Narva.

Forum to jest przeznaczone do dyskusji na tematy związane z podróżami i szeroko rozumianą turystyką w Rosji. Tutaj zadajemy pytania o noclegi, transport itp.
toba3
Tytularny Radca
Tytularny Radca
Posty: 96
Rejestracja: sob 16 sty, 2016 12:40

Narva.

Post autor: toba3 »

Chciałby pojechać do Pitera na e-wizie.Jedyne możliwe przejście od strony polskiej,to Narva.Jechał ktoś ostatnio?Jakie kolejki,procedury i ewentualne problemy na granicy?Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje lub sugestie.
Awatar użytkownika
bober41
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Posty: 247
Rejestracja: ndz 15 mar, 2009 18:45
Lokalizacja: Południe

Narva.

Post autor: bober41 »

Ja również się wybieram niedługo w taką podróż i wyczytałem na stronie naszego MSZ (i nie tylko) taką informację:

Od 1 sierpnia 2011 r., każdy, kto planuje przekroczenie granicy estońsko-rosyjskiej musi zarejestrować się w elektronicznym systemie przekraczania granic. Rezerwacji dokonuje się maksymalnie na 90 dni przed planowanym terminem przekroczenia granicy za pomocą strony internetowej, telefonicznie, sms bądź bezpośrednio na przejściu granicznym wykorzystując samoobsługowe stanowisko rezerwacyjne. Wszelkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: https://www.eestipiir.ee/yphis/index.ac ... _locale=en.

Do obwodu leningradzkiego można również wjechać od strony Finlandii.

Niech nam żyje Towarzysz Stalin,On usta słodsze ma od malin.
!!! LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE !!!
tomeeek07
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny
Posty: 210
Rejestracja: wt 09 sie, 2011 18:58

Narva.

Post autor: tomeeek07 »

Ja w ubiegłym roku jechałem autokarem przez Narvę i całość formalności zabrała około godzinę. W Ivangorodzie oczywiście każdy musi wyjść z autokaru i podejść do okienka gdzie dostaje się już wypełnioną migracjonkę.
Dracid
Tajny Radca
Tajny Radca
Posty: 517
Rejestracja: pn 23 lip, 2012 13:06
Lokalizacja: Polska

Narva.

Post autor: Dracid »

bober41 pisze: Od 1 sierpnia 2011 r., każdy, kto planuje przekroczenie granicy estońsko-rosyjskiej musi zarejestrować się w elektronicznym systemie przekraczania granic. Rezerwacji dokonuje się maksymalnie na 90 dni przed planowanym terminem przekroczenia granicy za pomocą strony internetowej, telefonicznie, sms bądź bezpośrednio na przejściu granicznym wykorzystując samoobsługowe stanowisko rezerwacyjne. Wszelkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: https://www.eestipiir.ee/yphis/index.ac ... _locale=en.
To dla tych, co chcą wjechać autem. Nie trzeba się w sumie nigdzie rejestrować, tylko wtedy ryzykujesz stanie w tzw. żywej kolejce.
ODPOWIEDZ