Chciałbym poznać kogoś z Białorusi =)

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
ylonik
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Chciał‚bym poznaę‡ kogoł› z Biał‚orusi =)

Post autor: ylonik »

Witam .

Wiem , że może to brzmi trochę naiwnie , ale chciałbym kogoś poznać z Białorusi =) Aby się z nią zaprzyjaźnić i pokazała mi trochę kraju , a potem mógłbym się odwdzięczyć i oprowadzić ją po Polsce =) Poznanie Białorusi tylko od strony turystycznej to nie to co lubię =/ Uważam , iż kraj to nie jest tylko kraina geograficzna , a przede wszystkim ludzie i właśnie ich chcę poznać .
Cóż... Nie ukrywam , iż nie znam Białoruskiego ale słyszałem , iż da się porozumieć po polsku , lecz jednak wolałbym aby ta osoba znała polski =/ Chyba lepiej będzie jak nie będę potrzebował kilki dni na asymilację z językiem białoruskim , ale fakt faktem dobrze cyrylicy się nauczyć . Czytałem , iż można dużo się dowiedzieć jak się ją zna , nie są wtedy nic nieznaczącymi cyferkami wtedy =) Ale kto wie może mi się tak spodoba Białoruś , iż będę się uczył tego języka =P Jednak na dzień dzisiejszy chyba rozsądniej dla mnie będzie , jeśli ktoś już miał korzenie polskie lub znał przynajmniej polski w stopniu komunikatywnym =/
Niestety jest na świecie jeszcze taki niemiły aspekt , jak finanse =P Oczywiście na Białorusi nie byłbym obciążeniem finansowym =) Wszędzie bym płacił za siebie , ale mimo tego , że Białoruś jak na standardy europejskie jest względnie tania , wolałbym nocować u kogoś niż płacić za nocleg w hotelu/motelu/hostelu =P I zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wydać na coś bardziej pożytecznego ;) Potem w Polsce mógłbym odwdzięczyć się tym samym =)
A co na Białorusi ? Oczywiście poznanie Białorusi ;) Ludzi , kultury obyczajów , problemów . Nie mam ochoty poznawać Białorusi od jasnej strony tylko taką jaka ona jest =P Mam świadomość , iż finansowo ludziom nie wiedzie się tam najlepiej . Dobrze byłoby mieć po prostu kogoś sympatycznego , kto mnie oprowadzi po tym kraju =)
Mam 23 lata , pochodzę z Zakopanego , ale w tym momencie pracuję w Częstochowie w firmie ojca . W niedługim czasie jednak przeprowadzam się do Katowic gdzie studiuję psychologię =) Dlatego raczej bym mógł pokazać południową Polskę . Zakopane , Kraków , Śląsk i w sumie pobliskie tereny . Jakby , ktoś chciałby wyjechać dalej to już trzeba przemyśleć sprawę . Oczywiście jeśli ktoś by miał sprawę w Polsce , rodzinną czy chciałby znaleźć pracę w Polsce to zrobię co w mojej mocy , by tej osobie pomóc .
Cóż podsumowując =) Tak jak na początku pisałem . Chciałbym poznać kogoś żyjącego w Białorusi , kto mi ją pokaże a ja mógłbym tej osobie pokazać Polskę i ewentualnie jej pomóc .
Wiem , że to trochę mało informacji , ale tak szczerze wątpię , że nawet wtedy gdybym napisał dziesięć razy więcej informacji na forum to i tak nie opiszę całego obrazu sprawy , a zresztą forum to miejsce publiczne i nie chciałbym tutaj omawiać całego zagadnienia . Po prostu napisałem pokrótce o co chodzi i chciałbym kontynuować rozmowę mailowo czy przez skype , aby się po prostu poznać . Wiedzieć z kim ma się do czynienia .
A tak apropo forumowiczów =P Czy to w ogóle dobry pomysł szukania takiej osoby ? Może ktoś by mógłby mi doradzić w szukaniu ? Podać stronkę gdzie można ludzi poznać itp. Może są jakieś stowarzyszenia Białorusinów o których nawet nie wiem ? Proszę o pomoc w tym temacie .

Jakbyście znali jakąś , którą mogłaby zainteresować taka oferta,współpraca,wymiana, czy jak coś takiego nazwać to proszę dać jej znać .

Proszę pisać pod ten adres
pskibniewski1@gmail.com

BARTixR
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: BARTixR »

zajdź na to forum , tam jest wielu obywateli krajów WNP.

forum rosjanie pl

jest też jeden dział, gdzie można pisać po polsku.
myślę, że napewno znajdziesz tam nowe przyjaźnie.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia »

Możesz też spróbować na www.polska.ru, tam też poznałem trochę osób, nie tylko z Białorusi zresztą

zlotto
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: zlotto »

polecam np mamba.ru
cyrylicy idzie nauczyć się w stopniu biernym przez półtora tygodnia, sam się tak nauczylem, polecam :)

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski »

Spróbój na www.hospitalityclub.org tam są wprost ogłoszenie poznam ludzi z Polski, pokaże Białoruś, chce zwiedzić Polskę itp.

jeszcze możesz szukać tu www.vk.pl

ODPOWIEDZ