Granica UA/RU

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
Stasiu47
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Granica UA/RU

Post autor: Stasiu47 » ndz 20 sty, 2019 14:53

Planuję wyjazd do Rostowa nad Donem w maju tego roku. Lubię jeździć samochodem i jeździłem tam wiele razy, ale w innych warunkach. Najkrótsza trasa wiedzie ciągle jeszcze przez Ukrainę i praktycznie jedno przejście Bachivsk-Trojebotnoje na drodze E101/E391 (wg oznaczenia ukraińskiego M2). Przez Katerinowkę bliżej, ale droga wg Google Maps fatalna. Podobno ukraińskie służby graniczne i celne niezbyt przyjaźnie, delikatnie mówiąc,traktują Polaków jadących do Rosji - m.in. wpis na tym forum "Krym". Może ktoś ma doświadczenie z przekraczania granicy UA/RU w ostatnim okresie i podzieli się spostrzeżeniami. Poruszam temat tak wcześnie bo zastanawiam się nad samolotem. Z Pragi (250 km od domu) są bezpośrednie połączenia z Rostowem, a bilety należałoby już na początku lutego zamawiać. Co do podróży samochodem są jeszcze opcje przez Łotwę lub Turcję-Gruzję, ale dla mojej żony nie do przyjęcia.
Stasiu47

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Granica UA/RU

Post autor: Dracid » ndz 20 sty, 2019 21:42

Jeżdżę przez granicę UA/RUS raz na 3 miesiące mniej więcej (już z 5-6 razy tak wjeżdżałem do RUS). Jest OK, żadnej wrogości, mega skrupulatnego sprawdzania. Raz jedyny brali wszystkie auta z rejestracją UA na rentgen i mnie też wzięli (przejście między Sumami i Sudżą). A tak to normalnie.

Stasiu47
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Granica UA/RU

Post autor: Stasiu47 » pn 21 sty, 2019 12:46

Jakim samochodem i na jakich blachach. Sprawdziłem drogę na zdjęciach Google Maps do przejścia Sumy-Sudża i wygląda to nieciekawie, zresztą dalej trzeba jechać na Kursk, więc czy nie lepiej na Bachiwsk. Długość porównywalna, a droga wydaje się dużo lepsza.

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Granica UA/RU

Post autor: Dracid » wt 22 sty, 2019 07:31

Jak to jakim? Osobowym i na polskich. Droga do przejścia Sumy-Sudża była jedną z lepszych, jaką jechałem na Ukrainie (wjeżdżałem już do RUS w Grajworonie - drogi dramat, myślałem, że gorzej być nie może, dopóki w listopadzie nie pojechałem na Szebiekino-Pleteniwka - byłem pewny, że źle skręciłem gdzieś, bo to niemożliwe, by to po takiej drodze ruch puszczać. Można znaleźć na Youtube filmiki "дорога Волчанск-граница").

W Rosji do Kurska i potem do Moskwy drogi też były bardzo spoko.

toba3
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Granica UA/RU

Post autor: toba3 » czw 24 sty, 2019 17:41

W pełni popieram Dracida.Jechałem we Wrześniu do Armenii i opisałem wszystkie sytuacje w kilku wątkach.Jak wejdziesz w moje wątki,opisałem tam wszelkie przeżyte ciekawe sytuacje.Ja jechałem dwukrotnie przez Kateriniwkę i podła droga jest od Głuchowa,ale tylko kilka kilometrów.Da sie przejechać.Ja jechałem Coltem.Dodam jeszcze,że na Kateriniwce prawie nie ma kolejki,na Baczewsku dwa razy (2017 i 2019 rok) zawracałem do Kteriniwki.Opinie o złych Ukraińcach i Rosjanach trzeba włożyć między bajki.Jest odwrotnie.

Stasiu47
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Granica UA/RU

Post autor: Stasiu47 » pt 25 sty, 2019 19:05

toba3 pisze:
czw 24 sty, 2019 17:41
Jak wejdziesz w moje wątki
Toba czytam wszystkie twoje wątki, które trafią przed moje oczy, obojętnie czego dotyczą. Bardzo mi się podobają. Również nie uważam, że Ukraińcy czy Rosjanie są nieprzyjaźnie nastawieni do Polaków, chociaż zdarzyło mi się stać w Korczowej 8 godz. bo najpierw puścili wszystkich swoich, a potem Polaków. Podobno dlatego, że trzeba było zmienić klawiaturę na tę z łacińskimi bukwami. Wówczas w drodze powrotnej stałem całą noc bo z kolei nasi celnicy urządzili sobie włoski strajk. Twój post z powrotu z chyba z Gruzji promem przez Odessę też w niezbyt dobrym świetle pokazuje ichnie służby.
Spotkałem również taki specjalistów na granicy RU/UK, którzy wpisali mi 3 dni na tranzyt, chociaż mam wolny wjazd na 3 m-ce. Wracając do meritum, kilka razy czytałem, że nastawienie do Polaków się zmienia. Nie bardzo im się podoba, że jeździmy do Rosji, twierdzą, że nie ma po co tam jeździć.
Nie wiem gdzie czytałem post o podróży przez wspomnianą granicę, ale był to opis przerażający. Jak go znajdę to zacytuję. Ale skoro twierdzicie, że jest w porządku to jadę samochodem.
Stasiu47

Stasiu47
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Granica UA/RU

Post autor: Stasiu47 » pt 25 sty, 2019 20:01

Do toba3
Pomyliłem Cię z Bubą, co nie zmienia faktu, że Twoje opisy również mi się podobały.
Obydwu Panów przepraszam
Stasiu47

toba3
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Granica UA/RU

Post autor: toba3 » pt 25 sty, 2019 20:45

Stasiu47-Buba to dziewczyna która podróżuje z mężem i córeczką po dawnym Sojuzie.Najpierw Skoda,teraz Fordem Transitem.To Ona podróżowała i opisała prom z Bułgarii do Batumi i powrót do -chyba-Odessy.Jest też na forach pod pseudonimem Tytus Kararabanow.Ciekawi ludzie.Pozdrawiam.P.S.Dziękuje za słowa pochwały moich postów.To miłe ze komuś się mogą przydać.

Stasiu47
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Granica UA/RU

Post autor: Stasiu47 » ndz 27 sty, 2019 18:23

Sprawdzę to jeszcze przeglądając ich posty, ale wydaje mi się, że Buba to mąż. Posty pisze żona.
Stasiu47

B_28
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Granica UA/RU

Post autor: B_28 » wt 05 lut, 2019 20:40

to kłamstwo
Kopernik była kobietą

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Granica UA/RU

Post autor: pietia » śr 06 lut, 2019 20:24

toba3 pisze:
pt 25 sty, 2019 20:45
Stasiu47-Buba to dziewczyna która podróżuje z mężem i córeczką po dawnym Sojuzie.Najpierw Skoda,teraz Fordem Transitem.To Ona podróżowała i opisała prom z Bułgarii do Batumi i powrót do -chyba-Odessy.Jest też na forach pod pseudonimem Tytus Kararabanow.Ciekawi ludzie.Pozdrawiam.P.S.Dziękuje za słowa pochwały moich postów.To miłe ze komuś się mogą przydać.
Tytus to chyba właśnie partner Buby. Choć podróżują zawsze wspólnie, więc pewnie część relacji pisze sama Buba

Stasiu47
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Granica UA/RU

Post autor: Stasiu47 » śr 06 lut, 2019 21:51

Przejrzałem posty Buby. Chciałem potwierdzenia mojego wcześniejszego wpisu, że Buba to facet. Muszę to odwołać. Zgodnie z przeprowadzonym intensywnym śledztwem skłony jestem uznać że: Buba to kobieta, mężczyzna to Toperz i Kabak lub Kabaczek to synek. Długo trzeba szukać bo Buba nie pisze o nich tylko o tym co widzieli i przeżyli. To wymierający gatunek podróżników, teraz każde zdjęcie to selfie.
Buba i Toperz pewnie z zaciekawieniem i rozbawieniem śledzą dyskusję o nich. Swoją drogą z pytania o granicę UA/RU zrobił się post o tych sympatycznych trampach.
Stasiu47

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Granica UA/RU

Post autor: pietia » czw 07 lut, 2019 20:12

Zgadza się - Toperz to facet Buby (czyli Tytus), Kabak to musi ich latorośl

toba3
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Granica UA/RU

Post autor: toba3 » czw 07 lut, 2019 21:03

Potwierdzam Wasze przypuszczenia.Ja od dłuższego czasu śledzę wpisy Buby i opisy Ich podróży.Nawet korespondowałem z Bubą nt.podróży do i po Armenii,ale boję się do Niej teraz odezwać,bo obiecałem wkleić fotki z Armenii i się nie wywiązałem.Zawsze brak czasu,a poza tym nie umiem wrzucać zdjęć.Buba opisuje bardzo ciekawie,sympatycznie i z poczuciem humoru.Kabakiem nazywa swoją córeczkę,która z Nimi od niemowlaka podróżuje.Mąż ma chyba na imię Robert,ale głowy nie dam.Musiał bym przeczesać Buby opisy podróży.Tak jak wspominałem wcześniej,pisze Ona też pod pseudonimem-Tytus Kararabanow.Wyjaśniam dlaczego-podczas którejś z licznych ich podróży,znalazła w jakichś ruinach czy postsowieckich opuszczonych budynkach,legitymację jakiegoś działacza o tym nazwisku.No i zrobiła sobie z tego pseudo.

Bebej
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Granica UA/RU

Post autor: Bebej » czw 07 lut, 2019 22:52

O rety! Skradła tożsamośc komuś? A to Buba :wink:

tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Granica UA/RU

Post autor: tomeeek07 » pt 08 lut, 2019 11:49

Nie wiem czego dotyczy dyskusja, ale może warto byłoby w tej sytuacji zmienić tytuł wątku? ;-)

Awatar użytkownika
buba
Kanclerz
Kanclerz

Granica UA/RU

Post autor: buba » pt 08 lut, 2019 12:17

Ale sie pogmatwało :mrgreen: To moze ja wyjasnie sprawe, bo moze faktycznie nie jest jasna.

Jesli ktos pisze na forach, fejsbukach, blogach - to jest zawsze ta sama osoba - kobita - ta z warkoczami. Na forach buba, na blogu jabolowaballada, na fejsbuku Tytus (tak- to ta "skradziona tozsamosc". Kiedys kilka lat temu nie uzywalam fejsbuka, ale jedna dziewczyna - zreszta z tego forum, swoje zdjecia z Uralu tylko na fejsbuka wrzucala. Musialam zalozyc konto aby je obejrzec. Akurat wrocilam wtedy z Burkutu nad Czarnym Czeremoszem, gdzie w ruinach domostwa znalazlam stare legitymacje partyjne. Wlascicielem jednej z nich byl wlasnie Tytus - dziadek rocznik 1920. Tak mi w duszy zagralo, ze wlasnie to wpisalam w rubryczki. Potem, po kilku latach, wiele for zaczelo zdychac, znajomi sie przeniesli na fejsbuka ze swoimi zdjeciami czy relacjami z podrozy. Zaczelam zagladac i ja - a konto juz mialam. Wiec tak smiesznie zostalo)

Toperz to facet. To moj mąż. Ma na imie Janek. Nie zaglada na fora czy fejsbuki. Nawet wiekszosci moich relacji nie czyta ;)

Kabaczek/Kabak to nasza córeczka. Lat 3.5, wiec jeszcze sie nie wypowiada nigdzie w formie pisemnej ;)

Co do Kopernika nie wiem :P

Co do promow na trasie Burgas - Batumi- Iliczewsk/Czernomorsk to spora szansa, ze to my. Bo my wlasnie mielismy smieszne przygody w porcie w Iliczewsku, z ktorego nie chcieli nas wypuscic.

boję się do Niej teraz odezwać,bo obiecałem wkleić fotki z Armenii i się nie wywiązałem
Nie martw sie! I tak cie lubie! :D

Co do tematu glownego wątku ;)

Stasiu47 pisze:
ndz 20 sty, 2019 14:53
Co do podróży samochodem są jeszcze opcje przez Łotwę lub Turcję-Gruzję, ale dla mojej żony nie do przyjęcia.
Odnosnie przekraczania granicy UA/RUS nic nie wiem. Ale jest jeszcze jedna wersja dotarcia do Rostowa autem, z pominieciem Ukrainy. Do Bułgarii do Burgas i stamtad prom do Noworosyjska - plywa srednio raz na tydzien. A stamtad do Rostowa juz droga prosta :mrgreen: Myslimy o tej trasie kiedys, zeby pojechac tak na Krym :D
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

http://jabolowaballada.blogspot.com/

toba3
Tytularny Radca
Tytularny Radca

Granica UA/RU

Post autor: toba3 » pt 08 lut, 2019 15:53

No i problem mamy rozwiązany :mrgreen:

Stasiu47
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Granica UA/RU

Post autor: Stasiu47 » pt 08 lut, 2019 19:09

buba pisze:
pt 08 lut, 2019 12:17
do Burgas i stamtad prom do Noworosyjska
Pomijając fakt, że moją żonę prędzej namówię na samolot niż prom, to w zasadzie też nie byłbym zachwycono kilkudniowym opóźnieniem co opisałaś w relacji podróży do Gruzji promem Burgas-Poti. Z Pragi latają samoloty Czechairlines do Rostowa za ok 1200 zł od osoby w obie strony. Na miejscu samochód w zasadzie nie potrzebny, znajomi załatwiają wszystkie przewozy (w tym roku obiecany Krym). Do Pragi mam 250 km. Wolałbym jechać samochodem, ja jazdę lubię i lubię mieć różne swoje rzeczy, których do samolotu się nie zabierze. Natomiast moja ładniejsza połowa jedzie w takim strachu, że któregoś razu po przyjeździe do Rostowa, gdy opadły emocje, wzywaliśmy "skorają" bo normalnie zemdlała. Pozdrowienia dla wszystkich, którzy odpowiedzieli na pytanie o granicę UA/RU i podyskutowali o sympatycznych podróżnikach Bubie i Toperzu. Bubie dziękuję za wszystkie relacje.
Chyba temat zamkniemy.
Stasiu47

Awatar użytkownika
MorgothV8
Rzeczywisty Tajny Radca
Rzeczywisty Tajny Radca
Kontakt:

Granica UA/RU

Post autor: MorgothV8 » sob 09 lut, 2019 13:41

Kontynuujcie, bardzo ciekawe to co piszecie :)
Były Polarnik na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund"
Teraz programista na swoim
Fuji GSW, Pentax 67, Nikon F4, FM2, D3, D3200 FS + cała szklarnia

Bebej
Kolegialny Asesor
Kolegialny Asesor

Granica UA/RU

Post autor: Bebej » sob 09 lut, 2019 14:09

No i wszystko jasne, Buba to Tytus. :)

B_28
Nadworny Radca
Nadworny Radca