Alkohol rosyjski

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
wik699
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Alkohol rosyjski

Post autor: wik699 »

Witajcie!!

To mój pierwszy post na tym forum, dlatego jeśli napisałem w złym dziale, to proszę o przeniesienie do innego. A także witam wszystkich Użytkowników!

Ale do rzeczy:

Otóż, prawdopodobnie w kwietniu będę brał udział w wycieczce do Rosji, i w związku z tym moje pytanie: chciałbym przywieźć do Polski 2 butelki dobrej rosyjskiej wódki. Jaką w związku z tym polecacie? Ja poszukałem w necie, i zapaliłem się do wódki "Sławianskaja". Czy ktoś pił ją? i czy poleca? ma wiele ciekawych smaków (min. z kwiatem,czy może na kwiecie lipowym). A "Gieorgijewskaja"? Ciekawa butelka, tytuł "najlepszej wódki 2008 roku" też coś znaczy. Ciekaw jestem Waszych opinii.
A, zapytam też ,jakie rosyjskie piwo polecacie.
Był temat o ukraińskich ,a o rosyjskich nie znalazłem

pozdrawiam
Kocham Wschód
jubus83

Post autor: jubus83 »

Faktycznie szkoda że nie ma tematu o rosyjskich bądź białoruskich nawet alkoholach. Wódki nie pijam bo mi nie służy więc się nie wypowiadam ale o piwach chętnie.
Po pierwsze polecam tą stronę:
http://www.browar.biz/forum/forumdisplay.php?f=69
Można poczytać dokładnie o piwach, w tym rosyjskich, wypowiadają się osoby które piły daną markę.
A tu zdjęcia, coby łatwiej skojarzyć nazwy:
http://picasaweb.google.pl/Sibarh/ROSJA#
Piłem dosyć niedawno kilka rosyjskich popularnych, które dostałem od Białorusina i polecam:
Żiguliwskie - nie pamiętam które dokładnie i jak się ono dokładnie nazywało, na pewno nie było mocne.
Baltika - numerkami - 2, 3, 5 reszty nie piłem
Dobre jest także "Syberska Korona" oraz "Złota Beczka" te akurat smakowałem tylko ale dobre były.
Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 »

Horticia, Nemiroff - dobre wódki Ukraińskie, obie lubianye w Rosji.
W Rosji nawet Rosjanie mówią że ciężko o bardzo dobrą wódkę - co nie znaczy że nie ma.
My piliśmy lokalne: Zemlya Komi, Vorkutinskaya, Pecorskaya/Pecora itd.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia
jubus83

To ciekawe, że popularniejsze w Rosji są wódki z Ukrainy, ale faktycznie są one chyba lepsze.
Ktoś tu kiedyś pisał że z Ukrainy są kiepskie a z Rosji dobre, bo te pierwsze są uzyskiwane z pszenicy. Ja słyszałem że w rosyjskie też są w przeważającej mierze pszeniczne. Piszę to dlatego że alkohol uzyskiwany z pszenicy ma dużo mniej szkodliwe działania, kac jest mniejszy a i łatwiej jakoś upicie się przechodzi, nie muli tak człowieka. Kiedyś piłem 3 rosyjskie wódki. Russkij Standard, kupiony w Polsce, obrzydlistwo niczym nie różniące się od naszych (poza najlepszą obecnie na świecie, pochodzącą z fabryki Stock Polska w Lublinie, markę pewnie każdy zna, polecam z trawą, wódki nie pijam ale ta jest świetna na gardło, wchodzi bez popitki).
Stołowa, również kupiona w Polsce dla promotora, który trochę czasu spędził w Moskwie i paru innych regionach ówczesnego ZSRR - nienajgorsza, ale on mówił że kiedyś były lepsza. :wink:
No i jedną Starorosyjską, z tym samym Białorusinem co mi piwo dał, ale to tylko łyczek, okropność.
Z ukraińskich tak jak już pisałem polecałbym to samo to Morgoth (Nemiroff chlebowy!!)oraz dodatkowo Perłową oraz taką której nazwy nie pamiętam, ale z tyłu butelki jest komiks z Kozakiem, który najpierw zboże sieje, potem kosi, potem pije pod warzywka, potem śpi.
wik699
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Aha. Dzięki za rady :D
Patrzyłem na tą stronę z piwami- nawet, nawet. Jest spory wybór; na pewno spróbuję Baltiki.
Jeśli chodzi o wódki,to też słyszałem, że Niemirow i Chortyca są dobre. Jednak nigdy nie miałem możliwości ich spróbować. Tyle, że na Ukrainę mogę pojechać swobodnie, a do Rosji, to raczej nie. Także wolałbym coś z rosyjskich specyjałów :D
Kocham Wschód
Awatar użytkownika
Moskwa2007
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: Moskwa2007 »

wik699 pisze:Aha. Dzięki za rady :D
Patrzyłem na tą stronę z piwami- nawet, nawet. Jest spory wybór; na pewno spróbuję Baltiki.
Jeśli chodzi o wódki,to też słyszałem, że Niemirow i Chortyca są dobre. Jednak nigdy nie miałem możliwości ich spróbować. Tyle, że na Ukrainę mogę pojechać swobodnie, a do Rosji, to raczej nie. Także wolałbym coś z rosyjskich specyjałów :D
Z tanich wodek niezla jest Старая Москва a z drozszych Русский Стандарт Platynowa. Bardzo w porzadku jest rosyjski Смирновъ Империалъ [ z czarna etykietka ].
Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

2 pierwsze (rosyjskie) piłem, były dla mnie wporządku, nawet dobre. Ale do Nemiroff-a daleko... ogólnie złapałem faze na Nemiroffa, ostatnio nawet w Polsce kupuję i o dziwo też dobra.
jubus83

W Polsce ta wódka chyba nawet nie jest rozlewana, tylko na Ukrainie gdzie ją produkują, w Polsce tylko naklejki dodają itd, ale mogę się mylić. To samo jest wewnątrz i w Polsce i na Ukrainie i w Rosji czy innych krajach regionu. Cena w PL też nie jest jakaś straszna bo da się ją dostać za ok. 20-23 zł. za połówkę. Russkij Standard, chyba nawet ten platynowy, w każdym razie srebrny jest i w Polsce też dostępny za ok. 30 złotych ale jest obrzydliwy, jak dla mnie zwykła wóda czysta ala Lidl czy Biedronka. Wódek nie pijam praktycznie w ogóle ale myślę że z importowanych ze wschodu a dostępnych w PL to Nemiroffy są najlepsze.
Co do tych piw - to raczej polecałbym jakieś piwa mniej popularne, bo Baltika jest teraz własnością jakiegoś duńskiego czy innego zachodniego koncernu więc i poziom drastycznie się obniżył,albo obniży. Spróbować 2, 3, 5 na pewno warto ale żeby pić to litrami to żadna przyjemność, jak ktoś lubi portery albo pszeniczne to od "szóstki" w górę, też można próbować. Generalnie zawsze lepiej próbować regionalne perełki niż koncernowe badziewie - tyczy to się zarówno wódek, piw jak i innych trunków.
Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

I tutaj się zgodzę, co do wódki i piwa w całej rozciągłości :D
:twisted:
Baltika czarna/palona (bodaj 7 albo 8) polowałem ale nie trafiłem - a szkoda, lubię mocno palone piwa, w Polsce smakuje mi Żywiec Porter
tuliusz1971
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: tuliusz1971 »

A ja "Ziemlja Komi" nie do kupienia poza republiką,ale spróbować można.No i "Workucka" też bardzo zdatna,co Morghocik!
wik699
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Tak daleko niestety się nie wybieram :) raczej chodzi mi o to,co jest dostępne w zachodniej Rosji (Smoleńsk,Moskwa).
Kocham Wschód
wik699
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Witajcie ponownie :D
Jako, że już dawno wróciłem z Rosji, a nie odpowiedziałem :oops: to pragnę zrobić to teraz, by podzielić się z Wami moją opinią o niektórych alkoholach pochodzących z tego kraju.

Co do piwa, to piłem Baltikę 3 i 7; "trójka" może być- niezłe, ale nie powala; "7"- jeżeli ktoś lubi Lecha, to będzie wniebowzięty (ja nie znoszę)- wypić się da, ale nic takiego szczególnego.
Za to polecam "Newskoje" w jasnożóltej puszce (bodaj "Swietłoje")- średniej mocy, ale znakomity łagodny smak; w ogóle nie czuć goryczki w tym. Dlatego dla mnie jedno z najlepszych piw jakie piłem. Ostatnim rodzajem piwa przeze mnie spróbowanym było "Jar-Piwo" (Jantarnoje)- też dobre, koloru ciemnego. Smak- czuć nieco goryczki, ale jest całkiem przyjemny.

Co do wódek, to przywiozłem "Słowiańską" w kilku rodzajach.
Na początku piłem "Słowiańską Miagką- na bieriozowych poczkach"- straszliwie paskudne, odradzak kupno, chyba że ktoś chce pić wódkę o smaku drzewa. Nie dosć, że ostro pali w gardło, to jeszcze okropny posmak drzewny (nie jestem jego amatorem).
Za to "Słowiańska Kiedrowaja- na kiedrowych orieszkach" polecam wszystkim!! Bardzo łagodny smak, taki jakby wywar z igieł świerkowych. Wbrew pozorom, bardzo dobry. łagodna, nie pali w gardło- można pić nawet bez przegryzki. Jeden z najlepszych alkoholi, które piłem.
Jeszcze mnie czekają dwie buteleczki: "Sławianskaja rżanaja" i "Sławianskaja Miedowaja s piercem", ale na razie nie ma czasu, by zasiąść z przyjaciółmi (dużo pracy, niestety) : :(
Kocham Wschód
wik699
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Uzupełniając temat, ''Sławianskaja rżanaja" (ta z brązową etykietką) smakuje tak, jak normalna wódka, ale - co ważne - dobrze wchodzi i na następny dzień nie bolała mnie głowa :) polecam.

Natomiast "Sławianskaja Miedowaja s piercem" - podobna w smaku do Niemirowa z papryką i także bardzo dobra. Jest trochę łagodniejsza niż w/w Niemirow. Generalnie polecam.
Kocham Wschód
Awatar użytkownika
radziun
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Post autor: radziun »

Potwierdzam, że Russkij standard w jakiejkolwiek odsłonie jest obrzydliwy...

Ja z kolei polecam większość wódek na brzozowych szyszkach (jak ktoś nie ma awersji do wody brzozowej) oraz ... Putinkę w odmianie czarnej i niebieskiej. Ma dobry smak i nie daje kaca.
Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zeus »

a ile kosztuje putinka? bo planuje kupic na pamiatke 2 ;)
Awatar użytkownika
radziun
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Putinka powinna kosztować nieco mniej niż 300 rubli. Na prezent się nadaje, bo ma bardzo ciekawy system otwierania - być może dlatego trudno ją podrobić...
wik699
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Drogo trochę. Ja te "Sławianskije" kupowałem po 110-130 rubli.
Kocham Wschód
Awatar użytkownika
Moskwa2007
Tajny Radca
Tajny Radca

radziun pisze:Putinka powinna kosztować nieco mniej niż 300 rubli. Na prezent się nadaje, bo ma bardzo ciekawy system otwierania - być może dlatego trudno ją podrobić...
Putinke kupisz za mniej niz 200 rubli !
Awatar użytkownika
radziun
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Moskwa2007 pisze:Putinke kupisz za mniej niz 200 rubli !
Podałem cenę za 1 litrową butelkę, przepraszam. W Kaliningradzie 17.12.2011 roku zapłaciłem za nią 298,90 RUR.

Półlitrowe butelki są tańsze, na paragonie mam ceny niebieskiej (mjagkiej) i czarnej: 176,90 RUR i 135,90 RUR
Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

to mi sie podoba. Szkoda ze tylko litr mozna przynies do Polski :(
stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 »

Ja wczoraj 2 litry przewiozłem! :wink:
stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 »

Bez opłat celnych obywatele RP mogą wywieźć:
• 40 szt. papierosów, jeżeli przekraczają granicę drogą lądową
• 200 szt. papierosów, jeżeli przekraczają granicę drogą lotniczą
• 2 litry wyrobów alkoholowych
• 250 gram kawioru
Awatar użytkownika
Zeus
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

stelmach33 pisze:Bez opłat celnych obywatele RP mogą wywieźć:
2 litry wyrobów alkoholowych
ale jakich? ;)

nie sa takie same reguly jak na granice ukrainsko - polskiej?
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

A ja z wielką radością infomuję , że można w Polsce kupić rosyjskie piwo Baltika. Oczywiście nie ma go w supermarkertach a w ,ałych delikatesach. Dziś udało mi się kupić Baltikę nr 6, 7, 8 .
Od czasu do casu pojawią się również dwa rodzaje z Białorusi.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
Moskwa2007
Tajny Radca
Tajny Radca

roberT/TANAIS pisze:A ja z wielką radością infomuję , że można w Polsce kupić rosyjskie piwo Baltika. Oczywiście nie ma go w supermarkertach a w ,ałych delikatesach. Dziś udało mi się kupić Baltikę nr 6, 7, 8 .
Od czasu do casu pojawią się również dwa rodzaje z Białorusi.
A ja kupilem niedawno Baltike w supermarkecie Carrefour na warszawskim Ursynowie ! Niestety 9 nie bylo ... :(
Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

W sklepiku przy ul. Łukowskiej / Zamieniecka mają wybór piw z Ukrainy , a na sobotę 3 rosyjskie Bałtiki . Nowa dostawa ma być w tym tygodniu.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

W niedzielę kupiłem w Almie : Bałtika 5 złota, Żigulewkie, 2 rodzaje Bałtiki :)
pozdrawiam robert

ODPOWIEDZ