Rusofile- pchli targ kontaktów ;-)

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
Nadieżda
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Rusofile- pchli targ kontaktów ;-)

Post autor: Nadieżda »

Nic sie tu jeszcze nie kręci, szkoda.
Zdecydowałąm się więc zacząć od czegoś bardzo praktycznego, mianowicie od giełdy kontaktów.
Ja sama chętnie nawiążę kontakt z osobami zafascynowanymi Wschodem, najbardziej Rosją. Planuję wyjazd na urlop do Rosji. Szukam kompanów! :P
Szulik
Administrator

Post autor: Szulik »

Nic się tu nie kręci bo forum działa od.... wczoraj :D

Mam nadzieję, że dzięki takim osobom jak ty uda się tu podyskutować o Rosji. Bo tak naprawdę to brakuje w necie takich miejsc.

Jeśli chodzi o mnie to też zaczynam szukać kompanów na wakacje. Plany jeszcze nie są do końca określone, ale z pewnością chodzi o Syberię. Reflektujesz?
Nadieżda
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Oooo, super. Wiesz, ja nie tak bez powodu mam fioła na punkcie Rosji. Moja babcia rodziłą się w Irkutsku, a mój dziadek w Petersburgu. Ja osobiście jeszcze nigdy nie byłam w Rsoji, byłam w 86 roku w ZSRR na terenie dzisiejszej Ukrainy, w Borysłąwiu, skąd pochodzi druga częśc mojej rodziny :wink: hehe.
To ja miałam trafa, ze wczoraj wpadłąm na to forum. Bardzo się ciesze, że stronka odświeżona, faktycznie brakuje takich miejsc w internecie.
Mam nadzieje, że się forum nam rozkręci.

CO do wakacji, ja też nie mam jeszcze skonkretyzowanych planów, na pewno chciałabym zahaczyć o te dwa wspomniane miejsca, ale chciałabym tez pojechać do Moskwy oczywiście. Planuję taki wyjazd już od dawna, w końcu może uda się mi go zrealizowac.
Musimy dopracowac szczegóły takiego wyjazdu, myśleć już bardziej konkretnie.Kiedy na przykłąd planowałbyś wyjazd? :?:
Szulik
Administrator

Skoro nie byłaś jeszcze nigdy w Rosji to pewnie twój wyjazd miałby inne priorytety niż syberia.
Jeśli chodzi o mnie to byłem już parę razy w Rosji i teraz chciałbym się zapuścić zdecydowanie dalej za granicę Uralu. Ale nie wykluczam pojechania na białe noce do Petersburga. Choć byłem tam już 4 razy to jeszcze nigdy nie w tym magicznym czasie :D
Nadieżda
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

No to może dasz się jednak namówić :D
Ja zdecydowanie chcę zobacyzć Petersburg i Moskwę. Tam zaopatrzę się w porządny outfit na mrozy i potem wyruszam dalej :wink:
Awatar użytkownika
ewa
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: ewa »

Życzę Wam udanej podróży!
Ja, jeśli dopisze mi szczęście będę w kwietniu na Ukrainie. Nigdy tam jeszcze nie byłam, jednak tęsknie za tymi stronami.
Dzięki Pomarańczowej Rewolucji, udało mi się poznać naprawdę świetnych ludzi z UA. Mam nadzieję, że niedługo powstanie też strona poświęcona językowi ukraińskiemu.
pozdrowionka!
Awatar użytkownika
ewa
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: ewa »

Wyczytałam gdzieś, że na UA lepiej nie wybierać się nowym samochodem, bo można wrócić stopem...czy to prawda, czy lekka przesada???

pozdrawiam!
Groda

pytanie

Post autor: Groda »

czołem !
Mam pytanie. Chcę jechać do Rosji, jak wiadomo trzeba wizę. Aby mieć wizę trzeba mieć zaproszenie lub wykupić voucher, jest niestety dosyć drogi. Czy może znacie jakiś inny sposób dostania się na teren Rosji ? Lub poszukuję kogoś kto może załatwić zaproszenie, oczywiście zwrot kosztów + prezent :)Tak więc czekam na jakieś wiadomości od braci podróżników. Mój namiar to gg 3388714 lub grodzienski@robod.pl
Z góry dziękuję.
Groda
alcapone1971
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: alcapone1971 »

witam!
wybieram się do rosji i na ukrainę. za bardzo nie wiem jakie dokumenty mi są potrzebne - wizy itd... . może ktoś wie jak można to wszystko załatwić , jakieś wskazówki.. sposoby na omonięcie kosztów :-)
pozdrawiam i z góry dziękuję. ( alcapone1971@wp.pl )
jacek
katia
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: katia »

Ach ! Pojechac do Rosji! To kraj najwiekszych kontrastów na swiecie , hmmm moze kiedys pojade ,moze....
Awatar użytkownika
Miszania
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Miszania »

хачу домой!!! :lol:
martinsen
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: martinsen »

a co to znaczy? heheh :D
Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

martinsen pisze:a co to znaczy? heheh :D
tęsknota za Togliatti...
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...
martinsen
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

a co to Togliatti?
Gość

Post autor: Gość »

W świetle faszystowskiej polskiej nagonki w mediach i w polityce na Rosję,
gdy fałsz i obłuda bierze górę nad rozsądkiem i dobrem w tzw."wolnych"tzw"polskich" tzw "mediach" należy się przed tym zabezpieczać,bo te polskie psy wypiorą mózgi nawet twardym mądrym ludziom.Dla mnie takim zabezpieczeniem przed polskimi antyrosyjskimi gadzinówkami jest Dekalog Rosjanina.Powtarzam go często jak modlitwę-
gdy szczekanie polskich psów zagłusza rozsądek i logikę.Oto on:
"Jam jest Rosja Ojczyzna twoja,ziemia braci dzięki której żyjesz.Wszystko czym jesteś mnie zawdzięczasz
1.Nie będziesz miał umiłowania ziemskiego nade mnie
2.Nie będziesz wzywał imienia Rosji dla własnej chwały,kariery lub nagrody
3.Pamiętaj abyś Rosji oddał bez wahania majątek,szczęście osobiste i życie
4.Czcij Rosję Ojczyznę twoją jak matkę rodzoną
5.Z wrogami Rosji walcz wytrwale do ostatniego tchu,do ostatniej kropli krwi w żyłach twoich
6.Walcz z własnym wygodnictwem i tchórzostwem,pamiętaj,że tchórz nie może być Rosjaninem
7.Bądż bez litości dla zdrajców imienia rosyjskiego
8.Zawsze i wszędzie śmiało stwierdzaj,że jesteś za Rosją
9.NIE DOPUŚĆ BY WĄTPIONO W ROSJĘ
10.Nie pozwól by ubliżano Rosji poniżając jej wielkość i jej zasługę,jej dorobek i jej majestat
Będziesz miłował Rosję pierwszą obok rodziny miłością ,będziesz ją miłował więcej niż siebie samego"
I wszystkim przyjaciołom Rosji radzę robić to co ja,wtedy wasza wiara w dobry,słowiański lecz obszczekiwany kraj pozostanie niewzruszona
nikha
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: nikha »

hmmm.... ciekawe
Togliatti, to o ile się nie mylę takie miasto w Rosji, chyba po naszej tj. europejskiej stronie.
Miszania, ty stamtąd pochodzisz?
a tak przy okazji spytam jeszcze raz: na co kogoś posyła po rosyjsku, jak cię wkurzy?
Szulik
Administrator

W świetle faszystowskiej polskiej nagonki w mediach i w polityce na Rosję,
gdy fałsz i obłuda bierze górę nad rozsądkiem i dobrem w tzw."wolnych"tzw"polskich" tzw "mediach" należy się przed tym zabezpieczać,bo te polskie psy wypiorą mózgi nawet twardym mądrym ludziom.Dla mnie takim zabezpieczeniem przed polskimi antyrosyjskimi gadzinówkami jest Dekalog Rosjanina.Powtarzam go często jak modlitwę-
gdy szczekanie polskich psów zagłusza rozsądek i logikę.Oto on:
"Jam jest Rosja Ojczyzna twoja,ziemia braci dzięki której żyjesz.Wszystko czym jesteś mnie zawdzięczasz
1.Nie będziesz miał umiłowania ziemskiego nade mnie
2.Nie będziesz wzywał imienia Rosji dla własnej chwały,kariery lub nagrody
3.Pamiętaj abyś Rosji oddał bez wahania majątek,szczęście osobiste i życie
4.Czcij Rosję Ojczyznę twoją jak matkę rodzoną
5.Z wrogami Rosji walcz wytrwale do ostatniego tchu,do ostatniej kropli krwi w żyłach twoich
6.Walcz z własnym wygodnictwem i tchórzostwem,pamiętaj,że tchórz nie może być Rosjaninem
7.Bądż bez litości dla zdrajców imienia rosyjskiego
8.Zawsze i wszędzie śmiało stwierdzaj,że jesteś za Rosją
9.NIE DOPUŚĆ BY WĄTPIONO W ROSJĘ
10.Nie pozwól by ubliżano Rosji poniżając jej wielkość i jej zasługę,jej dorobek i jej majestat
Będziesz miłował Rosję pierwszą obok rodziny miłością ,będziesz ją miłował więcej niż siebie samego"
I wszystkim przyjaciołom Rosji radzę robić to co ja,wtedy wasza wiara w dobry,słowiański lecz obszczekiwany kraj pozostanie niewzruszona
pozwolę sobie zadać pytanie: ty tak na poważnie?
Ojuwkijsjikw
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Ojuwkijsjikw »

Tak, Togliatti to miasto w europejskiej części Rosji, nad Wołgą, znane przede wszystkim z drużyny żużlowej i samochodów LADA. Ciekawe jest, że jego nazwa "Togliatti" pochodzi od imienia włoskiego działacza komunistycznego.

A co do wypowiedzi Gość, to nie sądzę, aby ktoś w formie dekalogu(i od Dekalogu) zrobił taki tekst na poważnie.
martinsen
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

to jawna prowokacja..takzwany prowokejszyn heheh...... :D
Awatar użytkownika
mlody78
Kanclerz
Kanclerz
Kontakt:

Post autor: mlody78 »

nikha pisze:hmmm.... ciekawe
Togliatti, to o ile się nie mylę takie miasto w Rosji, chyba po naszej tj. europejskiej stronie.
Miszania, ty stamtąd pochodzisz?
a tak przy okazji spytam jeszcze raz: na co kogoś posyła po rosyjsku, jak cię wkurzy?
posyła się go na ch**... :wink:

mam nadzieję, że wszystko jasne)

często można spotkac skrót ПНХ - Пошол На Х**

a tu można się dowiedzieć skąd pochodzi Miszania viewtopic.php?t=407 - 4 post)
będę wdzięczny za korzystanie na forum z funkcji Szukaj ...przed zadaniem pytania...
martinsen
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

ahhhh to tak juz rozumiem tzw nostalgia :D
Antyp
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Antyp »

Ojuwkijsjikw pisze:Tak, Togliatti to miasto w europejskiej części Rosji, nad Wołgą, znane przede wszystkim z drużyny żużlowej i samochodów LADA.
Wach-wach!! Oju, miasto to znane przede wszystkim, nie tyle z samochodów, raczej z PIWA, którego nazwa była raniej "Жигулевское", (żyguliowskoje).
W swój czas wielki bard Wysocki śpiewał:"не дам порочить наш совейский городок, где пиво варят золотое жигули" (nie pozwolę hańbić radzieckie miasteczko, gdzie robią piwo złote Zyguli)
Pewnie, zapomniałes o to? :D
nikha
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Dzięki, mlody.
Przy okazji rozszyfrowałaeś skrót, który od jakiegoś czasu mnie męczył. Jka chodziłam na neta w Kijowie, na drzwiach był napis, że ksero nie działa, a pod nim ów skrócik. I wszystko jasne.
Ojuwkijsjikw
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Ojuwkijsjikw »

Antyp, a o tym nie wiedziałem :)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Miszania
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Тольятти, в Самарской области, Европейская часть России, 1000 км от Москвы; рядом Жигулевские горы и городок Жигулевск; Пальмиро Тольятти - коммунист, была идея переделать название на Татищевск но не прошла (Татищев - министр Екатирины 2-ой, вроде как заложил город Ставрополь-на-Волге, который был затоплен в связи с постройкой ГЭС им. Ленина около 1950 года, в это время перенесли несколько домов на гору и назвали город Тольятти);
популярность: спидвей, хокей, пиво, Лада, "Руки Вверх", Линда
Awatar użytkownika
Miszania
Nadworny Radca
Nadworny Radca

еще Грушенский Слет
martinsen
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

eee no lae pisalibyscie po polsku.....ja sie tak nie bawie :?
Antyp
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: Antyp »

Ojuwkijsjikw pisze:Antyp, a o tym nie wiedziałem :)
Pozdrawiam.
Czołem! Muszę Cię zaprośić o przyjazd do nas. Ba-a-a-rdzo czego nie wiesz o naszym kraju! Przyjemnie bardzo takoż byłoby widzieć Cię! Czy splanujesz kiedyś ten przyjazd? Pomyśli: oprócz innego udoskonalisz (ugruntujesz) swoje wiedzy i nie tylko sociologiczne, - językowe, przynajmniej!
Piwa tego u nas już dawno nie ma, ależ jest "Крыница" "Krynica" i inne. :D
nikha
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Miszania, jakaś encyklopedia?
Gość

Post autor: Gość »

Czy ta strona nie jest przypadkiem sponsorowana przez KGB, lub GRU??? Pozdrawlaju dorogije towarszczy!!
ODPOWIEDZ