paczka z Ukrainy

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
11agatha1989
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

paczka z Ukrainy

Post autor: 11agatha1989 »

Moja koleżanka z Ukrainy wysłała mi do Polski paczkę. Jednak mija już prawie miesiąc, a do mnie nic nie przyszło. Czy mam się już niecierpliwić , czy to jest normalne ?
Ja oczywiście myślę, że paczka zaginęła po drodze, albo komuś się spodobała ... :|

Awatar użytkownika
roberT/TANAIS
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: roberT/TANAIS »

Szanowni forumowicze wysyłający paczki - POCZTĄ. Nielicznie na szybkie dostarczenie za niską cenę wysyłki. Muszą one nabrać mocy prawnej w transporcie a co również istotne są one kontrolowane przez pracowników. Jak się coś przyda to zawartość albo cała paczka " znika ". A jeśli ma bYć szybko to tylko kurierem za dużo większe pieniążki. Taka jest nie tylko Polska rzeczywistość.
Ostatnio zmieniony śr 10 lis, 2010 14:15 przez roberT/TANAIS, łącznie zmieniany 1 raz.
Nalyvajmo, brattia Kryshtalevi chashi, Shchob shabli ne braly, Shchob kuli mynaly Golivon'ky nashi!
pozdrawiam robert

11agatha1989
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

No, to złamka :cry:
Ukrainka pytała się czy paczka do mnie już dotarła, a ja z przykrością powiedziałam,że nie :(

Smutno mi bo podobno w paczce był prezent specjalnie DLA mnie typowo ukraiński !!!

Ciekawe czy mam się wkurzać na Polaków czy na Ukraińców, którzy przywłaszczyli sobie tą paczkę !

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

Niech zlozy reklamacje, porozmawia z naczelnikiem. Oni maja tez elektroniczne sledzenie paczek, wiec gdzies ona jest!

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

11agatha1989, miesiąc jeśli z jakiegoiśmalutkiego maisteczka, to jescze jest duża nadzieja, że za kilak dni zapuka 3x listonosz.

a jeśli za 2 tyg nic. to trzeba zaczynać szukać końców.

11agatha1989
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Niestety 320 tys mieszkańców to nie jest mała miejscowość. Miejscowość w północno wschodniej Ukrainie.

zlotto
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: zlotto »

Zarówno z Kołomyji jak i z Lwowa paczki do mnie szły około 2 tygodni, fakt, że były raczej małe i zawierały drobiazgi typu koszulka, foldery, słodycze itp.

Obie były otwierane i rozbierane na cle w Warszawie.

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

zlotto, płaciłeś(aś) cło. jak to w praktyce wygląda ?

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

11agatha1989, nie chcę Cie straszyć ale na Polskiej Poczcie wszystko ginie i nie tylko z paczek z Ukrainy tylko też z innych krajów z zachodu czy USA :( :( , wiem coś na ten temat :cry:

11agatha1989
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

dziś mija miesiąc odkąd koleżanka wysłała mi paczkę ...a tu nic, a nic :|
Przykro mi ... może jeszcze poczekam ....

11agatha1989
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

w piątek z kolei to ja wysyłam paczkę do Ukrainy. Przez nasza pocztę Polską ... chce wysłać priorytetem, za potwierdzeniem odbioru.

Nie wiem dlaczego paczka z Ukrainy do mnie nie trafia. Moja ciocia dostaje paczki z Nowosybirska i jej paczki też tam docierają, a wysyła też przez nasza pocztę.
Hmmm.... może paczka do mnie adresowana zawierała coś cennego ... tego niestety nie wiem.

Awatar użytkownika
Michał97
Tytularny Radca
Tytularny Radca

List z Ukrainy do Polski...

Post autor: Michał97 »

Mam wielką prośbę czy może ktoś wie ile kosztuje list polecony z Ukrainy do Polski???

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
patrik
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: patrik »

Cześć! Postanowiłem odświeżyć temat

Znajomi planują wysłać mi paczkę z Ukrainy (dokładnie Kijów). Niezbyt dużą, raczej drobiazgi. Nie znalazłem wszystkich potrzebnych informacji, a może i znajdzie się ktoś nowy, kto takie przesyłki otrzymywał. Ile czasu idzie taki prezencik, jakie jest prawdopodobieństwo jego zniknięcia i co trzeba zrobić, aby sie ono zwiększyło (chodzi mi o koszty). Pozdrawiam

11agatha1989
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Moja koleżanka z wschodniej Ukrainy wysyła mi paczki. Są to również drobiazgi głownie słodycze. Paczka dochodzi do mnie w tydzień z hakiem. Nigdy jeszcze nie była uszkodzona, czy szabrowana. Myślę,że jak nie ma nic drogocennego w środku to przesyłka jest bezpieczna.

Awatar użytkownika
pwlzeb
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: pwlzeb »

Michał97, Zwykła kosztuje 0.7 dolara, więc polecona nie powinna przekroczyć dwóch dolarów (ceny przeliczane są na hrywnie w zależności od kursu)

Awatar użytkownika
patrik
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Post autor: patrik »

Dzięki Agatha za odpowiedź, bardzo mi pomogłaś. Nie wiesz może jaki rodzaj przesyłki wybierała?

11agatha1989
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

patrik pisze:jaki rodzaj przesyłki wybierała?
Na pewno priorytet :wink:

ODPOWIEDZ