Ślub z obywatelką Rosji... jak to wygląda od strony prawnej?

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
Ece
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Ece » czw 28 mar, 2013 19:26

W sumie tak jak napisał BARTixR - nie wydaje mi się, aby kogokolwiek obchodziły szczegóły. Ale nie wiem jak wygląda dokładnie ten formularz, ani jak powinno się go wypełniać. Myślę, że jeśli spytasz kogoś w urzędzie, to Ci podpowiedzą.

DWade
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: DWade » ndz 19 maja, 2013 18:13

zrobiłem tak jak radziliście, czyli zaproszenie na odwiedziny. na dwa miesiące. dokumenty dostarczyłem do Rosji, dziewczyna złożyła wniosek o wizę na okres tych dwóch miesięcy i czekamy na decyzję.

i teraz taka kwestia: akt urodzenia ma wziąć ze swojego ZAGSu, z tym problemu raczej nie bedzie, notariusz i tlumacz przysięgły to już w Polsce chyba, natomiast zaświadczenie z rosyjskiego konsulatu o możliwości zawarcia małżeństwa? musimy też to wziąć dopiero w Polsce, tak? jaki jest okres oczekiwania na to i czy mogę np. teraz już zgłosić się do nich, żeby taki papier był naszykowany na jej przyjazd? i później tylko odebrać, wizyta w USC i w UW w sprawie przedłużenia pobytu w Polsce, tak? dowolny konsulat czy musi być ten pod który podlegam ja? nie chcę nic przegapić.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » ndz 19 maja, 2013 21:37

zaświadczenie o braku przeciwwskazań do małżeństwa niech tez w ZAKS spróbuje wziąć, przetłumaczysz i po zabiegu.

DWade
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: DWade » ndz 19 maja, 2013 22:52

BARTixR pisze:zaświadczenie o braku przeciwwskazań do małżeństwa niech tez w ZAKS spróbuje wziąć, przetłumaczysz i po zabiegu.
a jeśli się jej nie uda? bo właśnie ma z tym problem...

Ece
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Ece » pn 20 maja, 2013 00:40

W moim przypadku w ambasadzie nie pytali o miejsce zamieszkania, więc podejrzewam, że obojętne jaki konsulat. Gdzieś pisałem ile to trwało (tydzień, lub dwa), podawałem link do działu na stronie ambasady. Zdziwiłbym się, gdybyś Ty mógł wystąpić o taki dokument dla kogoś, ale nie wiem dokładnie.

Chyba najlepiej niech dziewczyna zadzwoni do konsulatu, bo często bywa, że informacje podane w Internecie są albo niepełne, albo nieaktualne.

ragazzo3333
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: ragazzo3333 » pn 15 cze, 2015 18:13

Witam,

mam pytanie, wzięliśmy ślub cywilny z obywatelką Rosji, składamy wniosek na zezwolenie pobyt czasowy, gdzie i w jakim trybie, oraz w jakim momencie moja luba ma zmienić 2 paszporty rosyjskie, jakie papiery są potrzebne i czy można to załatwić w Polsce

kielecki
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: kielecki » śr 17 cze, 2015 08:50

Jesli przyjela Twoje nazwisko to paszporty zmienia w Rosji na podstawie aktu malzenstwa. O czasowy pobyt niech sie ubiega juz z nowym paszportem.Daj jej koniecznie kopie swojego paszportu.Za pierwszym razem jak przetlumaczyli moje nazwisko z powrotem na litery lacinskie to z 9 liter prawidlowo byly 3.Wazne zeby w zagranicznym paszporcie wpisali jej prawidlowo

ODPOWIEDZ