Szuakam materiałów do pracy mgr - Lotnictwo w Rosji

Forum to przeznaczone jest na poruszanie problemów dotyczących Rosji, Ukrainy i krajów b. ZSRR, lecz nie mieszczących się w zakresie powyzszych for.
szmigi
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Szuakam materiał‚ów do pracy mgr - Lotnictwo w Rosji

Post autor: szmigi »

Witam!
Niektórzy magisterkę już złożyli i niedługo się bronią, ja niestety dopiero zaczynam. Szukam pomocy wśród członków forum.
Temat mojej pracy jest dosyć luźny, ogólnie dotyczy Rosyjskiego lotnictwa, historii, podróżowania samolotem, znanych fabryk itd itp. Praca pisana w języku polskim, nie ma to być tematyka ścisła - w końcu jestem studentem filologii rosyjskiej.

Wszelkiego rodzaju tytuły książek, własna wiedza, ciekawostki, linki, pomysły mile widziane.
Pozdrawiam
Szmigi

Ps. Dodam jedynie, że chodzi mi o historie i przykłady lotnictwa cywilnego. Mam na myśli okres od roku 1923 kiedy to przyjęto postanowienie o państwowej regulacji działalności transportu powietrznego

Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: Zoya Nikitin »

lepiej uściślij temat, bo się pogubisz

szmigi
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Malo motywujące... Jakaś podpowiedź? Tematami moge sobie zarzucać na lewo i prawo, gorzej jednak ze znalezieniem odpowiednich źródeł/ bibliografii dostępnej w Gdansku.

Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

ja wyznaje zasade, ze nie kazdy musi miec wyzsze wyksztalcenie, takze wiesz - po motywacje to nie do mnie raczej ;) widze, ze do Gdanska internet tez dociera, wiec materialy sie pewnie znajda :)

a powaznie - nawet jezeli zarzucimy Cie linkami czy tytulami konkretnych ksiazek napredce wyszukanych w necie to na jakiejs podstawie i tak musisz zrobic selekcje, szkoda czasu na przeszkuiwanie zrodel pod katem wszystkiego, to rodzi wieksza frustracje niz to warte. pomysl co by Ci interesowalo, czytanie na jaki temat sprawiloby Ci przyjemnosc, naczytaj sie, postaw pytania badawcze, dobry plan i praca sama sie napisze ;)

a z ciekawosci - czemu na filologii rosyjskiej praca po polsku? dziwnie i bez sensu

szmigi
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Ok, czekam na odpowiedź promotora, mam wstępny pomysł, ale to on musi docelowo wyrazić zgodę i pomóc w określeniu dokładniejszego zakresu pracy. Spokojnie, przypomniało mi się, że Rosyjski internet to nieograniczone źródło książek w pdf-ach - coś się znajdzie :)

czemu tak nie inaczej? Uwierz mi, o tym też można by było napisać niezłą książkę :) Szczerze - chce mieć to jak najszybciej za sobą i pójść w swoją stronę :?

Zoya Nikitin
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

znajdzie sie na pewno, tym bardziej jak juz bedziesz wiedzial czego szukasz, a moze znajdzie sie tutaj ktos, kto bedzie w stanie cos podpowiedziec
szmigi pisze:czemu tak nie inaczej? Uwierz mi, o tym też można by było napisać niezłą książkę Szczerze - chce mieć to jak najszybciej za sobą i pójść w swoją stronę
oj, wierze, wierze... no nic, powodzenia :)

Kwiatkowski11
Tajny Radca
Tajny Radca

To nie ryba ale wedka

Post autor: Kwiatkowski11 »

Zawsze wyznawalem zasade, ze lepiej dac czlowiekowi wedke zamiast ryby, wiec ja Ci daje. Tylko prosze nie uzywaj argumentu, ze nie znasz rosyjskiego, jesli tak jest jest musisz sie go nauczyc! Pozdrawiam.
Если сникнет парус,Мы ударим веслами...

szmigi
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Bardzo ciekawy materiał!!! Dzięki!!

Jeśli chodzi o mój Rosyjski to w mowie jest bardzo dobry :)

Bebej
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: Bebej »

Swego czasu, bodajże Polsat wyemitował długi serial pt. "Eskadry z czerwoną gwiazdą'
Być może gdzieś go wykopiesz :)

ODPOWIEDZ