Pobyt czasowy w Rosji

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
Karlos
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Pobyt czasowy w Rosji

Post autor: Karlos » pn 04 gru, 2017 00:12

Witam,
mam mianowicie kolejne pytanie :lol:. Czy istnieje możliwość zdobycia zezwolenia na pobyt czasowy przez ambasadę? Widziałem, że egzaminy na pobyt czasowy/stały/zezwolenie o pracę można wykonać w Polsce. Mianowicie w Łodzi, Poznaniu i Trójmieście. No i widziałem raz w internecie, że ktoś mówił o zrobieniu tego przez ambasadę. Słyszał, bądź widział z Was ktoś coś takiego? :D

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Pobyt czasowy w Rosji

Post autor: stelmach33 » pn 04 gru, 2017 22:03

Karlos
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Pobyt czasowy w Rosji

Post autor: Karlos » pn 04 gru, 2017 23:17

Dziękuję, ale proszę mnie skorygować, jeśli źle mówię. Wydaje mi się, że pobyt czasowy jest rozpatrywany do 6 miesięcy.

kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Pobyt czasowy w Rosji

Post autor: kielecki » ndz 10 gru, 2017 08:30

Ty nie dostajesz z ambasady zezwolenia na pobyt czasowy. Dostajesz wize tylko wtedy jeśli FMS dal ci zezwolenie na pobyt czasowy. Krotko mowiac masz możliwość wjechać w celu odebrania zezwolenia i wtedy możesz już zostać. Wniosek jest rozpatrywany 6 miesięcy

Karlos
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Pobyt czasowy w Rosji

Post autor: Karlos » czw 14 gru, 2017 10:25

Rozumiem, ale o ile się nie mylę to przy FMS w Rosji wpisuję się coś w rodzaju adresu zamieszkania. To może być on polski? Proszę o korektę.

kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Pobyt czasowy w Rosji

Post autor: kielecki » czw 14 gru, 2017 16:05

Na jakiej podstawie chcesz sie ubiegac o pobyt? Po prostu ze chcesz? Czegos takiego nie ma. Albo sie uczysz, albo zglasza cie pracodawca co jest malo prawdopodobne jesli nie jestes wysokiej klasy specjalista. Albo jesli sie ozenisz :-)

ODPOWIEDZ