Sprowadzenie nowego auta z Rosji - jakie koszty i formalnośći

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
Eskulap120
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Eskulap120 »

Witam, Czy ktoś tu obecny orientuje sie może w imporcie aut z Rosji? Chciałem dowiedzieć się między innymi czy jest to bardziej opłacalne niż import z USA gdzie auto ma do pokonania daleką drogę. Chodzi mi o zakup nowego samochodu w salonie, możliwie najbliżej czyli w Kaliningradzie. Czy jest to możliwe, jaki był by koszt takiego importu plus opłaty, cło, akcyza oraz co najważniejsze czy działa u nas jakaś firma która jest pośrednikiem takiego zakupu i załatwi wszystkie potrzebne formalności?
Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Dracid »

Lepiej idź do swojego wydziału komunikacji i spytaj, czy je zarejestrujesz. Mnie we Wrocławiu powiedziano, że potrzebne jest m.in. świadectwo zgodności UE, którego w Rosji - rzecz jasna - nie dostaniesz.

Co innego auto już zarejestrowane - wtedy trzeba zrobić przegląd (zupełnie jak przy aucie z np. Niemiec).

Opłaty identyczne jak w przypadku USA, może jedynie na transporcie zaoszczędzisz.
ODPOWIEDZ