Kwestia pobytu w Polsce.

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
mastifi
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Kwestia pobytu w Polsce.

Post autor: mastifi »

Od razu proszę o wybaczenie bo powstanie krzyk że nie czytam forów a idę na łatwiznę.Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można ściągnąć rodzinę mojej dziewczyny do Polski.Myślałem o tym by ich zatrudnić,i inne warianty ale szczerze nie wiem jak ugryźć tą kwestię.Może ktoś miał podobne zdarzenia???

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

Na pocatek, najprostsze wizy.. a zeby na dlugi opkres, to mozna zatrudnic , to jest dobry trop, tym bardziej , ze urzedy ida na reke w takich sprawach.
Automatycznie beda mieli płacone ubezp. i socjalne sprawy.

wiz dlugoterminowych nie ma, tym bardziej ze nie jest to Twoja rodzina wiec starane sie o karte pobytu nie bardzo sa podstawy.

zadzwon do ambasady polskiej w danym kraju gdzie oni są i konkretnie powiedz jaki masz temat, tam naprawde zyczliwi ludzie sie trafiaja i podpowiadaja.
A czesto moze odebrac pracownik obywatel danego kraju .

krasnal1
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: krasnal1 »

Witam

Mam pytanie, jestem żoną Rosjanina. Ja jestem polką, on posiada od dawna kartę pobytu. Chcemy ściągnąć do Polski jego 10 letniego syna, matka rosjanka wyraża na to zgodę. Jak postępować, jakie dokumenty trzeba przedstawić ile to może trwać...Czy ktoś z Was miał juz taką sytuację? Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek informację w sprawie..
Ula

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek »

kwestia pobytu w PL to Urząd Wojewódzki,ale to wiecie.
Dziecku powinniście wyrobić paszport,notarialna zgoda matki powinna wystarczyć do wizy,najwłaściwszym adresatem do pytań będzie wlaściwy Konsulat,można sprubować mailowo

Awatar użytkownika
Aanka
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Aanka »

Córka mojej koleżanki Ukrainki przyjeżdżała do Polski pracować, teraz ma problemy z wizą. To znaczy półroczną dadzą jej dopiero w lipcu a roczna jest bardzo droga. Czy istnieje możliwość aby mogła otrzymać kartę stałego pobytu?

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

o tym decyduje Urząd Wojewódzki.Przed zmianą przepisów trzykrotnie dawano Kartę Pobytu czasowego,każda do 2 lat tym którzy spełnili warunki,dopiero czwarta Karta Pobytu mogła być na stałe,tutaj też trzeba spełnić określone warunki i decyzja należy do U.W.Najlepiej jak tam się udasz i zasięgniesz najswieższych informacji.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

jest jeszcze coś takiego jak Karta Polaka,więcej info na stronach Konsulatu RP w UA

Awatar użytkownika
Aanka
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: Aanka »

Dzięki za szybką odpowiedź. Spróbuję się coś dowiedzieć w UW . Problem jest w tym że nie do mojego województwa chce przyjechać. Ale przecież przepisy są jedne i te same :D

ODPOWIEDZ