Polskie i rosyjskie kanony piękna:)

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
epistolomanka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Polskie i rosyjskie kanony pię™kna:)

Post autor: epistolomanka »

Jakoś niedawno zaczęłam się zastanawiać... Coś mi się wydaję, że "ładna kobieta" w Rosji to co innego niż "ładna kobieta" w Polsce. No i z "przystojnym mężczyzną" to samo. Z mężem-Polakiem (a ja jestem Rosjanką) jakoś zupełnie nie możemy się dogadać co do tego, aż się czasami śmiać chce!:) On, na przykład, twierdzi, że nie może patrzeć na dziewczyny w metrze moskiewskim, jak przyjeżdża, bo są zbyt umalowane i w ogóle wystrojone wszystkie wieczorowo, kiedy jadą do pracy. Mnie, z kolei, śmieszą bardzo krótkie fryzury Polaków. Ostatnio nawet ledwie się o to nie pokłóciliśmy. Co myślicie?;)))
kalafonia
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: kalafonia »

Kwestia gustu. A co masz na myśli mówiąc: "bardzo krótkie fryzury Polaków" ??
... lubię lirycznie i lekko psychicznie, srogo lecz dobrą drogą, zawsze tematycznie i twardo fizycznie.
epistolomanka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

No takie że się goli na 5-9 mm;)
Gust gustem, ale wydaję mi się, że tutaj są jakieś prawidłowości.
Kibek
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Kibek »

Kiedyś w Polsce takie fryzury były chyba tez na "cenzurowanym", dziś pokolenie transoformacji, blokowisk i hip - hopu ma około 30 - 40 lat i ich stare nawyki przeszły do kanonu.
epistolomanka
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Ja kiedy bywam w Moskwie to bezbłędnie poznaję Polaka właśnie po bardzo krótkiej, prawie "łysej" fryzurze w połączeniu z eleganckim i gustownym ubiorem, nawet jeżeli to zwykłe dżynsy. Ani jednego razu jeszcze się nie pomyliłam:) W Rosji raczej tak krótka fryzura świadczy o przynależności do pewnych grup, za bardzo rzadkimi wyjątkami.

Polskie koleżanki, a wam się to podoba? Pytam serio, jestem ciekawa.
binio
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: binio »

Mi akurat podoba sie to, ze kobiety na wschod od naszej granicy podkreslaja swoja kobiecosc. Rowniez pod wzgledem charakteru podobaja mi sie bardziej. No ale coz - tu mamy 21wiek - postep goni postep, kobiety staja sie facetami (i wychodza niezadbane dziwolagi) a mezczyzni dziewczynkami (i mamy wysyp zniewiescialych metroseksualistow). Ale to tylko moje zdanie, nie chce o tym dyskutowac bo to zwykle konczy sie jakas klotnia ;)
ODPOWIEDZ