sprzedaż samochodu na Ukrainie

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » sob 03 mar, 2012 09:54

BARTixR pisze: zostawiać zabezpieczenie finansowe w rozmiarze opłat celnych, czy też jest teraz inaczej ?
Jest inaczej ..............i nie ma zabezpieczenia.........

wl0d1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: wl0d1 » czw 10 maja, 2012 14:18

wystarczy kupić samochód w Moskwie w której ceny są bardzo niskie a zwłaszcza samochodów nie niemieckich bo tylko te sa cenione za blachę przed sprzedażą przerejestrować samochód daleko od stolicy i kilka krotny zysk gotowy
Ps
a czemu tak jest już wtajemniczeni wiedza chodzi głownie o solenie moskwy zimą

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » czw 10 maja, 2012 14:49

tam nie solą.... wtajemniczeni wiedza co się stosuje w moskwie, lecz to nie jest przyczyna niskich cen - które defakto nie są niskie.
Dalej nie rozumiem jak chcesz zarobić kupując auto w moskwie i sprzedają na ukrainie - bo o tym jest tutaj wątek. (ukraina to kraj trzeci dla rosji - nie ma unii celnej tak jak w przypadku białorusi)

overlandpark
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: overlandpark » czw 21 cze, 2012 16:47

Prosze o podpowiedz chce zeby moj brat na Ukrainie uzytkowal auto na polskich numerach, ja mam obywatelstwo polskie. Czy mam g zrobic wspolwlascieleme czy bedzie on musial wtedy okerslona czestotliwoscia przekraczac granice? czy jest inny sposb uzytkowania polskiego auta na Ukrainie?

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pt 22 cze, 2012 09:48

pojazd na polskich nr może przybywać w ukraińskim obszarze celnym do dwóch m-cy,po czym musi go opuścić i ew. może wrócić ponownie.Taka procedura może być powtarzana.Czyniąc brata współwłaścicielem oszczędzasz sobie i jemu czas na upoważnienia i tłumaczenia dokum. które musisz wyrobić kiedy nie będzie wpisany w dow. rej. pojazdu.
Jako właściciel-e możecie na terytorium UA starać się czasowo rejestrować pojazd do 1roku,niemniej muszą do takiej procedury być spełnione pewne przesłanki.
Wpisując w <szukaj> odpowiednie słowo znajdziesz na forum dużo więcej na powyższe tematy,powodzenia

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » pt 22 cze, 2012 10:09

nie wiemy tylko jakie brat ma obywatelstwo.. bo tam są jakieś ograniczenia dla obywateli UA.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » pt 22 cze, 2012 13:13

zeneczek pisze:pojazd na polskich nr może przybywać w ukraińskim obszarze celnym do dwóch m-cy,po czym musi go opuścić i ew. może wrócić ponownie
@zeneczek :!: wprowadzasz człowieka w błąd bo od 1 czerwca 2012 na Ukrainie obowiązują przepisy które umożliwiają jazdę(przebywanie auta na polskich tablicach) na bez przerejestrowania do 1 roku(dotychczas było to 60 dni)....

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pt 22 cze, 2012 19:13

rzeczywiście swojej wiedzy nie weryfikowałem,jeżeli tak faktycznie jest to sorry

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pt 22 cze, 2012 22:18

niestety ale nie znalazłem w @ odpowiedniej wykładni stosownego przepisu a życie każe mi nie ufać wprost,tym razem do czytanego teksu,cyt.:
А для иностранных автомобилистов увеличили срок нахождения в Украине без специального разрешения со своим транспортом до года. Это касается и маломерных судов, типа катеров третьего ранга. Ранее такое разрешение давалось на срок до шести месяцев.
Wynika z powyższego wprost że mozna było 6m-cy???????nie 60dni????,a teraz jest rok?
Przypuszczam że stosowne rozporządzenie dotyczy osób przekraczających granicę pojazdem-właścicieli lub upoważnionych przebywających legalnie 90 dni bez wiz lub na podstawie wizy-ew. innych dokumentów dłuższy czas.Czyli pojazd jako taki na zagranicznych blachach bez właściciela lub upoważnionego nie może tam przebywać legalnie rok jak to niby stanowi owe rozporządzenie.A to już jest różnica.
Różnica na podstawie której trzeba dobrze pogłówkować aby nie wpaść w celną pułapkę.
CIEKAW JESTEM ZDANIA INNYCH FORUMOWICZÓW,w tym tych którzy po 1czerwca przekraczając granicę uzyskali wprost jednoznaczne info od celników UA w powyższej kwestii,pozdr

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » sob 23 cze, 2012 13:28

niestety ale nie znalazłem w @ odpowiedniej wykładni stosownego przepisu a życie każe mi nie ufać wprost,tym razem do czytanego teksu,cyt.:
Новый Таможенный кодекс позволяет иностранцам ввозить машину сроком до года....- jest to rozporządzenie Prezydenta Janukowicza które podpisał 19 kwietnia i obowiązuje od 1 czerwca.ГОСУДАРСТВЕННАЯ ТАМОЖЕННАЯ СЛУЖБА УКРАИНЫ
tutaj w bardzo wielkim skrócie http://ukr-ru.net/news/2584999

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » pn 25 cze, 2012 11:15

no i właśnie w tym rozporządzeniu jest problem,dlatego pytałem wykładnię do niego-a tej nie ma.
Rozporządzenie wprost pozwala obcokrajowcom wjechać i przebywać na terytorium UA do roku ze swoim srodkiem transportu.A który obcokrajowiec bez wizy lub innych może rok przebywać w UA?.Ponadto pisze że to właśnie obcokrajowiec może bez dodatkowych pozwoleń jeździć środkiem transportu co wcale nie oznacza że ów pojazd na zagranicznych tablicach bez tegoż obcokrajowca może również tam przebywać do roku.A to jest różnica,nieprawdaż?,a co z Ukraińcami żyjącymi poza UA którzy jadą na ukraiński obszar celny pojazdem na zagranicznych tablicach.
Pożyjemy,zobaczymy.Nie jestem przekonany do takiej jednoznacznej interpretacji zapisu w tym rozporządzeniu choć oczywiście było by świetnie gdyby tak było.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » pn 25 cze, 2012 18:30

Przepis o którym mowa pozwala obcokrajowcowi legalnie jeździć autem do 1 roku.Jeżeli masz prawo legalnie przebywać na Ukranie np: - 90 dni,wiza,pobyt....(nie muszisz już wtedy co 60 dni przekraczać granicy lub robić "wriemiennyj wwóz"-jak do tej pory)
Obywatele Ukrainy też mogą wwozić auta do 1 roku ale tylko pod warunkiem,że posiadają stały pobyt poza granicami Ukrainy (czasowy pobyt nie umożliwia tej opcji, tu dalej tylko 60 dni)i są zgłoszeni w ambasadzie na konsulskim obliku.

zlotto
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: zlotto » sob 09 lut, 2013 16:01

BARTixR pisze:\

I jeszcze cikawostką dla Ciebie, zagadka,miałem renaulta, kupilem w 2007 za 52000 rubli rus a sprzedałem po 2 latach użytkowania za 154000 rubli rosyjskich, jak to zrobiłem ?

BARTixR wprawdzie to juz trzy lata ale teraz dopiero dotarlem do tego wątku- sprzedales go jako mienie przesiedlencze po 2 latach? w zwiazku z czym kupujacy byl zwolniony z cla?

Aven
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Aven » sob 23 lut, 2013 00:08

dzien dobry, jestem z Ukrainy, od kilku lat zajmuje handlem samochodow w Ukrainie, obecnie mieszkam w Lublinie i jestem zainteresowany sprzedazem samochodow z Polski na Ukraine. Na temat wspolpracy, prosze o kontakt +48538916917

ebt
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Re: sprzedaż samochodu na Ukrainie

Post autor: ebt » ndz 16 mar, 2014 16:39

Witam serdecznie jako nowy użytkownik (oby nie użyszkodnik ;) ) forum.
Ja natomiast mam takie oto pytanie:
Mam klienta ze wschodu który kupuje u mnie pojazd pow. 3.5t (wymagający odpowiedniej kategorii prawa jazdy). Owy klient nie posiada tej kategorii i poprosił mnie abym dojechał tym autem na Ukrainę a tam już będzie czekać kierowca który pojedzie w dalszą podróż. Czy mogę takie coś zrobić? Czy wjazd na Ukrainę jako kierowca z nowym właścicielem u boku jest możliwy i czy nie będzie problemu z powrotem do kraju?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » pn 17 mar, 2014 07:12

próbują cię na przekręt zrobić :)
bo bez cła wwieziesz im auto :) a dalej oni juz sobie z nim poradzą...

żeby nie miec problemów, to umowa kupna sprzedaży, zdajesz tablice do urzedu komunikacji, a jemu wydaja czerwone tymczasowe, kupuje ubezp. tzw wyjazdowe i niech jedzie ..
zejdź im z ceny kilka stów i niech sami zabieraja. Na UA jest setki tzw "preregonszików" co przeprowadza im auto przez granice.

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat » pn 24 mar, 2014 08:56

Co Onet pisze o tym:
http://moto.onet.pl/porady-ekspertow/ma ... nice/e73yc

Przecież ten tekst to jawna bzdura!
" dojazd do Lwowa może kosztować dodatkowo kilkaset dolarów, ponieważ na każdym kroku będziemy zatrzymywani."
Chyba autor nigdy nie był na UA

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR » pn 24 mar, 2014 09:07

Koszmarny artykuł i ani słowa o tym, ze nie możemy tak tak poprostu zostawić samochodu..
Wwozimy og na obszar celny innego państwa któe nie jest w unii, tak sięnei sprzedaje pojazdów na wschód, ale o tym już pisałem.

Kiedyś dobiorą się do dupy takim biznesmenom.. i wtedy zapłacicie spora sumę i jescze więcej zdrowia za wszystkie auta jakie zostawiliście po tamtej stronie.

123456789daria
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: 123456789daria » śr 13 sie, 2014 15:50

Witam,

Czy może ktos wie, jak trzeba sie zalogowąc na stroanch białoruskich czy uraińskich , ażeby sprzedac samochód, potrzebny jest tam numer ich, czy istnieje jakas inna forma?

123456789daria
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: 123456789daria » śr 13 sie, 2014 15:52

Czy ktoś mógłby mi pomóc jak sprzedac samochody na ukrain, czy może ma ktos namiary na kogos z ukrainy, chetny na samochody z Polski, nowe i używane.

Pozdrawiam

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat » wt 19 sie, 2014 14:02

Choćby Slando.ua

zdunek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: zdunek » sob 27 lut, 2016 09:09

Cześć

Słyszałem o sposobie by przeprowadfzać auta przez naszą granice na Ukraine, wsiadasz do auta jako polak z waznym paszportem i przejezdzasz jako pasażer tym autem. Gdzie jest haczyk tej ustawki? mogą być z tego jakies problemy?

lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: lukaszb1986 » ndz 28 lut, 2016 10:54

A kto jest właścicielem auta? Jeżeli właściciel jedzie jako pasażer to ten numer nie przejdzie. Chyba że masz znajomości u ukraińskich celników

lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: lukaszb1986 » ndz 28 lut, 2016 10:57

Poza tym dla kierowcy , jeżeli nie jest właścicielem i właściciela nie ma w samochodzie, potrzebne jest notarialne upoważnienie na użytkowanie auta przetłumaczone na język ukraiński lub rosyjski przez tłumacza przysięgłego. Ot to cały haczyk

zdunek
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: zdunek » ndz 28 lut, 2016 14:10

ze podobno auto przejeżdza na paszporcie pasazera, dzieki czemu nie płaci sie cła pasazer wraca na spowrotem, a pytam bo gdzie w tym wszystkim tkwi haczyk, czy jeśli układ z granicznymi ma ukraś to czy po dupie moze dostać polak w razie czego

lukaszb1986
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: lukaszb1986 » ndz 28 lut, 2016 18:20

Jak już pisałem niech sobie kupią samochód po Polskiej stronie o jeżdżą. Tak tylko narobisz sobie problemów. Ewentualnie powierz mu samochód i zrób na tak cwanego ukraińca upoważnienie a ty powiedz że przekroczysz granice pieszo bądź innym środkiem transportu. Ciekawe czy się zgodzi????

jeleń
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: jeleń » wt 06 gru, 2016 13:43

Piszecie "jeleń", "słup"... mam pytanie.
Jakiś czas temu przewiozłem auto z Polski do Lwowa. Wszystkim zarządzał Ukrainiec. On był ze mną cały czas. Miałem poświadczoną notarialnie zgodę właściciela pojazdu na wyjazd pojazdu na Ukrainę. Na granicy, w zasadzie to już na terenie UA Ukrainiec wykupił zieloną kartę na moje dane osobowe. Dowiozłem auto, dostałem parę stów i wróciłem do domu przez przejście piesze. O auto nikt nie pytał.
Czy będę mieć z tego powodu jakieś przykre konsekwencje?

sprat
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: sprat » śr 07 gru, 2016 05:15

przy kolejnym przekraczaniu granicy

jeleń
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: jeleń » śr 07 gru, 2016 07:45

Jakie?
Kolejny raz przekraczałem granicę trzy tygodnie później. W ramach zorganizowanej wycieczki. Nie było żadnych problemów.

arko
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: arko » sob 10 gru, 2016 14:12

jeleń pisze: Wszystkim zarządzał Ukrainiec. On był ze mną cały czas. Miałem poświadczoną notarialnie zgodę właściciela pojazdu na wyjazd pojazdu na Ukrainę. Na granicy, w zasadzie to już na terenie UA Ukrainiec wykupił zieloną kartę na moje dane osobowe. Dowiozłem auto, dostałem parę stów i wróciłem do domu przez przejście piesze. O auto nikt nie pytał.
Czy będę mieć z tego powodu jakieś przykre konsekwencje?
W skrócie to @sprat podaje błędne informację .....
bo @jeleń auto którym przekraczałeś granicę zostało zapisane w bazie danych na Ciebie i do roku będziesz miał spokój....
później przy sprawdzaniu na granicy - kara administracyjna - grzywna....
i jeszcze jedno auto zapisane na Ciebie - pomyśl co w razie kolizji, wypadku......

ODPOWIEDZ