badluk: a prostuj, z tym że obawiam się, możesz temu zadaniu nie podołać i nie nakazuj mi z łaski swojej, co i gdzie mam pisać.
Nie, nie nakazuje. Tylko czekam z niepokojem jak o każdą ofiarę śmiertelną z udziałem samochodu marki Łada zaczniesz oskarżać sąsiednie państwo.
Pech chciał że u nas ma się w poważaniu podstawowe procedury bezpieczeństwa, bo chyba nigdzie tyle ważnych osobistości nie pakuje się do jednego pudełka ze skrzydłami.
Rzygać mi się chce gdy bez żadnych ale to ŻADNYCH przesłanek buduje się wizję "wielkiego światowego spisku", niemal tak wielkiego jak Klątwa Kennedych.
Litości!!!
abacil pisze:Tak czy siak, niezależnie od przyczyn katastrofy, będą tacy, co nie uwierzą w oficjalną wersję.
Z tego powodu władzom Rosji zupełnie nie ma czego zazdrościć, bo znalazły się w bardzo trudnej sytuacji.
Ziemia smoleńska nieprzyjazna dla nas ... cóż poradzić.
Na Vesti FM dwóch dziennikarzy w rozmowie stwierdziło że na pewno się takie spiskowe teorie pojawią bo na rosyjskiej ziemi, rosyjski samolot lecący na obchody mordu zleconego przez włodarzy Rosji grzebie we wraku osobistość która wspierała Juszczenkę i Sakaszwilego.

wypzyp
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Hopryna jak zawsze merytorycznie :roll: ale post za to nabity :lol:

Badluk: a gdzie ten "wszechświatowy spisek"??ja go nie widzę, może mam za słabe okulary??a może nie potrafisz czytać ze zrozumieniem??Więc dla mniej inteligentnych wytłumaczę: Świat ma nas głęboko w d..ie i nawet gdyby, okazało się że był to zamach, to i tak rosyjska ropa i gaz spokojnie płynęła by sobie na Zachód. kapewu??

Poczytaj najpierw o kompetencjach Prezydenta RP, jeżeli tak twierdzisz. Zginął nie tylko Kaczyński, ale i "drobne" parę osób z PiS i około pisowskich.
Dziękuje za pytanie, czuję się dobrze, choć dziś w Bangkoku ponad 30 stopni. A jak zdrówko u Szanownego Pana?
Ostatnio zmieniony sob 10 kwie, 2010 17:37 przez wypzyp, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Horpyna
Tajny Radca
Tajny Radca

Merytoryczne kwestie zostawiam tobie. I obrażanie ludzi również. Nie chcę dzisiaj wdawać się w dyskusje, zwłaszcza te dotyczące teorii spiskowych. Mamy żałobę narodową. Zginęła głowa państwa. I wielu ważnych dla kraju ludzi. Nie ma dziś nastroju do zabaw pt. łapać czarnego luda.
Poza tym badluck w dwóch pierwszych akapitach wyartykułował to, co mnie też nurtuje.

badluck13
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

wypzyp pisze:Badluk: a gdzie ten "wszechświatowy spisek"??ja go nie widzę, może mam za słabe okulary??a może nie potrafisz czytać ze zrozumieniem??Więc dla mniej inteligentnych wytłumaczę: Świat ma nas głęboko w d..ie i nawet gdyby, okazało się że był to zamach, to i tak rosyjska ropa i gaz spokojnie płynęła by sobie na Zachód. kapewu??

Poczytaj najpierw o kompetencjach Prezydenta RP, jeżeli tak twierdzisz. Zginął nie tylko Kaczyński, ale i "drobne" parę osób z PiS i około pisowskich.
Dziękuje za pytanie, czuję się dobrze, choć dziś w Bangkoku ponad 30 stopni. A jak zdrówko u Szanownego Pana?
A możesz nie zaśmiecać tematu swoimi wypocinami? Bawisz się w Toma Clancy?
Załóż temat pt "Moje urojenia nt katastrofy"

Jak nic pasują tu słowa Juana Carlosa wypowiedziane do Hugo Chaveza:
Por qué no te callas?

Awatar użytkownika
Moskwa2007
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Moskwa2007 »

Moim zdaniem lepiej czasem sie ugrysc w jezyk niz znizac sie do poziomu rynsztoka i dyskutowac z niektorymi na tym forum na podobnym poziomie ... Niech oni sacza swoj jad i nienawisc a my powinnismy okazac sie ponad nimi i nie dac im tej satysfakcji - IGNORUJMY IDIOTOW !

P.
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: P. »

Podobno Rosjanie składają kwiaty pod polską ambasadą. 12 kwietnia w Rosji żałoba narodowa.

Jestem pełen podziwu dla postawy Rosjan.

Zablokowany