literatura rosyjska-pomoc:)

Dyskusje o kulturze, a w szczególności o muzyce, filmie, literaturze, religii. Tutaj możesz spytać o tekst piosenki, czy np. podzielić się uwagami na temat książki.
candydolls
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny
Posty: 25
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008 15:44
Lokalizacja: Katowice

literatura rosyjska-pomoc:)

Post autor: candydolls »

Witam!:)
Posiada ktoś jakieś ciekawe notatki, wiadomości o Eugeniuszu Oneginie Puszkina?:)
Alexx
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Posty: 1
Rejestracja: wt 11 paź, 2011 07:54

Post autor: Alexx »

Witam,

nie znalazłam odpowiedniego tematu i myślę, że ten będzie najodpowiedniejszy. Potrzebuje pomocy co do tematu pracy licencjackiej. Zupełnie nie wiem o czym pisać, literature rosyjską, bardziej znam z teorii - dzięki przedmiotowi "historia lit.ros." ;) troche czytałam Sołżenicyna, Czechowa, Turgieniewa... chciałabym Was prosić o pomoc w wyborze książek i innej literatury. Myślałam, aby porównać kobiety rosyjskie-polskie, albo obraz kobiet w "Szlacheckim gniezdzie", czytałam również "oddział chorych na raka" robilam analizę porwónawczą z "Sala numer 6" Czechowa, może iść dalej w tą stronę i porównać te dwie książki z czymś zupełnie odwrotym, albo z czymś podobnym, innymi rodzajami śmierci, chorób i widzeniu świata oczami tych osób.... lubię też pisać o Petersburgu, może jakaś historia miasta, albo opisy...? Albo coś bardziej współczesnego i ze strony polskiej i rosyjskiej... Problem tkwi właśnie w tym, że nie znam aż tak dobrze literatury, więc bede ogromnie wdzieczna za pomoc! :)
maszka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Posty: 2
Rejestracja: czw 31 sie, 2017 17:41

literatura rosyjska-pomoc:)

Post autor: maszka »

Wiktor Pielewin, to jeden z najciekawszych prozaików rosyjskich. :shock:
Tym razem polecamy jego książkę "Miłość do trzech Zuckerbrinów" :lol:

"Autor nie obawia się dotykania najbardziej bolesnych zjawisk naszego życia – niewolnictwa informacyjnego, różnego rodzaju uzależnień. Topowy, trendowy, uznany i podziwiany, przekorny fantasta, satyryk i wizjoner na tle szalenie popularnej gry komputerowej „Angry Birds” dynamicznie ukazuje społeczeństwo internetu, konsumeryzmu, seksu i… terroryzmu (...)."
ODPOWIEDZ