Revolut

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
DobryDuch
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Revolut

Post autor: DobryDuch »

Taki wątek powinien być ;p

Jeśli mamy subkonta w kilku walutach i w danym kraju bierzemy kasę z bankomatu lub płacimy kartą, to jak to jest ustawione względem środków na kontach w różnych walutach? Na przykład mam na koncie 20 PLN, 10 EUR i 10 RON. Jestem w Rumunii i płacę kartą cenę 20 RON. Czy Revolut zawsze najpierw ściąga z konta w analogicznej walucie czy trzeba to ustawić? (nie znalazłem takiego ustawienia). A brakującą kwotę z jakiego następnie konta bierze - PLN czy EUR?

Najkorzystniej wychodzą chyba zakupy w obcej walucie - np.nocleg przez Booking, gdy rezerwacja ściąga opłatę z karty, lub bilety np.na linie kolejowe danego kraju.

Natomiast z tego co liczę, to nie ma specjalnie różnicy w kursie zakupu euro w kantorach i następnie wymiany tego euro w kantorach w kraju docelowym. W jednym z gorszych kantorów w moim mieście kurs euro był o 1gr wyższy niż w Revolucie. Z kolei sprzedaż euro np. w Bułgarii daje prawie taki sam kurs w tamtejszych kantorach, jak w Revolucie.
Tak więc w płaceniu, zaopatrywaniu się w obcą walutę zagranicą nie ma chyba rewolucji. Tradycyjny sposób zakupu euro w Polsce i sprzedaży w kraju docelowym nie robi jakieś istotnej różnicy jeśli mamy budżet do np.1000zł. Revolut tutaj jedynie zastępuje nam chodzenie po kantorach, ale z kolei jesteśmy na łasce elektroniki i internetu. Czy ktoś z doświadczenia uważa inaczej?
DobryDuch
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Revolut

Post autor: DobryDuch »

Właśnie testowałem przelew Z Revoluta na konto w zwykłym banku. Zdziwiła mnie mocno informacja w szczegółach przelewu: "dostawa w pon 24.08". To znaczy, że na zwykły przelew z Revoluta czeka się trzy dni robocze? :shock:
Słyszałem o Revolucie, czytałem różne artykuły, ale o takiej wadzie musiałem przekonać się sam.
ODPOWIEDZ