List do Rosji- jak zaadresować

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
Jaskier
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Jaskier » czw 04 gru, 2014 20:01

Pewnie takich tematów było wiele, ale w moim dumaniu nie wiele mi powiedziały. W skrócie planuję niedługo wysłać kartkę w formie listu (polecony prioritetowy) do Moskwy do znajomej. I tu jest problem. Z tego co wiem mają inny system kodowania koperty i tu pytanie: Jak zaadresować? Jak ją spytałem o to, podała mi takie zdjęcie
Obrazek
1. To "Od kogo" "skąd" i "do kogo" "gdzie" powinienem pisać
2. Te litery na dole (indeks?) mnie martwią. powinienem je pisać tam czy normalnie jak u nas.
3. W jakiej kolejności to wszystko pisać (proszę o jakiś schemat chociażby w paincie zrobiony)

Pytam bo się boję restrykcyjności adresu (który niby i tak jest surowy u nich), a zwłaszcza w obecnej sytuacji geopolitycznej

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » czw 04 gru, 2014 20:34

Jeśli będziesz wysyłał to z Polski lub innego nie-russko-gawarjaściewo kraju to adresuj normalnie, łaciński alfabet nie zaszkodzi, możesz ew. w dwóch alfabetach zaadresować, np:

Pawel Kowalski / Павлу Ковальскому
Skakavaya 56 / ул. Скакавая 56

itd.

Możesz dodać angielskie "to" i "from".

Nie słyszałem by "restrykcyjność adresu" się zwiększyła ze względu na Krym i Ukrainę :)

Jaskier
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Jaskier » czw 04 gru, 2014 20:53

Ogólnie o restrykcyjność słyszałem że ogólnie jest i bez aktualnych wydarzeń, a to że teraz jest jeszcze trudniej to tylko domysły. Ogólnie wysyłałem parę listów na Ukrainę (normalnie kodowałem wszystko w łacinie) raz do Białorusi (nadawca łaciną adresat cyrylicą), ale tam kodowanie w miarę podobnie wygląda, a tutaj jak patrzę to się gubię i nie wiem o co "be". Ogólnie rozumiem że indeks powinienem 2 razy walnąć?

Szulik
Administrator

Post autor: Szulik » czw 04 gru, 2014 21:33

Wysyłałem różne przesyłki do Rosji wielokrotnie. Nigdy nie zawracałem sobie głowy jakimś zdublowanym kodem ani nie martwiłem się o kodowanie itp. Ważne by adres był czytelny i zrozumiały. To pole w lewym dolnym rogu to jest do automatycznych skanerów na poczcie w Rosji, nie masz i tak podobnej koperty więc to olej.

Jaskier
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Jaskier » czw 04 gru, 2014 22:50

Czyli tak jakbym do Polszy list słał. Reasumując wyślę list tak jak kiedyś do Białorusi spasiba za pomoc^^
Znajoma mi wysłała zdjęcie z propozycją wysłania koperty w sensie dopisać to wszystko od ołówka zdjęcie bym pokazał ale zawiera d. osobowe więc raczej nie :/ w każdym zrobię tak jak pisałeś

ODPOWIEDZ