9 Maja - Mozecie wyslac

Dyskutujemy tutaj o sprawach związnych z życiem politycznym, gospodarczym, a takze o historii Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR.
Awatar użytkownika
Sibbe
Nadworny Radca
Nadworny Radca

9 Maja - Mozecie wyslac

Post autor: Sibbe »

Kartki
do przyjaciol, do konsulatow...
Жизнь этo бopьбa: дo oбeдa c гoлoдoм, пocлe - co cнoм.

Awatar użytkownika
khan.tengri
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Kontakt:

Post autor: khan.tengri »

Kartek nie wysyłałem... ale prawie cały dzień spędziłem przed TV, najpierw nasze TVN/TVP z Moskwy, potem materiały z innych miast na Россия24, wieczorem Wydarzenia/Fakty/Wiadomości, a teraz koncert ze stadionu na Łużnikach na РТР Планета.

Po całym dniu jedyne czego bym chciał, to żeby stosunki-polsko rosyjskie były wreszcie takie jak radosny i wyluzowany był dziś Prezydent Miedwiediew. Урааа!

P.
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: P. »

Sibbe, a czy Twoi rosyjscy przyjaciele przysyłają Ci kartki ze słynnym plakatem "Bij bolszewika" 1 sierpnia? Tak dla zachowania proporcji?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Jeśli już, to chyba 15 sierpnia :D

wypzyp
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: wypzyp »

P.
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: P. »

Jeśli już, to chyba 15 sierpnia :D
Oczywiście, 15 sierpnia :)

wypzyp
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: wypzyp »

http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2010/05/1 ... o-czuje-2/
min:
"Co widzę:

Na „Polsat News” kilkakrotnie powtórzona w programach informacyjnych scenka pokazująca, jak ludzie, którzy w odpowiedzi na apel „autorytetów” przyszli zapalać znicze na sowieckim cmentarzu wojskowym w Warszawie obrzucają obelgami i atakują fizycznie dwie osoby z transparentem przypominającym, że 9 maja nie przyniósł Polsce wolności, tylko cierpienia i nowe zbrodnie. Ani w pikietujących, ani w ich haśle nie ma agresji, natomiast lżąca ich staruszka i krzepki, siwy jegomość o wyglądzie wczesnego emeryta z „mundurówki”, usiłujący im wyrwać i podrzeć transparent, nie znają żadnego umiaru w chamstwie i agresji, nie uspokaja ich ani interwencja straży miejskiej, ani świadomość, że są filmowani. Zwraca moją uwagę, że rzucająca plugawymi słowami rzecznika pojednania narodów ma na głowie moherowy beret."

Awatar użytkownika
Horpyna
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Horpyna »

Alicja w stranie p*...c Interesujące
http://zhgun.livejournal.com/361630.html

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: abacil »

Mi się podoba w Rosji to, że na kremlowskich basztach nadal widnieją wielkie czerwone gwiazdy, a na zwieńczeniach licznych wewnątrzkremlowskich świątyń widnieją złote krzyże. Nikomu to chyba jakoś nie przeszkadza ... a jest to po prostu zabawne. To tak, jakby koło siebie wisiały - swastyka i gwiazda Dawida. To chyba świadczy o tym, że Rosja sama nie wie jak się ma i próbuje znaleźć własną drogę. Ale wygląda to żałośnie, a w najlepszym razie - śmiesznie. Ciekawe, czy przeciętny Rosjanin widzi w tym sprzeczność ... pewnie nie. Ale co wymagać.
Co do samego święta 9.maja - słusznie wypowiedział się bodajże min. Waszczykowski (jedna z pałacowych sierot), że on nie zapali znicza sołdatom w tym dniu, bo w naszej kulturze jest przyjęte, że zmarłych wspomina się 1.listopada.
Dopóki nie zacząłem korzystać z internetu, nie podejrzewałem, że na świecie żyje tylu idiotów - Stanisław Lem

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Akurat w okolicach 9 maja doszło do tragicznej katastrofy w jednej z rosysjkich kopalń, w wyniku której zginęło kilkudziesiąt osób, a jeszcze wielu odniosło obrażenia. Czy zatem formą podziękowania Rosjanom za współczucie, oazane po 10 kwietnia, nie powino być zapalenie świeczek i złożenie kwiatów pod ambasadą i konsulatami FR w PL? Oczywiście, trudno porównywać obie tragedie, także pod względem liczby ofiar, ale takie nasze uczczenie zabitych górników (właśnie takich "zwykłych Rosjan") byłoby chyba lepszym gestem niż pomysł ze zniczami na 9 maja, o tórym od początku było wiadomo, że wywoła tylko kontrowersje

sushi
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: sushi »

Tak, w Rosji do każdej potrawy dołożą śmietanę lub majonez i pasuje, do każdej religii i idei domieszają Lenina i też pięknie. W Jekaterynburgu ta sama babcia idzie najpierw do cerkwi na krwi pomodlić się do świętej rodziny carskiej, zamordowanej w tym miejscu, po czym biegnie za róg pod pomnik Lenina na sobotnią manifestację komunistów. Ach, jak dobrze, że to tak blisko! :)
Poza tym wzruszająca wręcz jest ta ich moralność i filozofia Kalego. Jak mord w Katyniu, to ONI. Jak oswobodietieli Jewropy - to MY. I też jest pięknie.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Cóż, ponoć najwierniejsi wyznawcy Stalina zgłosili nie tak dawno pomysł jego kanonizacji :shock: Na szczęście w Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej są nieco mądrzejsi ludzie i wykluczyli taką możliwość

Wiera
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Wiera »

A ja słyszałam, że w Rosji jest zwyczaj co miesiąc urządzać defilady z czerwonymi flagami, portretami Stalina i Lenina, jedzie się przy tym koniecznie na czołgach, a komu czołgów nie starczyło, ci głośno płaczą, a na zakończenie wszyscy chleją wódkę, rzucają się na kolana przed portretem Putina i przysięgają przekroić w końcu mapę światową po swojemu.

A jeszcze, że w Kaliningradzie co kroku narkomani leżą...

Jeżeli mogę zapytać, skąd się biorą tak obszerne informacje o Rosji i Rosjanach?

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

Być może biorą się z tych mediów, które (złośliwie zapewne) nazywają pewne miasto Królewcem, zamiast Kaliningradem.
Dopóki nie zacząłem korzystać z internetu, nie podejrzewałem, że na świecie żyje tylu idiotów - Stanisław Lem

sushi
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: sushi »

Wiera :), nie usłyszałam tego, co napisałam, w tv, nie przeczytałam w gazecie. Mieszkałam w Rosji ponad 2 lata. Manifestację komunistów, co prawa bez czołgów, za to z flagami, robią w takim Jekaterynburgu nie raz w miesiącu, tylko co sobotę rano :D

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: alainen »

A co to za róznica czy komunisci w Rosji czy Młodziez Wszechpolska u nas? jedni i drudzy nawiedzeni. A czołgi? Na Uralu chyba stoi ok 80 i nie ma co z nimi zrobic bo ich nikt nie chce :) gdzieś wyczytałam :) wiec transport załatwic i mały oddział jest :)

abacil
Tajny Radca
Tajny Radca

Masz rację, ale zapominasz, że Młodzież Wszechpolska mimo wszystko nie ma takich tradycji i zasług jak rosyjscy miłośnicy komunizmu.

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: alainen »

no racja....ale kategorie myslenia w pewnych kwestiach podobne...

ODPOWIEDZ