najpopularniejsi rosyjscy wykonawcy

Dyskusje o kulturze, a w szczególności o muzyce, filmie, literaturze, religii. Tutaj możesz spytać o tekst piosenki, czy np. podzielić się uwagami na temat książki.
elektroliza
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

najpopularniejsi rosyjscy wykonawcy

Post autor: elektroliza »

szukam wyrazistych, ciekawych rosyjskich wykonawcow, na ktorych w ostatnim czasie jest bum w Rosji, bede niezmiernie wdzieczna za wszelkie sugestie badz linki... ;)
liza.k
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: liza.k »

ja polecam grupe lube, choc moze nie ma tam jakiegos bumu, ale jest ta grupa bardzo popularna nie tylko w rosji, ale praktycznie wszedzie. ich piosenki sa spiewane przez naszych wschodnich sasiadow jak i tu w polsce przez rosjofilow (choc tez znam takiech co rosjofilami nie sa, a tez znaja i spiewaja :) ) i w swoich piosemkach pokazuja dusze rosyjska.
malgoska
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: malgoska »

W ostatnich tygodniach niewatpliwym hitem byl nowy album Zemfiry zapowiadany jako najlepszy w jej karierze (opinie o nim sa rozne, ale mnie bynajmniej nie rozczarowal).
Poza tym stale popularne sa grupy opisane na rosjapl.info w dziale muzyka - Bi2, Splin, Nochnye Snajpery.
Wspomne jeszcze o dwoch grupach; nie wiem, czy jest na nie 'boom', ale mnie sie podobaja :)
To Melnitsa i Fleur, pierwsza z nich gra neofolk, stylu drugiego zas zespolu (gwoli scislosci - ukrainskiego) nie jestem w stanie okreslic... To po prostu ladne melodie na dosc klasyczne instrumentarium (skrzypce, wiolonczela, flet etc.) + dwa kobiece glosy
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

malgoska

chcesz byc na biezaco - sledz liste przebojow AVTO RADIO ... http://www.hit20.ru/

a tak na margiesie forumowicze- polecam do posluchania przez strumien internetowy - wymagany WMPlayer. Nie pamietam czy przez winampa mozna.

Pozdrawiam Bartek R.
malgoska
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

prawde mowiac nie zalezy mi specjalnie, by byc na czasie :)
Pomalutku odkrywam rosyjska muzyke, zarowno te wspolczesna, jak i te z lat 70tych - 90tych. W zasadzie moja przygoda z nia zaczela sie od starych nagran Akwarium.
A co do radia, to zazwyczaj slucham sprawdzonego Naszego Radia (choc ostatnio czesto miewam problemy ze strumieniem - przerywa albo w ogole nie laczy), ale nie omieszkam sprawdzic i podanego przez Ciebie linku
Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

malgoska, Сплин, Б-2, Земфира, Мумий Тролль, Ленинград, Уматурман, Звери...
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...
malgoska
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

mlody78 pisze:malgoska, Сплин, Б-2, Земфира, Мумий Тролль, Ленинград, Уматурман, Звери...
toz to w duzej mierze to samo, co sama napisalam, to nie ja zalozylam watek :)
Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

malgoska, chyba tylko późna godzina napisania postu mnie tłumaczy)))

elektroliza, przejrzyj też scenę ukraińską...ТНМК, Тартак, ВВ, Пятницца (5'NIZZA), Океан Ельзи
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...
akrat
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: akrat »

edit
Ostatnio zmieniony pn 14 kwie, 2008 00:01 przez akrat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ania_Ruda
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Ania_Ruda »

Grupa "Alisa"

" Rodina "

"Inok Voin i Shut "
wlodek_k
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: wlodek_k »

mlody78 pisze:przejrzyj też scenę ukraińską...ТНМК, Тартак, ВВ, Пятницца (5'NIZZA), Океан Ельзи
o tak, 5nizza, LюK, Zavoloka... to moje faworki :D

5nizze i LUK'a mozna kupic tutaj: AudioSkop.net
Gollum
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gollum »

A czy znacie może rosyjskich (i radzieckich) wykonaców czegoś ostrego i rozbudowanego, w stylu węgierskiego Karthago czy anglosaskich Jethro Tull, Deep Purple czy Iron Maiden?
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

do powyzszego:
Leningrad
Aria
Ruki Vierh maja sporo rocka.
Gorod 312 posluchajcie, cos ala Lady Pank moze.
Gollum
Radca Stanu
Radca Stanu

Dzięki serdeczne!
Przy Arii wystarczyło mi nazwisko wokalisty; Bierkut to instytucja. Tylko że mój Bear Share nie reaguje na cyrylicę. Wpisałem aria po naszemu, to mi wyskoczył Bach, Moniuszko i jakieś tłuste Murzyny, które cos opiwiadaja wymachując rękami. Gdy skopiowałem cyrylicę z tekstu, to mi się pojawiły cztery znaki zapytania. Czy jest jakiś sposób, by temu idiotycznemu programowi wprowadzić cyrylicę?
Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

czy miał ktoś okazję posłuchać nowej płyty Zemfiry Земфира - "Спасибо"?
jakie wrażenia?
BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

ja uzywam emule, przyjmuje bez klopotu kyrylice.
A sprobuj w Yandex.ru powinen cos znalezc..
Gollum
Radca Stanu
Radca Stanu

Poszukam. O ile wczesniej mnie szlag nie trafi. Żeby cwiety pisać jako tsvety, to trzeba być kretynem albo obcokrajowcem. Tertium non datur. A dla jaj nazwisko Jurija Szatunowa wpisałem coś na dziesięć sposobów - w każdym coś się znalazło...
malgoska
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

mlody78 pisze:czy miał ktoś okazję posłuchać nowej płyty Zemfiry Земфира - "Спасибо"?
jakie wrażenia?
ano ja ja slyszalam, nie raz i nie dwa :)
Wrazenia? duze zaskoczenie, bo muzyka zupelnie inna niz na jej poprzednich plytach. Wg mnie nowy sklad, zwlaszcza trebacz i porzadny, lekko jazzujacy pianista fajnie odswiezyli brzmienie, ale teraz to juz nijak nie da sie zaszufladkowac tej muzyki, a niektorzy nie znajac etykietki nie wiedza jak sie do niej ustosunkowac ;p
Sa slabsze kawalki (Dom), ale co najmniej kilka kwalifikuje sie na hity (Malczik, V metro, Voskresenye, Gospoda, symfoniczne My razbivayemsa) - ogolnie plyta dobra, warto posluchac.

btw - jak mi sie marzy koncert Zemfiry w Polsce, na mojej koncertowej wishlist jest obok Akvarium, Splinu i Leningradu... Ech...
Gollum
Radca Stanu
Radca Stanu

No, Arię już opanowałem. Polecam "Sztil", jest rewelacyjny, a potem "Anieglskaja pyl", "Oskołok lda", "Koliziej", "Nocz koroczie dnia", "Wampir", "Woron" "Wola i razum", "Biegi za sołncem", "Chimera". Momentami zastanawiam się, dlaczego Iron Maiden nie wyrtoczył im procesu o plagiat; w paru utworach riffy przekraczają dopuszczalną liczbę bodaj ośmiu dźwięków identycznych. Chórki też dziwnie podobne. I to wszstko z jednego albumu, "Seventh son of a seventh son".
Leningrad niekoniecznie mi podchodzi, inne też. A ma Rosja coś w rodzaju Pink Floyd czy Jethro Tull?
ksp400
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ksp400 »

Ja polecam Mashina Vremeni
www.mashina.ru
basel
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: basel »

polecam Zoryane :)
link http://www.zoryana.com.ua
Anna123
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Anna123 »

z rosji najbardziej z popularnych to:Sogdiana,Zara,Dima koldun,Dima Bilan,Valeria,Viktoria danieko,vierka serduczka,via gra,tutsi,reflex,vlasova,fabrika,chelsi,kirkorov,glukoza,potop-nastia kamienski,sierebro,valery maledze,bliztesze,zahnna friske, tatu nie chce mi sie wszystkich wymieniac.
Fabryke można ogLądac na RTR PLANETA niedawno skończyła sie 7 seria oglądałam wogóle uważam ze to super show.jeśli chcecie o coś spytać z wiązku z fabryką chętnie odpowiem
jaaa89
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: jaaa89 »

Oleg Mityaev
Nie jest to może zbyt popularny wykonawca, ale ja bardzo lubię :wink:
natalia311
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: natalia311 »

Ja najbardziej lubie Kolduna, jestem tez sympatyczka Fabriki Zvezd.
Miło mi widziec na polskim forum kogoś kto tak jak ja docenia rosyjska muzyke!
Pozdrawiam

PS, niedlugo eurowizja i bedzie sie dzialo...
Karamazow
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Karamazow »

W Rosji znaną wokalistką jest też Maksim. A czy wiecie kto wygrał rosyjską eurowizję?
Awatar użytkownika
CarlosRu
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: CarlosRu »

Faktycznie, niestety tzw. 'popsa' jest w Rosji popularna, ale to może też wina tego, co jest 'sprzedawane' przez TV. Rosyjski finał do Eurowizji odędzie się za parę dni (9.03) w sali koncertowej 'Akademickiej'. A póki co wybrano ze 170 osób 25 do finału (mało znane nazwiska oprócz Assorti, Premier-ministra, P'iera Narcissa, Mihal'chik, Otradnoy i Bilana. Ten kocert to oczywiście porażka, jak inne tego typu 'popsovye' koncerty w salach na terenie Kremla. Ludzie przychodzą w eleganckich strojach wieczorowych, siedzą w wygodnych fotelach i oglądają sztywno jak po scenie skaczą w rytm podobny do discopolo, gdzie słowa piosenek są niewiele mądrzejsze. A do tego wszystkie te 'gwiazdki' udają, że śpiewają, bo wszystko leci z playback'u. W Rosji jak zwykle wszystko robi się na pokaz, chodzi też na takie 'koncerty'. Dobrze robią w UK, że wysyłają do Belgradu byłego śmieciarza (Abrahama)
Awatar użytkownika
Kolman
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Kolman »

A "my" dobrze, że nie wysłaliśmy Nataszki;-) Chyba w każdym kraju kwalifikacje do Eurowizji i sama Eurowizja to dno, rzadko można wyłowić tam coś niebanalnego. To zresztą inny temat. Do najpopularniejszych wykonawców dorzuciłbym The Dartz - to ze sceny celtycko-folkowej.
Ojuwkijsjikw
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Ojuwkijsjikw »

To że wykonawcy bywających np. na "Subbotniem wieczierie" itp. torżestwach są niekiedy niskiej klasy, nie trzeba nikogo przekonywać, jednak generalizować nie można. Ja np. bardzo cenię Sofiję Rotaru, a ona z fonogramy nie śpiewa. Zresztą fonograma to nie cecha typowo rosyjska.

O klasie Ałły Borisowny nie trzeba przypominać. Kirkorow - choć kolorowy ("w Boże Narodzenie nie sposób go odróżnić od ubranej choinki") i kontrowersyjny (m.in. z uwagi na swój wywiad z 04') - głos ma mocny. I młodzi wykonawcy (ci już nie odwiedzający zazwyczaj "Subbotnich wieczierow") nie przypominają disco polo - Maksim, Gałkin, Kołdun, Kamienskich (droga Anno123 ;)) itd. aż po inne żanry: Zemfirę, Zwieri itp.

Trochę mnie to już denerwuje, że właściwie jako disco-ruso (/polo) nazywa się w Polsce tych, którzy śpiewają we własnym języku. Po angielsku - czym by to nie było - jest lepsze. A akurat, jak pokazują doświadczenia eurowizyjne (miejsca), Rosja w ostatnich latach wystawia jednych z najlepszych reprezentantów. A o tym, że Eurowizja nie jest sprawiedliwa świadczy między innymi porażka na niej A. Pugaczowej z 97'.
Awatar użytkownika
CarlosRu
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: CarlosRu »

Jak można było się spodziewać (co jest typowe ostatnimi czasy dla wszelkich wyborów w Rosji) na Eurowizji w Belgradzie Rosję będzie reprezentować Dima Bilan (tym razem z 'Believing'. Co prawda wyniki głosowania jury, były podejrzanie zbliżone do głosowania widzów, z których więkoszość miała jakieś techniczne problemy z wzięciem udziału w SMS-głosowaniu. Chociaż jeszcze nie wszystko takie jasne, bo manager Bilana, Baturin uznał jego udział za naruszenie umowy...
Meister
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Meister »

Nie wiem, czy mogę polecić artystę, bo słyszałem tylko jeden kawałek, ale bardzo mi się on spodobał .... tak więc niech chętni posłuchają.
Алексин - Малолетние шалавы
link:
Żeby nie było - chodzi o muzykę w tle filmiku :P
Pozdro
ODPOWIEDZ