praca dla rusycysty??

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
aisha
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

praca dla rusycysty??

Post autor: aisha »

jestem tegoroczna absolwentką rusycystyki..od 3miesięcy szukam pracy..nie chciałam zaczynac swojej "kariery" od pracy w szkole..no i teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam :]
nabór do pracy w szkole w tym roku sie skończył , a ja zastanawam sie co dalej..
czy naprawdę nikt w tej naszej pięknej stolicy nie poszukuje ludzi ze znajomością rosyjskiego?
koleżanki, koledzy "po fachu" może mi coś doradzicie? może opowiecie o swoich doświadczeniach? może jeszcze nie mam co tracic nadziei....???? dzięki z góry za jakiś odzew..
ANaronKA
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: ANaronKA »

Szukaj w firmach telekomunikacyjnych i logistycznych... w Stolicy mozna znalezc prace... lub szukaj jakis korepetycji... zawsze ktos bedzie chcial sie podszkolic... na poczatku nie ma kokosow... ale jak sobie wyrobisz marke to bedzie dobrze... zycze powodzenia...
PRO BONIS AD MELIORA
Szulik
Administrator

Post autor: Szulik »

w dobie kwitnącego handlu z Rosją i krajami b. ZSRR nie powinno być większych problemów ze znalezieniem pracy. Przed ew. pracodawcą wyeksponuj swoje inne umiejętności, pamiętaj, że język to tylko narzędzie w porozumiewaniu się.
Awatar użytkownika
Ania_Ruda
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Ania_Ruda »

aisha, Nie martw sie!!!! Ja w tym roku akademickim kończe rusycystyke i pewnie tez bede w podobnej sytuacji :wink: Ale jakos sie tym nie przejmuje, jestesmy mlodzi a swiat calkiem spory. A "dla chcącego nic trudnego" :D Ps. Myslalas o szkolach językowych?? non-stop powstaja takie cudaki wiec moze warto popytac. Pozdrawiam
aisha
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

cd w sprawie pracy

Post autor: aisha »

dzięki za dobre rady, ale to nie jest takie proste...dlaczego?
jesli chodzi o firmy, to jest BARDZO MAŁO ogłoszeń, w których potrzebowaliby ludzi z rosyjskim..chociaz nie, są takie ogłoszenia, ale najważniejsze jest wykształcenie np. ekonomiczne, czy zarządzanie itp.. :( i dopiero potem zanjomośc języków :(
jesli chodzi o szkoły językowe, to rosyjskiego uczą raczej w tych największych, wysyłałam tam cv, ale odpowiadali, że poszukują ludzi w doświadczeniem w nauczaniu <korepetycje ich nie interesują>, poza tym w większości przypadków oferują umowę o dzieło, a mnie to nie urządza..potrzebuję tego by ktoś za mnie płacił ZUS :/ bo nie zarobiłabym tam tyle by sie utrzymac i sama za siebie go płacić...niestety taka jest rzeczywistość
jeśli chodzi o korepetycje, to oczywiście robię to juz od dawna...ale to bardzo mało..
nie chcę tu wyjśc na jakąś straszną zrzędę :) nie chcę narzekać, po prostu chciałam się z Wami podzielić swoimi doświadczeniami związanymi z moimi poszukiwaniami :)
z tego co się orientuję, to niestety sporo ludzi z mojego roku ma podobny problem do mojego...niestety teraz znajomości to podstawa, ja ich nie mam...
ale wierzę, że mi się uda :) cóż mi innego pozostało?:)
ależ się rozpisałam :) pozdrawiam wszystkich
melania1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: melania1 »

minęły 3 lata i bez zmian...
my rusycysci jesteśmy skazani na pracowniczą banicję...
rusycyści uciekać z Polski...
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA »

WITAM

... tak sobie czytam...
Rusycyści.. myślę ze praca dla takich osób jest ale... z Przekwalifikowaniem + informacje Praktyczne.

To ogólne moje typy ale...:
- Manager (na rynek wschodni)
- Handlowiec ds. rynku wschodniego
- Tłumacz j. Biznesowego
- Nauka języka BIZNESU
- Sekretariat (obsługa rynku wschodniego, telefony, korespondencja itp

może nie ma pracy typu: "a dzisiaj uczymy się wierszyka" ale... ogólnie praca jest dla Rusycystów nieco... elastycznych.

Przy czym... jeżeli ktoś chce pracować a na rozmowie kwalifikacyjnej nie wie jaki jest nr kierunkowy do Rosji i Moskwy? no to szanse spadają ;-)
proponuje idąc na "rozmowy" chociaż poczytać takie dane, coś o biznesie, coś o gospodarce, znać kursy rubla, hrywny, uwarunkowania gospodarcze, adresy ambasad, itd...
Na przygotowanie można poświecić raptem dwa dni? a efekt Etat za: 2.500pln ;-)
Awatar użytkownika
Horpyna
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Horpyna »

Arturo ma rację, Trzeba tylko dobrze poszukać. Czasy są takie, że i w szkole bez dokształcania się nie ma czego szukać, jak się nie chce być wyrobnikiem.
Ja nie jestem rusycystą, nie szukam pracy, a kilkakrotnie proponowano mi prace w firmach, bo szukali kogoś ze znajomością języka, ale i realiów politycznych i gospodarczych.
No i trzeba być mobilnym, gotowym na zmiane miejsca zamieszkania.
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Na pewno trzeba uwzględnić wyjazdy służbowe!!!:
- Targi
- Wyjazdy do klientów
- Wystawy
- Spotkania biznesowe itd....
melania1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: melania1 »

dziwne jest to, że wszystkie informacje jakie pisze A. znam :-) tak się składa, że na studiach filologicznych nie uczą tylko języka, poza tym język biznesu nie stanowi dla mnie problemu, na korkach sama go uczę. Ostatnia rzecz mnie to po prostu interesuje, mam na wschodzie kontakty, znajomych itd. Co roku wysyłam kilkaset cv, składam osobiście i jakoś nie otzrymałam odzewu wcale... nigdy. i dlatego co roku łapie się pracy w szkole. poza tym ktoś kto zna język i ma wykształcenie ekonomiczne, prawnicze, handlowe ma większe szanse niż rusycysta... czyli ktoś taki jak ja...
Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

WIESZ...
tym bardziej mi trudno zrozumieć jeżeli jesteś z Białego... ;-)

może robisz jakiś błąd? CV? maile ? no trudno mi powiedzieć...
W naszej okolicy takiego typu praca jej w momencie!....

propozycja?! napisz mi prywatnie porozmawiamy ok?
smartboy
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: smartboy »

Odgrzeję temat:

Ja w tej chwili skończyłem studia licencjackie na kierunku filologii rosyjskiej o specjalności rosyjskiego języka biznesu. Zaczynam magisterskie zaoczne. W stolicy pracy szukałem 2 tygodnie. Teraz pracuję jako handlowiec na rynek wschodni. Firma zajmuje się dystrybucją towarów na rynki wschodnie, głównie części do maszyn itp. itd. Dzwonie sobie do naszych rosyjskich braci, czasem trzeba się z nimi spotkać, wyjechać. Ale ogólnie jest to praca typowo biurowa. Wydaje mi się, że bardzo ważne jest poświadczenie znajomości innego języka. I fajnie byłoby poświadczyć znajomość rosyjskiego jakimś zewnętrznym certyfikatem. Warto też zrobić jakiś kurs biznesowy. Ja mam jeszcze licencjat z bankowości ale na tym poprzestanę. Ogólnie zobaczcie sobie oferty na stronie pracuj.pl - wpiszcie rosyjski i na prawdę pokaże się sporo ofert.

Tylko, że rzadko kiedy jest to rosyjski sam w sobie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w szukaniu pracy!:)
riksza
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: riksza »

Pracuj.pl wertuję codziennie, ale nie powala ani ilośc ofert, ani ich jakość. Chodzi mi o pracę w Warszawie. Dlatego szukam po stronach firm i na stronach branżowych. Jak na razie bez skutku, mam nadzieję, że teraz z nastaniem jesieni coś drgnie na rynku. Mam pracę z językiem rosyjskim, ale za mało się w tej firmie dzieje, za mało projektów i dynamiki w zarządzaniu. Poza tym wybieram się na studia podyplomowe na tłumacza przysiegłego. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ