Wiza dwukrotna turystyczna - jakie dodatkowe dokumenty potrzebne ?

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
eyescrime
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz
Kontakt:

Post autor: eyescrime » śr 08 maja, 2019 17:27

Witam,

Zamierzam wybrać się do Gruzji na przełomie lipca i sierpnia i chciałbym również odwiedzić Abchazję oraz Osetię Południową.

Wiem że granica między Gruzją a Abchazją jest otwarta, zaś niestety granica pomiędzy Gruzją a Osetią Południową jest zamknięta, co oznacza że wjazd i wyjazd do Osetii Południowej jest możliwy jedynie od strony Federacji Rosyjskiej.

Chciałbym więc taką trasę pokonać :
Gruzja - Abchazja - Rosja - Osetia Południowa - Rosja - Gruzja

Z tego powodu potrzebowałbym wizy turystycznej z dwukrotnym wjazdem. Czy do wyrobienia wizy turystycznej z dwukrotnym wjazdem do Rosji są potrzebne dodatkowe dokumenty, prócz (domyślam się) trasy napisanej na papierze ? Czy ten opis trasy musi być potwierdzony stemplem przez rosyjską agencję wydającą wałczery ?

Dziękuję z góry za odpowiedź
Счастье за горами ! / Podróżnik : 57 państw zwiedzonych na stan dzisiejszy / Ulubione strony : Europa Wschodnia oraz Ameryka Południowa

Dracid
Rzeczywisty Radca Stanu
Rzeczywisty Radca Stanu

Post autor: Dracid » śr 08 maja, 2019 19:15

Twój plan jest nierealny z dwóch powodów: jeśli wjedziesz do Abchazji z "prawidłowej" Gruzji i wyjedziesz do Rosji, to już z powrotem z Rosji do Gruzji nie wjedziesz (bo przekraczanie granicy Abchazja-Rosja jest z punktu widzenia Gruzji nielegalne).

Osetia Południowa też jest prawdopodobnie teraz poza zasięgiem - na caravanistan.com jest rozdział, z którego wynika, że do wjazdu tam potrzebne jest dla obcokrajowców jakieś superzezwolenie. Musiałbyś napisać na podane tam adresy i liczyć, że może jednak coś uda się zrobić.

eyescrime
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz
Kontakt:

Post autor: eyescrime » śr 08 maja, 2019 19:50

Dracid pisze:
śr 08 maja, 2019 19:15
Twój plan jest nierealny z dwóch powodów: jeśli wjedziesz do Abchazji z "prawidłowej" Gruzji i wyjedziesz do Rosji, to już z powrotem z Rosji do Gruzji nie wjedziesz (bo przekraczanie granicy Abchazja-Rosja jest z punktu widzenia Gruzji nielegalne).

Osetia Południowa też jest prawdopodobnie teraz poza zasięgiem - na caravanistan.com jest rozdział, z którego wynika, że do wjazdu tam potrzebne jest dla obcokrajowców jakieś superzezwolenie. Musiałbyś napisać na podane tam adresy i liczyć, że może jednak coś uda się zrobić.
Dzięki za dodatkowe informacje. Zapomniałem zaznaczyć że mam dwa paszporty (polski i francuski), czy w takim razie dałoby się jakoś przejść ?

Załóżmy w takim razie że jadę najpierw z Gruzji do Rosji przez przejście w Larsi, potem jadę do Władykawkazu, skąd ruszam do Osetii Południowej. Wracam z Osetii Południowej do Rosji a potem jadę do Adler'a skąd wjeżdżam do Abchazjii, a potem wyjeżdżam z Abchazji do Gruzji.

Jeśli chodzi o wyjście z Abchazji do Gruzji, to caravanistan.com mówi tylko że :
ABK -> GEO: Your visa is not stuck into your passport – when leaving Abkhazia, take it out of your passport if the Russian border guards didn’t do it for you; the Georgians are not happy to see it. A taxi from Sukhumi to the border might cost 2000 rubles. Buses at the border go to Zugdidi (1 GEL) or straight to Tbilisi (15 GEL).
Oni raczej nie piszą że jest to niemożliwe (przejście z Abchazji do Gruzji).

Jeśli chodzi o wjazd do Osetii Południowej, rzeczywiście wygląda to trochę trudniej niż sobie wyobrażałem... Cóż, poszukam kogoś kto może mi wystawić zaproszenie i może znajdę... Jak nie to odpadnie.
Счастье за горами ! / Podróżnik : 57 państw zwiedzonych na stan dzisiejszy / Ulubione strony : Europa Wschodnia oraz Ameryka Południowa

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » śr 08 maja, 2019 21:06

eyescrime pisze:
śr 08 maja, 2019 19:50
Załóżmy w takim razie że jadę najpierw z Gruzji do Rosji przez przejście w Larsi, potem jadę do Władykawkazu, skąd ruszam do Osetii Południowej. Wracam z Osetii Południowej do Rosji a potem jadę do Adler'a skąd wjeżdżam do Abchazjii, a potem wyjeżdżam z Abchazji do Gruzji.

Jeśli chodzi o wyjście z Abchazji do Gruzji, to caravanistan.com mówi tylko że :
ABK -> GEO: Your visa is not stuck into your passport – when leaving Abkhazia, take it out of your passport if the Russian border guards didn’t do it for you; the Georgians are not happy to see it. A taxi from Sukhumi to the border might cost 2000 rubles. Buses at the border go to Zugdidi (1 GEL) or straight to Tbilisi (15 GEL).
Oni raczej nie piszą że jest to niemożliwe (przejście z Abchazji do Gruzji).
Przejście z Abchazji do Gruzji jest możliwe bez problemu, o ile wcześniej podobną drogą wjechałeś do Abchazji, i nigdzie indziej się z niej nie ruszałeś. Jeśli natomiast wjazd do Abchazji będzie od strony Rosji (Adler), to Gruzini potraktują to jako nielegalne przekroczenie granicy, jako że z ich punktu widzenia (podobnie jak większości państw świata) granica roysjko-abchaska jest granicą rosyjsko-gruzińską

eyescrime
Okręgowy Sekretarz
Okręgowy Sekretarz
Kontakt:

Post autor: eyescrime » śr 08 maja, 2019 21:30

pietia dzięki za odpowiedź.

Właśnie tego chciałem się dowiedzieć. Czyli to uprości trochę moje plany.

Lecę do Gruzji, z tamtąd jadę se na dwukrotnej turystycznej wizie do Rosji, wjeżdżam do Osetii Południowej, wracam do Rosji. Potem wracam do Gruzji, skąd udaję się do Abchazji, i potem znów do Gruzji.

A pytanko : słyszałem (nie mam pewności na 100 %) że obywatele UE mogą wjechać do Gruzji na dowodzie, więc co się stanie jeśli pojadę do Abchazji ze strony Rosji, a wracając z Abchazji do Gruzji na gruzińskim posterunku granicznym pokażę dowód osobisty ?

To jak wtedy będą oni (Gruzini) mogli wiedzieć że wjechałem od strony Rosji ?

pietia
Kanclerz
Kanclerz

Post autor: pietia » czw 09 maja, 2019 20:44

Podejrzewam, że wjazdy/wyjazdy z Gruzji są odnotowywane w jakimś systemie, nawet jeśli odbywają się tylko na podstawie dowodu, zwłaszcza że granica gruzińsko-abchaska nie jest jednak "zwykłą" granicą. Poza tym, o ile do Gruzji faktycznie możesz wjechać na dowód, to do Abchazji raczej potrzeby jest paszport, a zatem na granicy z Abchazją pogranicznik gruziński może zażyczy sobie paszportu, wiedząc, że i tak go masz (bo bez niego nie znalazłbyś się w Abchazji).
Ja bym na Twoim miejscu nie kombinował, tylko wjechał do Abchazji legalnie od strony Gruzji

ODPOWIEDZ