Kanał Youtube z reportażami o Rosji i nie tylko

Dyskusje o kulturze, a w szczególności o muzyce, filmie, literaturze, religii. Tutaj możesz spytać o tekst piosenki, czy np. podzielić się uwagami na temat książki.
Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » śr 26 lip, 2017 16:28

Może komuś się spodoba lub przyda. Na kanale telewizji Настоящее Время jest kilka ciekawych cykli z reportażami o Rosji.

Jeden z nich to cykl Неизвестная Россия, przykłady:

- film o gościach, którzy w jakuckie mrozy wycinają lód w rzece by umożliwić remont statków zimą bezpośrednio na zamarzniętej rzece:

- wioska linoskoczków w górach Dagestanu:

- Wioski Mołokan w Armenii:

Może kogoś te reportaże zainspirują do podróży...

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » wt 29 sie, 2017 23:27

Szulik pisze:Może kogoś te reportaże zainspirują do podróży...
Ja sie czuje w pelni zainspirowana- zwlaszcza ostatnim filmem jako ze za dwa tyg. wybieramy sie do Armenii :)

Akurat Lermontowo lezy na naszej trasie- wiec kto wie?? Ciekawe jakie jeszcze wioski Mołokan mozna tam znalezc- czy np. Amrakits pod Stepanawanem tez jest/byla przez takowych zasiedlona? na googlemaps wykazuje tam "cerkiew rosyjską"

Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » pt 01 wrz, 2017 09:28

Widzę, że Twoja miłość do Armenii nie słabnie. Rozumiem to doskonale.
W Lermontowie byłem, na pozór wioska jak wioska. Dopiero kontakt z ludźmi uświadamia, że jest to wyjątkowe miejsce.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » pt 01 wrz, 2017 22:55

Szulik pisze:Widzę, że Twoja miłość do Armenii nie słabnie.
Zdecydowanie nie slabnie! :D Zobaczymy jak nam sie spodoba polnoc kraju. Tam nas jeszcze nie bylo! Juz w zeszlym roku mielismy tam zajrzec ale nie dojechalismy, na Gruzji sie skonczylo.
Szulik pisze:W Lermontowie byłem, na pozór wioska jak wioska. Dopiero kontakt z ludźmi uświadamia, że jest to wyjątkowe miejsce.
A ludzie chetni do pogadania? Jest moze tam jakis punkt zaczepienia- typu hotelik/kwatery pod wynajem, albo chociaz knajpa/sklepik? Bo tak tylko idac przez wioske ciezko liczyc ze sie uda kontakt nawiazac. Przynajmniej ja nie umiem jakos tak zaczepic ludzi na ulicy....

A tak wogole to od paru dni nic nie robie tylko ciagle ogladam filmy z tego kanału.. Kurde.. O Kurylach, o miasteczku niewidomych.. Rewelacja!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » sob 02 wrz, 2017 08:36

nie przypominam sobie by była tam jakaś knajpka lub oznakowany nocleg. Ludzie trochę mniej gadatliwi niż etniczni Ormianie ale zagadać się dało. Tam są piękne pagóry wokół wsi - takie tapety Windowsa trochę (i to pod koniec września było), są też źródełka wody mineralnej - można się więc pokręcić i podpytać o to i siamto.

Z okolic Dilidżana polecam także spacer z jeziora Parz do monastyru Goszavank. Łagodny spacer, piękne krajobrazy (trochę swojskie, jak Beskidy) i na koniec fajny monastyr.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: buba » wt 05 wrz, 2017 21:36

Szulik pisze:są też źródełka wody mineralnej
O fajno- to jest juz jakas powod do zagajenia rozmowy! :D
Szulik pisze: Z okolic Dilidżana polecam także spacer z jeziora Parz do monastyru Goszavank. Łagodny spacer, piękne krajobrazy (trochę swojskie, jak Beskidy) i na koniec fajny monastyr.
Zobaczymy na ile starczy czasu. Najpierw jest plan ruszyc w rejon Stepanawanu, Alawerdi, Artika a potem sie zobaczy czy sie czas nie skonczy. Ale tez tam nie bylismy i by sie bardzo chetnie rejon Dilidzana odwiedzilo!

ODPOWIEDZ