Jaką sieć na Ukrainie wybrać?

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » ndz 04 mar, 2018 20:03

Aleksy865 pisze:
ndz 04 mar, 2018 00:52
Jade na kilka miesiecy do Kijowa. Potrzebuje 2 karty SIM. Pierwsza karta do tabletu (opcja LTE) i tutaj intetesuje mnie tylko Internet. Druga karta do telefonu, zeby miec Messenger i Whatsapp, czasem tez zadzwonic, napisac SMS i sprawdzic cos w necie.

Co polecacie?
Jeśli chodzi o LTE 4G to jak na razie tego standardu niestety na Ukrainie brak - ale prawdopodobnie zostanie uruchomiony w najbliższym czasie - obiecują najpóźniej w kwietniu tego roku. Podejrzewam, że w Kijowie uruchomią to najszybciej. Do wyboru masz 3 operatorów - Vodafone, Kyivstar oraz Lifecell.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

Aleksy865
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Aleksy865 » pn 05 mar, 2018 02:45

A można kartę ukraińską kupić jeszcze w Polsce, np. w Przemyślu?

Aleksy865
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Aleksy865 » pn 05 mar, 2018 04:30

No i czy numery trzeba rejestrować na paszport?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » pn 05 mar, 2018 08:19

Numerów jak na razie nie trzeba rejestrować. Nie wiem czy można kupić karty w Przemyślu - podejrzewam że raczej nie ale mogę się mylić. Lepiej kupić gdzieś tuż po przekroczeniu granicy.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: marcin- » wt 06 mar, 2018 18:31

Używam Vodafone Red, ale zawsze jak wracam na Ukrainę to mam minus z wiadomych powodów.
Mam więc numer Kyivstar do dzwonienia po przekroczenia granicy. Mam tam kilkadziesiąt hrywien i taryfę Uliublieni krainy.
Testowałem coś ostatnio w starej Nokii i wrzuciłem z braku laku właśnie tę kartę. Dzisiaj dostałem SMS:
Od 14.03 do 20.03 Wasza taryfa zostanie bezpłatnie zmieniona na "Bazową". Warunki: przez pół roku za pół ceny bezlimit w sieci bla bla bla
Wiecie o co im chodzi? Wygaszają taryfy jak "Super" w MTC?

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » wt 06 mar, 2018 19:12

marcin- pisze:
wt 06 mar, 2018 18:31
Używam Vodafone Red, ale zawsze jak wracam na Ukrainę to mam minus z wiadomych powodów.
Mam więc numer Kyivstar do dzwonienia po przekroczenia granicy. Mam tam kilkadziesiąt hrywien i taryfę Uliublieni krainy.
Testowałem coś ostatnio w starej Nokii i wrzuciłem z braku laku właśnie tę kartę. Dzisiaj dostałem SMS:
Od 14.03 do 20.03 Wasza taryfa zostanie bezpłatnie zmieniona na "Bazową". Warunki: przez pół roku za pół ceny bezlimit w sieci bla bla bla
Wiecie o co im chodzi? Wygaszają taryfy jak "Super" w MTC?
Niestety już od kilku lat zmieniają taryfy przymusowo i nic na to nie poradzisz - ewentualnie możesz zarejestrować się na http://my.kyivstar.ua i sprawdzić czy niema możliwości zmiany taryfy na jakąś bardziej pasującą w Twoim przypadku.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: marcin- » wt 06 mar, 2018 21:12

No niestety na to wygląda, po zalogowaniu:
1.03 перехід на тариф «Улюблені країни» закрито. З 14.03 закривається підключення тарифу.
W innym numerze Vodafone taryfę Super MTC też chcą wyłączyć, w lutym przyszedł SMS na tamten numer jak byłem na Ukrainie.

W Kyivstar po zalogowaniu jest tego trochę:
ДОСТУПНІ ТАРИФНІ ПЛАНИ
Безлім Соцмережі+ Абонентна плата: 60,00 грн / місяць
Безлім Відео+ Абонентна плата: 90,00 грн / місяць
itd.
Z kilkunastu taryf najtańsza to 1,00 грн / день, więc pewnie będzie jak z Vodafone Red, przyjeżdżam po 4 miesiącach a tam minus.
Zostanę na razie z bazową, zobaczę co mi później pokaże na stronie: Ваші тарифні умови
Dzięki

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » wt 06 mar, 2018 21:28

Nie no raczej w Kyivstarze nie spotkałem się z takimi taryfami, żeby pobieralu na zaś. Jeśli brak środków to po prostu usługi nie są udostępniane ale numer nie traci ważności.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: marcin- » sob 24 mar, 2018 15:32

No i wrzucili Bazowyj, ale na moje potrzeby wystarczy.
Mam teraz 20 UAH i takie stawki tam są, na krótką rozmowę akurat:
Вихідні та переадресовані дзвінки на номери абонентів інших операторів мобільного зв’язку, грн/хв 1,50
Вартість хвилини розмови на номери абонентів фіксованого зв’язку України, грн. 1,75

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » sob 24 mar, 2018 17:58

marcin- pisze:
sob 24 mar, 2018 15:32
No i wrzucili Bazowyj, ale na moje potrzeby wystarczy.
Mam teraz 20 UAH i takie stawki tam są, na krótką rozmowę akurat:
Вихідні та переадресовані дзвінки на номери абонентів інших операторів мобільного зв’язку, грн/хв 1,50
Вартість хвилини розмови на номери абонентів фіксованого зв’язку України, грн. 1,75
Podejrzewam, że możesz łatwo zmienić na "Rozmowy" - 45 hrywien/miesiąc w tym rozmowy w sieci za darmo, 0.60 do innych sieci plus 500 Mb internetu. Musisz sprawdzić to w my kyivstar. Jedynie że na rachunku musisz mieć te 45 hrywien.
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: marcin- » ndz 25 mar, 2018 12:37

Dzięki, ale tak jak pisałem - nr do korzystania tylko po przekroczeniu granicy przed pierwszym doładowaniem Vodafone'a.
Mi pasuje ten Bazowyj.
W Vodafone ściągają co miesiąc 55* UAH nawet jak telefon wyłączony 3 miesiące. Po powrocie do UA zawsze nr na minusie -> nie doładowuję więcej niż muszę. Jak na koncie mniej nuż 55 UAH, to codziennie bodajże ściągają 3 UAH aż się zrobi minus :D taki urok taryfy.

55* ściągają chociaż mam Vodafone Red S 2015 i powinni ściągać 45 - tak robili na początku. Potem sobie zmienili cwaniaczki.
Ale to są takie kwoty, że nie chce mi się bujać z innymi taryfami/operatorami. 0,50 UAH (7 groszy) za SMS/minutę do Polski to uczciwa stawka.

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: marcin- » pn 30 kwie, 2018 09:10

Vodafone albo rozdaje kasę na lewo i prawo, albo wystawi mi rachunek niedługo...
W sobotę dostałem SMS, że dadzą mi 20 uah, no to wysłałem SMS, żeby skorzystać, dostałem na dodatkowy rachunek. Myślałem, że to jakiś "kredyt" i następnym razem jak doładuję zabiorą np. 25 uah i spokój, ale nie, doładowałem za ok. 60 uah i niczego mi nie zabrali.
20 uah zdjęło z konta w pierwszej kolejności na rozmowy do Polski.
Wczoraj kolejny sms, tym razem 50 uah... Zadzwoniłem na 111*1, haczyków nie usłyszałem, więc wysłałem znowu i od razu przyszło 50 uah...
Nie znalazłem info w internecie o poslugach:
"поповнення додаткого рахунку на 20 грн"
"поповнення додаткого рахунку на 50 грн"
Wie ktoś o co im chodzi? :wink:

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » śr 02 maja, 2018 20:13

Podejrzewam, że musisz wykorzystać tę kasę, która jak sam napisałeś ląduje na dodatkowym koncie, w jakimś z góry określonym terminie - a jeśli nie to ona po prostu znika.
marcin- pisze:Vodafone albo rozdaje kasę na lewo i prawo, albo wystawi mi rachunek niedługo...
W sobotę dostałem SMS, że dadzą mi 20 uah, no to wysłałem SMS, żeby skorzystać, dostałem na dodatkowy rachunek. Myślałem, że to jakiś "kredyt" i następnym razem jak doładuję zabiorą np. 25 uah i spokój, ale nie, doładowałem za ok. 60 uah i niczego mi nie zabrali.
20 uah zdjęło z konta w pierwszej kolejności na rozmowy do Polski.
Wczoraj kolejny sms, tym razem 50 uah... Zadzwoniłem na 111*1, haczyków nie usłyszałem, więc wysłałem znowu i od razu przyszło 50 uah...
Nie znalazłem info w internecie o poslugach:
"поповнення додаткого рахунку на 20 грн"
"поповнення додаткого рахунку на 50 грн"
Wie ktoś o co im chodzi? :wink:
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: marcin- » pt 04 maja, 2018 10:28

Zgadza się, przez miesiąc trzeba wykorzystać.
Bardziej chodziło mi o to, co im tak odbija... :wink:

Awatar użytkownika
gorodok
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Post autor: gorodok » pt 04 maja, 2018 11:18

marcin- pisze:
pt 04 maja, 2018 10:28
Zgadza się, przez miesiąc trzeba wykorzystać.
Bardziej chodziło mi o to, co im tak odbija... :wink:
Jeśli chodzi o tę usługę https://pay.vodafone.ua/en/order-money
To jest to swego rodzaju kredyt i powinni po kolejnym doładowaniu zabrać tę kasę z powrotem plus prowizję...
LwÓw.pL.Ua
sTreFa.LwÓw.pL.Ua

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: marcin- » sob 05 maja, 2018 09:20

To nie są "funds on demand" - "groszi na zamowilienia", też to znalazłem, ale to nie to.
Po doładowaniu nie pobrało mi żadnych pieniędzy, a doładowałem, bo potrzebowałem 55 UAH na 30 min + 30 SMS do PL, kolejność była taka:
- miałem ok. 1,5 UAH
- dostałem sms, że dadzą mi 20 UAH
- wysłałem sms, dali mi 20 UAH na dodatkowe konto
- doładowałem ~60 UAH, żeby zdjęło mi 55 UAH za RED S
- nic mi nie zdjęło z konta przez dobę, ani 20 ani 23 UAH
- po upływie doby (jak zawsze) zdjęło 55 UAH
- dostałem sms, że dadzą mi 50 UAH
- wysłałem sms, dali mi 50 UAH na dodatkowe konto
- po wykorzystaniu 30 min do PL, teraz kasa schodzi z dodatkowego konta

Napisali mi 2x tak (dla 20 i dla 50):
Poslugu поповнення додаткого рахунку на 20 грн pidkliuczieno (nie chce mi się pisać cyrylicą teraz)
Wpisywałem w google i nie znalazłem takiego czegoś "поповнення додаткого рахунку на 50 грн"

Pozostanie to chyba tajemnicą, a ja się ucieszyłem, choć to żaden majątek.

kKinga
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: kKinga » wt 12 cze, 2018 15:57

Wróciłam z dwutygodniowej podróży po zachodniej Ukrainie i korzystałam z Vodafone, byłam bardzo zadowolona. Kupiłam kartę SIM za 200 hrywien i miałam na niej 5 GB internetu, a głównie o to mi chodziło, bo kontaktowałam się z Polską za pośrednictwem Messengera. Według pana ze stoiska Viber i jeszcze jeden komunikator, chyba WhatsApp, nie pobiera transferu, więc można z niego korzystać do woli. Co do SMS-ów i połączeń to na pewno było tam w pakiecie kilkadziesiąt minut i kilkadziesiąt SMS-ów poza granice Ukrainy, ale nie pamiętam dokładnie ile.
Internet działał bez zarzutu, chyba że akurat byłam w autobusie na trasie między miastami, wtedy czasem na chwilę się gubił.

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: marcin- » sob 07 lip, 2018 14:28

marcin- pisze:
sob 05 maja, 2018 09:20
Poslugu поповнення додаткого рахунку на 20 грн pidkliuczieno (nie chce mi się pisać cyrylicą teraz)
Wpisywałem w google i nie znalazłem takiego czegoś "поповнення додаткого рахунку на 50 грн"
Powtórka z rozrywki, wczoraj po przyjeździe do Ukr. 20 UAH, skorzystałem, dzisiaj 50 UAH, skorzystałem.
No jak Vodafone daje... Prawie butelka wódki w suchym ;-)

marcin_1
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: marcin_1 » ndz 29 lip, 2018 15:36

marcin- pisze:

Nie znajduje, pewnie, bo to ma być "додаткового"

Ja znalazłem coś takiego:
Подарки от Vodafone:
https://red-forum.com/showthread.php?t=28301&page=355

marcin_1
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: marcin_1 » ndz 29 lip, 2018 15:57

kKinga pisze:
wt 12 cze, 2018 15:57
(...)Kupiłam kartę SIM za 200 hrywien i miałam na niej 5 GB internetu, a głównie o to mi chodziło (...)
Dlaczego aż za 200 UAH? To była cena u jakiegoś pośrednika?
Jeżeli potrzebny jest tylko internet (i nic poza tym), to 5GB+2GB(na start) można mieć za 50 UAH (w cenie jest starter i pakiet), w taryfie "Device M".
Ważność takiego pakietu i samej karty, to 30 dni. Odnowienie pakietu, po 30 dniach, kosztuje 50 UAH. Jeżeli chce się utrzymać ważność samej karty, bez ponownej aktywacji pakietu, to wystarczy uzupełnić konto, w kwocie co najmniej 5 UAH. Przedłuża to ważność samej karty SIM, o rok.
Kwotę za odnowienie pakietu miesięcznego. Operator pobiera sam. Gdy brak środków na koncie, to karta jeść nie woła i czeka sobie na kolejne uzupełnienie. Nie należy z tej karty korzystać, aktywnie, w Polsce, bo jakiekolwiek środki byłyby na koncie - znikną błyskawicznie.
Na terenie UA, służy ona tylko do internetu i odbierania telefonów, bo wszystkie inne usługi mają cennik z gatunku... "NIE używać".

hybenka
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: hybenka » czw 02 sie, 2018 10:20

Tuż po wyjściu z dworca w punkcie Kyivstar zakupiłam starter z nielimitowany internetem za 105 hrywien. Ciężko było się dogadać ale wspólnymi siłami miłe Panie aktywowały mi numer.
Jestem zadowolona bo zasięg jest wszędzie a internet jest tu dla mnie podstawowym narzędziem.

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: marcin- » sob 18 sie, 2018 06:46

marcin_1 pisze:
ndz 29 lip, 2018 15:36
marcin- pisze:

Nie znajduje, pewnie, bo to ma być "додаткового"

Ja znalazłem coś takiego:
Подарки от Vodafone:
https://red-forum.com/showthread.php?t=28301&page=355
Możliwe całkiem :)
Wczoraj wysłałem SMS na numer 6200 i znowu wpadło 20 UAH, ale tym razem na główne konto.
Kilka tygodni miałem nr ukraiński w Polsce włączony i kilka razy kusili, że mam doładować to dostanę itd.
Ostatnia zachęta z czwartku, że "chcemy, żeby Wy wilno spiłkuwalis tomu darujemo 20 uah itd." - nie było mowy o koncie głównym/dodatkowym.
Wysłałem wczoraj SMS, otrzymałem potwierdzenie, że w ciągu doby narachują mi 20 UAH i mogę sprawdzić *101*10# (czyli na konto dodatkowe).
A pieniądze wpadły na konto główne. Dziwadło. Może dlatego, że doładowałem jeszcze za 70 normalnie w sklepie na konto główne, pies ich wie.

W ogóle dziwnie, miałem 3 UAH przed tym wszystkim i mogłem wysyłać SMSy tylko na polskie numery, na ukraińskie nie :wink: Chociaż wyraźnie mi napisali, że mam 5 min i 5 SMS po Ukrainie (nie było 55 UAH do zdjęcia miesięcznej stawki za min i SMS po Ukrainie i za granicę, więc włączyli 5 i 5 tylko po Ukrainie).
LeTki chaos

marcin_1
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: marcin_1 » sob 18 sie, 2018 11:52

marcin- pisze:
sob 18 sie, 2018 06:46
Wczoraj wysłałem SMS na numer 6200 i znowu wpadło 20 UAH, ale tym razem na główne konto.
Kilka tygodni miałem nr ukraiński w Polsce włączony i kilka razy kusili, że mam doładować to dostanę itd.
ale ten SMS na 6200, wysyłasz w UA, tak?
Kiedyś próbowałem w Polsce i jakoś mi to się nie udało. Natomiast w trakcie tych testów, dlaczego to nie działa, wysłałem SMS na polski numer i wtedy okazało się, że zniknęło mi 35 UAH (jak się potem okazało, to za aktywację pakietu ...dziennego)
Nic nie było wtedy, w informacjach na ich stronie, o takiej opłacie. W dyskusji przez chat, z BOK Vodafone, dowiedziałem się, że tak ma być, bo zmienili stawki i on informuje mnie o aktualnych, a to że nie ma tego na stronie, to nieistotne, bo ...będzie - za jakiś czas - po aktualizacji informacji :lol:

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: marcin- » sob 18 sie, 2018 17:54

Tak, od wczoraj znowu jestem w UA i wysyłałem z Ukrainy.
Mając 5 minut i 5 SMS po Ukrainie nie wysłało mi SMSa na ukr. numer - błąd... ;) Miałem też te 3 UAH, z których powinno też ewentualnie ściągnąć...
Natomiast na polski nr wysłało i normalnie ściągnęło wg cennika 0,50 UAH.
Na szczęście nie miałem jeszcze problemów i 55 UAH ściąga bez problemu (od 3 lat chyba) dając mi 30 min + 30 SMS po Ukrainie i za granicę na miesiąc.
A po wyczerpaniu 0,50/min i 0,50/SMS, czyli śmiechowe stawki.

marcin_1
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: marcin_1 » sob 18 sie, 2018 19:36

35 UAH wzięło mi w Polsce, w roamingu, nie w ...UA
Ja mam, od roku, 0,50 UAH/min z UA do Polski i ...żadnego abonamentu miesięcznego :)

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: marcin- » ndz 19 sie, 2018 06:59

marcin_1 pisze:
sob 18 sie, 2018 19:36
35 UAH wzięło mi w Polsce, w roamingu, nie w ...UA
Wiem, że chodziło o roaming... Pytałeś o SMS na nr 6200, więc opisałem co i jak...
marcin_1 pisze:
sob 18 sie, 2018 19:36
Ja mam, od roku, 0,50 UAH/min z UA do Polski i ...żadnego abonamentu miesięcznego :)
Jak jadę na Ukrainę to minimum na tydzień, prawie zawsze na dłużej, więc zużywam te minuty i SMSy.
Poza tym umówmy się: ~8 zł to "dość" niski "abonament" :D
pozdro

marcin_1
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: marcin_1 » ndz 19 sie, 2018 14:55

Oczywiście, że 8 zł za abonament to niewiele, ale...
Bywam tam, na nie więcej niż 4 dni. Uwiera mnie, gdy płacę za coś czego nie używam, gdy na dodatek, mam możliwość ...nie płacić.
Czytanie ofert i ich opisów, to dla mnie ...rozrywka, taka jak dla kogoś, powiedzmy ...krzyżówki, czy coś w tym rodzaju ;)
Mój abonament (gdybym go płacił) wynosiłby obecnie 10 UAH, ale nie jest ściągany, bo... przeczytałem regulamin i unikam sytuacji, w której operator mógłby, w ogóle ...zacząć pobierać to 10 UAH z mojego konta. Mam obecnie 35 UAH na koncie i ono sobie tam spokojnie leży i czeka na zużycie.
Taryfa ZАХІД . Za 35 UAH mogę w niej, dodatkowo, włączyć pakiet 100 min./100SMS, do PL (T-Mobile/Heyah/Play).
To, że mam te pieniądze na koncie, jest tym bardziej istotne, że teraz nie można już uzupełniać konta polską kartą, przez internet. Przyjmują tylko karty ukraińskie.

marcin-
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Post autor: marcin- » pn 20 sie, 2018 07:23

marcin_1 pisze:
ndz 19 sie, 2018 14:55
Czytanie ofert i ich opisów, to dla mnie ...rozrywka, taka jak dla kogoś, powiedzmy ...krzyżówki, czy coś w tym rodzaju ;)
To pewnie udzielasz się na telepolis i jarekt jest bliski sercu Twemu ;)

Patrzyłem kiedyś na jakąś taryfę z bezlimitem dla kogoś z Ukrainy, pytałem nawet na czacie Vodafone czy liczy się prefiks czy sieć po przeniesieniu numeru - niby liczy się prefix, ale olałem sprawę, bo za 10 zł ja mam bezlimit z Heyah do Ukrainy.
marcin_1 pisze:
ndz 19 sie, 2018 14:55
Mój abonament (gdybym go płacił) wynosiłby obecnie 10 UAH, ale nie jest ściągany, bo... przeczytałem regulamin i unikam sytuacji, w której operator mógłby, w ogóle ...zacząć pobierać to 10 UAH z mojego konta
Good for you :)

EDIT:
No i oczywiście dzięki za cynk! Może komuś się przyda, ja tak jak mówiłem zużywam i mi odpowiada

pseudokibic
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: pseudokibic » czw 06 wrz, 2018 21:15

Może to kogoś zainteresuje - w Kijowie przy dworcu startery Vodafone i takie niebieskie, chyba Kyivstar były rozdawane gratis pod koniec sierpnia.

Mam od 2 lat prepaida Vodafone i na ostatni wyjazd kupiłem taryfę z internetem nolimit za chyba 115 UAH i działała bez zarzutu. Doładowałem jeszcze z Polski kartą kredytową, stawiam na nim hotspota dla całej rodziny na czas podróży, wyjść poza zasięg ośrodkowego wifi itd.

marcin_1
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: marcin_1 » czw 06 wrz, 2018 21:59

pseudokibic pisze:
czw 06 wrz, 2018 21:15
(...)Doładowałem jeszcze z Polski kartą kredytową(...)
...polską kartą kredytową? :shock: Ostatnio przestało to działać.
Nawet chat vodafone stwierdził, że ma to działać tylko z ukraińskimi kartami.

ODPOWIEDZ