Cebula krymska

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
Picolo
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Cebula krymska

Post autor: Picolo » wt 24 sty, 2012 08:33

Witam wszystkich bardzo serdecznie,
przeczytałem forum praktycznie całe, tematyka jest mi bliska zarowno z powodu podrożniczych ciągot jak i sympatii do tego kraju i ludzi. Myślę że będę mógł czasem pomóc swoją wiedzą i doświadczeniem. Moje pozazawodowe zainteresowania związane są również z kulinariami - staram się z każdej podróży przywieźć spostrzeżenia, przepisy i ciekawostki. Nawiasem mówiąc - może przydałby się i tu taki wątek? Ale do rzeczy. Będąc kilka lat temu na Krymie zachwyciła mnie odmiana cebuli - krymska czerwona. Słodka i delikatna. Rewelacyjna do sałatek. Dostępna tylko tam. Niestety nie mogę nigdzie dostać w Polsce nasion. I tu prośba - czy ktoś wybiera się na Krym i mógłby przywieźć kilka torebek nasion? Moja wdzięczność będzie ogromna :). Wymierna również. Pozdrawiam wszystkich...

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Re: Cebula krymska

Post autor: fijalkowski » wt 24 sty, 2012 15:29

Picolo pisze:Witam wszystkich bardzo serdecznie,
przeczytałem forum praktycznie całe, tematyka jest mi bliska zarowno z powodu podrożniczych ciągot jak i sympatii do tego kraju i ludzi. Myślę że będę mógł czasem pomóc swoją wiedzą i doświadczeniem. Moje pozazawodowe zainteresowania związane są również z kulinariami - staram się z każdej podróży przywieźć spostrzeżenia, przepisy i ciekawostki. Nawiasem mówiąc - może przydałby się i tu taki wątek? Ale do rzeczy. Będąc kilka lat temu na Krymie zachwyciła mnie odmiana cebuli - krymska czerwona. Słodka i delikatna. Rewelacyjna do sałatek. Dostępna tylko tam. Niestety nie mogę nigdzie dostać w Polsce nasion. I tu prośba - czy ktoś wybiera się na Krym i mógłby przywieźć kilka torebek nasion? Moja wdzięczność będzie ogromna :). Wymierna również. Pozdrawiam wszystkich...
to chyba ogloszenie do ,,sklepiku" :wink:

Picolo
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Picolo » wt 24 sty, 2012 22:31

Czyżbym zachował się niestosownie? :shock:

Awatar użytkownika
fijalkowski
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca

Post autor: fijalkowski » sob 28 sty, 2012 12:25

Picolo pisze:Czyżbym zachował się niestosownie? :shock:
nie :shock:

Picolo
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Picolo » sob 28 sty, 2012 14:51

ok

homocorvidens
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Re: Cebula krymska

Post autor: homocorvidens » czw 02 lut, 2012 09:11

Picolo pisze:Witam wszystkich bardzo serdecznie,
Nasiona przywieść można, dla czego nie, ale tutaj Krymska cebula nie będzie słodka - ona rośnie porządnie tylko na południowym Krymu. Nawet już w Teodozji jest zła.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Post autor: zeneczek » czw 02 lut, 2012 17:19

w Feodosii zdarza się inna cebula ale tylko dlatego że jest po prostu barwiona.Niestety tak się nabiera turystów.

Picolo
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Picolo » czw 02 lut, 2012 19:47

No cóż, jeśli będzie możliwość przywieźć te właściwe ;) - będę czekał. Pozdrawiam.

homocorvidens
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: homocorvidens » pt 03 lut, 2012 19:34

A potrzebne same nasiona? Cebuli który sprzedają w sklepie nie pasują dla hodowli?

Picolo
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Picolo » pt 03 lut, 2012 21:27

Potrzebne same nasiona. Nie wiem - być może można kupić malutkie cebulki tej odmiany - do sadzenia - tzw. dymka. Ale tego nie wiem. Nie wiem co na Krymie jest materiałem do siewu tej cebuli ...

qrokodyl
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Cebula krymska

Post autor: qrokodyl » czw 02 kwie, 2015 22:31

kilka informacji na temat nawożenia cebuli: http://e-warzywnictwo.pl/index.php/nawo ... 11009.html

ODPOWIEDZ