STUDIA W ROSJI

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
Piter

STUDIA W ROSJI

Post autor: Piter »

Witam,

Jestem studentem Filologi rosyjskiej od podstaw z angielskim. Bardzo chciałbym studiować w Rosji, ale nie wiem jak się do tego zabrać.

Wszystkich, którzy mogą podzielić się ze mną cennymi inforamcjami lub poradami prosze o kontakt na maila pdul@poczta.fm.

Z góry dzięki :D

nikha
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: nikha »

coś mało chodliwy temat...
Z mojego skromnego doświadczenia wynnika, że łatwiej wyjechać na zachód niż na wschód. Taki malutki paradoksik...
Powodzenia

sushi
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: sushi »

Właśnie wybieram się na studia do Rosji, a dokładnie na trzymiesięczny staż językowy - chociaż wcale nie jestem na rusycystyce. Moja uczelnia (UAM) ma podpisane umowy o wymianie pracowników i studentów z uniwersytetami w Archangielsku i Irkucku. Proponuję iść do Działu Współpracy z Zagranicą na swojej uczelni,może Twoja uczelnia też współpracuje z jakąś rosyjską uczelnią. :)

Ewelina Sz.

staż w Rosji

Post autor: Ewelina Sz. »

Witam wszystkich!
Jestem po filologii rosyjskiej. Obecnie pracuję w szkole i interesuje mnie wyjazd na staż do Rosji w okresie lipiec-sierpień. Czy ktoś z Was wie, jak taki wyjazd załatwić?Liczę na wasze sugestie: dzwelcia@tlen.pl Pozdrawiam.Ewelina :) :idea:[/b]

karollcia
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: karollcia »

co do studiów...dla "zachodnich" obywateli (a my juz się do takich wliczamy) są one płatne i to niemało... :?
Не жалею, не зову, не плачу...

Piter

Post autor: Piter »

dzieki za info shusi. Zrobilem tak jak mowiles i jest gites. Pewnie pojade do Moskwy. Pozdro

Gość

Post autor: Gość »

ja tez chcialabym pojechac do Rosji na studia chociaz na rok albo na jakis kurs rosyjskego najlepiej do Petersburga...

Awatar użytkownika
Jedi
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Jedi »

ja tez chcialabym pojechac do Rosji na studia chociaz na rok albo na jakis kurs rosyjskego najlepiej do Petersburga...
Jedź do Moskwy, fajniejsze miasto. Kocham ten monumentalizm :D
Tu masz linka
http://www.ronik.org.pl/obuch.htm
Jak byś się zdecydował jechać w sierpniu to daj znać. Zbieram ludzi na zniżkę na pociąg 8)

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

studia w Rosji

Post autor: Kwiatkowski11 »

Zobaczcie jakie pojawily sie mozliwosci dla studentów z Wrocławia:

Oferta wyjazdu na uczelnie rosyjskie!

Zachęcamy Państwa do aplikowania w ramach projektu Erasmus Mundus Akcja 2 MULTIC na wyjazd na jedną z poniższych rosyjskich uczelni:

*

Bauman Moscow State Technical University
*

Irkutsk State Technical University
*

Lipetsk State Technical University
*

Moscow State University of Railway Engineering
*

National University of Science and Technology “MISIS”
*

North Caucasus State Technical University
*

Omsk State Transport University
*

Tomsk Polytechnic University
*

Tomsk State Pedagogical University
*

Ufa State Aviation Technical University
*

Ural State University of Economics
*

Northwest (Saint-Petersburg) Branch of Russian Law Academy of Ministry of Justice of Russian Federation

Wyjazd możliwy jest na okres od 1 miesiąca do 3 miesięcy i musi być zrealizowany od marca 2012 roku do końca 2014 roku. Za każdy miesiąc pobytu przysługuje Państwu grant w wysokości 2500 EUR plus ubezpieczenie na okres wyjazdu a także pokrycie kosztów podróży. Proszę zwrócić uwagę na fakt, iż tylko raz koszt podróży zostanie pokryty w obydwie strony, w przypadku gdybyście Państwo chcieli rozłożyć pobyt na uczelni partnerskiej w czasie.

Bliższe informacje na stronie projektu:
http://www.mundus-multic.org/project
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

alainen
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: alainen »

kurde ja sie juz na studentkę nie łapię :D

Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zoya Nikitin »

alainen, ależ ależ! kiedyś załatwiałam dokumenty na uczelni w rosji i pani mi powiedziała, że studentem może być każdy, nie ma ograniczeń wiekowych, a oni sami mają studentów, którzy maja po 70-ąt lat. także śmiało ;)

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 »

Witam.
Może ktoś coś więcej napisze?! Jestem zainteresowany!Pojechałbym choc na miesiąc,dwa....
Dzięki.

mariolcia_1
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: mariolcia_1 »

Zoya Nikitin, ojj to może i ja sie zglosze 8) 8)

Bartekxxx
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

STUDIA W ROSJI

Post autor: Bartekxxx »

Witam, to moj pierwszy post na forum...
Mam kilka pytań ( mogą Wam sie wydac banalne, alr prosze o odpowiedz)
1. Czy jest mozliwosc pojechania na studia do np. Moskwy po maturze ( jako 1 studia )?
2. Jeśli tak to czy można otrzymać jakieś stypendium?
3. Jesliby studiowac w Polsce np. Nauki fizyczne to czy jest mozliwosc dostania stypendium na np semestr w Rosji?

BARDZO prosze o odpiedz i z gory dziekuje...

Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

STUDIA W ROSJI

1. Tak, jest taka możliwość.
2. Teoretycznie Polska ma podpisaną umowę z Rosją, na podstawie której mogłaby Cię wysłać na stypendium, ale w praktyce w polskim ministerstwie nic na ten temat nie wiedzą... Więc trzeba szperać i wyszukać sobie jakiś program z którego mógłbyś wyjechać nawet na całe studia. Przy czym na najbliższy rok akademicki na bezpłatne studia nie ma już raczej szans, zazwyczaj skompletowane dokumenty trzeba złożyć najpóźniej w kwietniu.
3. Zależy czy dana uczelnia ma podpisaną umowę z uczelnią w Rosji (zawsze można taką umowę podpisać, jeśli jest chęć na uczelni). Sprawdź ofertę Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej.

Bartekxxx
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

STUDIA W ROSJI

Dzięki wielkie :D NIe chodzi mi o najbliższy rok akademicki bo do matury mi jeszcze daleko ;)

Bartekxxx
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

STUDIA W ROSJI

A jeśli odpowiednio wcześnie zostaną złożone wszelkie dokumenty, to jest szansa na "bezpłatne" studia? I czy coś takiego też trzeba załatwiać przez którąś z Polskich uczelni? Domyślam się, że na Łomonosowa bezpłatnych nie dostanę :wink: I włąśnie te wszystkie papiery ( czyli jakie? ) to mam wysyłać do rosyjskiej uczelni? I dopiero jak oni coś tam napiszą, to mogę się starać o wizę, tak?
Sorki, że tak dużo pytań, ale jeśli znasz na nie odpowiedź to będe wdzięczny :P

Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

STUDIA W ROSJI

Post autor: OLI »

Z tego co się orientuję BUWiWM zawiesiło wszelkie wymiany z Rosją(co widać na ich stronie-nie ma Rosji w ofercie wymiany).
Dlatego też zostaje opcja wymiany na mocy porozumienia międzyuczelnianego. Tzn. Musiałbyś rozpocząć studia w Polsce na uczelni, która ma podpisaną umowę z uczelnią rosyjską. Po pierwszym roku(semestrze)można już próbować załatwiać formalności.
Chociaż może o czasu, kiedy pójdziesz na studia wymiana BUWiWM zostanie już "odwieszona"? :D

Bartekxxx
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

STUDIA W ROSJI

Ok, czyli jeżeli uczelnia ma umowę o wymianie to bez względu na kierunek ( nie musi być to filologia rosyjska :wink: ) mam szansę na wyjazd, tak? I jak długo może to trwać, tydzień, miesiąc, rok, czy może być więcej? :D

pietia
Kanclerz
Kanclerz

STUDIA W ROSJI

Post autor: pietia »

W ogóle ta oferta, jeśli chodzi o b. ZSRR, wygląda dość skromnie. Tylko Ukraina, Kazachstan, no i Pribałtyka. Brak nie tylko Rosji, ale i Bialorusi, Mołdawii, Gruzji czy Azerbejdżanu, a więc krajów Partnerstwa Wschodniego

Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

STUDIA W ROSJI

Bartekxxx pisze:Ok, czyli jeżeli uczelnia ma umowę o wymianie to bez względu na kierunek ( nie musi być to filologia rosyjska :wink: ) mam szansę na wyjazd, tak? I jak długo może to trwać, tydzień, miesiąc, rok, czy może być więcej? :D
Tego typu umowy najczęściej dotyczą współpracy przy poszczególnych kierunkach studiów/nie musi to być filologia rosyjska, choć to na tym kierunku najczęściej są jakiekolwiek umowy ze stroną rosyjską/. Za realizację postanowień umowy odpowiedzialni są dziekani wydziałów-tam radzę szukać info/możesz zacząć od prodziekana ds. studenckich/.
Każda umowa zawierana jest indywidualnie i może zawierać różne zapisy-nie powiem Ci, czy masz szansę na wyjazd i na jak długo-wszystko zależy od uczelni i przychylności osób tam zatrudnionych. Generalnie jednak jest to co najmniej semestr.

Moja rada-zacznij studia i od razu znajdź sobie poważanego na Twojej uczelni profesora, który będzie chciał Ci pomóc. Tego typu wsparcie jest bezcenne przy przebijaniu się przez uczelnianą biurokrację.I druga sprawa. Niekoniecznie największe uczelnie w kraju mają najlepsze kontakty ze wschodem. Czasem zdarza się, że z pozoru mały uniwersytet może zdziałać dużo więcej. Powodzenia!

Bartekxxx
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

STUDIA W ROSJI

A jak już mi się jakoś uda dostać na tą wymianę, to tam np. w Rosji są rozumiem normalne wykłady. W jakim języku ? ;) Fajnie by było po rosyjsku, ale pewnie nie wszyscy by zrozumieli...

Bartekxxx
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

STUDIA W ROSJI

Chyba jednak po rosyjsku :D Upewni mnie ktoś?

Awatar użytkownika
OLI
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

STUDIA W ROSJI

Oczywiście, że na rosyjskich uniwersytetach zajęcia odbywają się w języku rosyjskim.
Wyjątkiem może być jakiś specjalny program poszczególnych kierunków studiów, gdzie np. część zajęć odbywa się po angielsku lub w innym języku.

Bartekxxx
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

STUDIA W ROSJI

Dzięki wielkie

kirup
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

STUDIA W ROSJI

Post autor: kirup »

Tez się zastanawiam, ale wyprowadzka tam to duża odpowiedzialność...

Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

STUDIA W ROSJI

etam... jak wszędzie

ODPOWIEDZ