O ukraińskich alkoholach.

Forum o podróżach po Ukrainie. Podobnie jak powyższe forum o Rosji przeznaczone jest ono do rozmów na tematy związane z turystyką.
Awatar użytkownika
Parparim
Nadworny Radca
Nadworny Radca

Post autor: Parparim »

Wódki z percem maja ten charakterystyczny posmak, który trzyma się w ustach długo, o ile nie stosuje się zagryzki. Można to lubić lub nie, w każdym razie trzeba być na niego przygotowanym. Zapojka niewiele tu pomoże, więc najlepiej przygotować sobie przedtem coś do zakuszania i nie bać się reakcji, bo w wielu przypadkach wódka z pieprzem może się przydać. Pijałem ją, podróżując po Ukrainie w czasach szalejącej ptasiej grypy i wracałam zdrowy; pijałem, gdy zatrułem się potężnie zimnym omletem ze Smacznych sezonów. Nie robi większych szkód w organizmie (czytaj - nie używać w przypadku nadwrażliwości żołądkowej).
...
Awatar użytkownika
derstly001
Kolegialny Registrator
Kolegialny Registrator

Post autor: derstly001 »

arko pisze:
śr 19 lip, 2017 09:31
Ile ludzi, tyle będziesz miał opini na temat wódki.
Jest wiele dobrych wódek według mnie jedną z lepszych(bardzo żadko podrabianą) jest Nemiroff медовая с перцем
Ja Nemiroffy zawsze kupuję jak jestem na Ukrainie. Mi smakują i na nastepny dzień się dobrze czuje. Mi najlepiej wchodzi miodowy.
Odwaga jest to wiedza o tym, czego się bać, a czego nie
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Post autor: KrzysztofLtm »

Widział ktos w sklepach wodke Atomik,mozna kupic,ile kosztuje.?
Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Post autor: Gab001 »

KrzysztofLtm pisze:
śr 18 mar, 2020 11:06
Przeczytaj uważnie informację: https://www.atomikvodka.com/ a wszystko stanie się jasne ;)
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Gab001 pisze:
pt 20 mar, 2020 18:38
KrzysztofLtm pisze:
śr 18 mar, 2020 11:06
Przeczytaj uważnie informację: https://www.atomikvodka.com/ a wszystko stanie się jasne ;)
O ile dobrze zrozumialem pracuja nad tym,jeszcze nie ma w sprzedazy.Bo to ze pochodzi z Czernobyla to wiem,nie przeraza mnie to,sam myslalem zeby tam pojechac,niestety prywatnie nie mozna a wycieczki są drogie.
Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

KrzysztofLtm pisze:
sob 21 mar, 2020 06:20
nie ma w sprzedazy
Znajomi Ukraińcy, gdy ich o to zapytałem, robili wielkie oczy :lol: Nawiasem mówiąc, ten "projekt" może okazać się zwyczajnym kantem...
Awatar użytkownika
KrzysztofLtm
Radca Kolegialny
Radca Kolegialny

Przegladajac na szybko internet dowiedzialem sie ze testowali ją w angielskich pubach,robiła furore,istnieje spółka ktora ma ja produkowac,wladze UA są za,miala trafic juz na rynek,moze obecna sytuacja wszystko opózniła.Moze kiedys trafi na rynek,ale pewnie cena bedzie "kosmiczna",wiec mozna sobie ją odpuscic.
Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

KrzysztofLtm pisze:
czw 13 cze, 2019 20:03
Witam.Krótkie pytanie.Jest na UA Gin? Jakos nigdy nie rozgladałem sie za ginem a przy najblizszej okazji chce kupic.
Ostatnio na jednej z polskich stacji paliw namierzyłem Dry Gin Baczewski - co prawda nie produkowany już we Lwowie i cokolwiek drogi (za 0,7 litra bodaj 79 PLN) - ale firma to kawał historii... może oparty jest on na starych recepturach (współczesna destylarnia podaje się za spadkobiercę tej lwowskiej)?
Mnie zasmakowała ich jeżynówka (z którą po raz pierwszy zetknąłem się w 2014 we lwowskim "Kumplu"), niestety zniknęła ze sklepów, nigdzie nie mogę jej namierzyć :( Może ktoś wie, gdzie ją w Polsce kupić? I nasuwa się pytanie, czy produkty firmy J.A. Baczewski są dostępne na Ukrainie?
Gab001
Radca Stanu
Radca Stanu

Gab001 pisze:
wt 21 lip, 2020 17:25
czy produkty firmy J.A. Baczewski są dostępne na Ukrainie?
Sprawa się nieco wyjaśniła, choć niezbyt mnie satysfakcjonująco :)
W sklepie Kumpla można kupić Jeżynówkę. Wychodzi ok. 48 PLN za 0,5 l, czyli o kilka złotych drożej, niż przed rokiem w polskich sklepach.

Jest też Orzechówka, jeszcze droższa, bo za około 54 PLN. Nie mam pojęcia, jak smakuję orzechówka; może by mi nie odpowiadała ;)
Jeśli to kogoś interesuje, Kumpel ma we Lwowie 8 punktów sprzedaży, m.in. na Stryjskiej w King Crossie.
Szkoda tylko, że trochę za drogo :(
Załączniki
obraz_viber_2020-08-10_10-26-00.jpg
obraz_viber_2020-08-10_10-25-58.jpg
ODPOWIEDZ