II Igrzyska Europejskie (Mińsk)- bezwizowy wjazd na Białoruś

Forum o sprawach związanych z podróżowaniem po Białorusi
tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: tomeeek07 » pn 11 mar, 2019 21:42

Chyba ten temat nie był tutaj poruszany, więc napomknę, iż mając dowolny bilet na II IE, które odbędą się w czerwcu na Białorusi można wjechać tam bez wizy. Oczywiście już teraz jest bezwizowy wjazd, gdy przylatujemy samolotem. W przypadku Igrzysk możemy jednak przyjechać zarówno pociągiem jak i samochodem.

Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: bober41 » śr 13 mar, 2019 09:41

Temat był już tu poruszany :)
Sam kupiłem bilety i zastanawiam się, czy będę mógł wjechać z tymi biletami na Białoruś nawet po dacie gdy odbędą się zawody na które bilet posiadam. Z komunikatu wynika że tak, ale dla pewności wystosowałem email do białoruskiej Ambasady i czekam na odpowiedź.

Niech nam żyje Towarzysz Stalin,On usta słodsze ma od malin.
!!! LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE !!!

grig75
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: grig75 » pt 29 mar, 2019 08:36

Był poruszany. Kolega Bober ma rację 😉. Też jadę

grig75
Sekretarz Gubernialny
Sekretarz Gubernialny

Post autor: grig75 » pt 29 mar, 2019 08:37

Na moje informację można jechać po dacie

Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: bober41 » śr 03 kwie, 2019 15:25

Dowiedziałem się iż można jechać po dacie.
Dowiedziałem się coś jeszcze - bilety umożliwiają bezwizowy tranzyt przez Rosję. Nie potwierdzę tego na 100% ale najprawdopodobniej tak jest.

tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: tomeeek07 » sob 13 kwie, 2019 21:08

bober41 pisze:
śr 03 kwie, 2019 15:25
Dowiedziałem się coś jeszcze - bilety umożliwiają bezwizowy tranzyt przez Rosję. Nie potwierdzę tego na 100% ale najprawdopodobniej tak jest.
Tak, to prawda.
"As previously reported, Belarus and Russia signed an intergovernmental agreement related to the entry of foreign citizens and stateless persons to international sports events. In accordance with this document, the Russian side must grant the right of visa-free travel and stay on its territory to foreign fans travelling to Minsk for the 2nd European Games in 2019. "

Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: bober41 » pn 15 kwie, 2019 12:35

Jest już oficjalne info: https://moskwa.msz.gov.pl/pl/informacje ... gloszenia/
Ruch bezwizowy Białoruś-Rosja dla kibiców udających się na II Igrzyska Europejskie

Na mocy Porozumienia pomiędzy Rządem Republiki Białorusi a Rządem Federacji Rosyjskiej dot. niektórych zmian związanych z wjazdem cudzoziemców oraz bezpaństwowców na międzynarodowe imprezy sportowe (http://pravo.by/upload/docs/op/I01800017_1550523600.pdf), w dniach od 10 czerwca do 10 lipca 2019 roku na terytorium Republiki Białorusi i Federacji Rosyjskiej zostanie wprowadzony ruch bezwizowy dla obywateli państw trzecich i bezpaństwowców posiadających ważny paszport zagraniczny oraz bilet na zawody w ramach II Igrzysk Europejskich lub ceremonię otwarcia/zakończenia II Igrzysk Europejskich – wjazd, pobyt i tranzyt.

Drogowe przejścia graniczne RB-FR dla kibiców (posiadaczy biletu i ważnego paszportu):

Redki (obwód witebski) / Krasnaja Gorka (obwód smoleński) – trasa M-1 Mińsk-Moskwa

Jezieryszcze (obwód witebski) / Niewiel (obwód pskowskij) – trasa M-8/E 95

Seliszcze (obwód homelski) / Nowozybków (obwód briański) – trasa M-10/A-240 Homel-Briańsk

Kolejowe przejścia graniczne RB-FR dla kibiców (posiadacz biletu i ważnego paszportu):

Jezieryszcze (obwód witebski) / Niewiel (obwód pskowskij) Witebsk-Psków

Osinowka (obwód witebski) / Krasnoje (obwód smoleński) Mińsk-Smoleńsk

Zakopytje (obwód homelski) / Zlynka (obwód briański) Homel-Briańsk

lub przez lotnisko „Lotnisko Narodowe „Mińsk” dla kibiców (posiadaczy biletu i ważnego paszportu).

Awatar użytkownika
Bilet Ś-krzyski
Sekretarz Senacki
Sekretarz Senacki

Post autor: Bilet Ś-krzyski » sob 04 maja, 2019 02:44

Dawno temu zarejestrowałem się na Forum przy okazji wątku o MŚ'2014 w hokeju. Wtedy się udało, może tak będzie znowu?
Przez kilka ostatnich lat nie udzielałem się, za bardzo skręciłem na wschód, właściwie Daleki Wschód...ale to już osobna historia.

A więc: bardzo mi zależy aby pojechać znowu, tylko potrzebuję pomocy - może wystarczy kilka wskazówek.
Tym razem celuję w termin 20-23 czerwca i może po raz drugi w kolejny weekend 29-30. Jak to zrobić?

Nie mam karty płatniczej i jakoś nie zamierzam. Kiedyś miałem i dlatego udało mi się kupić bilet na MŚ'2014.
Da się kupić na białoruskim Ticketpro za pomocą przelewu z konta internetowego?

Na razie to jest główny problem, więc kolejne pytanie zadam następnym razem.

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » sob 04 maja, 2019 20:54

Poproś kogoś znajomego/krewnego, by zapłacił za Twoje bilety swoją kartą, a potem oddasz mu w gotówce. Nie wierzę, że obracasz się wyłącznie wśród ludzi "bezkartowych"

Andrzej_R83
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: Andrzej_R83 » pn 06 maja, 2019 10:04

Witam,
Chciałbym dopytać czy ktoś potwierdził możliwość wjazdu do Rosji w terminie igrzysk w Mińsku. Planuję wjechać na teren Białorusi 23.06 i przejechać własnym autem do Moskwy (na miejscu 3 noce od 25.06 do 28.06) i następnie wracać przez Mińsk i Brześć do Polski w okolicach 30.06. Proszę o informację, jak mam traktować to słowo tranzyt. Bilety na wydarzenia kupiliśmy na początek imprezy i zapobiegawczo tez na ostatni dzień zawodów dla wszystkich 4 osób w aucie. Boję się kwestii, że na granicy pogranicznik powie, jak Ty z Polskie chcesz tranzytem przez Moskwę do Mińska dojechać :). Może głupie, ale wracając kiedyś z wyjazdu na Ukrainę przez "republikę nadniestrzańską" miałem bardzo ciekawe rozmowy na granicy i "najdroższą winietkę świata" - 80euro za te 10 km tego pięknego państwa :) stąd też moje zastanawianie się nad interpretacją kibica i ruchu tranzytowego na mistrzostwa :)

Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: bober41 » pn 06 maja, 2019 13:22

Wszystkim mającym pytania/wątpliwości sugeruję napisać email na ten adres: e.satsyuk@minsk2019.by. Pani Elena odpowiada kompetentnie i dość szybko.

Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: bober41 » czw 30 maja, 2019 09:57

Dobra wiadomość: na czas Igrzysk, poruszanie się po płatnych drogach będzie bezpłatne:

http://beltoll.by/index.php/pl/news/172 ... pean-games

ODPOWIEDZ