Płatny parking we Lwowie

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Płatny parking we Lwowie

Post autor: zeneczek » wt 13 lut, 2018 09:07

raczej bym napisał że niebieska,ciut dalej lekkim łukiem na prawo zaczyna się ulica Nalewajki.z ulicy najlepiej wjechać pod bramę i wejść do środka uzgadniając wjazd.stanąć na głównej ulicy(Gorodocka) w zasadzie nie można,ruch ogromny i to proszenie się o problemy.

ddarko112
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Płatny parking we Lwowie

Post autor: ddarko112 » wt 13 lut, 2018 09:25

Dzieki wielkie.Jade w kwietniu i chyba skorzystam tego parkingu

meter30
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Płatny parking we Lwowie

Post autor: meter30 » wt 13 lut, 2018 10:48

Tu masz link do parkingu na którym ja zostawiam auto.
https://www.google.pl/maps/place/Paid+p ... 24.0209909
Na rogu ulicy Dżerelnej i Bałabana. Obok jest hotel Vatra w którym zawsze nocuję. Do Opery na rynku jest około 5-7 minut spacerem.
Ceny w czerwcu były 20 UAH dla Ukraińców i 30 UAH dla Polaków za dobę
A we wrześniu 25UAH dla Ukr i 35 UAH dla PL.

rudolviv74
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Płatny parking we Lwowie

Post autor: rudolviv74 » śr 14 lut, 2018 22:59

Na Korolenki polecam, bo sprawdzone. Od wielu lat tam stawiam, od kilku godzin do kilkunastu dni

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Płatny parking we Lwowie

Post autor: zeneczek » ndz 18 lut, 2018 10:58

korekta,brama wjazdowa do parkingu na Gorodockiej 23 jest zielona,pozdr

ddarko112
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Płatny parking we Lwowie

Post autor: ddarko112 » czw 01 mar, 2018 10:03

czy na tym parkingu przy Gorodockiej 23 niema problemu z znalezieniem miejsca??czy to parking calodobowy?? Niema żadnego znaku ze tam sie mieści wogóle jakiś parking.

zeneczek
Tajny Radca
Tajny Radca

Płatny parking we Lwowie

Post autor: zeneczek » pt 02 mar, 2018 14:17

całodobowy strzeżony.czy będzie wolne miejsce to gwarancji brak.ja w pierwszej kolejności czyniłem uzgodnienia,następnie szedłem po auto zaparkowane w innym miejscu.generalnie jak przyjedziesz późnym wieczorem,w nocy,lub wczesnym rankiem to ruch na Gorodockiej jest względny i można zaparkować przy bramie i uzgadniać szczegóły.W innych godzinach ruch ogromny.Choć rozmawiając o możliwości wjazdu powiedziano mi że mam podjechać bezpośrednio pod bramę i sygnalić.i proponuję tę wersję przyjąć.parking wąski ale długi,aut wejdzie sporo.po deszczu trzeba skakać przez kałuże ale da się przeżyć.Znaku o możliwości parkowania tam rzeczywiście brak.

ddarko112
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Płatny parking we Lwowie

Post autor: ddarko112 » wt 13 mar, 2018 00:14

meter30 pisze:
wt 13 lut, 2018 10:48
Tu masz link do parkingu na którym ja zostawiam auto.
https://www.google.pl/maps/place/Paid+p ... 24.0209909
Na rogu ulicy Dżerelnej i Bałabana. Obok jest hotel Vatra w którym zawsze nocuję. Do Opery na rynku jest około 5-7 minut spacerem.
Ceny w czerwcu były 20 UAH dla Ukraińców i 30 UAH dla Polaków za dobę
A we wrześniu 25UAH dla Ukr i 35 UAH dla PL.
Czy możesz cos wiecej napisac o tym parkingu?? Jest zamykany i strzeżony??czy to jest tam co pisze automyjna 24h?

meter30
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Płatny parking we Lwowie

Post autor: meter30 » wt 13 mar, 2018 06:52

Tak, parking jest zamykany na noc i strzeżony (chyba). Wjazd jest tam gdzie napisano "myjka 24h', natomiast nie rzuciło mi się w oczy żeby ktoś tam mył auto. Na pewno jest tam warsztat. Co więcej mogę napisać... Parking jak parking. Pod chmurką, auto stoi i tyle. Ja mam wóz warty może 10tys zł więc chyba nie jest on celem potencjalnych złodziei, także spie spokojnie. Tablic nikt tam nie odkręca. Raz, gościu się pomylił i skasował mnie jak Ukraińca na moją korzysc- nie wyprowadzałem go z błędu. Ja tam zostawiam auto, ponieważ jest obok hotelu Vatra w którym nocuję. Sam hotel raczej nie jest godny polecenia, ale ja nie mam wygórowanych wymagań ponieważ całe dnie spędzamy na mieście, a do hotelu przychodzimy się tylko przespać i umyć- na tyle jest wystarczajacy.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Płatny parking we Lwowie

Post autor: KrzysztofLtm » ndz 25 mar, 2018 11:57

Parking ul korolenki,zdaje sie nr.8.Drugi gdzie parkowalem to parrking hotelu Lwow.Wjazd od ul. Kulisza.20hr.Tylko ze parkowalem tam na noc,w dzien przestawialem auto na ulice Kulisza,ale ze mieszkalem na Kuliszy wiec mi to pasowalo.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Płatny parking we Lwowie

Post autor: KrzysztofLtm » wt 27 mar, 2018 06:45

Co do parkowania we Na Ua,slyszalem taka porade.Zdarza sie podobno we Lwowie ze znikaja tablice,za szyba karteczka z nr.telefonu,characz za oddanie tablic itp...Ale duzo Ukraincow jezdzi na polskich numerach,wiec warto za szyba umiescic mala ukrainska flage.Ze niby auto ukrainca.Nie wiem ile w tym prawdy,moj kolega z Warszawy strasznie bal sie jechac na UA,ze mu auto ukradna,kola ukradna czy cos jeszcze....pojechalismy,bylo fajnie i ok.Pozniej pojechal do Katowic bodajze i tam mu alufelgi ukradli.

vincent
Kolegialny Sekretarz
Kolegialny Sekretarz

Płatny parking we Lwowie

Post autor: vincent » wt 27 mar, 2018 22:33

Podobno.
I jaki z tego wniosek? Jedź do Lwowa, nie jedź do Katowic, bo tam kradną.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Płatny parking we Lwowie

Post autor: KrzysztofLtm » śr 28 mar, 2018 06:33

Wniosek taki ze jak Ci maja ukrasc samochod to ukradna,czy w Polsce czy na Ua czy gdzie indziej.I ze nie wolno poddawac sie stereotypom ze gdzies jest niebezpiecznie,gdzies kradna,gdzies bija.......wszedzie to sie zdarza. Co do Lvova,ja akurat czuje sie tam bezpiecznie,spacerowalem po polnocy we Lvovie,po Zamosciu czasami sie boje.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Płatny parking we Lwowie

Post autor: KrzysztofLtm » śr 28 mar, 2018 06:38

Co do parkingow we Lvovie,parkowalem tez na platnym na ul.Jaroslawa Madrego,mala uliczka boczna Gorodeckiej.

ByK
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz

Płatny parking we Lwowie

Post autor: ByK » śr 28 mar, 2018 11:15

Tablice są kradzione wszystkim z "obcymi" rejestracjami niezależnie od rzeczywistego właściciela, dlatego Ukraińcy robią sobie "drugą, sztuczną" tablicę z folii co jest tolerowane tam przez policję. Legalne tablice zakładają dopiero przy przekraczaniu granicy z Polską (inne). Ciekawe , bo już w stanisławowskim nie ma z tym problemu.

ddarko112
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Płatny parking we Lwowie

Post autor: ddarko112 » śr 28 mar, 2018 17:18

KrzysztofLtm pisze:
śr 28 mar, 2018 06:33
Wniosek taki ze jak Ci maja ukrasc samochod to ukradna,czy w Polsce czy na Ua czy gdzie indziej.I ze nie wolno poddawac sie stereotypom ze gdzies jest niebezpiecznie,gdzies kradna,gdzies bija.......wszedzie to sie zdarza. Co do Lvova,ja akurat czuje sie tam bezpiecznie,spacerowalem po polnocy we Lvovie,po Zamosciu czasami sie boje.
I tu sie zgadzam.W Polsce tez zdaża sie że kradna tablice,moze nie na taka skale ale napewno jest wiekszy problem bo kradzierz paliwa itd...
a tu tyko :)haracz:) Aczkolwiek też szukam parkingu nie na ulicy(w polsce jak jade w inne miasto robie to samo) Aleto dlatego ze jesli inna rejestracja niz np slask,malopolska, itd to nik nikogo nie szanuje i obija te samochody.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Płatny parking we Lwowie

Post autor: KrzysztofLtm » śr 27 cze, 2018 04:45

Witam.Kiedys na ul Kniazia Swiatoslawa byl strzezony parking,parkowalem tam kiedys dawno,czy jeszcze działa?To zdaje sie niedaleko mieszkania na Stepaniwny ktore tutaj na forum mozna wynając.

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Płatny parking we Lwowie

Post autor: gorodok » śr 27 cze, 2018 07:28

KrzysztofLtm pisze:
śr 27 cze, 2018 04:45
Witam.Kiedys na ul Kniazia Swiatoslawa byl strzezony parking,parkowalem tam kiedys dawno,czy jeszcze działa?To zdaje sie niedaleko mieszkania na Stepaniwny ktore tutaj na forum mozna wynając.
Owszem jest ten parking lecz osobiście polecałbym lepiej spróbować zostawić auto w tym oto garażu podziemnym na ulicy Michnowskich https://www.google.pl/maps/place/Parkin ... 24.0034345 - 30 hrywien za dobę ale niestety nie zawsze są wolne miejsca. Mieszkanie na Stepaniwny również nadal można wynająć ;)
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Płatny parking we Lwowie

Post autor: KrzysztofLtm » pt 08 lut, 2019 10:03

ByK pisze:
śr 28 mar, 2018 11:15
Tablice są kradzione wszystkim z "obcymi" rejestracjami niezależnie od rzeczywistego właściciela, dlatego Ukraińcy robią sobie "drugą, sztuczną" tablicę z folii co jest tolerowane tam przez policję. Legalne tablice zakładają dopiero przy przekraczaniu granicy z Polską (inne). Ciekawe , bo już w stanisławowskim nie ma z tym problemu.
Wroce jeszcze do tego tematu.Czytałem gdzies o tych kradziezach tablic,ze nie chodzi tu o kradzieze turystom ale o ukraincow jezdzacych na polskich numerach.Musieli oni raz na kilka dni przekraczac autem granice i brak tablic bardzo im to komplikowal.I to oni byli celem tych kradziezy,a ze "obrywało"sie przy okazji polakom.......zreszta polacy ucza sie od ukraincow...juz i w Polsce kradna tablice i zzostawiaja kartke z numerem telefonu....

Termac
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Płatny parking we Lwowie

Post autor: Termac » pt 08 lut, 2019 21:06

Co do kradzieży tablic to ostrzegano mnie przed tym procederem w Odessie podając cenę haraczu 200 Euro. Jako ciekawostkę podam, że w zeszłym roku w Lwowie we wrześniu stałem na ul. Wałowej za szlabanem na niebieskiej kopercie kilka dni. Tablic nie ruszono a kiedy przy wyjeździe okazałem zezwolenie( polskie ) nie pobrano ode mnie opłaty parkingowej.

pikusfikus
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Płatny parking we Lwowie

Post autor: pikusfikus » śr 13 mar, 2019 21:35

Wiele osób odwoływało się do parkingu na ul. Korolenki - chciałbym tam samochód zaparkować na prawie dwa tygodnie, tylko trochę obawiam się zaufać ;-) Płatność pewnie gotówką po odbiorze auta? Trzeba zdeklarować jakoś wcześniej na jak długo auto zostawiamy.

Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Płatny parking we Lwowie

Post autor: KrzysztofLtm » czw 14 mar, 2019 05:36

Witam.Wjezdzając do Lwowa od strony Rawy Ruskiej,pierwsze rondo,okolice dworca autobusowego,hotelu Volter,skrecając w lewo na rondzie jest chyba parking?Korzystal ktos?Pasuje mi lokalizacja ale nie wiem co to za parking itp......

ODPOWIEDZ