Praca w Rosji

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
JacobTheTsar
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Praca w Rosji

Post autor: JacobTheTsar » czw 08 mar, 2018 13:59

Witam, mam 20 lat i od 3-4 lat interesuję się Rosją i mam zamiar wyjechać tam na stałe. Studiuję aktualnie historię ze specjalizacją: archiwistyka i zarządzanie dokumentacją. Angielski na poziomie B2 normalnie umiem się dogadać i zaniedługo zamierzam zacząć uczyć się j.rosyjskiego. Czy myślicie, czy w jakimkolwiek mieście znajdę w miarę płatną pracę? Nie chodzi mi już o wielkie pieniądze, lecz by żyć sobie skromnie. Dziękuje za jakiekolwiek informację osób, które są w miarę poinformowani.

Ivan Valivdenko
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Praca w Rosji

Post autor: Ivan Valivdenko » ndz 13 maja, 2018 18:54

Z tego co wiem, to ciężko w Rosji o pracę dla obcokrajowca. Takie mają prawo, że firmom nie opłaca się zatrudniać obcokrajowca, bo zdaje się, że wyższe podatki wtedy płacą.

eyescrime
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz
Kontakt:

Praca w Rosji

Post autor: eyescrime » śr 29 sie, 2018 22:50

Znalazłem ostatnio takie coś na internecie. To jest agencja która, o ile dobrze zrozumiałem, załatwia i pracę i wizę pracowniczą do Rosji. Koszt na jeden rok to 1080 € a na 3 lata to 1235 €.
Osobiście to mi się wydaje zbyt piękne by było prawdziwe, ale zawsze mejla można napisać by się dowiedzieć.
Otóż : https://myvisatorussia.com/en/work-visa/
Счастье за горами ! / Podróżnik : 64 państw zwiedzonych na stan dzisiejszy / Ulubione strony : Europa Wschodnia oraz Ameryka Południowa

Tambala
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Praca w Rosji

Post autor: Tambala » wt 04 wrz, 2018 14:32

Takich firm, co załatwiają, jest mnóstwo. Tyle że pozwolenie załatwia się na wniosek pracodawcy i jest ono ważne tylko dla jednego pracodawcy. Nie ma pozwoleń i wiz ogólnych, bez konkretnego pracodawcy.
Alternatywa to załatwienie karty pobytu (вид на жительство), ale to temat na osobną opowieść. Wtedy można pracować, gdzie się chce. Też są od tego "załatwiacze".

ODPOWIEDZ