[śmietnik] offtop z wątku o aktualizacji forum

To jest forum testowe. Tu możesz sprawdzać działanie forum i jego opcji. W tym forum lądują także posty skasowane z innych for.
kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

[śmietnik] offtop z wątku o aktualizacji forum

Post autor: kubanek » sob 08 lis, 2014 10:44

Żenada. Takie rzeczy to mogą dziać się tylko na forach polskich albo jakichś ruskich. Prać sie po pyskach, bez byle powodu, ot, taka "rusko-słowiańska" rozrywka. Dobra dla bezmózgów i prymitywów.

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Aktualizacja forum

Post autor: kubanek » sob 08 lis, 2014 10:46

Lem dobrze mówił, że jak odpalił internet to zobaczył ile w tym świecie jest zjebów i prymitywów. Ja już się z tym użeram od 10 lat i widzę, że liczba pojebanych imbecyli rośnie w tempie geometrycznym. Polski internet, choć trochę bardziej cywilizowany niż runet, ale jest takim samym odzwierciedleniem społeczeństwa. Jedna wielka prymitywna dzicz, nic więcej. Niestety, sam schamiałem, żyjąc w tym syfie.

mazeno
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Aktualizacja forum

Post autor: mazeno » sob 08 lis, 2014 10:47

> Prać sie po pyskach
z czego wnioskujesz o tym praniu sie po pyskach?
z wlasnego doswiadczenia czy jak?
bo ja tego nie napisalem.

mazeno
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Aktualizacja forum

Post autor: mazeno » sob 08 lis, 2014 10:50

> odzwierciedleniem społeczeństwa. Jedna wielka prymitywna dzicz
polacy sa prymitywni, ruscy sa prymitywni, etc, etc.
to ktore spoleczenstwo jest idealne?
a moze pan kubanek solo?
Obrazek

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Aktualizacja forum

Post autor: kubanek » sob 08 lis, 2014 12:07

mazeno pisze:> Prać sie po pyskach
z czego wnioskujesz o tym praniu sie po pyskach?
z wlasnego doswiadczenia czy jak?
bo ja tego nie napisalem.
Z doświadczenia, doświadczenia. Mi takie klimaty, typu wóda, potem pranie się po pyskach, nie wiadomo po co i na co, wystarczy.
A co do prymitywizmu, spójrz na drogi, tam widać kulturę i zachowania społeczne, w najlepszej formie.

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Aktualizacja forum

Post autor: kubanek » sob 08 lis, 2014 12:10

Nie mam doświadczeń, ale wydaje mi się, że prymitywne społeczeństwa, zbierackie lub łowne, takie co żyją gdzieś w Afryce czy Ameryce Łacińskiej, sa o wiele bardziej cywilizowane od nas. Rosja, Chiny, cała post-komuna to najbardziej prymitywna dzicz jaka jest, zestawiać do Afryki tego nie będę, bo nie chce obrażać Bambo i spółki.

mazeno
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Aktualizacja forum

Post autor: mazeno » sob 08 lis, 2014 12:26

> gdzieś w Afryce czy Ameryce Łacińskiej, sa o wiele bardziej cywilizowane od nas
vide: kolumbijscy czy meksykanscy indianie w kartelach, tutsi i hutu, darfur oraz cala postkolonialna afryka z kalasznikowem w rece.
a o prymitywnych zbierackich i lownych mozesz pomarzyc - od dawna posluguja sie telefonami komorkowymi.

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Aktualizacja forum

Post autor: kubanek » sob 08 lis, 2014 14:58

Mi chodzi o ludzi, którzy żyją wg. dawnych reguł, mimo korzystania z telefonów. Są jeszcze tacy. Bierzesz mnie cały czas za debila i ignoranta, choć studiowałem przez pewien czas geografię i brałem udział w różnych wyprawach, bliższych i dalszych.
Dzicz wcale nie musi oznaczać brak cywilizacji, dzicz przede wszystkim mają ludzie w głowach, społeczności całe. Tak jest w wielu miejscach na świecie, przede wszystkim w naszym post-komuszym bantustanie, od Łaby aż po Pacyfik. To jedna wielka dzicz, która jeszcze przez całe dziesięciolecia będzie taka. Efekty kolonializmu, które piszesz, trwają po dziś dzień, od Kolumbii po Darfur i będą trwać.

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Aktualizacja forum

Post autor: kubanek » sob 08 lis, 2014 15:00

Na mnie wydaje się więc cały czas śmieszne, że ludzie szukają alternatyw wobec tego co im nie pasuje u siebie, tam, gdzie tej alternatywy nie ma, bo być nie może. Jedyna opcja walki to zmiana na lepsze, tego co jest złe, tyle, że to wymaga dużo, dużo więcej nerwów, czasu i zaparcia.

mazeno
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Aktualizacja forum

Post autor: mazeno » sob 08 lis, 2014 15:17

> w różnych wyprawach, bliższych i dalszych.
a wizy?
wiz nie bylo?
albo skamlania o paszport na komendzie milicji?

trza se w zyciu zrobic jakies wartosciowanie.
albo sie chce poznawac kraje (do tego niestety wiekszosc panstw* wymaga wiz), albo sie bojkotuje, siedzi w domu i oglada tv - ale to drugie nie rozwija. rezimy upadaja dzieki migracjom - kwestia porownania "tu i tam". chyba ze za ten paszport panstwo proponuje ci sie skurwic** (np. zostajac kapusiem) - to odpada.

--
* - nalezy rozrozniac te dwa pojecia. kraj to ludzie, krajobrazy, kultura etc. panstwo to armia urzednikow, najczesciej zbednych krajowi.
** - pardon za slownictwo, ale pewne rzeczy nalezy nazywac po imieniu.

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Aktualizacja forum

Post autor: buba » sob 08 lis, 2014 19:18

mazeno pisze:wtedy ja jestem wyzej w hierarchii forum
mazeno pisze:taka forma rywalizacji
Ja to ogolnie mam w d... takie kwestie, zarowno w zyciu normalnym jak i na forach...
A jesli gdzies jest takie nadete towarzystwo to chyba jakies punkciki ani poprawia ani pogorsza sytuacje.. I nawet jak nie ma plusow czy minusow to i tak atmosfera jest taka ze lepiej sie stamtad zwinac..
mazeno pisze: jedyne naprawde wolne forum jakie znam to brytan (forum srodowiska wspinaczkowego).
Tam mnie jeszcze nie bylo :wink:
kubanek pisze:Niestety, sam schamiałem, żyjąc w tym syfie.
ojoj! a jak schamiejesz zagladajac na takie forum gdzie pisza ludzie lubiacy jezdzic na wschod i kumac sie z "ta dzicza" :lol: Nie boisz sie?? To moze byc nieodwracalne! i co wtedy? kto bedzie nas, nachlanych postkomunistycznych dzikusow, nauczal o prawdziwej cywilizacji i duchowym rozwoju?
mazeno pisze: * - nalezy rozrozniac te dwa pojecia. kraj to ludzie, krajobrazy, kultura etc. panstwo to armia urzednikow, najczesciej zbednych krajowi.
dokladnie.. oceniajac kraj i przez pryzmat polityki i urzedasow pokazanych w telewizorze mozna dojsc do wnioskow majacych niewiele wspolnego z rzeczywistoscia...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Aktualizacja forum

Post autor: kubanek » sob 08 lis, 2014 20:46

Ja się na wyprawy, gdzie jest milicja nie pchałem, a jeździli i do Kazachstanu i do Maroka i do Syrii i gdzieś tam jeszcze, studiowałem tylko 1,5 roku, więc nie wiem co się dalej działo.
A w kwestii podziału państwo i społeczeństwo to się niestety z tym nie zgadzam. To taki mit, w który bardzo wiele osób wierzy. Nie należy uogólniać, nie całe społeczeństwo jest chore, zawsze jest jakieś 10-15, max 20 procent "normalnych", którzy po prostu nie wierzą w propagandę państwową czy komercyjnę, ale resztą da się manipulować. Ocenianie więc, że państwo jest be, a ludzie są ok, w przypadku tak bandyckich krajów jak Korea Północna, Chiny, USA, Rosja i jeszcze można by tak mnożyć jest śmieszne. Imperializm, pycha i szowinizm to łatwa pożywka, dla mnie przeciętny jankes myślący, że USA jest naj, naj, naj, jest takim samym bezmózgiem jak rusek co się cieszy, że "Krym nareszcie do nas wrócił". A ile takich osób jest, w pierwszym przypadku nie wiem, pewnie z 50-80 procent, w drugim pewnie tyle samo, choć poparcie dla "zwrotu Krymu" jest na poziomie 80-90 procent.
Edukacja, edukacja, a raczej jej brak, powoduje, że potem takim motłochem łatwo manipulować. Niemcy niewinni byli, tylko naziści, aha, a poparcie dla NSDAP na poziomie 90 procent to się wzięło z sufitu.
Jestem wręcz odwrotnego zdania, to nie państwo jest be, ale ludzie, bezmózgie, niemyślące, dające się łatwo manipulować są be. Państwo i narody tworzą ludzie. Tam gdzie jest więcej wolności osobistem i więcej parcia na samodzielność w myśleniu, tam jest lepiej, a tam, gdzie jednostka jest zerem i niewolnikiem, tam jest najgorzej. Ja z tym drugim nie chcę mieć nic wspólnego, bo polską historię znam i wiem, kiedy było lepiej kiedy gorzej i dlaczego.
A w telewizorze, czasem prawdę powiedzą, twierdzenie, że jedne media wyłacznie kłamią, a drugie źródła wyłacznie mówią prawdę jest pierwszym krokiem do niewolnictwa. Trzeba brać różne punkty widzenia i je porówywać, dopiero potem można wyciągać wnioski. Ale ludziom sie nie chce zwyczajnie, mają to w nosie, bardzo często nie mają ochoty i czasu. Sam nie mam czasu i ochoty na sprawdzanie różnych rzeczy, na których się nie znam, wierzę czasami w siłę marki, choć nie w takim stopniu jak inni. Ale twierdzenie, że skoro mainstream mówi tak, a ja zrobię na odwrót, na złość, to raczej oznaka prymitywizmu, a nie intelektu.

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Aktualizacja forum

Post autor: kubanek » sob 08 lis, 2014 20:51

A co do "kumania się z kimś" to ja nigdy się z nikim nie kumałem, tylko wolałem myśleć po swojemu, bo i tak prędzej czy później, każdy idzie w swoją stronę i na starość zostaje sam. Wolę raczej balansować i taką postawe polecam, nie mam nic przeciwko temu by sobie raz na rok, raz na pół roku lub 2-3 lata gdzieś tam pojechać, ale trzeba to ważyć. Raz tu, a raz tam, a nie tylko w jednym kierunku. Takie osobniki niczym sie nie różnią od tych, co jeżdżą z biurami podrózy, w jedno i to samo miejsce od 10 lat. Ogólnie to uwazam, że w kwestii wyjazdów i w ogóle robienia czegoś w wolnym czasie, każdy ma wolną rękę i nikomu nic do tego. Ktoś chce sobie coś robić, niech sobie robi, aby tylko był zadowolony. A pouczanie kogos i obrażanie, że "ta hołota to się tak zachowuje" a tamta tak, jest strasznie wkurzające. Ja mogę wyrazić dezaprobatę, ale mogę to zrobić pod nosem, a nie publicznie.

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Aktualizacja forum

Post autor: kubanek » sob 08 lis, 2014 20:53

Dlatego zamiast tych ciągłych wyjazdów gdzieś tam, polecam zmienić kierunek. Przypomnę, że busola ma 4 kierunki, a właściwie to 8. Jak ktoś tylko patrzy w jedną stronę, jak przechodzi przez jezdnię, to długo tego robić nie będzie.

mazeno
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Aktualizacja forum

Post autor: mazeno » sob 08 lis, 2014 21:33

> edukacja, a raczej jej brak, powoduje, że potem takim motłochem łatwo manipulować
juz komus kiedys to zapodalem:
wyksztalcenie a madrosc to dwie rozne rzeczy. to nie edukacja prowadzi do samostanowienia i wolnosci - to madrosc.

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Aktualizacja forum

Post autor: kubanek » sob 08 lis, 2014 23:09

Znowu kula w płot. Ze zrozumieniem. Edukacja, a wykształcenie to 2 różne rzeczy. Ktoś może mieć wykształcenie podstawowe, a wiedzieć bardzo dużo, być wyedukowany, mieć wiadomości. Znam nawet takiego, aż dziwi mnie, że ma podstawowe wykształcenie, bo mówi rzeczy o wiele inteligentniejsze niż ci z wyższym. W dzisiejszym świecie, wykształcenie nic nie znaczy, jeśli za tym nic dalej nie idzie. Człowiek uczy się przez całe życie, tak teoretycznie jak i praktycznie. A mądrość życiowa czy inteligencja to już zupełnie inna rzecz.
Te rzeczy o których pisze, typu "politycy są be, a nie ludzie" albo " nie edukacja jest ważna, ale mądrość" to slogany, których słucham i czytam od dawien dawna. Nie mające zresztą poparcia w faktach, a jedynie będące polityczną poprawnością, aby tam kogoś nie urazić. Jak ktoś jest baran i leń i tego nie zmieni, to niech potem nie narzeka, że nic nie ma albo że go nikt nie słucha lub nie szanuje.

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Aktualizacja forum

Post autor: kubanek » sob 08 lis, 2014 23:10

Mądrość to się skąd ma brać? Co z tego, że ktoś tam jest mądry, skoro nie ma wiedzy? Co mu po tej mądrości? Jak ktoś ma wiedzę, ale nie ma mądrości czy inteligencji, to po jaką cholerę mu ta wiedza, skoro nie jest w stanie z jej skorzystać?

kubanek
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Aktualizacja forum

Post autor: kubanek » sob 08 lis, 2014 23:15

Zresztą na koniec, podsumuje, widać, że w postkomunie jest dużo osób mądrych, dużo osób wyedukowanych. Ale nic z tego nie wynika, bo zbydlenie ludzi w niektórych dziedzinach osiągnęło taki poziom, że tu nawet miliony mądrych i wyedukowanych nie pomogą, bo nie będą się mogli przebić.
Hołotą najłatwiej jest rządzić. A z rządzenia są same korzyści, tak w polityce jak i w biznesie. Wniosek więc taki, że wszystkim będzie zależeć, aby hołota miała większośc nad myślącymi, tak w Polsce, tak w Czechach, tak w Mongolii, tak w Rosji, tak Uzbekistanie, tak na Ukrainie. Mądrym i wedukowanym pozostają 2 wyjścia - albo uciekać, jak robią to miliony, z każdego postkomuszego kraju albo robić coś, mimo przeciwności, aby to zmienić. Reszta będzie żyła tak jak żyje, nie ma też co ich winić. Ale niech nie narzekają, że coś jest źle.

kunek
Tajny Radca
Tajny Radca

Aktualizacja forum

Post autor: kunek » pn 10 lis, 2014 23:26

wyluzuj człowieku :)

Zablokowany