Praca w Rosji

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Praca w Rosji

Post autor: Jedi » wt 02 maja, 2006 21:08

Witam! Jestem ciekaw jakich profesji poszukują Rosjanie z zagranicy, kogo wysyłają polskie firmy do swoich placówek w Rosji? Bo od znajomych wiem, że pare osób tak powyjeżdżało. A więc w jakim kierunku powinien sie szkolić przyszły kandydat na posadę europejskiego przedstawicielstwa danej firmy w Rosji?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

CZESC

Post autor: ARTURINGA » ndz 11 cze, 2006 22:33

WITAM

Sam jestem ciekawy, ale z tego co czytam szukaja z jezykami dyrektorów kierowników.

jak sie pracuje Twoim znajomym w rosji?

ARTURINGA

Awatar użytkownika
Ania_Ruda
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Ania_Ruda » pn 12 cze, 2006 14:31

Czesto ludzie "zza Buga" przyjezdzaja do nas by po prostu uczyc. U nich zarobki sa stosunkowo niewielkie w porownaniu z naszymi, wiec tutaj moga niezle zarobic. Sa na prawde swietnymi ludzmi i wykladowcami, niewielu polakow az tak przyklada sie do tego co robi. Hmm Przyszly kanydat? wydaje mi sie ze przede wszystkim jezyki i stosunki miedzynarodowe. i musi miec silna watrobe :lol:

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » pt 23 cze, 2006 01:38

jade do Moskwy w polowie lipca. To moj drugi wyjazd. Zamierzam znaleźć tam prace i "osiedlić" się na dłużej..
wiem że będę uderzął do firm które mają korzenie Polonijne, ale gdzie i co to wyjdzie w praniu.
Macie jakies doswiadczenie w pracy w Moskiwe?
gdzie szukac?
moze cos o biurokracji i na co uwazać ??
Pozdrawiam czytelników.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » pt 23 cze, 2006 13:01

RCL : generalnie z zawodu będę mgr inż. elektroenergetyki niebawem..
prace magistreska bronie z "analizy diagnostycznej pojazdów samochodowych"
generalnie wiec elektryka/elektronika/przemysl motoryzacyjny.
Jestem szefem imprez samochodowych w regionie lubelskim z ramienia automobilklubu..
a wiec raczej dziedziny scisle i kierownicze ewentualnie..
co dla Polskich inzynierkow moze sie tam znaleźć??

Awatar użytkownika
Miszania
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Miszania » pn 26 cze, 2006 11:33

... z zawodu będę mgr... ...kierownicze ewntualnie... :lol: фантаст блин :lol:
nie ma u nas w Rosji swoich inż. elektr...??!!, przyjeżdżaj do Rosji i od razu ci zaproponują dyrektora :lol:

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » pn 26 cze, 2006 14:12

kolego a czemu Ty na pesymista ?? ..
pisze jaki jest moj zawód i czym sie zajmuje w Lublinie .. jak w tej branży przemysł sie kręci może wiecie ?
ps. a stanowisko Dyrektora też rozpatrze ;)

Awatar użytkownika
Miszania
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Miszania » wt 27 cze, 2006 08:36

удачи!! :lol: оптимист... :)

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » wt 27 cze, 2006 17:19

Miszania: dzięki, sluchaj znasz procedurę pozwolenia na prace dla cudzoziemców w Moskwie ? i jaki musi to byc typ wizy?

Awatar użytkownika
Miszania
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Miszania » śr 28 cze, 2006 08:46

chyba łatwiej kupić paszport :lol: myślę że nie mniej zawiłości, niż zatrudnić cudz. w RP, o tym wiem, a jak cudz. zatrudnić w RF to nie wiem :(

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » śr 30 maja, 2007 16:52

dlugo nie zagladalem na ten post..

Reasumujac, od 7 miesiecy pracuje w Moskwie w zawodzie wyuczonym w Polsce..

Pozdrowienia dla Miszani i innych niedowiarkow. :)

krzysiekmazur
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: krzysiekmazur » śr 30 maja, 2007 17:37

Bartixr,ja też mam zamiar znaleźć jakąś pracę w Moskwie...Jestem świeżo po studiach (turystyka i hotelarstwo),czy mógłbyś coś doradzić,gdzie pójść, z kim rozmawiac itd. Nie szukam konkretnie pracy w tej branzy.Na początek jakakolwiek.
Z góry dziekuje za pomoc!
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA » sob 02 cze, 2007 11:04

Prosta podpowiedz.

www.pracuj.pl
www.Infopraca.pl

Bywają oferty!

Emilllia
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: Emilllia » ndz 01 lip, 2007 01:56

Bart, pytanie za 100 punkt.ów, czy my sie nie znamy z AMK, i czy przypadkiem nie pisalismy kiedys razem na forum BMW Klubu? Bo jak tak, to może i dla mnie cosik sie w branzy znajdzie mówie o artystycznym bazgraniu aerografem i blacharce? Hm?

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » ndz 08 lip, 2007 11:11

krzysiekmazur
Emilllia

pracy w moskwie jesy mnostwo.
Generalnie wymagany podstawowy rosyjski i pozwolenie na prace ( do kupienia bez klopotu). A inzynierskie stanowiska w automatyce , elektryce przemyslowej , specjalizowane fachy dobrze platne. Powodzenia wszystkim.
zajrzyjcie na portal www.job.ru , www.rabota.ru , www.hh.ru

Emilllia co do malarki jest bardzo dobrze platna jesli naprawde potrafisz pracowac aerografem ... tunig sie dobrze rozwija co zamierzam wykorzystac.
Emilllia kiedy chcesz przyjechac do Moskwy i na jak dlugo, jakie sa twoje plany ? napisz na priv

Artur_
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Artur_ » pn 08 paź, 2007 17:44

Witam Was,

Na poczatek kilka słow o sobie, pozniej zapytam.

Mam 27 lat. Jestem po studiach filozoficznych i dwóch latach slawistyki. Niemniej, poza zaocznym doktoratem z filozofii rosyjskiej (UJ) i wykładami na uczelni moje zycie jest zwizane w duzej mierze z praktyka. Od jakis 8 lat. Pracuje od 3 lat na jednym z polskich uniwersytetów w charakterze pracownika administacyjnego. Zajmuje sie praca wydawnicza jako redaktor naczelny dwóch polskojezycznych pism i jednego anglojezycznego, przez dwa lata równolegle praca informatyczna - administruje strone uczelni, zawierajaca około 500 "podserwisów". Praca kompletna:od zarzadzania struktura po szkolenia, tworzenie stron www ect.Prowadze komercyjne szkolenia z zakresu komunikacji i kontaktow z mediami. Działam tez w stowarzyszeniu organizujacym ogólopolskie imprezy i bedace włascicielem ogólnopolskiego pisma.

Zdecydowalem sie napisac, gdyz moja decyzje o wyjezdzie do pracy w Rosji determinuja czynniki osobiste. Niemniej krok jest przemyslany i w planach długofalowych. Idealnie gdyby udało sie go przeprowadzic w odstepie nawet rocznym - dzieki temu mógłbym spokojnie przekazac swoje zadania na miejscu, jednoczesnie szkolac rosyjski - który nie jest na jakims najwyzszym poziomie (brak czestego kontaktu z praktyka).

Bardzo mi zalezy na wszelkich wskazówkach od Was. Istnieje duze prawdopodobienstwo ze sytuacja rozwiaze sie ku mojej mysli, gdyż to pierwszy dzien kiedy "rozpytuje". Jeszce nie zwracałam sie do nikogo z osób majacych dobre kontakty w Rosji ani nie szukałem alternatywnych sposobów np. na stronach rosyjskich. Jak widzicie nie posiadam "fachu" sciśle technicznego, stad trudno mi szukac wprowadzajac "inzynier" lub "elektryka przemysłowa". Ale i tez z drugiej strony zgromadziłem spory "kapitał" pracujac przy waznych projektach w Polsce.

Prosze, jesli mozecie o potraktowanie mojego pytania i prosby powaznie. Za kazda odpowiedz bardzo dziekuje.

pozdrawiam
Artur

ppauli
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ppauli » pt 26 paź, 2007 17:49

Witam,
tez jestem zainteresowana praca w Rosji. Chcialam sie dowiedziec, gdzie i jak mozna zalatwic/kupic pozwolenie na prace i czy jest ono wystarczalne i nikt nie bedzie sie czepial.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » pt 26 paź, 2007 18:52

napisz na priv lub email jeszcze lepiej , pomoge

evelalove
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: evelalove » pn 12 lis, 2007 17:49

Witam!!
Do BARTixR:
czy mógłbyś mi również podpowiedzieć jak dostać takie pozwolenie na pracę?
pisałam na twój gg podany na tym sajcie.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » czw 15 lis, 2007 19:04

evelalove, na gg porozmawiamy w wolnej chwili. a zrobic to bardzo prosto .. kupic :]

evelalove
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: evelalove » czw 15 lis, 2007 20:11

Ja już nic z tego nie rozumiem:( Szukam w necie info o vide na żitel'stvo i vremennoje prożivanie (to chyba najprostszy sposób żeby zahaczyć sie tu legalnie pracować bo gdy zobaczyłam spis wszystkich papierków potrzebnych do wydania pozwolenia na pracę i wizy robotniczej to odechciało mi się żyć..) Znalazłam trochę informacji na ten temat jednak często są one sprzeczne. I tu moje pytania:

1. Mając razreszenie na vremennoje prożivanie potrzebne jest także razreszenie na rabotu? A może w ogóle nie można podjąć pracy w Rosji mają razreszenie na vremennoje pożivanie?

2.Czym różni się vid (razreszenie) na żitel'stvo od razreszenia na vremennoje prożivanie?

3. Czy kupując wizę robotniczą w jednej z rosyjskich firm, które nielegalnie sie tym zajmują można być legalnie zatrudnionym w rosyjskiej firmie?

Bardzo proszę o odpowiedź!

evelalove
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: evelalove » czw 15 lis, 2007 20:17

Chciałabym także podkreślić różnicę między dełovoj, a rabociej vizami. Wydaje się, że jest to odno i to że. I tu błąd. Dość zasadniczo sie one różnią. Dla zainteresowanych podaję sajt, który wszystko wyjaśni: http://www.avesta-bc.ru/files/87.pdf

jasq
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: jasq » ndz 18 lis, 2007 16:44

A wiecie coś może o pracy wakacyjnej w Rosji? (dla studentów).

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » ndz 18 lis, 2007 17:24

jasq
to studenci juz do USA i UK nie jada w wakacje ?

pomysleli Rosja .. Moskwa najdrozsze miasto swiata to i pieniadze wieksze ? :)

a powaznie, to mysle ze realnie jest to mozlie, choc biurokracyjnie i mieszkaniowo na okres wakacyjny chyba ciezko.
budowy, restauracje, serwisy sam, wykonczeniowka.. wszystko nielegalnie pewnie.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » ndz 18 lis, 2007 17:50

Evelalove

z tego co ja sie orientuje i chyba tak jest to :

Ad 1.
Oczywisci, to 2 zupelne inne rzeczy.
Mozna podjac prace maja vremienne prozivanie przy posiadaniu rozreszenia na robote.. albo na "czarno" :)

Ad 2.

Vremienne prozivanie - ja okresowo mieszkam, tu okresowo mieszkasz , nasz kolega z forum przyjechal do rosji i okresowo przebywa.. inne sprawa niz przyjazd na turyzm. Choc duzo papierow taka ze.

Vid na zycielstwo - wyjdz na maz za towarisza z rosyjskich paszportem otrzymasz vid na zycielstwo

Ad3.
Generalnie tak, pod warunkiem ze rozrzeszenie ( plastikowa karta ) nie bedzie podrobiona.
JEst cala epopeja robienia rozreszenia.
Firmy ktore jes sprzedaja, poprostu maja kontakty i robia to duuuzo szybciej za ciebie niz ty sama . Ty podpisujesz im dovierennosc na wykoncanie tych procedur.

generalnie vsio.

Powodzenia.
Bartek R.

evelalove
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: evelalove » pn 19 lis, 2007 06:38

Ad. 1,2
Nie, nie.. Źle mnie zrozumiałeś. Vriemennoje prożivanie i vid na żitel'stvo to, bardzo zbliżone pod względem znaczenia, pojęcia. I w pierwszym, i w drugim przypadku jednym z głównych czyników umożliwiających ich posiadanie są rodstviennyje svjazi (http://migraciya.com/html/proj.html). Tylko, niestety, nie mogę wyłapać różnic, niuansów dzięki którym zrozumiem różnicę:(

Ad. 3
OK. Czyli te dokumenty, które różne firmy ogłaszające się w necie robią są tak naprawdę legalne?? Ja już nic nie kumam. Gdy przez taką firmę załatwię sobie i wizę i pozwolenie na pracę (plastikowa karta) to w innej rosyjskiej firmie będę mogła normalnie pracować na tych dokumentach?

A co z podatkami gdybym pracowała tu legalnie? Dostanę jakiś swój NIP (INN-Identifikacionnyj nomer nałgopłatel'ścika)? Trudovuju kniżku?

Im więcej się tym interesuję i czytam na ten temat tym mniej wiem..:(

jasq
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: jasq » pn 19 lis, 2007 22:04

BARTixR pisze:jasq
to studenci juz do USA i UK nie jada w wakacje ?
Nie chodziło mi o wykończeniówkę tylko coś typu praktyki. I co lepsze, już - po wieczorze wysyłania maili - odezwała się do mnie fajna kancelaria z propozycją :) Co prawda chyba nie palą się do sfinansowania takiego pobytu ale coś będę kombinował...

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » czw 22 lis, 2007 12:12

evelalove

pozwolenie na prace powino byc legalne, nie idz do malych kantor tylko profesionalow w tej sprawie.

Pracowac mozesz w firmie ktora Cie zaprosila i oformila na ciebie rozreszenie na robote.
W innych niestety NIE legalnie. ( do momentu kupienia rozreszenie na robote na ta firme) - wiaze sie to z licencja firmy na zapraszanie innastrannej roboczej sily itd... epopeja.

pozdrawiam

ps. polecam firma www.legalizator.ru choc glowy za nich nie dam, bo mam jedna. :)

ptysiek
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: ptysiek » pt 15 lut, 2008 18:20

tak sobie czytam tą waszą dyskusję, gdyż jestem bardzo zainteresowana tematem. Dostałam propozycję pracy w polskiej firmie, która rezygnuje w Moskwie z przedstawicielstwa na rzecz zakładania spółki tam na miejscu. Wnioskuję z Waszej rozmowy iż wystarczy, że ta firma zdobędzie zezwolenie na zapraszanie pracowników i da mi zaproszenie, a ja z nim idę do firmy, o której pisze BARTixR, płacę im i po kilku dniach dostaję plastikową kartę. Czy się nie mylę??
A nie wiecie może jak to jest ze studentami?? Czy mogą takie firmy zatrudniać studentów czy ich to wogóle nie interesuje?
Do zobaczenia, tak wogóle, to w marcu w Moskwie ;)

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » wt 26 lut, 2008 18:16

no to do zaobaczenia ptysiek w Moskwie
odezwij sie jak bedziesz tutaj zorganizujemy cos na miejscu....

ODPOWIEDZ