autostopem przez Rosje

Dyskusje o kulturze, a w szczególności o muzyce, filmie, literaturze, religii. Tutaj możesz spytać o tekst piosenki, czy np. podzielić się uwagami na temat książki.
Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

autostopem przez Rosje

Post autor: buba » wt 21 paź, 2014 11:23

Znalazlam taki filmik o autostopowej podrozy przez Rosje (Moskwa- Chabarowsk)
http://doc.rt.com/filmy/8000kmrus/#part-1

Jeszcze nie ogladalam calego ale wyglada calkiem niezle :)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Awatar użytkownika
zięba
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Re: autostopem przez Rosje

Post autor: zięba » ndz 26 paź, 2014 02:04

Romantika :)
Тот, кто думает о последствиях, никогда не станет героем.

art72
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: art72 » ndz 26 paź, 2014 15:49

zajebiaszcze :D

art72
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: art72 » śr 29 paź, 2014 19:04

Cały dzień siedziałem i oglądałem. Przygoda z czarnym BMW wyglądała nieciekawie :)

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » śr 29 paź, 2014 19:45

Ja tylko caly czas nie wiem jak to bylo krecone, w momencie jak gosc jest pokazywany z oddali, albo jak jedzie w zlapanym stopie. Ktos caly czas mu towarzyszyl i go filmowal? I zawsze lapal stopa w tym samym czasie? czy on niby stopem a za nim autem ekipa filmowa?

Poki co zostaly mi chyba dwa odcinki. Bardzo mi sie podobalo spotkanie z ekipa pilkarzy, z kobieta lekkich obyczajow (choc w zab nie moge zrozumiec tego co ona mowi) oraz chatka autostopowiczow w Krasnojarsku jest zajebiaszcza! Tak powinny wygladac hostele! :mrgreen:
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Kwiatkowski11 » śr 29 paź, 2014 22:09

poprosze o linka bo nie kumam :?:
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » czw 30 paź, 2014 06:43

Kwiatkowski11 pisze:poprosze o linka bo nie kumam :?:
linka do czego? link do filmikow z trasy Moskwa- Chabarowsk jest w pierwszym poscie

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: kubanek » czw 30 paź, 2014 09:06

Czyli lednym słowem podpucha. Ale po Russia Today niczego innego bym się nie spodziewał. Nie oglądałem tego "dokumentu", bo naoglądałem się już ich wystarczająco dużo. Nic co wychodzi z pod warsztatu Russia Today nie ma dla mnie wielkiej wartości.

woland

Post autor: woland » czw 30 paź, 2014 14:51

RT wiadomo, tuba Kremla, ale trzeba przyznać, że reportaż fajnie zrobiony, fajnie skrojona historyjka i co by nie mówić pokazali kawałek świata. Wojtka Cejrowskiego też nie do końca lubię, nie podobają mi się jego wypowiedzi (nie wszystkie), ale cenię gościa za umiejętność narracji i pokazywanie świata w sposób inny niż National Geografic.

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: kubanek » czw 30 paź, 2014 16:05

No, ale Cejrowski to osoba prywatna, która ma swoje poglądy, określone, kompletnie niepoprawne wobec głównego nurtu, zbyt prawicowe bym powiedział. Może nie wszystko co mówi jest w pełni zgodne z moimi poglądami, ale znaczna część, tak, umie ich bronić w sposób racjonalny. Duża w tym rola, właśnie podróży i obcowania z prostymi ludźmi, ale podczas podrózy, jakoś nie widziałem, aby mieszał poglądy do programów.
RT to jednak medium robione wg. pewnego wzorca, dobrze, że istnieje, bo można się dowiedzieć alternatywnych rzeczy, których inne stacje nie podadzą, ale niestety prostacka propaganda i zbieżność tej propagandy z oficjalną linią, kłuje. Rosja może się promować na wszelkie możliwe sposoby, ale jaki koń jest, każdy widzi. Może doczekam jeszcze normalnej stacji i normalnych programów, mówiących przede wszystkim o realiach i prawdziwych problemach. Gdyby RT mówiło o problemach Rosji tyle co mówi o problemach w UE, USA czy "banderowskiej Ukrainie", to byłoby co oglądać.
Zresztą nie lubię oglądać i innych, podobnych stacji, wliczając w to BBC, Deutsche Welle, czy France24. Jedynie Al-Jazeera zdaje się krytykować swoje podwórko (choć emirowi Kataru nigdy się nie dostanie, rzecz jasna), ale i pokazywać problemy tzw "globalnego południa".

samurajjka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

autostopem przez Rosje

Post autor: samurajjka » śr 11 lut, 2015 14:37

Ogólnie filmiki ukazujące rzeczywistość a to najwiekszy plus. Wydaje mi się że ktoś z nim jeździł

Bebej
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

autostopem przez Rosje

Post autor: Bebej » czw 12 lut, 2015 00:49

samurajjka pisze:Ogólnie filmiki ukazujące rzeczywistość a to najwiekszy plus. Wydaje mi się że ktoś z nim jeździł
I to chyba całe stado. Ale i tak mi się zaczyna podobać. Obejrzę sobie z przyjemnością.

Szulik
Administrator

autostopem przez Rosje

Post autor: Szulik » czw 12 lut, 2015 08:18

Ostatnio dość popularny gość w rosyjskim Internecie:

Przyjeżdża do Moskwy, Pitera bez grosza i bez telefonu i spędza całkiem ciekawie czas wszystko kręcąc.

Romi81
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

autostopem przez Rosje

Post autor: Romi81 » czw 12 lut, 2015 19:43

Fajnie zrobione:) co do Cejrowskiego do bardzo go lubię i szanuję, tacy ludzie powinni prowadzić tego typu programy, jest w stanie zainteresować każdego:)

ewela90
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

autostopem przez Rosje

Post autor: ewela90 » pn 02 mar, 2015 10:50

Super filmiki! Szczerze mówiąc jak oglądam coś takiego to nie umiem się oprzeć uczuciu zazdrości...

ODPOWIEDZ