Podróżowanie z Rosji do Polski

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
Nodnaba
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Kontakt:

Podróżowanie z Rosji do Polski

Post autor: Nodnaba » pt 27 cze, 2008 21:45

Drodzy użytkownicy,
Jesteście specjalistami w dziedzinie kontaktów polsko-rosyjskich, jednak nie udało mi się (co może zresztą być moją winą) znaleźć na forum aktualnej informacji o tym, co jest potrzebne aby podróżować z Rosji do Polski.
Chciałbym zaprosić do siebie znajomą osobę, wiem że w tym celu należy przygotować specjalne zaproszenie... Brakuje mi jednak konkretnych informacji. Rozumiem, że aby odwiedzić Polskę należy mieć polską wizę... jak jednak obecnie wygląda sprawa ubiegania się o takową? Jakie konkretnie dokumenty są potrzebne (paszport zagraniczny? zaproszenie/voucher?) i czy jest sposób aby załatwić to w rozsądnie krótkim czasie? Jak w ogóle wygląda sprawa posiadania paszportu zagranicznego w Rosji? - Pytam bo słyszałem o paszportach wydawanych na krótki okres czasu.
Chciałbym też zapytać, jak wygląda samo otrzymywanie wizy dla osób mieszkających daleko od polskich placówek dyplomatycznych w Rosji... czy osobiste stawianie się do Konsulatu jest konieczne? Czy zna ktoś może jakieś biura turystyczne mogące relatywnie tanio pomóc z formalnościami (czy to w ogóle dobry pomysł?)?
Proszę o pomoc!

EDYCJA: Niektóre rzeczy które zasugerowałem powyżej mogą być błędne, ze względu na moją niewiedzę. Chciałbym po prostu żeby ktoś mi wytłumaczył, jak wygląda cała procedura... :roll:

Dasha
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Dasha » ndz 10 sie, 2008 01:42

Hejo,
Troszke nie rozumiem dlaczego nie zapytales tej osoby, ktora zamierzasz zaprosic na jak dlugo wydawane sa u nich paszporty. Moj luby rosjanin ma pszport z waznoscia na zdaje sie 8 czy 10 lat, takze luz. Paszport miedzynarodowy jest absolutnie konieczny do otrzymania wizy.
Jesli chodzi o podroz do Polski to potrzebne jest albo zaproszenie albo voucher. Voucher moze troche kosztowac. Jesli sie zdecydujesz na zaproszenie to musisz pojechac do urzedu wojewodzkiego pod ktory podlega twoje miasto. Tam ci powiedza co jest potrzebne, duzo zalezy od tego ile i jak zarabiasz i na jakich zasadach zamieszkujesz swoja kwatere :D Bardzo to skomplikowane i duzo zalatwiania. Moje zaproszenie to byl istny koszmar. Od momentu zlozenia dokumentow do wydania zaproszenia jest jakies 7 dni, dosc szybko, bo w Rosji trwa to caly miesiac, a zaproszenie ktore dostalam teraz od mojego malczika "robilo sie" 6 tygodni.

Z tego co wiem mozna skorzystac z uslug firmy, ktora posredniczy w uzyskiwaniu wiz. Mozna im przeslac dokumenty poczta, ale tego nie polecam. Zdarzaja sie oszusci.

Powodzenia 8)

czarekza
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: czarekza » śr 01 paź, 2008 17:08

Rosjanin aby przyjechac do Polski potrzebuje wizy. Aby wyrobic wize potrzebe bedzie paszport + kolorowa fotografia + zaprosznie + zaswiadczenie z miejsca pracy/szkoly
Zaprosznie nalezy zarejestrowac u wojewody. Istnieje mozliwosc zerejestrowania zaproszenia u notariusza.
Koszt wyrobienia wizy 35 EUR.
Max czas na jaki moze byc wiza: 90 dni
Jesli to nie rodzina wiza bedzie tylko jednokrotna.
Zaprosznie oczywiscie moze byc wazne na rok czasu, ale to zainteresowany powinien sobie wybrac te 90 dni, kiedy on moze jechac.
Polskie konsulaty wyrabiaja wizy szengenskie, takze jesli z tym znajomym zamierzacie jechac np. na piwo do Czech - takze mozna.
--
Корень учения горек, да плод его сладок.

Awatar użytkownika
ARTURINGA
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: ARTURINGA » śr 01 paź, 2008 18:23

WITAM

Oficjalna informacja WIZOWA AMBASADY RP w MOSKWIE.

TU:
PO ROSYJSKU
PO POLSKU

TU wniosek wizowy do pobrania:
w j.Rosyjskim w WORD
w j.rosyjskim PDF

Inne informacje znajdziecie na:
www.msz.gov.pl

A drobną pomoc ;-) na naszej
www.wadi.pl --> WIZY
(wyjaśnimy co i jak!)

I myślę ze nikt już nie będzie pytał o ten temat! 1001 raz! ;-)

spawny
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: spawny » pn 20 lut, 2012 07:40

Witam
Czy może znacie i polecacie jakieś firmy pośredniczące w załatwianiu wizy z Rosji do Polski ? ile przykładowo może kosztować w Rosji voucher ?

Znalazlem na stronie Polskiej Ambasady w Moskwie Elektroniczny wniosek o wydanie wizy. Czy ktos korzystał z tego ? dostepne po przelaczeniu strony na jezyk rosyjski.
i tam odnosnik do www.e-konsulat.gov.pl

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 » pn 20 lut, 2012 13:42

napisz : just09@mail.ru

moze Ci pomogą!

W kazdym wiekszym miescie w Rosji(a i wielu małych pewnie tez) kancelarie prawne lub biura podrozy zajmuja sie wizami do Polski.
Jest ich mnostwo a i ceny rozne.

ODPOWIEDZ