Film rosyjski dla osoby która uczy się języka

Dyskusje o kulturze, a w szczególności o muzyce, filmie, literaturze, religii. Tutaj możesz spytać o tekst piosenki, czy np. podzielić się uwagami na temat książki.
asiakz22
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Film rosyjski dla osoby która uczy się™ ję™zyka

Post autor: asiakz22 »

Witam
orientuje się ktoś może , jaki film rosyjski najlepiej włączyć osobie, która uczy się rosyjskiego i zaczyna dosyć fajnie łapać ten język?
Za pomoc z góry dziękuję
jubus83

Post autor: jubus83 »

Dziwne pytanie, bo tak naprawdę każdy film oglądany w oryginale i z polskimi NAPISAMI pozwala na naukę języka, wiem to po sobie. Jeśli chodzi Ci o jakieś filmy edukacyjne to chyba nie ma takich. Poszukaj po prostu filmów popularnych do których są napisy, zależy to też czy znasz dobrze jakieś inne języki bo znając angielski można czasem obejrzeć sobie film z wbudowanymi filmami angielskimi i wtedy też "łapie" sie słównictwo. Za przykład mogę podać "Spaleni Słońcem" do których filmów polskich nie było ale były wbudowane napisy angielskie. Kiedyś oglądałem też inny film, nie pamiętam czy był to "Viy" czy "Dżentelmeni Szczęścia" który tak samo miał wbudowane napisy po ang.
Katiush
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Katiush »

Obejrz film Город без солнца.
Россия.
Awatar użytkownika
ivasik
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: ivasik »

ja uważam, że najlepiej dla nauki języka( tak uczyłem się polskiego) to oglądać seriale.Proste i w kółko powtarzające się dialogi. Pozdrawiam i życzę powodzenia :)
Malgorzataka
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Malgorzataka »

ivasik pisze:ja uważam, że najlepiej dla nauki języka( tak uczyłem się polskiego) to oglądać seriale.Proste i w kółko powtarzające się dialogi. :)
No to kupiłam sobie właśnie parę rosyjskich seriali i zobaczymy, jak mi pójdzie :)
Już czytam, a teraz chcę spróbować oglądać filmy. Na pierwszy ogień wzięłam "Dżentelmenów udaci", ale tu sprawa była łatwa, bo było porządne wydanie: dołączono rosyjskie napisy. Bez tego nie wiem, czy dałabym radę. Past' parwu :)
Awatar użytkownika
kjt
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kjt »

Może zabrzmi to trochę dziwnie, ale:

Strona torrents.ru i szukaj filmów zagranicznych z rosyjskim dubbingiem. Rosjanie zasadniczo dubbują wszystko co wchodzi do dystrybucji kinowej, a dubbing robią zazwyczaj kolesie z dobrą dykcją, wyraźnie mówiący i co najważniejsze - z reguły nie ma tam zbyt wielu wyrażeń slangowych.
Malgorzataka
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Może zabrzmi to jeszcze dziwniej, ale nie ściągam filmów. Jakaś taka głupia jestem :lol:
Ale dzięki za podpowiedź, gdybym się kiedyś zdecydowała.
Co do dubbingu, na pewno masz rację: jest wyraźniej i bardziej literackim językiem :)
tuliusz1971
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: tuliusz1971 »

Jak mawiają trening czyni mistrza.Według mnie najważniejszą rzeczą jest się osłuchać.Nie ma się co zrażać,iż na początku człowiek rozumie piąte przez dziesiąte.
jubus83

Po co ludziska ściągać filmy z rosyjskim dubbingiem, MĘCZYĆ SIĘ TYLKO I WYŁACZNIE??
Lepiej wejść sobie na stronę uz-translations.net - tam jest mnóstwo rzeczy związanych z nauczaniem języka, w tym rosyjkiego oraz ukraińskiego(niestety bieda), są filmy zarówno nowe jak i radzieckie, słowniki, czytanki dla dzieci, od cholery materiału. Osobiście polecam jeden schemat, ściągając gierki, filmy czy programy przy instalacji wybierać język którego chcemy się nauczyć. Wejść sobie sobie na jakieś obcojęzyczne forum i gadać z rodowity mieszkańcami, nawet o przysłowiowej "dupie Marynie".
Co do filmów to najlepiej faktycznie ściągać filmy z torrents.ru, albo tfile.ru i szukać napisów w języku którym znamy(nawet po angielsku czy niemiecku/francusku/włosku), ja w ten sposób nauczyłem się wielu słów, których w programach do nauki bym się nie nauczył. I rzecz podstawowa- oglądać telewizję rosyjskojęzyczną nawet przez internet i nawet taką z Białorusi chociażby ze strony tvr.by.
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

" Czterej pancerni i pies " , " Stawka większa niż życie " - bardzo popularne w FR :)
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Malgorzataka
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Dwa dni temu kupiłam w Merlinie kilka filmów z serii KLASYKA FILMU RADZIECKIEGO w bardzo przystępnej cenie (ok. 18 zł) i chciałam Was poinformować o tej możliwości... wchodzę więc przed chwilą na ich stronę, a tu ZONK: po 35, a Rublow nawet 45. Jakaś błyskawiczna promocja była czy co?
Mam nadzieję, że będzie na tych płytach opcja zdjęcia polskich napisów i po pierwszym obejrzeniu w wersji polskiej uda mi się potrenować trochę rozumienie :)
jubus83

A te filmy to na DVD były czy jakoś w formacie VCD. Jeśli DVD to przecież można wybrać napisy bądź ich brak. W zasadzie to chyba bardziej opłaca się wykupić abonament w telewizji cyfrowej gdzie jest kanał Wojna i Pokój z dekoderem-nagrywarką. Jakość takiego filmu po nagraniu wcale nie jest dużo gorsza od DVD i można przecież wybrać czy chce się nagrać w wersji oryginalnej, z napisami, czy z lektorem. Po 18 złotych takie filmy powinny standardowo chodzić. Po 35-45 złotych to można kupić nowość na DVD.
Malgorzataka
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

jubus83 pisze:A te filmy to na DVD były czy jakoś w formacie VCD. Jeśli DVD to przecież można wybrać napisy bądź ich brak.
Otóż właśnie nie zawsze. Spotkałam się też nie raz i nie dwa z sytuacją, że na DVD jest lektor, którego nie masz możliwości wyłączyć :(
dorka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: dorka »

A ja polecam "Gorzki Romans" w oryginale.....jest na you tube w odcinkach....szczególnie dla Pań.....ja osobiście zakochalam się w tym filmie.....do nauki świetny.... :P
dorka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

aaaaaaaaaaaaa i jeszcze "Woditiel dla Wiery" na poczatek..... :lol:
Malgorzataka
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

dorka pisze:A ja polecam "Gorzki Romans" w oryginale.....jest na you tube w odcinkach
Dorka, zaczęłam szukać i... znalazłam dziesiątki radzieckich i rosyjskich filmów, pokawałkowanych na 1o-minutowe odcinki i... wsiąkłam :) W domu chcą mnie zabić, bo nic nie słychać, tylko rosyjski :) Najpierw był "Służebnyj roman" oglądany chyba przez miesiąc, po kawałeczku i znów ten sam kawałek, żeby wszystko zrozumieć... teraz już łatwiej leci!
Dzięki Ci wielkie za to - dla mnie - odkrycie!
jubus83

Tak apropos tego typu filmów to są strony gdzie można oglądać filmy rosyjskie oraz radzieckie tak jak na youtube ale całe, i to w cale w nienajgorszej jakości. Warto poszukać, linków nie podam bo nie mam, ale kiedyś obejrzałem tak Tarasa Bulbę i można było oglądać sporo innych filmów zarówno tych świeżych jak i zatęchłych. :wink:
dorka
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Malgorzataka pisze:Dorka, zaczęłam szukać i... znalazłam dziesiątki radzieckich i rosyjskich filmów, pokawałkowanych na 1o-minutowe odcinki i... wsiąkłam :)

Ojjj tak Malgorzataka......ja tez wsiąkłam.....tak jak mówisz filmów jest mnóstwo.....są nawet te z najwyższej półki, odnalazłam prawie wszystkie, które były wyświetlane na Sputniku....u mnie nauka tym sposobem postępuje błyskawicznie.....czasem nawet myślę, że angielskie napisy wręcz utrudniają, bo odwracają uwagę od wnikliwego słuchania....
Cieszę się, ze byłam pomocna :) :D
Katiush
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Katiush »

Ironię losu z lat 70 proponuję. Bardzo wyraźnie słychać mowę aktorów.
Россия.
ksylolit
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: ksylolit »

przypomnijmy wszakże, że u nas "Ironia" jest znana pod tytułem "Szczęśliwego Nowego Roku"...
sheily
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: sheily »

Moj ulubiony Spacer z moim ulubionym Cyganowem:

tu trailer:
http://www.ruslink.pl/film/filmy_rosyjs ... acer,4964/

Piękny, zywy, petersburski rosyjski :)
Malgorzataka
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

jubus83 pisze:Tak apropos tego typu filmów to są strony gdzie można oglądać filmy rosyjskie oraz radzieckie tak jak na youtube ale całe, i to w cale w nienajgorszej jakości. Warto poszukać, linków nie podam bo nie mam, ale kiedyś obejrzałem tak Tarasa Bulbę i można było oglądać sporo innych filmów zarówno tych świeżych jak i zatęchłych. :wink:
No właśnie odkryłam stronę my-hit.ru, gdzie są zresztą nie tylko rosyjskie i radzieckie filmy, ale z całego świata, z rosyjskim lektorem. Oglądam sobie teraz "Ghost writera" Polańskiego :)
Jakub83

Post autor: Jakub83 »

Fajna strona, filmy w miarę dobrej jakości, da się bez problemu oglądać, sporo filmów radzieckich i rosyjskich, ale również da się znaleźć i sporo ukraińskich.
Zagranicznych na pewno nie będę oglądał bo mi akurat bardzo przeszkadzało by oglądnie filmu z lektorem, już lepiej jakby był pełny dubbing, ale niestety w Rosji i na Ukrainie filmy są pół-dubbingowane i to w dosyć dziwny sposób bo jest czasami kilku lektorów, np. jeden do wypowiedzi męskich a druga (lektorka) do wypowiedzi kobiecych.

Najlepiej jest chyba jednak oglądać filmy w oryginale, nigdy nie lubiałem słuchać tych dziwnych dubbingów czy lektorów, najlepsze są oryginały z oryginalnymi napisami. :wink:
PS. Jak ktoś chce się pośmiać i w dodatku nie lubi braci Mroczków to tutaj jest najnowszy film z jednym z nich, oceny na wszystkich stronach filmowych oscylują w graniach 2-3/10, ale Mroczka udającego biznesmena trza zobaczyć. :D
http://my-hit.ru/film/7341/online
Lo.Lee.Ta.
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Lo.Lee.Ta. »

Wielkie dzięki za ten link, my-hit.ru to coś wspaniałego;) Tylko faktycznie czasem angielszczyzna strasznie przebija spod tego lektora, mimo wszystko wolę dubbing.
czorcik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: czorcik »

Polecam kreskówkę СМЕШАРИКИ. Serio można się dużo nauczyć:P:D Baja mega fajna!
Zverozub
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Re: Film rosyjski dla osoby która uczy się™ ję™zyka

Post autor: Zverozub »

Николай Николаевич Носов и его “четвертое Н” - мечтатель Незнайка

Песня “Черный ворон” и Первый Невский пехотный полк

The Small Bell Rings monotonously. Eintonig Klingt Hell Das Glocklein. Однозвучно гремит колокольчик

Славистика: Robert Burns “O, Were You In The Cold Blast” украинский и русский перевод.

Help for Russian Study: Soviet Cartoon. Russische Sprache mit Kinderfilme: einfach und lustig. Junior & Carlson

Help for Russian Study: Soviet Cartoon. Russische Sprache mit Kinderfilme: einfach und lustig. PROSTOKWASHINO-1

Kuban Cossack Children Choir: “Наши предки давно называлися скифы”, Кубанский казачий хор, детская группа

http://kraevedenie.net/category/etnogra ... udy-video/
chomik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: chomik »

http://stavrox.ucoz.ru filmy w języku rosyjskim online i pobieranie za darmo!!!
dariuseki
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Audiobooki

Post autor: dariuseki »

Witam.
Osłuchanie się z językiem to ważna sprawa. Mi podoba się pomysł z serialami aczkolwiek zanim o tym przeczytałem, kupiłem sobie w sklepie internetowym (niedrogo) dwa audio-booki czytane przez rosyjskiego lektora. Oprócz tego znalazlem sobie na rosyjskiej stronie (za darmo) e-booki tych samych tytułów. Pozwala mi to jednocześnie słuchać lektora i śledzić tekst wzrokiem.
iwi82
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: iwi82 »

Czy można gdzieś znaleźć napisy rosyjskile do kreskówki СМЕШАРИКИ??
Spodobała mi się, ale mój poziom rosyjskiego nie jest jeszcze wysoki i lepiej by mi się oglądało z napisami (albo chociaż z tekstem, tego co mówią).
spinca
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: spinca »

My oglądamy on-line ze strony http://ovg.cc/ru/site-info/ex-ua
Wszystko z rosyjskim dubbingiem.
ODPOWIEDZ