Głosowanie 21 X a stosunki z Rosją

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
Ojuwkijsjikw
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu
Posty: 411
Rejestracja: wt 05 kwie, 2005 19:13
Lokalizacja: Hajnówka

Gł‚osowanie 21 X a stosunki z Rosję…

Post autor: Ojuwkijsjikw »

Żałuję nieco, że jest już piątek, bo nie porozmawiamy o tym długo, ale czytając programy partii zastanawiałem się, które ze stronnictw zadba o najlepsze stosunki ze wschodem (a przynajmniej o ich normalizację). Wyszły mi z tego takie wnioski (wg mnie):

=od najlepszych do najgorszych=
1. Samoobrona
2. LiD
3. PO, PSL, LPR
4. PiS

Czytałem główne postanowienia programów. Brałem pod uwagę wspominanie o polityce wschodniej, określaniu Rosji jako państwa i ustosunkowaniu wobec tarczy antyrakietowej w Polsce (słynnej "PRO"). Samoobrona jest przeciw tarczy (zresztą także przeciw int. w Iraku), jest także za normalizacją stosunków z Rosją. Lepper naprawdę wielokrotnie obiektywnie, dobrze mówił o Rosji, Putinie, co raczej w Polsce jest niespotykane. Już nie wspominając, że odwiedza wschodnie uniwersytety, mam nadzieję, że w stanie nieco odmiennym niż Kwaśniewski :wink:

Może jednak ktoś coś o tym napisze?

Gollum
Radca Stanu
Radca Stanu
Posty: 378
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 00:58
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

Nie ma w Polsce partii, która by nie chciała jak najlepszych stosunków ze wschodem. Problem leży jednak na wschodzie. To Rosja robi wszstko, by stosunki pogorszyć. Straciła wszak znaczną część swojego imperium. Nie mogąc go odzyskać, używa szantażu. Grubymi nićmi szyte prowokacje, jak zakaz importu polskiej zywności to tylko początek. Gdy powstanie rurociąg bałtycki, idę o zakład, że na granicy polsko-białoruskiej zostanie zamontowany kurek, który w każdej chwili będzie mógł zamknąć dopływ ropy i gazu. A gdy ruszy budowa rurociągu z Azerbejdżanu przez Morze Czarne, też idę o zakład, że będą tajemnicze eksplozje na lądzie, a co się będzie działo w morzu, to wiedzą tylko jednostki specjalne. A to delfin zaniesie ładunek na rurę, a to zostanie ona obłożona bombami głębinowymi nastawionymi na wybuch na dnie. Wszstko po to, by zmusić byłe prowincje do powrotu pod władzę cara batiuszki.
Gdyby nie imperialne zapędy Rosji, stosunki byłyby juz dawno przynajmniej poprawne.

Awatar użytkownika
lusac
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Posty: 1265
Rejestracja: śr 08 cze, 2005 20:08

Post autor: lusac »

w temacie z waszego 'ulubionego zrodla' :P

Ojuwkijsjikw
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu
Posty: 411
Rejestracja: wt 05 kwie, 2005 19:13
Lokalizacja: Hajnówka

Post autor: Ojuwkijsjikw »

Gollum przeczytaj program PiS albo LPR odnośnie polityki zagranicznej i dopiero wtedy formułuj tezy, że wszystkie partie w Polsce chcą jak najlepszych stos. z Rosją. To nieprawda. Przecież to A. Fotyga nie przyjęła zaproszenia Ławrowa. WSZYSTKIEMU nie jest winna "zła Rosja", ta retoryka zarzucania absolutnie wszystkiego co złe Rosji przypomina mi żart albo po prostu histerię. Jeżeli jesteś przeciw Gazociągowi Północnemu to dlaczego nie jesteś przeciw gazociągowi proponowanemu przez Polskę po dnie M. Kaspijskiego? Należy skończyć z tak histerycznym nastawieniem do Rosji.

Więcej tutaj: http://www.psz.pl/content/view/6234//1/3/

Gollum
Radca Stanu
Radca Stanu
Posty: 378
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 00:58
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gollum »

A co takiego jest w programie PiS i LPR, czyli partii już lub za chwilę znikających z polityki, co sprawia, że są one antyrosyjskie? Chcą odzyskać Smoleńsk?
A że PiS prowadził twardą politykę - i bardzo dobrze, tylko dlaczego robiły to dyplomatołki, jak ich nazywa prof. Bartoszewski? Z Rosją trzeba twardo, ale nie mogą tego robić idioci. A niestety, robili. Że - niech jej imię zostanie zapomniane - odrzuciła zaproszenie Ławrowa? A o czym miałaby rozmawiać? Żadnej kompetencji, żadnej wiedzy, przecież Ławrow by ją zjadł. Przynajmniej tu zachowała się, jakby w końcu zrozumiała, kim jest.
Gazociąg północny - Oczywiście ze nie powinien powstać z punktu widzenia Polski. Bo jest to inwestycja w stu procentach polityczna, aby zmusić Polskę do uległości.

ODPOWIEDZ