Zwiedzić Rosję przy okazji mundialu 2018

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Krzysiek85
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Krzysiek85 » ndz 26 lis, 2017 19:55

Nadarza się dobra okazja, żeby zwiedzić Rosję w 2018 roku. Na mistrzostwa świata w piłce nożnej Rosja znosi wizy dla posiadaczy biletów na mecze. Jeśli ktoś nie interesuje się piłką, posiadanie biletu to zawsze oszczędność na wizie i potrzebnym do niej ubezpieczeniu no i mecz można jednak zobaczyć w ramach zwiedzania ;) Oprócz tego dla posiadaczy biletów na mecze, rosyjskie koleje przygotowały darmowe pociągi pomiędzy miastami, w których imprezy będą organizowane. Z dodatkowych ułatwień, na czas mundialu zniesiono dla przyjezdnych obowiązek meldunkowy, więc nie trzeba wystawać w kolejkach.

Oczywiście nie jest powiedziane, że bilet uda się dostać na pewno, bo ilość chętnych znacznie przewyższa możliwości stadionów (możliwość kupna biletu wśród zalogowanych na stronie chętnych FIFA rozstrzyga na drodze losowania), ale tak czy inaczej - finansowo wygląda to nieźle!

Do Rosji można spokojnie dojechać autobusem (Ecolines i Lux Express mają regularne kursy np. do Petersburga), najlepiej przez kraje nadbałtyckie, bo przez Białoruś potrzeba wizy tranzytowej, a chyba chcemy oszczędzić? ;)

Mecze rozgrywane będą na stadionach w Petersburgu, Moskwie, Jekaterynburgu, Kaliningradzie, Kazaniu, Wołgogradzie, Niżnym Nowogrodzie, Samarze, Rostowie nad Donem, Soczi i Sarańsku. Mundial rozpocznie się 14 czerwca i potrwa do 15 lipca 2018 - przez miesiąc można pojeździć i pozwiedzać co kogo interesuje. Ja oczywiście polecam w pierwszej kolejności „mój” Petersburg, jakżeby inaczej ;) Z resztą jakby ktoś przyjeżdżał nad Newę z zamiarem obejrzenia czegoś więcej niż nowego stadionu, zapraszam do kontaktu, załatwiam takie rzeczy na miejscu: krzysztof@popetersburgu.pl

Jak załatwić bilet:
- Założyć konto na www.fifa.com i zgłosić chęć kupna biletu (rozstrzygane w drodze losowania). Jak na razie bilet można kupić na konkretny obiekt i datę - bo (nie licząc reprezentacji Rosji) nie wiadomo jeszcze kto z kim będzie grał. Kolejna tura sprzedaży biletów rozpocznie się po 1 grudnia, kiedy znane będą wyniki grupowych losowań. Wtedy będzie już możliwość kupna biletu na "swoją" drużynę.
- Bilety mają kategorie od A (najdroższe) do D (najtańsze - koszt to 390 zł za miejsce w sektorach za bramką). Im bliżej finału, tym bilety oczywiście droższe. Bilety są imienne, więc odpada odkupowanie ich od innych. Jedna osoba może kupić do 7 biletów (potrzebne będą dane paszportowe osób, których bilet dotyczy).
- Szczęśliwcom, którzy wylosują możliwość zakupu biletu na mecz i dokonają zakupu - bilety zostaną przesłane kurierem, najpóźniej do maja 2018. Oprócz biletów kupujący otrzyma też Fan ID w wersji elektronicznej - trzeba je wydrukować (na podstawie tego wydruku przekracza się granicę w systemie bezwizowym), oryginalny dokument będzie do odebrania na miejscu w specjalnych strefach kibica.

Przydatne linki:

http://www.fifa.com/worldcup/organisati ... index.html - kupno biletów
https://www.fan-id.ru/ - informacje o paszporcie kibica, czyli Fan ID
http://welcome2018.com/en/ - informacje dla kibiców
https://tickets.transport2018.com/free-train/schedule - darmowe bilety kolejowe
Zapraszam na www.popetersburgu.pl

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 » pn 27 lis, 2017 00:02

Mam już bilety na dwa mecze.W tym jeden w Petersburgu. :D
1 grudnia dowiem się kogo obejrzę. :?:

Krzysiek85
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Krzysiek85 » pn 27 lis, 2017 15:41

Super! Długo zostajesz? Coś planujesz zwiedzić oprócz stadionu? ;)

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 » pn 27 lis, 2017 22:07

Ile będę w Petersburgu - jeszcze nie wiem.Trudno zaplanować na pół roku do przodu. :)
Co polecasz mi zobaczyć?Coś nietypowego, szczególnego poproszę, bo byłem już w SPB. Dzięki. :arrow:

Medium
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator
Lokalizacja: http://ctwb.pl/umowa_kupna_sprzedazy_samochodu - umowa kupna sprzedaży pojazdu

Post autor: Medium » wt 28 lis, 2017 10:20

stelmach33 pisze:
pn 27 lis, 2017 00:02
Mam już bilety na dwa mecze.W tym jeden w Petersburgu. :D
1 grudnia dowiem się kogo obejrzę. :?:
Życzę ci, by były to mecze Polski :D A co do Petersburga, to piękne miasto, jest co zwiedzać. to na pewno.

Simon
Radca Stanu
Radca Stanu
Kontakt:

Post autor: Simon » wt 28 lis, 2017 17:52

Krzysiek85 pisze:
ndz 26 lis, 2017 19:55
posiadanie biletu to zawsze oszczędność na wizie i potrzebnym do niej ubezpieczeniu (...)
Z dodatkowych ułatwień, na czas mundialu zniesiono dla przyjezdnych obowiązek meldunkowy, więc nie trzeba wystawać w kolejkach.
(...)
- Bilety mają kategorie od A (najdroższe) do D (najtańsze - koszt to 390 zł za miejsce w sektorach za bramką). Im bliżej finału, tym bilety oczywiście droższe. Bilety są imienne, więc odpada odkupowanie ich od innych. Jedna osoba może kupić do 7 biletów (potrzebne będą dane paszportowe osób, których bilet dotyczy).
oszczednosc wlasciwie zadna - oplata konsularna 153zl + voucher 110 + ubezpieczenie 120 /podrozalo, kiedys bylo 90.../ (roczna karta, wersja ze sportami wysokiego ryzyka) + zdjecie 25. Wychodzi 403 zl... (jak sie korzysta z centrum wizowego, to dodatkowo 105 - wtedy 508). A tych najtanszych biletow (po 390 zl) nie ma zbyt duzo. Sprawdzilem jeden z meczow i widze najnizsza cene 1400zl

a co do kolejek przy meldunku - jak jest sie ponizej 7 dni w danym miejscu, to nie trzeba go robic

Krzysiek85
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: Krzysiek85 » wt 28 lis, 2017 20:09

stelmach33 pisze:
pn 27 lis, 2017 22:07
Ile będę w Petersburgu - jeszcze nie wiem.Trudno zaplanować na pół roku do przodu. :)
Co polecasz mi zobaczyć?Coś nietypowego, szczególnego poproszę, bo byłem już w SPB. Dzięki. :arrow:
Napiszę Ci na priv, coby nie "śmiecić" ;)

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: barciur » śr 29 lis, 2017 00:27

Wiesz może jak to będzie z biletami last minute? Jeśli się kupi bilet na mecz np. 7 dni przed meczem jeśli będą takowe, to też na luzie z fan ID można działać?

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 » śr 29 lis, 2017 16:41

Jeśli zdążą Ci dostarczyć w ciągu 7 dni pocztą lub sam odbierzesz w wyznaczonym punkcie(ale wtedy wjazd do RF z wizą! bo tylko takie są na razie sposoby otrzymania) to myślę , że tak.
Ja jeszcze swojego Fan ID nie dostałem.Czekam na przesyłkę.

barciur
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: barciur » pt 01 gru, 2017 06:11

Aha, czyli tylko w ten sposób to się da załatwić. No dobrze, rozumiem, w takim razie wszytsko się okaże. Ciekawe, czy będą dawali Fan ID na bilety warunkowe - np. jeśli ktoś będzie miał bilet na mecz POlski w 1/8, to będzie wiadomo kilka dni przed meczem, czy bilet bedzie. Mam nadzieję, że w takiej sytuacji sam fakt wylosowania takiego biletu upowazni do ogarnięcia Fan ID :)

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » pt 01 gru, 2017 20:22

Niestety w Pitrze Polska nie zagra (przynajmniej w fazie grupowej). Można się za to wybrać do Moskwy, Kazania, Wołgogradu

DobryDuch
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Post autor: DobryDuch » ndz 03 gru, 2017 23:02

E, myślałem, że będzie można przyjechać bez wizy po prostu z racji mundialu, a nie tylko dla posiadaczy biletów :? W takim wypadku mundial tylko może skomplikować mi podróż, a nie ułatwić :? Choćby z racji wzrostu cen w hostelach (Petersburga).

stelmach33
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: stelmach33 » śr 06 gru, 2017 11:16

barciur pisze:
śr 29 lis, 2017 00:27
Wiesz może jak to będzie z biletami last minute? Jeśli się kupi bilet na mecz np. 7 dni przed meczem jeśli będą takowe, to też na luzie z fan ID można działać?
Dostałem regulamin dostawy biletów, a tam m.in. : "Доставка билетов курьером будет невозможна в отношении следующих Билетов:

(i) Билетов, приобретенных после 3 апреля 2018 года"

Czyli dostawa kurierem biletów zakupionych po 3 kwietnia 2018 nie będzie możliwa.

Awatar użytkownika
murzasihle
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: murzasihle » ndz 10 gru, 2017 13:56

Krzysiek85 pisze:
ndz 26 lis, 2017 19:55
Nadarza się dobra okazja, żeby zwiedzić Rosję w 2018 roku.
Jeżeli ktoś nie interesuje się meczami to w żadnym wypadku nie polecam tego okresu.
Przyczyna prosta. Ceny usług hotelowych, taksówek, restauracji i "niewiadomoczegojeszcze" wzrosną maskarycznie.
A poza tym tłumy.

PS.
No chyba, że można na takim bilecie pojechać w całkiem inny rejon Rosji niż miejsca gdzie grają mecze. Ale to chyba wątpliwe.
«Степь широкая, да дорога узкая - так, мы встретимся»
https://www.facebook.com/grzegorz.janas.39

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: MorgothV8 » pn 11 gru, 2017 23:59

Ja wtedy jadę z żoną na Bajkał, to będzie jej debiut.
Ostatni tydzień czrwca - pierwszy tydzień lipca.
Być może Jakuck i rejs leną zamiast Bajkału - się okaże.
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » wt 12 gru, 2017 20:18

murzasihle pisze:
ndz 10 gru, 2017 13:56
No chyba, że można na takim bilecie pojechać w całkiem inny rejon Rosji niż miejsca gdzie grają mecze. Ale to chyba wątpliwe.
No właśnie nie wiem.Na Białorusi mistrzostwa były tylko w Mińsku, a bez wizy można było podróżować po całym kraju.Organizatorzy i pośrednicy nawet zachęcali zagranicznych kibiców, by przy okazji zwiedzali Białoruś

Martinez200
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Martinez200 » czw 19 kwie, 2018 13:41

Mam pytanie do autora zkond ma informacje o tym że Fan ID będzie wystarczyło mieć w wersji elektronicznej?
Mam wątpliwości czy FAN id dojdzie do mnie w odpowiednim czasie (do 30 dni pocztą)
Czyli chyba musi być jakieś rozwiązanie jak nie dojdzie.
Paszport będę miał dopiero właśnie około 30 dni przed meczem na który jadę. Więc wtedy dopiero zgłosze się do Fan Id.

Mam nadzieje że właśnie elektroniczna wersja wystarczy na wjazd.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ