KATASTROFA SAMOLOTU Z PREZYDENTEM RP NA POKŁADZIE !!!!!!!!!

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
Awatar użytkownika
Horpyna
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Horpyna »

Myślę, że umieszczenie tablicy z nazwiskami poległych w katastrofie zamyka dyskusję. To już nie jest tylko krypta prezydencka.
Piękna ballada Aleksandra Dolskiego Zdravstvuj Polsha, napisana jako refleksja po tragedii
ЗДРАСТВУЙ, ПОЛЬША!

1.
Здравствуй, Польша! Сколько лет я мечтал об этой встрече...
И небес неяркий свет, и костелов старых свечи
будят память крови древней, и всплывают лица,
речи, жесты, платья, кружева манишек...
Вишневецкий-князь в седло татарское садится
и, усы расправив, в юный лоб целует Мнишка.
Впереди поход, и ссоры и раздоры позабыты,
панночкины слезы рыцаря не остановят...
И лежат на снежном поле после битвы
вперемешку и монголы, и холопы, и панове.

2.
Здравствуй, Польша. Сколько лет
мне звучали вдохновенно
и Мицкевича сонет, и гармонии Шопена.
Помнишь тот "Аи" пьянящий, цвета лодзинских закатов,
что налил в бокал богемский Александр рукою узкой?
И слова одни и те же повторяли брат за братом,
Александр сказал на польском, а Адам молчал по-русски.
(Я и сам не знаю, чей я - люблинский ли, курский...
Раб царя я или рыцарь Речи Посполитой) -
пишет между строк и слез Ивану смелый Курбский.
Этими ли плачами все земли польские политы?

3.
Здравствуй, Польша! Сколько лет
мы идем с тобой друг к другу
сколько крови и побед повторяется по кругу!
Фердинанд Соре, гитару вы оставили в Мадриде,
и в Париже, и в Смоленске музыка мешала.
Вы поход в Россию еще раз успешней повторите.
И Стендаль пришел в Москву через Варшаву.
Я к земле и горькой и прекрасной припадаю,
и целую кровь парней и краковских, и вятских,
и молю судьбу - быть может, нам подарит -
не копать земли, не прятать в ней сердец солдатских.

Tu można posłuchać:

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: abacil »

michal pisze:Nie wiem czy taka dyskusja jest w ogóle potrzebna. To ciekawe. Zauważmy, że przecież taka sprawa jak pochówek na Wawelu nie podlega zwyczajowo głosowaniu (generalnie - grono protestujących odnośnie do jakiejkolwiek decyzji zawsze się znajdzie, zwłaszcza w Polsce). Czy powinno się to zmienić? Od lat decydował o pochówkach na Wawelu Kościół. Ma do tego prawo (legitymację raczej), więc chyba nie powinno się do tego za bardzo wtrącać, ale... Sęk w tym, że teraz Dziwisz nie przyznaje się do swojej decyzji (może dlatego, że jest niezgodna z prawem kanonicznym, bo z podjęto ją z pominięciem głosu kapituły wawelskiej?). I tego już kompletnie nie rozumiem, bo skoro nikt inny też się nie przyznaje, to o co chodzi? Kto kłamie? Odpowiedzi nie znam, ale wiem, że Dziwisz już wielokrotnie dawał się poznać jako mąciwoda i manipulator (nawet w sprawie ukrywanych przez niego listów Jana Pawła II kombinował i kombinuje do dziś!). Ale dość już o tym człowieku.
Myślę o dyskusji właśnie w tym kontekście, że dysponentem miejsca pochówku Prezydenta RP jest Kościół Rzymskokatolicki. Ja rozumiem, że śp. Lech Kaczyński był rzymskim katolikiem i zostanie pochowany tam, gdzie zostanie. Ale, z drugiej strony, był również Prezydentem RP, a więc całego kraju i tych wszystkich, którzy niekoniecznie mają po drodze do kościoła na Wawelu.
Zauważam, że wejście do krypt wawelskich jest płatne. Człowiek, chcący oddać hołd zmarłego Prezydentowi RP, zapłaci na rzecz kurii krakowskiej te 8 czy 10 zł. Bo wysoce powątpiewam, czy od jutra wstęp będzie darmo, już na zawsze. I to jest w tym wszystkim bardzo, baaardzo specyficzne. I, dodam już złośliwie, znając mentalność niektórych dostojników kościelnych, to mogła być jedna z istotniejszych przesłanek pochowania śp. Lecha Kaczyńskiego właśnie na Wawelu.
Dopóki nie zacząłem korzystać z internetu, nie podejrzewałem, że na świecie żyje tylu idiotów - Stanisław Lem

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

abacil, rozumiem że ty zapłacisz za wszelkie prace konserwatorskie , renowacyjne czy rekonstrukcyjne prowadzone w obrębie Wawelu. Jeżeli komuś nie pasuje , że wstęp jest płatny to niech nie jedzie. Proszę wziąsć pod uwagę , iż wpływy z biletów pokrywają w części koszty utrzymania .
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

inny
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: inny »

roberT/TANAIS pisze:abacil, rozumiem że ty zapłacisz za wszelkie prace konserwatorskie , renowacyjne czy rekonstrukcyjne prowadzone w obrębie Wawelu. Jeżeli komuś nie pasuje , że wstęp jest płatny to niech nie jedzie. Proszę wziąsć pod uwagę , iż wpływy z biletów pokrywają w części koszty utrzymania .
Jeśli już się "czepiać" drobnostek, to chciałbym zwrócić uwagę, że podobno Chrystus takie sklepiki ze świątyń wywalał.

(Chciałbym dodać, że ja nie jestem za tym, aby Wawel był tylko dla królów. Natomiast trzeba na niego stanowczo zasłużyć.)

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

inny, dobrze , że każdy ma swoje zdanie. Jeżeli wg. Ciebie Wawel ma być jedynie dla królów to w takim razie należy usunąć sarkofagi: Mickiewicza, Słowackiego, Piłsudskiego itd. Może przyjmijmy zasadę , że w tym ważnym dla każdego Polaka miejscu chowamy zasłużonych Polaków.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
wczorajszy
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: wczorajszy »

Owca Inblack pisze:Ale ja jestem Polką, mieszkam w Polsce i oceniam sytuacje, które tu mają miejsce.
Nie wiem, jak jest w innych krajach, nie mieszkam w nich, chociaż wiem, że pewnie podobnie.
Ale należy równać w górę, nie w dół.
Mówiłem o przeświadczeniu takim, że tylko w Polsce takie rzeczy się dzieją. Nie mówię, że ty, ale wiele osób żyje w przekonaniu, że tylko Polska jest krajem absurdów.

Owca Inblack
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Owca Inblack »

wczorajszy pisze:Mówiłem o przeświadczeniu takim, że tylko w Polsce takie rzeczy się dzieją. Nie mówię, że ty, ale wiele osób żyje w przekonaniu, że tylko Polska jest krajem absurdów.
Z tym to się zgadzam.

P.
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: P. »

Człowiek, chcący oddać hołd zmarłego Prezydentowi RP, zapłaci na rzecz kurii krakowskiej te 8 czy 10 zł.
No tak, ale przy okazji obejrzy "Zygmunta", Katedrę Wawelską, sarkofagi królów i wieszczów... Nie sądzę, by Kuria musiała sobie w ten sposób dokładać klientów, Wawel jest non-stop oblegany przez turystów z całego świata.

Jak ktoś chciał oddać hołd Piłsudskiemu, to też musiał płacić. Ja też płacę za każdym razem, gdy idę na Łyczakowski we Lwowie. Tak już po prostu jest.

inny
Radca Stanu
Radca Stanu

roberT/TANAIS pisze:inny, dobrze , że każdy ma swoje zdanie. Jeżeli wg. Ciebie Wawel ma być jedynie dla królów to w takim razie należy usunąć sarkofagi: Mickiewicza, Słowackiego, Piłsudskiego itd. Może przyjmijmy zasadę , że w tym ważnym dla każdego Polaka miejscu chowamy zasłużonych Polaków.
Przepraszam, ale zaszło nieporozumienie. "Zjadło" mi 'nie'.
Jeszcze raz moja wypowiedź:

Jeśli już się "czepiać" drobnostek, to chciałbym zwrócić uwagę, że podobno Chrystus takie sklepiki ze świątyń wywalał.

(Chciałbym dodać, że ja nie jestem za tym, aby Wawel nie był tylko dla królów. Natomiast trzeba na niego stanowczo zasłużyć.)

inny
Radca Stanu
Radca Stanu

inny pisze:
roberT/TANAIS pisze:inny, dobrze , że każdy ma swoje zdanie. Jeżeli wg. Ciebie Wawel ma być jedynie dla królów to w takim razie należy usunąć sarkofagi: Mickiewicza, Słowackiego, Piłsudskiego itd. Może przyjmijmy zasadę , że w tym ważnym dla każdego Polaka miejscu chowamy zasłużonych Polaków.
Przepraszam, ale zaszło nieporozumienie. "Zjadło" mi 'nie'.
Jeszcze raz moja wypowiedź:

(Chciałbym dodać, że ja nie jestem za tym, aby Wawel był tylko dla królów. Natomiast trzeba na niego stanowczo zasłużyć.)
EDIT: Teraz zwróciłem uwagę. Przykro mi, ale się pomyliłeś, a ja się tłumaczyłem a na to nie zwróciłem uwagi. Postawiłem nie w "ja nie jestem za tym". Jeszcze raz powtarzając ode mnie - Wawel nie tylko dla królów. Jednak należy na niego zasłużyć.

reddrako
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: reddrako »

Mnie interesuje kiedy (i czy w ogole) poznamy zawartosci czarnych skrzynek...bo tak mi sie wydaje (choc oczywiscie specem nie jestem od tego typu spraw) ze jakby bylo wszystko "pro Kaczynskie" to dawno poznalibysmy powody i zapisy skrzynek - a jak dotad cisza... ktora sklania do roznych refleksji...

Tak a propos mediow, media - tragedia - taki dalbym spot antyreklamowy.
Zdaje sobie sprawde ze to czasem potrzebny zawod ale jak widze co wyczyniaja i jak manipuluja tlumem Nie wiem czy widzieliscie w piatek ok 18:00 co odstawial Babiarz w Warszawie podczas pogrzebu kaczorowskiego...?! Facet powinien dostac oscara za aktorstwo, ale jeszcze wczesniej powinien sie tam znalezc ktos z jajami kto gruchnalby i nie moglem uwierzyc - jak mozna sobie pozwolic przed oczami milionow rodakow na takie jaselka...?!!
Mam nadzieje ze nie tylko ja to tak widze i nie tylko ja sadze ze media w polsce za wiele sobie pozwalaja slowo "fakty" nabieraja nowego dziwnego znaczenia w ustach naszych poeto-aktoro-dziennikarzy.
Ostatnio zmieniony pn 19 kwie, 2010 10:00 przez reddrako, łącznie zmieniany 1 raz.

kosa1964
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: kosa1964 »

"Jak podały gruzińskie media, gruziński prezydent, który przebywał z wizytą w USA, najpierw przyleciał do Portugalii, stamtąd udał się do Włoch, następnie do Turcji, dalej do Bułgarii, a później do Rumunii. Dopiero z tego kraju udało mu się przylecieć do Polski.

Pierwsza Dama za kierownicą

To jednak nic w porównaniu z podróżą, jaką musiała przebyć małżonka Saakaszwilego, Sandra Roelefs. Pierwsza Dama Gruzji, jak informuje na Twitterze europoseł PiS Adam Bielan, aż 13 godzin spędziła za kierownicą samochodu, byle tylko dotrzeć do Krakowa."
Kto chciał ten dał radę. Dobrze to skomentował prezydent Czech. Szacunek Gruzińskim władozm się należy.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

" Żenująca nieobecność przywódców Zachodu w Krakowie" ( tytuł za Wp.pl )

Zgadzam się w 200 % . Dla chcącego nie ma nic trudnego. Skoro nie można było samolotem to kolej przecież funkcjonuje, są auta itd.
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Prawdziwych przyjaciół‚...

Post autor: pwlzeb »

Obrazek

reddrako
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: reddrako »

Robert/Tanais - jak juz chcesz mieszac sie do tego kto co pisze i zmieniac czyjes wypowiedzi poprzez kasowanie czegokolwiek to rob to z glowa bo pierdoly potem wychodza ok??
To co wymazales z mojej wypowiedzi nie ranilo niczyich uczuc ani nie bylo specjalnie obrazliwe wiec daj korzystac z wolnosci slowa.
A jesli chcesz minie napietnowac za jezyk badz stylistyke to rob to na forum - moze sie zawstydze :) bo w taki sposob budzisz tylko moja wrodzona przekore i wspomnienie niedawnej nomenklatury ktora z wypowiedzi wyrywala watki i kompilowala swoje hasla.

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

reddrako, przeczytaj uważnie regulamin forum. Znajdziesz tam z pewnością co można a czego nie. Oczywiście , że każdy ma prawo i powiniem wygłaszać własne zdanie . Ważne jest to w jaki sposób to robi. Nas wszystkich obowiązują zasady kultury. Nie mam zamiaru ingerować w posty ale niektóre zwroty , okreslenia , zdania ( czyt. wulgarne ) nie powinny się pojawiać. W twoim poście znalazły się takie właśnie " kwiatki ".

PS . Skargi i zażalenia przyjmuje poprzez PW. Bardzo proszę o powrót do głównego tamatu.
pozdrawiam robert

Owca Inblack
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Owca Inblack »

Bardzo pozytywnie zaskoczyli mnie Czesi, którzy przyjechali pociągiem.

Dało się? Dało się.
A Miedwiediew olał chmurę pyłów i przyleciał.

Ale nie jestem zaskoczona.

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 »

robert - odemnie jedna prośa/sugestia: jak zmieniasz posta (wiadomo że możesz) to daj wpis na czerwono kto zmienił i dlaczego np:

Edit by MorgothV8: wyedytowałem wulgaryzmy itd.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

roberT/TANAIS pisze:abacil, rozumiem że ty zapłacisz za wszelkie prace konserwatorskie , renowacyjne czy rekonstrukcyjne prowadzone w obrębie Wawelu. Jeżeli komuś nie pasuje , że wstęp jest płatny to niech nie jedzie. Proszę wziąsć pod uwagę , iż wpływy z biletów pokrywają w części koszty utrzymania .
Zauważam, że czym innym jest państwowe muzeum na Wawelu, a czym innym Katedra (plus Zygmunt, plus krypty). Jeżeli coś się zmieniło - chętnie się o tym dowiem.
Dopóki nie zacząłem korzystać z internetu, nie podejrzewałem, że na świecie żyje tylu idiotów - Stanisław Lem

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

P. pisze:Osobiście uważam, że prezydenci powinni raczej spoczywać w Warszawie. Ale skoro decyzja została podjęta, niech tak będzie. Nie widzę mocnych argumentów przeciwko. Nie uważam też, abym umiał powiedzieć, kto zasługuje, a kto nie na Wawel. Być może nie każdy leżący tam król powinien się tam znajdować (np. Michał Korybut Wiśniowiecki). Ale, jak mówię, nie mnie to oceniać. Niech robi to rozwydrzona publiczka TVN i RMF Max do spółki z posłem Palikotem i senatorami Niesiołowskim czy Kutzem. Oni na pewno dobrze wiedzą.Na szczęście mogą tylko gardłować w tej sprawie.
Na szczęście tak ...
Rozwydrzona publiczka TVN i RMF Max niewątpliwie może razić w oczy. Wierzę. Tym niemniej zauważam, że tak radośnie wyzywana (przez uczestników uroczystości funeralnych, którzy umieli uszanować żałobę) telewizja TVN w swoim czasie nie przeszkadzała. A mam na myśli ów czas, gdy TVN jako jedyna chyba stacja pokazała, jak p. Kwaśniewski miał chorą lewą goleń w Charkowie. Wtedy była cacy.
Dziś ci, co wymyślają tej stacji ile wlezie, nawet by nie wiedzieli o niczym, bo TVP Kwiatkowskiego nawet nie zamierzała o tym napomknąć. Podobnie jak obecnie TVPiS również tłumi to, co niewygodne.
I dlatego jestem za likwidacją mediów państwowych, przez przekorę nazywanych publicznymi.
Życzę większego obiektywizmu w postrzeganiu mediów - mniej wyrywkowo, a bardziej całościowo.
PS. Dla jasności - nijak nie jestem powiązany z telewizją TVN ani z żadną inną. Ale nie ukrywam, że szukając informacji obiektywnej - po prostu nie włączam TVP, szkoda czasu. I szkoda mi go na tę stację od wielu, wielu lat.

Awatar użytkownika
ewa
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: ewa »

chmm...nic tu się nie zmieniło.....
pozdrowionka!

sushi
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: sushi »

Dotarły do mnie głosy od znajomych z Rosji na temat: Wulkan a sprawa polska. Otóż ponoć wulkanu nie ma, lub też jest, ale pyli tylko troszkę, a całe zamieszanie to otoczka mająca stworzyć kilku możnym tego świata alibi na czas pogrzebu. I tylko dlatego wszystkie lotniska w Europie i nie tylko zamknięto, a wiele firm przewozowych stanęło na granicy bankructwa. Tak absurdalny tok myślenia, że pozostaje tylko przebić go stwierdzeniem, że to Rosjanie podłożyli bombę pod krater, by zepsuć nam uroczystości pogrzebowe.
A te wszystkie teorie spiskowe n temat katastrofy samolotu są moim zdaniem bardzo polskie, lubimy je tak samo, jak schodzić do podziemi.

wypzyp
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: wypzyp »

sushi pisze:A te wszystkie teorie spiskowe n temat katastrofy samolotu są moim zdaniem bardzo polskie, lubimy je tak samo, jak schodzić do podziemi.
To ja, tradycyjnie wsadzę kij w mrowisko:
http://lukaszwarzecha.salon24.pl/172598 ... slowo-tabu
min:
"W przypadku każdej katastrofy lotniczej, a już z całą pewnością katastrofy, w której ginie wielu ważnych polityków, w tym znaczna część tych, którzy odpowiadali za prowadzenie określonej polityki zagranicznej wobec ościennego państwa, z którym stosunki bywają trudne, a które dalekie jest (wbrew bajaniom ministra spraw zagranicznych) od demokracji, normalne byłoby uznanie zamachu za jedną z podstawowych hipotez. Po katastrofie tupolewa słowo „zamach” zostało uznane za tabu."

"Sceptycy lekceważąco stwierdzają, że Lech Kaczyński nie stanowił już żadnego zagrożenia dla ewentualnych planów rosyjskiej ekspansji (oczywiście nie militarnej, Rosja posługuje się innymi metodami), bo przecież jego kadencja dobiegała końca, szanse na ponowny wybór miał małe.
To myślenie nie uwzględnia kilku czynników. Po pierwsze – małe nie oznacza: żadne. Wynik wyborów nie był w żadnym stopniu rozstrzygnięty. Po drugie– wraz z prezydentem zginęła znaczna część jego współpracowników, ludzi, którzy mieli do odegrania w polskiej polityce znaczącą rolę, a podzielali poglądy Lecha Kaczyńskiego na politykę zagraniczną oraz innych uczestników polskiego życia publicznego, którzy z rosyjskiego punktu widzenia mogli być problematyczni. Po trzecie– na pokładzie miał być także Jarosław Kaczyński, który wycofał się w ostatniej chwili."

"Początkowe zwalanie winy na mgłę nie przekonuje. Mieliśmy pilota, który lądował na tym lotnisku dwa dni wcześniej jako drugi, miał tysiące godzin doświadczenia, a sam samolot wyposażony był w dwa wysokościomierze i system TAWS, mierzący odległość od ziemi na podstawie zawartych w pamięci danych o ukształtowaniu terenu wokół lotnisk na całym świecie. Lotnisko w Smoleńsku też powinno tam być. TAWS jest tak skuteczny, że podobno od pięciu lat żaden wyposażony w niego samolot nie rozbił się przy lądowaniu."

czy:
http://foxx-news.blogspot.com/2010/04/c ... stylu.html

Do poczytania i podumania.

P.
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Abacil: Nie posiadam telewizora, więc mój kontakt telewizją jest znikomy. Nie mam więc pojęcia kto ujawnił kiedyś "przypadłość" prezydenta Kwaśniewskiego. Moja wypowiedź nie dotyczyła TVN czy RMF jako takich, tylko ich "archetypicznych" odbiorców. Sądzę, że wiadomo mniej więcej o co chodzi. TVN niejedno ma oblicze (patrz np. produkcja "Trzech kumpli") i zdaję sobie z tego sprawę.

To, że TVP przechodzi z jednych politycznych rąk do drugich to oczywiście problem. W KRRiT powinni zasiadać ludzie niepartyjni, tacy jak nieodżałowany RPO p. Kochanowski. Nie uważam jednak, ale aktualny stan rzeczy był przesłanką do sprywatyzowania telewizji.

P.
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

A te wszystkie teorie spiskowe n temat katastrofy samolotu są moim zdaniem bardzo polskie, lubimy je tak samo, jak schodzić do podziemi.
Hm, moim zdaniem są bardzo amerykańskie. Patrze teorie spiskowe nt. 11/09.

Schodzenie do podziemi, ładnie ujęte. Masz na myśli zamiłowanie do historii, martyrologii czy może pogrzeb Pana Prezydenta? Moim zdaniem schodzenie do podziemi jest typowe dla Rosjan, ale w żadnym z wymienionych wyżej znaczeń.

P.
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

To ja, tradycyjnie wsadzę kij w mrowisko:
http://lukaszwarzecha.sal...mach-slowo-tabu
Czytałem cały wpis pana Warzechy. Pytać zawsze można. Na razie nie ma żadnych dowodów. jeżeli ktoś będzie bardzo chciał znaleźć poszlaki, to je znajdzie. Ponownie odsyłam do teorii spiskowych nt. 11/09. Pan Warzecha nie jest specjalistą w dziedzinie lotnictwa, więc tę część jego wywodu można spokojnie pominąć. Nie przytoczyłeś groteskowego wręcz pytania o to, jak to możliwe, że mgły najpierw nie było, a potem była.

Zwolennicy teorii zamachu uparcie ignoruję ten fakt, że pilotowi kilkukrotnie odradzano lądowanie. Że warunki były ekstremalne.

Pogląd, że ludzie, którzy zginęli, byli niebezpieczni dla Rosji, wydaje mi się być przejawem nieuzasadnionej megalomanii. Państwo takie jak Polska nie jest dla Rosji żadnym zagrożeniem ani poważnym problemem. To tylko nam, Polakom, wydaje się, że jest inaczej.

Dopóki nie pojawią się dowody, nie można traktować poważnie teorii o zamachu. Tyle w tej kwestii.

sushi
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Czytam i dumam. Jasne: rosyjski samolot, w Samarze, zdaje się, serwisowany, rosyjskie lotnisko, rosyjska ziemia itd. Oczywiście, że każdą opcję należy brać pod uwagę. Tylko bez przegięć, w necie krążą filmiki, które mają za cel np. udowodnić, że część osób przeżyła katastrofę, ale została skutecznie dobita, ba, nawet ktoś na filmiku z miejsca katastrofy dosłyszał się głosu samego Lecha Kaczyńskiego. To już niesmaczne science fiction jak dla mnie, widok szczątków samolotu chyba nie pozwala snuć przypuszczeń, że ktoś to przeżył.

Moim zdaniem miał tutaj miejsce po prostu tragiczny splot feralnych czynników: fatalne warunki pogodowe, presja chwili i osób (nie musiały mieć miejsca konkretne naciski, sama sytuacja wywierała presję na pilotach), no i ta wieczna rosyjska prowizorka i niedoróbka.

sushi
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

P., pisząc o schodzeniu do podziemi miałam głównie na myśli zamiłowanie Polaków do walki konspiracyjnej, "małego sabotażu", partyzantki. Konieczności spiskowania przeciwko zaborcy/okupantowi/choremu systemowi politycznemu. Historia nas tego świetnie nauczyła.

P.
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Moim zdaniem miał tutaj miejsce po prostu tragiczny splot feralnych czynników: fatalne warunki pogodowe, presja chwili i osób (nie musiały mieć miejsca konkretne naciski, sama sytuacja wywierała presję na pilotach), no i ta wieczna rosyjska prowizorka i niedoróbka.
Takie jest i moje zdanie póki co.
P., pisząc o schodzeniu do podziemi miałam głównie na myśli zamiłowanie Polaków do walki konspiracyjnej, "małego sabotażu", partyzantki. Konieczności spiskowania przeciwko zaborcy/okupantowi/choremu systemowi politycznemu. Historia nas tego świetnie nauczyła.
Ach tak. No rzeczywiście, o tym jakoś nie pomyślałem ;)

gego
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: gego »

Pozdrawiam

Zablokowany