Praca w Rosji

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
Isabel
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Isabel » sob 20 sie, 2011 10:00

Witam :) Ja np złożyłam papiery na RVP ale na to pozwolenie na pobyt czeka się pół roku.. ale za to potem można ubiegać się o pozwolenie na pracę i dostajesz je w ciągu 2 tyg.. tak więc jest to jedna z opcji.. ale niestety długoterminowa.. :roll:

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » śr 31 sie, 2011 21:35

wooojti pisze: Z góry dziękuję i pozdrawiam
sugeruje poszukiwanie pracy w Moskwie na zasadzie delegacji z firmy europejskiej. Rewelacyjne rozwiązanie i formalne i finansowe.

A jeśli chcemy szukać pracy tam na miejscu to faktycznie firmy wole przyjąć na stanowisko osobę z krajów WNP, ze względu na brak trudnych formalności.
Jednak jako obywatele polscy mamy plusa, słowiańska mentalność - czyli rozumiemy rosjan, ich kulturę i sposób działania oraz poniekąd mamy europejski styl pracy. Może to zadziałać i przekonać pracodawcę, ze właśnie nas potrzebuje. Zwłaszcza gdy "przydatny" jest mu pracownik z europejskim paszportem, w grę wchodzą delegacje po europie (nie potrzebujemy wiz).
Idealnym argumentem jest polskim język w przypadku kontaktów z polskimi kontrahentami, firmami, oddziałami ..
wykorzystujcie te argumenty i działajcie.

Spisu firm mających kwoty na cudzoziemców nie ma.
Uważam natomiast, ze firma jest w stanie zdobyć kwotę, gdy będzie tego potrzebować. (proces należy zaczynać rok przed zatrudnieniem cudzoziemca).

kubujak
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: kubujak » pn 27 lut, 2012 01:19

Witam!

Jako przyszły absolwent filologii ros-ukr byłbym zainteresowany praca tak jako np. tłumacz polskiego albo cokolwiek związanego za językami obcymi. W necie trochę jest ogłoszeń, ale co o tym myślicie? Może jakiejś firmie braci-słowian przydałby się "paliak" do kontaktów z naszymi i w ogóle z JevroSojuzem, nie?
Pytanie, jak widać, bardzo luźne, nie myśle jeszcze bardzo poważnie o tym, ale boję się, że w Polsce ktoś po tm kierunku może być "nie nużen".
"Ja tak choczu do tebe, Jak do materi nemovlja. Lysz by koznoho ranku Nazyvaty tvoje imja." Okean Elzy

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 » czw 21 lut, 2013 15:13

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 » czw 02 maja, 2013 14:43

koleżanka dobrze pisze, róbcie zaproszenie prywatne (przez OVIR) na 3 mies. i od razu w Rosji składajcie dokumenty na RVP, i automatycznie starajcie się przedłużyć wizę o okres oczekiwania na decyzję o przyznaniu RVP (do 6 mies).
a to samo dotyczy wiz biznesowych?
tzn. mozna bedąc na wizie biznesowej przedłuzyc pobyt i w tym czasie starac sie o RVP ?

kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kielecki » czw 02 maja, 2013 18:11

A na jakiej podstawie chcesz sie starac o RVP? Przedluzenie wizy tez raczej malo realne

EJR
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: EJR » pt 28 cze, 2013 20:17

Jakie firmy, instytucje zatrudniają cudzoziemców w Moskwie. Od prawie roku mieszkaam w Rosji. Mówię po polsku, angielsku i rosyjsku. Chciałabym przeprowadzić się do Moskwy, niestety moja wiza wkrótce traci ważność i nie posiadam pozwolenia na pracę. Gdzie można aplikować, jeśli nawet polskie firmy wolą przyjmować osoby z paszportem FR? Jak obejść te biurokratyczne przeszkody? Gdzie w Moskwie jest praca dla inostranców?

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » wt 02 lip, 2013 15:20

EJR pisze:Gdzie w Moskwie jest praca dla inostranców?
Od roku mieszkasz w Rosji i nie wiesz jak pracę znaleźć :shock:
Nikt za Ciebie tego nie zrobi.
Co do zatrudniania cudzoziemców było już kilka razy na tym forum pisane.

Będziesz miał jakieś nowe pytania - pisz.

EJR
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: EJR » wt 02 lip, 2013 22:04

Od roku mieszkasz w Rosji i nie wiesz jak pracę znaleźć
Mieszkam od roku ale to nie znaczy, że od roku szukam pracy. Wyjeżdżając do Rosji na roczny projekt nie planawołam, że będe chciała tu zostać na dłużej.

Tak jak pisałam wcześniej, chcę znaleźć pracę w Moskwie. Nie mam tam znajomości, ani nie jestem specjalistką w "wąskiej dziedzinie", a polski język nie cieszy się w Rosji wielką popularnością, więc ciężko jest pokonać ten biurokratyczny mur.

Chciałabym znaleźć pracę jako delegat którejś z europejskich lub polskich firm. Po rozesłaniu kilku aplikacji już wiem, że nawet zagraniczne firmy szukają rosyjskich obywateli.

Cudzoziemcy, których tu poznałam, to właściwie tylko lektorzy popularnych zachodnich języków.
Może ktoś mi podpowie jakie firmy, albo bez wdawania się w szczegóły, w jakich innych branżach cudzoziemcy znajdują tu zatrudnienie?

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » śr 03 lip, 2013 08:47

cudzoziemcy pracują w każdej branży.
Republiki ZSRR w niżej opłacanej pracy (migracja zarobkowa), zachodni specjaliści na stanowiskach wyższego szczebla.

Nie wiadomo czym chcesz się zajmowac i co robić.

Anna79
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Praca w Rosji

Post autor: Anna79 » ndz 03 wrz, 2017 15:27

BARTixR pisze:dlugo nie zagladalem na ten post..

Reasumujac, od 7 miesiecy pracuje w Moskwie w zawodzie wyuczonym w Polsce..

Pozdrowienia dla Miszani i innych niedowiarkow. :)
Witam:)chcialabym dowiedziec sie czegos na temat pracy w Moskwie jakie sa realne szanse i jak co nalezaloby zrobic.Jestem po filologii rosyjskiej Serdecznie pozdrawiam Ania

Szulik
Administrator

Praca w Rosji

Post autor: Szulik » ndz 03 wrz, 2017 15:44

Anna79,
Szanse zawsze są realne. Wiele zależy od tego co potrafisz. Samo bycie po filologii, jak rozumiem, daje Ci swobodę porozumiewania się po rosyjsku. Język to ważne narzędzie ale w tym wypadku jeszcze nie specjalizacja. Uczyć rosyjskiego w Rosji raczej nie będziesz. Jeśli masz jakąś specjalizację/umiejętność to praca powinna się znaleźć. Nie licz jednak na to, że w Moskwie będzie łatwiej o pracę niż w PL jeśli nie jesteś rzadką specjalistką...

ODPOWIEDZ